اتاقک اکوستیک ارزان

agh620

عضو سایت
24/9/19
4
0
1
سلام
داخل اینترنت یک سری اتاقک پرتابل اکوستیک برای فروش هست که قیمت ارزون ترینش تقریبا 22 میلیون تومن
من یک مشکلی دارم که خونه ما سر چهار راه قرار داره و داعم موتور و ماشین رد میشه و من کارم تولید محتوای آموزشی برای شبکه های اجتماعی هستش
از صفحه ی موبایل یا کامپیوتر ویدیو رکورد میکنم با یک موضوعی و با صدای خودم روی ویدیو توضیح میدم
الان این صدای موتور و ماشین ها شده بلای جون من و هر وقت میخوام ویدیو ضبط کنم یا صدای موتور و ماشین میاد یا اعضای خانواده سر وصدا میکنن
از طرفی من 22 میلیون تومن بودجه ندارم بتونم اون اتاقک ها رو بخرم
در حال حاضر چند تا راه ارزون بیشتر ندارم ولی خب خستگی داره
مثلا این راه ها هست
با ماشین برم بیرون شهر یه جای خلوت و آموزش رکورد کنم که صدا توی ویدیو نیاد
نصف شب که همه جا ساکت برم توی یک اتاق ساکت و رکورد کنم
نصف شب برم بشینم تو ماشین و رکورد کنم
یا این که تو روز هر تیکه از ویدیو رو توی 1 یا 2 دقیقه که موتور یا ماشین رد نمیشه ضبط کنم بعد با ادیت ویدیو اوکی کنم
که تمام این راه ها کلافه میکنه ادم رو و دیوونه
مثلا نصف شب بخوام بلند شم خب مطمعنا خواب از سرم میپره و اعصاب خوردی داره
راه بهتر کسی سراغ نداره؟
من نهایت بودجه ای که بتونم خرج کنم 6 تا 7 میلیون اونم قسطی
یا حتی اگر قسطی باشه و طی 6 یا 8 ماه باشه میتونم تا 10 یا 12 میلیون خرج کنم
اما یکجا توانم نمیرسه
این اتاقک ها حتما باید اینجوری شیک باشه و 22 میلیون؟
خب اصن برای من ظاهر مهم نیست
اتاقک دست دوم داخل اصفهان کسی سراغ نداره؟
اصن چیزی مثل یک کلاه کاسکت وجود داره که بتونم بزارم رو سرم و اکوستیک کنه میکروفون رو؟
یعنی باور کنید من حاضرم از خواب نصف شبم بزنم ولی این 22 میلیون تومن خیلی زور بهم میاره تو این گرونی :/
اگر کسی راه بهتری سراغ داره بگه
یا حتی اگر میکروفونی هست که صدای اطراف جمع نکنه و فقط صدای منو جمع کنه هم اوکیه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
اون اتاقک های اکوستیک برای جلوگیری از انعکاس صدای گوینده (یا خواننده) هست، نه برای جلوگیری از ورود یا نشط صدا. گرچه تاحدی میتونن جلوی ورود صدا رو بگیرن، ولی نه به اندازه کافی.
کار شما با شرایط فیزیکیِ محل کارت همخونی نداره. حتی اگر محل کار شما مشرف به خیابان هم نبود، باز هم چنین کاری در یک اتاق معمولیِ خونه، درست جواب نمیداد. چون بالاخره محیط های مسکونی همیشه دارای مقدار متغیری نویز هستند. معمولاً برای کارهای پادکست، وویس اوور، رادیو و کاری که شما میخوای انجام بدی، مناسب ترین محل، یک اتاق در زیر زمین هست. من توصیه میکنم اگر منزل شما زیر زمین داره، حتماً اونجا یک اتاقک بزنی.
میکروفون هم نباید از نوع کاندنسر استفاده بکنی. از انواع داینامیک باید استفاده بکنی که برای کارهای پادکست و مشابه تولید میشن.