اتصال کمپرسور به میکسر

شروع موضوع توسط iansomer ‏25/8/14 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار )

تاپیک اتصال کمپرسور به میکسر تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار ) در persian-music.org.

1. iansomer

iansomer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    اتصال کمپرسور به میکسر-Untitled-1.jpg سلام چطوری میتونم کمپرسور را وصل کنم به میکسر{dynacord}. میخوام قبل از اینکه افکت بدم, صدا رو کمپرس کنم بعد بره برا افکتور خود میکسر.یعنی کمپرس کردن صدا قبل از افکت.

برای اجرای زنده میخوام.اول صدای اکوالایزر شده را کمپرس کنم بعد بفرستم برای افکت . ولی نمیدونم با میکسر دایناکرد چجوری این کار انجام بدم. اگه از اساتید کمکم کنند ممنون میشم

با
    با کمپرسور جدا میخوام این کارو انجام بدم.اگه یه کمپرسور خوب هم معرفی کنید ممون میشم

نمیدونم متوجه شدید یا نه. اگه نیازه یه بار دیگه بگم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/8/14
  2. virtual

virtual عضو سایت VIP

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام دوست عزیز

خیلی خوب میشد که مدل مایکتون رو هم میگفتید.... به نظر من شما هزینه ای که بابت کمپرسور میخواین کنید رو صرف ارتقا مایکتون کنید جواب بهتری میگیرید. در هر صورت پیشنهاد بنده به شما برا اجرای زنده : Behringer: COMPOSER PRO MDX2200

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    معمولا اکولایز بعد از کامپرسور انجام میشه اگه اول اکولایز کنید در هنگام کامپرس برخی از فرکانسها کشته میشن.
    2 روش وجود داره برای کار شما:
    1- اگه مایکتون داینامیکه که قاعدتا برای کنسرت داینامیک بیشتر مورد استفاده قرار میگیره مایک رو مستقیما بدید به کامپرسور و بعد از خروجی کامپرسور بدید به یکی از ورودی های میکسر.
    2- اگه میکروفون شما داینامیک نیست و نیاز به فانتوم پاور داره ( کندنسوری ) باید اول مایک رو بدید به میکسر تا از فانتوم میسکر استفاده کنه و از خروجی insert ترک میکسر که میک به اون ورودی وصل شده یه کابل بکشید به ورودی کامپرسور و از خروجی اون هم بگیرید به یه ورودی دیگه میکسر
    پی نوشت :
    یه روش دیگه هم هستش به نام سند و ریترن ( رفت و برگشت ) کهالبته بیشتر برای ریورب دادن و اتصال سخت افزارهای ریورب کاربرد داره. ب شخصه برای کامپرسور تست نکردم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. iansomer

iansomer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون.فقط اگه یه کامپرسور خیلی خوب بهم معرفی کنید ممنون میشم.قیمتش خیلی مهم نیس

5. iansomer

iansomer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون زیاد با behringer حال نمیکنم یه مارک بهتر بگید.میکروفونم shure ksm9.

6. iansomer

iansomer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    و یه سوال دیگه ایا وکال هم از یه باند subwoofer پخش میکنند یا فقط اهنگ ها را پخش میکنند؟

7. virtual

virtual عضو سایت VIP

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام

مایکتون خوبه.. اگه شما فقط میخواین صداتون به اندازه ای کمپرس باشه همون بهرینگر کارتون رو راه میندازه خودم بارها برا اجرا ازش استفاده کردم هم برا بیس و کیک درام و وکال راضیتون میکنه.... برا استودیوی خودم از چنل استریپ 737avalon (پری امپ و کمپرسور و اکولایزر) استفاده میکنم بسیار راضی کننده ست البته برا ظبط...... اگر واقعا میخواین یه کمپرسور کلاس A داشته باشین به شما avalon 747 پیشنهاد میکنم که کمپرسور + اکولایزر هستش . اخرین قیمتی هم که ازش داشتم 8 تومن بود.

8. virtual

virtual عضو سایت VIP

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    اگر برا صدا برداری اجرا زنده مد نظرتونه که باید عرض کنم برا ی وضوح بهتر صدا و عدم بروز تداخل فرکانسی معمولا فقط صدای کیک و بیس رو بعد از پردازش به ساب میفرستن و سازهایی مثل گیتارالکتریک و وکال و پرکاشن و .. از ساب حذف میکنن البته در موزیک پاپ. اینم اضافه کنم که این روش یک سلیقه ست و سلیقه ها متفاوت.

بارگذاری...