اتصال پیانو به کامپیوتر به عنوان میدی

pedram99

عضو سایت
9/9/19
50
5
8
سلام يک سوالي داشتم ممنون ميشم راهنماييم کنين

من پيانوي پي 115 ياماها رو با کابل يو اس بي وصل کردم به کامپيوتر ميخوام صدا رو از وي اس تي بگيرم الان کلاويه ها فعال شدن داخل داو

اما صدا داره از خود پيانو مياد نه از اسپيکر کامپيوترم .

بايد چکار کنم صدا رو از اسپیکر کامپیوتر بگیرم نه از ساز

و سوال دیگرم اینه که
من وقتی هدفونمو وصل میکنم به ساز کیفیت صدای هدفون بسیاز پایین میاد و از یک گوشی هم صدا میاد . مشکل از چیه
درصورتی که هدفون وقتی به کامپیوتر وصله صدای با کیفیتی پخش میکنه

ازا ین سوکت استفاده میکنم

فایل های ضمیمه

آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,040
10,084
113
54
.

من پيانوي پي 115 ياماها رو با کابل يو اس بي وصل کردم به کامپيوتر ميخوام صدا رو از وي اس تي بگيرم الان کلاويه ها فعال شدن داخل داو

صدای VST که نمیتونه از اسپیکرهای میدی کیبورد (یاماها) بیاد با یه کابل USB! اون صدای خود پیانو یاماها هست.

pedram99

عضو سایت
9/9/19
50
5
8
صدای VST که نمیتونه از اسپیکرهای میدی کیبورد (یاماها) بیاد با یه کابل USB! اون صدای خود پیانو یاماها هست.
باید چکار کنم صدای وی اس تی رو داشته باشم همراه با کلاویه های پیانوی خودم

وقتی میدی کنترولر داشتم فقط با سیم یو اس بی وصلش میکردم به پی سی و کار میکرد

من نمیخوام صدای وی اس تی از اسپیکر یاماها بیاد میخوام از اسپیکر کامپیوترم بیاد میخوام اسپیکر یاماها قط بشه .
در کل میخوام از صدای وی اس تی به جای صدای خود یاماها استفاده کنم

آخرین ویرایش:

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,954
2,826
113
تهران
ت

و سوال دیگرم اینه که
من وقتی هدفونمو وصل میکنم به ساز کیفیت صدای هدفون بسیاز پایین میاد و از یک گوشی هم صدا میاد . مشکل از چیه

تنظیمی به local control در پیانو هستش که باید خاموش بشه.
در داخل داو باید یک پلاگین یا بانک صدای پیانو بذاری .

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,040
10,084
113
54
.
باید چکار کنم صدای وی اس تی رو داشته باشم همراه با کلاویه های پیانوی خودم

وقتی میدی کنترولر داشتم فقط با سیم یو اس بی وصلش میکردم به پی سی و کار میکرد

من نمیخوام صدای وی اس تی از اسپیکر یاماها بیاد میخوام از اسپیکر کامپیوترم بیاد میخوام اسپیکر یاماها قط بشه .
در کل میخوام از صدای وی اس تی به جای صدای خود یاماها استفاده کنم
اگه اون یاماها که داری، قابلیت میدی کنترلینگ داشته باشه، با همون USB باید بتونه با VST هات کار کنه. شما با هر VST که کار میکنی باید بری توی ستینگ اون و یاماها رو براش معرفی کنی.

pedram99

عضو سایت
9/9/19
50
5
8
ت

تنظیمی به local control در پیانو هستش که باید خاموش بشه.
در داخل داو باید یک پلاگین یا بانک صدای پیانو بذاری .
اگه اون یاماها که داری، قابلیت میدی کنترلینگ داشته باشه، با همون USB باید بتونه با VST هات کار کنه. شما با هر VST که کار میکنی باید بری توی ستینگ اون و یاماها رو براش معرفی کنی.
تشکر بچه ها حل شد .

