آخرین ارسال‌ها

آیا case باعث ایجاد نویز میشود؟

سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید
بنده مدتیه به یه مشکل عجیب برخوردم.
کارت صدای من focusrite scarlett 18i8 و میکروفنم rode nt2a هستش. اوایل نویز نداشتم ولی بعد یه ریکورد طولانی مدت یه نویز مثه صدای باد افتاد داخل میکروفن
شاید ظاهر امر نشون بده که مشکل از میکروفنه ولی وقتی من میکروفن و کارت صدام رو داخل شرکتی که ازشون خرید کردم تست کردم هیچ صدای نویزی نداشت ولی وقتی همین سیستم رو داخل استودیو خودم تست میکنم صدای نویز رو دارم!من کابل رو عوض کردم و برای اطمینان از اینکه احیانا مشکل اِرت باشه توی یک محیط دیگه(اتاق پذیرایی) تست کردم ولی همون مشکل یعنی نویز مثه باد وجود داره!اینکه نمیدونم مشکل از چیه و نمیتونم حلش کنم واسم خیلی عذاب آور شده. اینکه داخل استودیو خودم نویز دارم ولی وقتی داخل شرکت تست میگیرم نویزی نیس واسم خیلی عجیبه...
آیا کیس میتونه باعث ایجاد نویز بشه؟
ممنون میشم اساتید و دوستان منو راهنمایی کنند

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,258
34
Vengeance Land
کارت صدای من focusrite scarlett 18i8 و میکروفنم rode nt2a هستش. اوایل نویز نداشتم ولی بعد یه ریکورد طولانی مدت یه نویز مثه صدای باد افتاد داخل میکروفن
شاید ظاهر امر نشون بده که مشکل از میکروفنه ولی وقتی من میکروفن و کارت صدام رو داخل شرکتی که ازشون خرید کردم تست کردم هیچ صدای نویزی نداشت ولی وقتی همین سیستم رو داخل استودیو خودم تست میکنم صدای نویز رو دارم!من کابل رو عوض کردم و برای اطمینان از اینکه احیانا مشکل اِرت باشه توی یک محیط دیگه(اتاق پذیرایی) تست کردم ولی همون مشکل یعنی نویز مثه باد وجود داره!اینکه نمیدونم مشکل از چیه و نمیتونم حلش کنم واسم خیلی عذاب آور شده. اینکه داخل استودیو خودم نویز دارم ولی وقتی داخل شرکت تست میگیرم نویزی نیس واسم خیلی عجیبه...
البته!
صدای هیسس فن کیس میتونه دلیل این نویز باشه
اگه نمونه صدا از نویز بذاری خیلی بهتر میشه جواب داد...;)

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
قبلا من این مشکل رو داشتم اگر نمونه صدایی باشه بهتر میشد کمک کرد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,591
53
.
شما تمام متعلقاتی که سیگنال رو از ورود صدا به میکروفون تا ریکورد در داخل نرم افزار ترنسفر میکنند، همه رو باید تک تک تست کنی. مثلاً اگر به ترتیب این خط ترانسفر سیگنال شما باشه: میکروفون، کابل میکروفون، پری امپ، کابل پری امپ به آدیو اینترفیس، خود آدیو اینترفیس، کابل آدیو اینترفیس به USB کامپیوتر (که البته فکر نمیکنم نویز مربوط به اینور باشه)، خود سیستم کامپیوتر؛ شما باید تک تک اون هفت مورد رو عوض کنی و چک کنی ببینی باز هم نویز داری یا نه. چیزی که از اون فایل من حدس زدم، نویز مربوط به Earth یا شرایط فیلدی (اتاق و مکان خاص) نیست. مربوط به بعد از کانورت به دیجیتال هم نیست. یک نویز کاملاً آنالوگ (قبل از کانورت به دیجیتال) به نظر میرسه.

شما تمام متعلقاتی که سیگنال رو از ورود صدا به میکروفون تا ریکورد در داخل نرم افزار ترنسفر میکنند، همه رو باید تک تک تست کنی. مثلاً اگر به ترتیب این خط ترانسفر سیگنال شما باشه: میکروفون، کابل میکروفون، پری امپ، کابل پری امپ به آدیو اینترفیس، خود آدیو اینترفیس، کابل آدیو اینترفیس به USB کامپیوتر (که البته فکر نمیکنم نویز مربوط به اینور باشه)، خود سیستم کامپیوتر؛ شما باید تک تک اون هفت مورد رو عوض کنی و چک کنی ببینی باز هم نویز داری یا نه. چیزی که از اون فایل من حدس زدم، نویز مربوط به Earth یا شرایط فیلدی (اتاق و مکان خاص) نیست. مربوط به بعد از کانورت به دیجیتال هم نیست. یک نویز کاملاً آنالوگ (قبل از کانورت به دیجیتال) به نظر میرسه.
میتونه مشکل از مادربردم باشه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,591
53
.
میتونه مشکل از مادربردم باشه؟
با حدس زدن نمیشه یک یونیت رو عیب یابی کرد! اگر فکر میکنی امکان این هست که مشکل از مینبرد باشه، اون رو هم توی صف قرار بده و با استفاده از یک مینبورد دیگه چک کن. راه فنی اینه، راه دیگه ای نیست.

