آخرین ارسال‌ها

اتصال افکت گیتار الکتریک به اسپیکر معمولی (امپ نباشد)

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
گیلان
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید. سال نو رو تبریک عرض میکنم در ابتدا و ببخشید اگر سوال رو در جای نامناسبی مطرح کردم. میخواستم بپرسم اگر ما گیتار رو به افکت پدال نصب کنیم و سپس اون رو به یک اسپیکر وصل کنیم ( یعنی به امپ وصل نکنیم بلکه یک اسپیکر معمولی ) ایا صدای افکت رو به ما خواهد داد یا فقط همون صدای خالص گیتار میده و افکت اثر نخواهد کرد؟ سپاس فراوان

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,260
34
Vengeance Land
خیلی کم. بستگی به اسپکرش داره
اگه به استپیکر ساب داره کامپیوتر بزنیش...نه...;)

اگه به باند های پسیو بزنی تا حدودی اون صدا رو بهت میده
+ اون صدایی که ما از گیتار میشنویم صدای کبینت + امپ + صدای منتشر شده تو محیط+ صدای خام گیتار ترکیب شده با افکت هاست که اون لحجه رو میده ;)

آخرین ویرایش:

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
گیلان
ممنون از راهنمایی شما. جسارتا یک سوال دیگه داشتم حالا نوع امپ هم مهمه ی؟ از لحاظ کیفیت عرض نمیکنم بلکه میخوام بدونم به امپ ارزون هم بزنیم اون صدا گیتار رو به میده؟ سپاس فراوان
من معذرت میخوام بابت اداامه دادنه پرسشم و کاملا مشکلم با راهنماییتون حل شد استاد. اما میشه لطفا زحمت بکشید بفرمایید دقیقا امپهای ساده چه تفاوتی با اسپیکر دارند؟ مگر امپهای گیتار الکتریک ارزان هم درون خود صدا رو تغییر میدن که حالا با اون افکت ها تفاوت پیدا کنه صداشون؟ اخه من در یوتیوب دیدم گیتار اکوستیک رو وصل کرده بودن به امپ گیتار الکتریک و صدای معمولی گیتار اکوستیک رو میداد!!

آخرین ویرایش:

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,260
34
Vengeance Land
سلام خواهش میکنم...
ببین شما امپ های کوچیک 10 یا 15 اینچ مخصوص گیتار میتونی استفاده کنی...
ولی امپ ها کوچیک معمولا با امپ ها ی بزرگ ترکیب میشن که صداشونو کامل کنه...
پس همون صدارو یجورایی نمیده...;)
چون امپ های 10 اینچ معمولا صداشون تیزه و فرکانس های پایین رو شاید نشون نده.
درمورد تفاوت امپ و اسپیکر در نوع ساخت و عملکردشونه...;)
اسپیکر های پسیو هیچ افکتی ندارن و معمولا یکسری ورودی و خروجی برای کاربرد های مختلف دارن.
امپ هم همین ورودی هارو داره ولی امپ ها یکسری افکت های توکار ویا یه پری امپ دارن که صدا رو گرم میکنه...;)
اون نمونه ای که عرض کردید امپ رو ری حالت Clean گذاشتن و صدای خام گیتار رو تقویت شده اش رو خروجی داده...;)

