آیا کارت صدای Pro Tools-MBOX 3 بهتر است یا Motu-Traveler MK3

شروع موضوع توسط esrafil ‏5/10/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک آیا کارت صدای Pro Tools-MBOX 3 بهتر است یا Motu-Traveler MK3 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. esrafil

esrafil عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من میخواستم بدونم کارت صدای Pro Tools-MBOX 3 چه مزایائی داره,و میشه اون رو با Motu-Traveler MK3 مقایسه کرد؟ لصفا راهنمائی کنید کدوم یکی کیفیت بالاتری تو مسترینگ داره چون میخوام هر کدوم بهتره بخرم.
    ممنون

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دايناميك رنچ در ام باكس 3 بالاتر هستش و بر اينكه جديدتر هستش امكانات خوبي هم داره.
    بعضي ها دايناميك رنج اون رو از 003 هم بهتر و بالاتر ميدونن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    جدی؟   فک نمیکنم اینطور باشه  - دقیقا میشه تفاوتش با 003 رو بفرماید......

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بيشتر در تعداد ورودي و خروجي اون با 003 و همين بحث دايناميك رنج كه البته يكي از دوستان مطلع و با تجربه به من گفتن.
    خودم هنوز تست نكردم چون قراره براي كسي بخرم حتما نتيجه تست رو اعلام خواهم كرد.
    و اينكه برنامه پروتولز 9 هم با قيمت مناسب روي پك عرضه ميشه

5. mohsen afrasiab

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:

منظور از داینامیک رنج چی هست ؟ یعنی ولم خروجی بیشتره ؟

6. esrafil

esrafil عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امید جان ممنون از راهنمائیت فقط میخواستم بدونم نصبش روی سیستم و معرفی کردنش به Windows XP یا Windows 7 کار مشکلیه؟ چون من سیستم عامل Mac ندارم و نمیتونم با Pro Tools 9 کار کنم...
    ممنون

7. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    نخیر مشکلی ندارید برای نصبش فقط درایور ورژن 8.0.3 به بالا با نرمافزارهای دیگه مثل کیوبیس ، نوئندو و ... سازگار نیست در ضمن برای کار با پروتولز نیازی به mac ندارید پروتولز 9 روی ویندوز هم نصب میشه و ورژن ویندوز هم روی dvd ی همراهش هست

8. esrafil

esrafil عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بهروز جان پس کلآ باید غید cubase رو بزنم؟
    اگه اینطوریه Protools 9 ارزش داره که اینکارو بکنم؟ یعنی از cubase قوی تره؟

9. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیزم من از جفت این نرمافزارها استفاده میکنم البته از پروتولز 8.0.3 و کیوبیس 6 نظر شخصیم اینه که کیوبیس برای سکوئنس و کار تنظیم قوی تره و ابزارهای بهتر بیشتر و کاربردی تری داره برای تنظیم و همچین پشتیبانی وسیعی از پلاگینها میکنه و تقریبا تمام پلاگینها چه سازی و چه FX ورژن VST رو ساپورت میکنن و اکثرا خیلی زود کرک میشن و در دسترس هستن مزیت دیگه ای که به نظر من کیوبیس نسبت به پروتولز LE داره استفاده ی خیلی بهینه از CPU و رم هست من این مطلب رو به شخصه تست کردم پروژه ای رو که توی کیوبیس به پایان رسوندم با حداکثر استفاده 40-50% از CPU توی پروتولز LE با همون بافر سایز و شرایط یکسان حدود 80-90% CPU رو مشغول میکنه و خیلی اوقات Dropout میده و و پروژه رو میبنده( cPU من i7960 هست ) ... البته من با پروتولز 9 LE کار نکردم اما شنیدم که این مسئله تا حد زیادی بهتر شده اما در مورد کار با آدیو ( میکس ، ریکورد و مستر ) من پروتولز و ابزارهاشو قویتر میدونم امکانات زیاد و در دسترس ادیتینگ پروتولز در کار آدیو باعث میشه که دقت و سلامت پروژه ی شما در هنگام ریکورد میکس و مستر بالاتر بره و از اونجایی که هنگام میکس برای شما Latency یا تاخیر مهم نیست میتونید با بالا بردن بافر سایز مشکل استفاده ی زیاد از CPU رو هم حل کنید و به راحتی در پروتولز کارتون رو میکس و مستر کنید در ضمن من فکر میکنم الگوریتم مورد استفاده در پروتولز باعث میشه که شما پارامتر های واقعی تری رو زیر دستتون داشته باشید و در نتیجه کارتون Punchy تر و تفکیک تر صدا میده البته این در صورتی که شما مراحل کارو با دانش ، درست و استاندارد انجام داده باشید ، به عنوان مثال 2 دسیبل اضافه کردن صدا در پروتولز با 2 دسیبل در کیوبیس مقداری تفاوت داره از اونجایی که من در ابزار آنالیز این موضوع رو سنجیدم و دیدم طبق استانداردها 2 دسیبل پروتولز واقعی هست ولی در کیوبیس 2 دسیبل چند صدم دسیبل با 2 دسیبل واقعی تفاوت داره که این مشکل البته در کیوبیس 6 به چند هزارم اختلاف رسیده اما همین موضوع وقتی در تعداد زیادی ترک ضرب بشه میتونه دقت کارو تا حد محسوسی پایین بیاره در ضمن امکان استفاده از 32 باس مجازی در پروتولز باعث میشه که شما بتونید رابط های زیادی برای مانور دادن روی پروژه تون ایجاد کنید و دستتون باز باشه ... اما در نهایت اعتقاد من و خیلی از دوستان متخصصم اینه که پروتولز به معنای واقعی فقط باید به ورژن HD گفته بشه و بنظرم ورژن های دیگه فقط برای اینه که شما کار با پروتولز رو تجربه کنید و ازش در حد پروژه های خانگی بهره ببرید برای کارهای حرفه ای و پروژه های بزرگ قابل اطمینان نیست ....
    کارت صدایی که انتخاب کردید بسیار انتخاب خوبیه اما میتونید از پروتولز 8.0.3 باهاش استفاده کنید که هم پروتولز رو داشته باشید و هم بتونید از نرمافزارهای دیگه استفاده کنید البته من نمیدونم که برای این کارت درایور ورژن 8.0.3 هست یا نه...

10. esrafil

esrafil عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Pro Mbox3 Pro

بهروز جان من پی گیری کردم و فهمیدم تو Pro Tools Mbox3 Pro تمامه مشکلات رفع شده و این کارت با تمامی برنامه ها از Cubase تا Fl Studio حتی Sonar هم Support می کنه.نا گفته نمونه منبع اطلاتم از سایت معتبر
    avid.com هست و یه فیلم کوتاه هم توی اون سایت بود که تمام این توضیحات رو میده.
    لینک شو میزارم یه نگاهی بنداز...ممنون

http://www.avid.com/US/products/Mbox

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مگه کارتهای دیگه و قبلی این شرکت با این برنامه ها کار نمیکرد ؟
    در مورد رفع نواقص احتمالی ممکنه تغییراتی داده شده باشه.
    اما بنده به شخصه هم 003 و هم m-box ها رو با همه نرم افزارهای دیگه هم تست کردم. و به راحتی کار کرده.
    البته من تصور میکنم شما منظور بهروز جان رو درست متوجه نشدید. یا شاید هم من اشتباه میکنم.
    بهروز جان روی این کارت برنامه پروتولز 9 قرار داده شده که اگه تمایل به خریدش نداشته باشید مبلغ 400 تومن از اون کسر شده و به جاش درایور و برنامه پروتولز 8 رو بهتون میدن. ( البته کرک شده ) برای یکی از دوستان تازگی ها خریدم و چون با کیوبیس کار میکنه برنامه رو پس دادیم و به جاش درایور 8 رو گرفتیم و داره کار میکنه.

12. mohsen afrasiab

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    اگه pro tools 9 رو بخوایم بخریم از کجا ممکنه ؟ و ایا رو 003 جواب میده

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله روي 003 و همه كارتهاي صدا جواب ميده كلا ويژگي ورژن 9 اينه كه با همه كارتها كار ميكنه.
    قيمتش هم بين 800 تا 900 هزار تومن هستش كه اگه با كارت صدا بخريد نصف ميشه.

14. mohsen afrasiab

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:

خب ما که 003 داریم برای updata راهی نیست ؟ یا تخفیف ؟؟ از کجا باید پی گیر شد .....

15. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام دوستان من مي خوام m box 3 روبخرم اما آيا پروتولز9 رو باهاش نخرم وبه جاش 8 روبخرم ازلحاظ كيفيت وكارايي تفاوتي دارن باهم؟من فعلا باكيوبيس كارمي كنم.

بارگذاری...