اتصال یا عدم اتصال آداپتور به کارت صدا

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
785
715
93
گیلان
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما دوستان و اساتید. برای بنده سوالی پیش آمده که با اجازه میپرسم و اگر محبت کرده و حقیر را راهنمایی بفرمایید سپاسگزار خواهم شد.
من مدتی است با کارت صدای t.c.electronic konnekt 6 کار میکنم.این کارت صدا فایر وایر است. حال این کارت صدا بدون اتصال به آداپتور و برق مستقیم یعنی فقط از راه فایروایر ، برق مورد نیاز خود را میگیرد (تغذیه میکروفون 48 ولت را تست نکردم) و چه به صورت اتصال همزمان آدابپتور و فایر وایر برق مورد نیاز تامین میشود. گرچه من تاجایی که احساس کردم بعد از اتصال آداپتور ، دستگاه لحظه ای خاموش و دوباره روشن میشود و فکر کنم دیگر برق خود را فقط از آداپتور بگیرد اما اطمینان ندارم و همچنین در حالت اتصال فایر وایر مستقل و بدون آداپتور ، کارت صدا با خود سیستم اتوماتیک خاموش و روشن میشود اما وقتی آداپتور وصل هست حتما باید دستی خاموش روشنش کرد که حدسم را قوت میبخشد. حال سوال بنده این است که اصولا کدام روش بهتر است؟ اتصل همزمان فایروایر و آداپتور یا صرفا همان فایروایر کافیست؟ باز هم عرض میکنم بنده حالت 48 ولت را تست نکردم. بسیار ممنونم از شما

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,776
113
55
.
خیلی پیچیده شرح دادی مصطفی. مطمئن نیستم سوالتو فهمیدم یا نه.
شما چه از پاور اداپتر استفاده بکنی و چه از جریان فایروایر، فرقی در کارکرد یونیت اتفاق نمیافته. مگه اینکه حالا به هر دلیلی جریان از فایروایر خوب تامین نشه، که اون موقع پاور اداپتر ضروری میشه. بعضی سیستم ها درست نمیتونن جریان رو از طریق فایروایر یا حتی یو اس بی تامین کنن که آدیو ایترفیس به لُکنَت میافته! برا همین از نظر من استفاده از اداپتر برای همیشه، حرفه ای تر هست. حالا مهم هم نیست که بعد از خاموش کردن سیستم آدیو اینترفیس هم خاموش بشه یا نه. RME Babyface من همیشه رو پاور اداپتر هست و همیشه روشن.
سوال رو درست متوجه شدم یا نه؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
785
715
93
گیلان
سلام.
استاد بسیار از توجه و پاسخ شما ممنونم. ببخشید کمی پیچیده سوالم را مطرح کردم. بله منظورم همین بود که شما فرمودید. میترسیدم به مرور زمان اگر هم فایروایر متصل باشد هم آداپتور ، مثلا ولتاژ زیادی وارد دستگاه شود و ... که ظاهرا مشکلی نیست و همانطور که شما فرمودید و دوستان دیگر هم به من گفتند ، استفاده از آداپتور بهتر است. چشم. همین کار را میکنم. باز هم از توجه و محبت شما ممنون