23/11/16
86
ممنون از راهنمایی شما. جسارتا یک سوال دیگه داشتم حالا نوع امپ هم مهمه ی؟ از لحاظ کیفیت عرض نمیکنم بلکه میخوام بدونم به امپ ارزون هم بزنیم اون صدا گیتار رو به میده؟ سپاس فراوان
من معذرت میخوام بابت اداامه دادنه پرسشم و کاملا مشکلم با راهنماییتون حل شد استاد. اما میشه لطفا زحمت بکشید بفرمایید دقیقا امپهای ساده چه تفاوتی با اسپیکر دارند؟ مگر امپهای گیتار الکتریک ارزان هم درون خود صدا رو تغییر میدن که حالا با اون افکت ها تفاوت پیدا کنه صداشون؟ اخه من در یوتیوب دیدم گیتار اکوستیک رو وصل کرده بودن به امپ گیتار الکتریک و صدای معمولی گیتار اکوستیک رو میداد!!
گیتاریست های اینجا خیلی وقته دیگه حضور ندارن!
یک هفتس گیتار الکتریک گرفتم منم خیلی سردرگم بودم
که چیکار کنم ؟ آمپ بگیرم یا نه؟ چون بودجه زیادی نداشتم
باید به فکر مارشال mg و این چیزا میبودم اما به این نتیجه رسیدم که
بهتره دست نگه دارم. برای تمرین میخوای؟ من با گیتار ریگ تمرین میکنم
و کارت صدا آنبورد نویز داره یکم اما برای شروع خوبه فعلا راضیم
اگه میکسر داری میتونی گیتارو و افکتتو بهش وصل کنی
و با یه اسپیکر خوب به جای آمپ ارزون تمرین کنی امتحانش ضرر نداره
آمپ ها رو خودشون معمولا افکت دیستورشن و اور درایو و... دارن
اگه فعالشون نکنی مثل گیتار آکوستیک صدا میدن که بهش کلین میگن
دقیقا مثل حالتی که گیتارو به قول خودت خالی و بدون افکت به اسپیکر وصل کنی

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
گیلان
بله من به میزنم به کارت صدا.ممنون از همه.شما مستقیم میزنید به ورودی میکرفون کیس یا لپتاپ ؟ من یک وسیله دیدم تقریبا یک مبدل هست که گیتار میزنید بهش و اونطرفش یو اس بی هست راحت میزنید به سیستم نویز هم قاعدتا باید کم داشته باشه. اگر میخواید لینک بدم خدمتتون. البته از اساتید بپرسید خوبه یا نه. البته توصیه حقیر گرفتن یک کارت صدا حتی ارزون هست. راستی عزیز یعنی حتی یک امپ مخصوص گیتار الکتریک حتی خیلی ارزون هم دستروشن میتونه بده؟ حتما نباید افکت هم جداگانه خرید|؟

23/11/16
86
بله من به میزنم به کارت صدا.ممنون از همه.شما مستقیم میزنید به ورودی میکرفون کیس یا لپتاپ ؟ من یک وسیله دیدم تقریبا یک مبدل هست که گیتار میزنید بهش و اونطرفش یو اس بی هست راحت میزنید به سیستم نویز هم قاعدتا باید کم داشته باشه. اگر میخواید لینک بدم خدمتتون. البته از اساتید بپرسید خوبه یا نه. البته توصیه حقیر گرفتن یک کارت صدا حتی ارزون هست. راستی عزیز یعنی حتی یک امپ مخصوص گیتار الکتریک حتی خیلی ارزون هم دستروشن میتونه بده؟ حتما نباید افکت هم جداگانه خرید|؟
دو جور از اون مبدل ها هست یکی ارجینال بهرینگر که گرونه نمیصرفه خریدش
یجور هم هست نسخه کپی شده اون به گیتار لینک معروفه اون هم بدون نویز نیست
توصیه ای که به من کردن این بود که با بودجه ای که دارم (500 تومن) فعلا آمپ نخرم
اکثر آمپ ها رو خودشون افکت دیستورشن رو دارن نیاز به خرید افکت جدا نیست
اما نکته ای که هست آمپ های ارزون صدای خوبی نمیدن تفکیک خوبی ندارن

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,260
34
Vengeance Land
اکثرا یکسری افک پایه دارن
Dist - Ovr - Chr - Flan و قابل قبوله در حد خودش فک نمی کنم نیازی باشه...
اما اگه میخای دستت توی صدایی که میگیری باز تر باشه...
من پیشنهاد میکنم یونیت های Boss یا N,U,X رو تهیه کنی
Boss = مدل Ds-1
NUX = هم مدل های متنوع زیادی داره و تست صداهایی که ازش دیدم نسبت به قیمتش که هر یونیتش 160 هزار تومن بیشتر نیست صدایی خیلی خوب داره.! ;) میشه گفت مدل-کپی ارزون قیمت تر از Boss هست...
منم قصد خرید چند یونیتش رو را تو برنامم دارم...
برای استفاده با سینتی سایزرام...;)

بالا