با حدس زدن نمیشه یک یونیت رو عیب یابی کرد! اگر فکر میکنی امکان این هست که مشکل از مینبرد باشه، اون رو هم توی صف قرار بده و با استفاده از یک مینبورد دیگه چک کن. راه فنی اینه، راه دیگه ای نیست.
ممنونم از راهنماییت فرهود جان

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,258
34
Vengeance Land
الان نمونه صدارو میفرستم
[doublepost=1517932792,1517921745][/doublepost]این نویزی هست که من دارم
این به نویز هوا شبیه هست البته به نویزی که ما نمیشنویم هم بیشتر شبیه!
همون پارازیت های دکل ها...
که خیلی هم خطر ناکن این فرکانسا در مقیاس گیگاهرتزن!

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,258
34
Vengeance Land
سهیل جان راه حلی براش هست؟
راه حل که...

باید صدایی که رکورد میکنی رو با Gain پایین یا 0 رکورد کنی....
+ حین ضبط یا بعد از ضبط صدا رو Low Cut کنی به وسیله EQ.
اگر هم میکسر سخت افزاری داری قبل رسیدن به کارت صدا داری...
میتونی اگه دکمه ی LowCut داره روشنش کنی یا از میکسر صدا رو اکولایز کنی...

مثل نمونه ای که تو عکس می بینی : ;)

فایل های ضمیمه

• 50.1 KB نمایش‌ها: 5
راه حل که...

باید صدایی که رکورد میکنی رو با Gain پایین یا 0 رکورد کنی....
+ حین ضبط یا بعد از ضبط صدا رو Low Cut کنی به وسیله EQ.
اگر هم میکسر سخت افزاری داری قبل رسیدن به کارت صدا داری...
میتونی اگه دکمه ی LowCut داره روشنش کنی یا از میکسر صدا رو اکولایز کنی...

مثل نمونه ای که تو عکس می بینی : ;)
پس طبق گفتت سهیل جان این موضوع ربطی به خرابیه سخت افزاری نداره دیگه؟
اینجوری به نظرم کارم سخت تره چون حداقل اونجوری میتونستم مشکلش رو دائمی حل کنم. ولی یه موضوعی رو که توی صحبتام اشاره کردم من با rode m5 که تست میگیرم نویز نیس نمیدونم اگه مشکل از میکروفن نیس چرا فقط روی اون نویز میندازه

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,258
34
Vengeance Land
پس طبق گفتت سهیل جان این موضوع ربطی به خرابیه سخت افزاری نداره دیگه؟
اینجوری به نظرم کارم سخت تره چون حداقل اونجوری میتونستم مشکلش رو دائمی حل کنم. ولی یه موضوعی رو که توی صحبتام اشاره کردم من با rode m5 که تست میگیرم نویز نیس نمیدونم اگه مشکل از میکروفن نیس چرا فقط روی اون نویز میندازه
فکر نمیکنم از سخت افزار باشه
در یک صورت میتونه باشه اونم این که حین کار نوسان برق داشتی و به میکروفون یا کارت صدات اسیب زده باشه...
اما میکروفون یا هر چیزی که بهش شک داری رو ببر یه تعمیر کار خبره ببینه...
خواستی اگه تهران هستی کسی رو میشناسم..ببری پیشش نگاه کنه...;)

فکر نمیکنم از سخت افزار باشه
در یک صورت میتونه باشه اونم این که حین کار نوسان برق داشتی و به میکروفون یا کارت صدات اسیب زده باشه...
اما میکروفون یا هر چیزی که بهش شک داری رو ببر یه تعمیر کار خبره ببینه...
خواستی اگه تهران هستی کسی رو میشناسم..ببری پیشش نگاه کنه...;)
ممنون میشم معرفی کنی داداش

11/12/14
440
23
همدان
آقا حالا با این صدای فن کیس چیکار کنیم ک انقد تو میک ضبط نشه؟؟؟ خخخخ

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,090
31
اهواز
آقا حالا با این صدای فن کیس چیکار کنیم ک انقد تو میک ضبط نشه؟؟؟ خخخخ
راه اصولیش اینه که کیس رو از میکروفن دور کنی
اما راه غیر اصولیش اینه که با پنل های اکوستیک یک جعبه برای کیس درست کنی (باید دما رو هم در نظر داشته باشی)

بالا