آخرین ارسال‌ها

اتاق آکوستیک ؟ خوب یا بد ؟

25/10/12
12
تهران
سلام دوستان . من به تازگی یک فضا برای کارهای موسیقی اجاره کرده ام و نیاز دارم که برای ضبط کارهای شخصی یک دد روم داشته باشم . دو سوال در مورد اتاقک های اکوستیک دارم ...

1-هزینه یکی از این اتاقک ها چقدر هستش ؟
2-خودم اگر بخوام بسازم باید از چه فردی (با چه حرفه ای ) کمک بگیرم ؟
3-در مشهد کسی از این اتاقک ها سراغ داره ؟
4-ایا واقعا استاندارد هستش یا نه ؟ میشه ضبط ساز هم داخلش داشت ؟

studio-dead4-500x500.jpg

124073-01-01-MM30-needs.mov-20170123-153423.343.jpg

سپاس دوستان

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
من چیزی شبیه دومی رو دارم. همین مدل توی این عکس رو رفتم امتحان کردم ولی خوشم نیومد . فکر کنم اسمش "Whisper Room " یا چیزی مثل این بود. من نمیدونم اگه تو ایران نماینده دارن یا نه ولی به هر حال از مدل basic زیاد خوشم نیومد. میتونی upgrade بکنی ولی وقتی خواستم همچی رو اضافه بکنم شد $۱۲۰۰۰ !

یک کمپانی دیگه بود که نقشه میفروخت. از اونها خریدم و بد به یک نجار که کارهای آکوستیک میکنه دادم و برام درست کرد. نقشه ۲ جور design داشت . یکی با یک دیوار و یکی با ۲ تا دیوار. اونی که ۲ تا دیوار داشت هیچ صدایی از بیرون نمیومد ولی خیلی سنگین میشد . برای من نقشه یک دیواری کافی بود. الان خیلی راحت میتونم توی خونه رکورد بکنم. قیمت بستگی به وسایل که میخری داره . تخته ها همشون rating دارن برای اینکه چقدر صدا رو میگیرن یا کلان بر میگردونن, یا چه قدر ازشون رد میشه . هرچی بهتر باشه قیمت هم بیشتره. بد خوب خرج های دیگه هم داره. برای من زیاد شد ولی خوب من خودم یک تابلو نمیتونم درست به دیوار بزنم , پس اگه خودت بتونی بزی کاراشو بکنی کمتر در میاد.

اصلان صدای پرندها , هواپیماها ...و این جور چیزها اذیت نمیکنه. ولی خوب اگه همسای موتور چمن زدن رو روشن بکنه دیگه اون خیلی صداش بلنده برای این اتاق.

این اتاق برای رکورد کردن خشک design شده . پس باید reverb رو خودت اظافه بکنی.

اگه این اتاق رو میخای تو همون اتاقی که میکس هم میکنی بزاری که این کار اشتباهی هست , چون تمام آکوستیک اتاق رو به هم میزنه . بهتر هست که این رو تو یک اتاق جدا بزاری اگه میتونی.

25/10/12
12
تهران
مرسی از راهنماییت...
من یک 8 در 2 متر دارم که باید با دد پر بشه .. متاسفانه پشت این فضا پنجره نسبتا بزرگیه ..
حالا به نظر شما یک اتاقک اکوستیک بگیرم و یا با دیوار کاذب خوب یک چهاردیواری درست کنم و روش رو با فوم absorver پر کنم ؟
کدوم ارزوتره و کدوم بهتره ؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
این رو بهتر هست دوستانی که توی کار آکوستیک هستن و از قیمت ها خبر دارن جواب بدن

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
106
63
خودت بسازی بودجش به مراتب پایین تر در میاد و اگر درست کار کنی خوب خیلی بهتر از این اتاق ها آماده میشه که بیشتر ظاهر داره تا کارایی . اتاق بده نجار بسازه بعد داخلش پشم سنگ و فوم بزن و روشم فوم تخم مرغی

10/11/17
125
قابل حملش یکی از دوستام داره برای استودیوش
اومدن براش درست کردن
13 میلیون ولی هزینش شد تو همین عید امسال
البته تو تهران

بالا