در مورد سوال دومم نظری دارید

pedram99

عضو سایت
9/9/19
50
5
8
خب ولوم یاماها رو تا تَه بکش پایین!
راهش رو بالاتر برات نوشتم که(پست 4)
منظورم این سواله

و سوال دیگرم اینه که

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,040
10,084
113
54
.
منظورم این سواله

و سوال دیگرم اینه که

اینکه از یک چنل هدفون فقط صدا میاد، مربوط به درست کار نکردن کانکتینگ پلاگ هدفون با خروجی صدای یاماها (همینطور اون تبدیل) هست.
ولی من نمیفهمم، چرا رو خروجیِ صدای پیانو دنبال صدای VST میگردی؟! وقتی از پیانو بعنوان MIDI داری استفاده میکنی، یعنی کلاً از هر نوع خروجیِ صدای یاماها بکش بیرون و از خروجیِ کامپیوتر دنبال صدا بگرد. چون صدای VST رو که یاماهای شما تولید نمیکنه که صداش هم از خروجیِ اون بیاد بیرون. در حال استفاده از وضعیت MIDI، از خروجیِ کامپیوتر باید صدا بگیری.

10/11/17
195
168
43
منظورم این سواله

و سوال دیگرم اینه که

وقتی داری از یک گوشی صدا می شنوی
یعنی این‌ که تو همون سوکتی که داری یه جایی یه چیزی به یه چیزی وصل نیست
گاهی اوقات این سوکت ها خودشون دارای مشکل اند
پیشنهاد این که سوکت رو عوض کن و امتحان کن تو یه بازار دو نوع اند یکیش همین که شما شکلش رو دادی یکی دیگشم کلا توش پلاستیک نیست سعی کن اونی که توش پلاستیک نیست رو هم امتحان کنی
در ضمن سری خود هدفونتم مهمه اگه بصورت L باشه معمولا با یکم‌ دستکاری درست میشه هدفون های مانیتورینگ بیشتر سرشیون خطی هستش

pedram99

عضو سایت
9/9/19
50
5
8
اینکه از یک چنل هدفون فقط صدا میاد، مربوط به درست کار نکردن کانکتینگ پلاگ هدفون با خروجی صدای یاماها (همینطور اون تبدیل) هست.
ولی من نمیفهمم، چرا رو خروجیِ صدای پیانو دنبال صدای VST میگردی؟! وقتی از پیانو بعنوان MIDI داری استفاده میکنی، یعنی کلاً از هر نوع خروجیِ صدای یاماها بکش بیرون و از خروجیِ کامپیوتر دنبال صدا بگرد. چون صدای VST رو که یاماهای شما تولید نمیکنه که صداش هم از خروجیِ اون بیاد بیرون. در حال استفاده از وضعیت MIDI، از خروجیِ کامپیوتر باید صدا بگیری.
با چه نرم افزاری میتونم از اهنگام رکورد بگیرم به غیر از اف ال استودیو

چند وی اس تی تحت کانتکت دارم که داخل اف ال استودیو اضافه نمیشن که بتونم ازشون رکورد بگیرم از خود کانتکت نمیشه رکورد گرفت

10/11/17
195
168
43
با چه نرم افزاری میتونم از اهنگام رکورد بگیرم به غیر از اف ال استودیو

چند وی اس تی تحت کانتکت دارم که داخل اف ال استودیو اضافه نمیشن که بتونم ازشون رکورد بگیرم از خود کانتکت نمیشه رکورد گرفت
با هر DAW که بخوای
Abelton
Logic
...
اما پیشنهاد من کیوبیسه
Kontakt player یک player هستش
باهاش ضبط نمی گیرند پیشنهاد می کنم‌ حتما قبل از ضبط اول کار با DAW ها و VST ها رو یاد بگیر
در ضمن اگر kontakt تو FL نصب نباشه چجوری می خوای vst های تحت کانتکت را بالا بیاری؟

10/11/17
195
168
43
بعد آهنگ می خوای ضبط بگیری یعنی چی ؟
منظورت صدا بود ؟
البته در کیوبیس میشه از یه Track که قبلا ضبط شده مثل drum ضبط گرفت
ولی اصلا نفهمیدم منظورت از آهنگ ضبط کردن چیه ؟

