آیا کیفیت پیانو می‌تونه روی اجرا تاثیر بگذاره؟

Mahdi_31

عضو سایت
27/11/19
36
10
8
بعضی نت ها رو باید خیلی سریع بزنیم. من این کار رو هر چقدر با دقت هم انجام میدم آهنگ درست از آب در نمیاد. زمان‌بندی‌ها به هم میخوره. عمق کلیدهای پیانو زیاده. تازه این دیجیتاله. خدا می‌دونه آکوستیک چجوریه. آیا مشکلی که من دارم می‌تونه به خاطر کیفیت پایین ساز باشه؟ یا مثلاً در پیانوهای آکوستیک گرون قیمت هم این مشکل وجود داره؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,046
93
تهران
Instagram.com
بعضی نت ها رو باید خیلی سریع بزنیم. من این کار رو هر چقدر با دقت هم انجام میدم آهنگ درست از آب در نمیاد. زمان‌بندی‌ها به هم میخوره. عمق کلیدهای پیانو زیاده. تازه این دیجیتاله. خدا می‌دونه آکوستیک چجوریه. آیا مشکلی که من دارم می‌تونه به خاطر کیفیت پایین ساز باشه؟ یا مثلاً در پیانوهای آکوستیک گرون قیمت هم این مشکل وجود داره؟
بنظرمن بهتره شما حداقل یک یا دو جلسه کلاس حضوری برید تقریبا با اصول اولیه آشنا بشید. سوالهایی که توی انجمن پُر کردید، خیلی عجیبه و نوشتاری اصلا مفهوم نیست.
ضمنا، شما اگه قطعه ای رو دارید بنظر خودتون درست اجرا میکنید، تا یک فرد کارآموزده نشنوه و اوکی نده، خیلی احتمال بالایی داره که شما دارید پر از اشتباه اجرا میکنید و خودتون متوجه نیستید.

Mahdi_31

عضو سایت
27/11/19
36
10
8
در مورد کلاس و معلم که قطعاً حق با شماست. ولی خب فعلاً شرایط کلاس رفتن رو ندارم. من آدمی‌ام که خودآموز فقط می‌تونم یاد بگیرم که قطعاً ضررهایی هم داره. در مورد اشتباه زدن قطعه و این حرف‌ها هم بله اینم درست می‌گید ولی خب با ضبط کردن نوازندگی‌ام و مقایسه‌اش با نمونۀ اصلی، یا پخشش برای دیگران سعی می‌کنم اشکالاتم رو تصحیح کنم. دیگه من که نمی‌خوام بشم باخ. همینکه خودم و چند نفر دیگه لذت ببرن کافیه دیگه. پیشنهاد شما برای یادگیری اصولی و سطح انتظارات بالای شما قابل تقدیره ولی همیشه که نباید عالی باشیم. خوب و نسبتاً خوب هم خوبه دیگه.

ضمناً شما و خیلی از دوستان دیگه که می‌گید معلم و کلاس، منظورتون یک استاد خوبه دیگه. معلم خوب هم می‌دونید که به سختی پیدا میشه. از یکی شنیدم که معلم بد داشتن برای نوازندگی، گاهی از خودآموزی هم بدتره.

سوالهایی که توی انجمن پُر کردید، خیلی عجیبه و نوشتاری اصلا مفهوم نیست.
سوالاتم انجمن رو پر کرده؟ من کلا چند روزه عضوم و سرجمع دو سه تا سوال هم نپرسیدم. لطفاً احساسی برخورد نکنید یا اگر احیاناً از پست‌های قبلی دلخور هستید تلافی‌اش رو با این لحن جبران نکنید. تو انجمن کلی سوال مبتدیانه هست که پرسشگر به خاطر تنبلی یا بی‌حوصلگی‌اش در خوندن کتاب‌های تئوری اینجا پرسیده. من اینجا نیومدم سوالاتی بپرسم که با یک سرچ تو اینترنت یا داخل کتاب‌ها میشه پیدا کرد.

دوماً سوالاتم عجیب نیست. متفاوته. اینکه یک نفر بر خلاف صد نفر دیگه یک سوال متفاوت که تا الان هیچ شاگردی از معلم نپرسیده، بپرسه جرمه؟ اتفاقاً بعضی از سوالات هوشمندانه است و معلمِ خوب باید بهش بها بده نه اینکه بزنه تو سرِ طرف!

اگه می‌خواهید منو از انجمن پرت کنید بیرون. صریحاً بگید.