آیا نیازی به کلاس های آموزشی میکس و مستر دارم؟

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏10/12/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک آیا نیازی به کلاس های آموزشی میکس و مستر دارم؟ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.ببخشید یه سوالی ذهن من و درگیر کرده کمی و کمی هم نا امید.
    راستش قرار بود برم آ»وزش میکس و مسترینگ ببینم که وقتی هزینه رو گفت 3 فاز پروندم و نا امید شدم.گفت 1000000 تومان.خوب من از کجا بیارم آخه بی رحم.بم گفت یه سری ترفندا و تکنیکا و پارامترارو بهت میگم که راحت بتونی واقا میکس و مستر کنی.سوالم از اساتید اینه که یعنی منی که ندارم هزینه کنم از طریق همین انجمن نمیشه واقعا میکس و مستر خوب انجام داد؟یعنی اینجا پارامترها و به قول اون بنده خدا ترفندها و تکنیکها آموزش داده نمیشه؟>یعنی باید نا امید باشیم؟:smile (67)::smile (16):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    دوست من شما پیش باب کتز هم اگه برید کلاس وقتی تمرین نداشته باشید و تجربه نکنید بی نتیجه است
    حالا این مبلغ که خوبه، مبالغ خیــــلی بیشتر از این هم بابت کلاسها پرداخته میشه که در خیلی مواقع ارزششو داره خیلی وقتها هم بیهوده است

کار کنید، مطالب رو بخونید و اجرا کنید، سوال بپرسید، آزمون و خطا عمل کنید و ...

کلاسهای خوب و اساتید خوب در کنار تمرین مطمئناً شما رو زودتر به هدفتون میرسونن

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. alirezaka

alirezaka عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز من هم مشکل شما را داشتم تا اینکه تصمیمم را گرفتم چون پولی نداشتم شروع کردم به زیر و رو کردن اینترنت و فیلمهای یوتوب در کنار این ها رفت و آمدم و به استدیو ها زیاد کردم در نتیجه با افراد بیشتری اشنا شدم که بعضی هاشون سرشون به تنشون می ارزه و میشد از کنارشون چیزی یاد گرفت (البته نه مستقیم )
    خلاصه طوری شده بود که هر وقت کار جدید میزدم میبردم تا در مورد میکس و مسترش نظر بدن و اینجوری کم کم چیزایی یاد گرفتم که حد قابل قبولی داره بهت پیشنهاد میکنم به عنوان یک دوست شما هم امتحان کن ضرر نداره

4. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ممنونم دوست خوبم.اما راستش تو شهر ما فقط همین یه نفر تقریبا آموزش میده.خیلی هم غرورش زیاده.من یه بار رفتم همینطوری استدیوش و وقتی داشت کار میکس میکرد واسه کسی من خیلی ازش سوال میپرسیدم و خلاصه وقتی فهمید که دارم یادمیگیرم دیگه گفت افراد عادی رو راه نمیدیم.من تو موسیقی کلا شانس زیاد نیاوردم.نه از استدیو زدن.نه از خرید وسایل.نه از همکاری.از هیچیش.خدا بقیش و به خیر کنه.اما علاقه نمیزاره ازش دست بردارم.ممنونم دوست گلم

5. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    به نظر من شما فیلمای گروهای آموزشی معروف مثل Groove3 , Lynda , Puremix یا شبیه این ها رو دانلود کن و با دقت بررسیشون کن و هر کدومو میبینی خودتم امتحان کنی و یه جورایی زیر و روشونو بکش بیرون . نگران زبانشونم نباش . راحت متوجه میشی . چون هر چی میگن روی نرم افزارا نشون میدن .
    در کنارش در همین فوروم افرادی هستن که در این زمینه واردن و میتونی سوالاتت رو ازشون بپرسی . مطمئنا کمکت میکنن .
    ایمان جان درست میگن . شما بیشتر از همه چیز باید تجربه و امتحان کردنتو بیشتر کنی .

6. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    این کمپانی ها که میکس مستر اموزش نمیدن که!!!!فقط اموزش داو هاست که هیچ ربطی به میکس مستر نداره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    از همه ی دوستای گلم بابت نظراشون ممنونم.من که فقط امیدم به خداست چون کسی و جز اون ندارم.یه سری آدمای مغرور هستن که کمشون میاد فقط ذره ای از دانششون و در اختیار بزارن.من به هرکی برخوردم حتی نذاشت 1 روز بیشتر کنار دستش بشینم.چرا؟ چون زیاد کنجکاو بودم و خیلیاشونم بام بد میشدن.حالا شاید شهر ما اینجوریه اما واقعا شرایط سختی دارم,برام دعا کنید موفق بشم و به آرزوهام برسم,چون تمام عمرم و صرف موسیقی کردم و جوونی و خوشیام و بخاطرش دارم میدم.هرچی پس انداز جمع کرده بودم یه کامپیوتر خریدم که بتونم باش به علاقم برسم.میدونم در برابر تجهیزات واقعی موسیقی تجهیزات من نمره ی 1 رو هم نداره اما خوب...بیخیال.آقا شرمنده موضوع رفت تو درد و دل.به هرحال دست همتون درد نکنه.دوستون دارم

8. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه سرچی کنید سایتاشون رو متوجه میشید .
    برای مثال اینا چند تا از آموزش های Groove3 هستن .
    Mixing with SONAR X1
    Mixing Urban Pop
    Mixing Rock
    Mix School 101
    Mixing Electronic Music
    ویوز Musicians 2 Bundle Explained
    Mastering with ویوز - Grand Masters
    در ضمن به فرض مثال وقتی میان کمپرسور یا اکولایزر یا ... رو توضیح میدن در واقع دارن یه قسمتی از میکس رو توضیح میدن . باز هم به عنوان مثال این محصولان از Groove3 هستن:
    Compression Explained
    Reverb Explained
    Alloy 2 Explained
    نکتار Explained

9. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    راستش این آموزشها به زبان انگلیسی هست.آیا میشه ازش چیزی فهمید؟آیا نکته های مفیدی توش میگن؟

10. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نمونه هاش تو سایت هست . شما که کاربر ویژه اید میتونید تو قسمت ویدئوها ببینید .
    بستگی به سطح زبانتون داره . من زبانم در حد متوسطه و بیشترشو متوجه میشم . اکثر مسائل رو عملا نشون میده و به نظرم خیلی مفیدن . ولی حتما حتما حتما خودتون باید امتحان کنید و به صرف دیدن و فهمیدن ویدئو ها نمیشه اکتفا کرد .
    ویدئو های Puremix فهمشون ساده تره . به نظرم از اونا شروع کنید .

11. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    پاپ موزیک عزیز
    اگه فیلم ها رو هم نخواستی، تو اینترنت سایتهای زیادی(انگلیسی) هستند که میکس رو یاد میدن-هم به صورت تک ساز(مثلا فقط میکس درام)-و هم کلی-ساده هم نوشته شدند.

حتی خیلی جاها به صورت عددی و جدول دقیق نکته هارو نوشتن.

حتما استفاده کنید.

12. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    واقع اا ا ا
    ؟ دقیق و عددی؟میشه یه نمونه سایتش و معرفی کنین؟

13. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من این کلاسهایی رو که میگید رو رفتم و واقعا 100 هزار تومن هم ارزش نداره ! همین مطالب این سایت رو دوباره بهتون میگن . یه سری مطالب جدید هم بهتون میگن که اصلا نمی ارزه . ببنید من تجربه کردم و دوست ندارم اشتباهی رو که کردم بقیه هم تکرار کنن .

بارگذاری...