آخرین ویرایش:

pedram99

عضو سایت
9/9/19
50
5
8
بعد آهنگ می خوای ضبط بگیری یعنی چی ؟
منظورت صدا بود ؟
البته در کیوبیس میشه از یه Track که قبلا ضبط شده مثل drum ضبط گرفت
ولی اصلا نفهمیدم منظورت از آهنگ ضبط کردن چیه ؟
منظورم اینه یک اهنگی رو میخوام بزنم و ضبطش کنم همین .
در بعضی وی اس تی ها که نرم افزار اجرای خودشونو دارن دکمه ی ضبط اهنگ هست اما من از یک وی اس تی یمیخوام استفاده کنم که تحت کانتکت هست و در اف ال هم باز نمیشه میخوام با صدای اون وی اس تی اهنگمو ضبط کنم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,040
10,084
113
54
.
منظورم اینه یک اهنگی رو میخوام بزنم و ضبطش کنم همین .
در بعضی وی اس تی ها که نرم افزار اجرای خودشونو دارن دکمه ی ضبط اهنگ هست اما من از یک وی اس تی یمیخوام استفاده کنم که تحت کانتکت هست و در اف ال هم باز نمیشه میخوام با صدای اون وی اس تی اهنگمو ضبط کنم
دوست من، با توجه به سوالاتت شما ظاهراً در ابتدای کار با نرم افزارهای موسیقی هستید. هیچ اشکالی هم نداره. فقط چون قراره از طریق کلمات منظور همدیگه رو بفهمیم، توصیه ی من اینه که شما اول با اسامی و لغات مربوط به این کار آشنا بشی. استفاده از زبان غیر حرفه ای فقط ایجاد ابهام میکنه و شما هم به جوابت نمیرسی.
VST به معنی "تکنولوژی استودیوی مجازی" هست (Virtual Studio Technology). یک اسمِ کلّی برای هر امکانات استودیوییِ مجازی. و داخل این اسم, گروه های مختلفی از نرم افزارها وجود دارن که وقتی در سوالت اینها رو مشخص نمیکنی، برای مخاطب نامفهوم میشه. اون VSTهایی که برای نواختن هستند (که ظاهراً مد نظر شماست)، VSTi هستند. البته اگر منظور شما رو درست متوجه شده باشم. یعنی "سازِ" نرم افزاری هستند. گروهی از اینها هستند که فقط برای نواختن هستند (Standalone). بعضی از Standalone ها هم خودشون امکان دستور ریکورد دارن، ولی نه همه ی اونها. گروهی از VSTi ها هم هستند که بصورت یک Plugin کار میکنند. اینها رو باید به یک نرم افزار میزبانِ ضبط و میکس صدا (DAW) معرفی کرد تا در داخل اون ران بشن و کار بکنند. همین نوعِ پلاگینی هم باز دو گروه بزرگ هستند (که باز اونها هم انواع دارن): Sample Based ها و کد نویسی شده ها. حالا وقتی میگی: با VST میخوام موزیک ریکورد کنم، خواننده متوجه نمیشه که منظورت چه نوع VST هست و آیا با DAW کار میکنی یا نه و . . . هرکدوم از اینها استفاده ی خودشو داره و اگر برای ریکورد استفاده بشن باز راه و روش های خودشونو دارن.

حالا وقتی مینویسی "وی اس تی تحت کانتکت" مخاطب بیشتر گیج میشه. چون چیزی بنام "VST تحت کنتاکت" نداریم. کانتکت یک Player از نوع Sample Based هست که بصورت Standalone فقط امکان نواختن رو به یوزر میده، نه ریکورد کردن. چون برای این کار ساخته نشده. کانتکت باید بعنوان پلاگین از طریق DAW استفاده بشه تا بشه صداشو ضبط کرد. اونها هم "VST تحت کنتاکت" نیستند. اونها سمپلِ سازهای مختلف هستند که فقط کانتکت قادر به اجرای اونها هست. در فارسی به این سمپل ها "بانک صدا" هم میگن. شما از بانک صدای کانتکت که نمیتونی مستقیم استفاده کنی. اونها حتی بصورت مستقیم در داخل DAW هم ران نمیشن (البته که اونها رو مستقیم نمیتونی توی FL باز کنی). اون بانک صداها فقط از طریق کانتکت لود و استفاده میشن. و تازه اگر این کار رو هم بکنی، کانتکت اونو برای شما "ریکورد" نخواهد کرد. مگر اینکه شما بعد از معرفیِ اونها به کانتکت، بیای خود کانتکت رو در یک DAW ران کنی و کار رو ریکورد کنی.
فکر نکنم دیگه از این ساده تر بشه توضیح داد.