آیا میشه بدون پول خواننده شد ؟

شروع موضوع توسط barbod_I ‏24/5/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک آیا میشه بدون پول خواننده شد ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. barbod_I

barbod_I عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از طرف یک 16 ساله : ... با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز ...

دوستان من یک سوالی برام پیش اومده ...

آیا کَسی که پول نداره در حال حاضر میتونه خواننده بشه ؟ ...

چطوری ؟ ...

((جواب منطقی ... نه آیا و چون شَوَد ...))

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    اگه کار شما خوب باشه و شانس داشته باشید و اسپانسر پیدا کنید بله میشه
    ولی احتمال این کار یک در میلیون هست با شرایط الآن

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. DJ_MEYSAM

DJ_MEYSAM عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود بر دوستان...در کل میشه گفت نه!!!!!
    ولی به قول دوستمون اگه کارت خیلی خوب باشه و تمرین خیلی زیادی بکنی و پشتکار قوی داشته باشی که صدات رو همه تایید کنن کارت پیش میره...
    نیازی به شانس هم نیست...
    از امسال ایران هم داره آکادمی موسیقی برگزار میکنه!خواننده ها از رده سنی 17 یا 18 تو اون مسابقه شرکت میکنن!!اگه بتونی خودی نشون بدی و برنده هم بشی هم برات کلاسای رایگان سولفژ و آواز با بهترین اساتید فراهم میکنن و هم برات اسپانسر جور میکنن!!!
    پس حالا که 16 ساله هستی بشتاب به سوی تمرین های زیاد و تکنیک خوانندگیت رو هم بالا ببر که برای سال بعد که 17 ساله میشی شرکت کنی!!البته خیلی سخته ولی هیچ چیز نشد نداره!

4. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    با شرایطی که الان خودمون برای خودمون درست کردیم خوانندگانی که پول هم دارن خواننده نشدن چه برسه به اونهایی که ندارن . کلا هنر رشته پر هزینه ای هست . البته کسانی هم هستن که از هیچی برای خودشون موقعیت ساختن اما اونا از نظر من خاص هستن . بقول معروف خوانند به دنیا اومدن ! موفق باشید

5. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    هیچ چیز غیر ممکن نیست!!!!
    چرا که نه!

ببخشید شما همش میگید از طرف یه 16 ساله یعنی خودتون؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. barbod_I

barbod_I عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از طرف یک 16 ساله : ... سلام دوستان ... مرسی از پاسخ هایی که دادید ... راستش زیاد به دلم نشست ... ببینید من این بحث رو کُلی شروع کَردم نه برای خودم ... خیلی ها رو ما میبینیم که واقعا در حَر صِفره ولی ... ولی بعضیای دیگه که خیلی میتونن پیشرفت کنن همینجوری عاج و واج نشستن و حسرت میخورن ... در ضمن من اونقدرا هم که برخی دوستان فکر میکنن زیر صفر نیستم ... هنوز هم منتظر پاسخ های عزیزان هستم ...

7. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بنظر من برای کسی که تازه میخواد شروع کنه و پول هم نداره ،خوبه که 2 نفر باشن تا هم هزینه نصف بشه و هم رقابت بینشون بوجود بیاد تا هرکدومشون بیشتر تلاش کنن صداشون رو تقویت کنن....
    یا اینکه وقتش رو بزاره برای پول جمع کردن(توصیه نمیکنم)و یه تراک خوب بده بیرون و خودشو با اولین کارش بشناسونه...
    تو ایران خیلی کم (اصلا)پیدا نمیشه که بخوان برای یه تازه کار اسپانسر بشن و بیشتر آگهی هایی که تو اینتزنت یا هر جای دیگه در مورد اسپانسر خوانندگی میبینیم سر کاریه.......یه تازه کار باید کم کم شروع کنه و به نظرم هر 3 ماه یه تراک بده بیرون....و اصلا به فکر اسپانسر نباشه......
    فقط کافیه که مردم از آهنگت خوششون بیاد و زیاد گوش بدن.....(مثلا تو ماشین جوونا پخش بشه)....حتما تو سایت های دانلود موزیک معروف تبلیغات کنن تا کم کم به یه جاهایی برسه....
    من خودم خواننده نیستم اما میدونم که خیلی باید صبر کرد تا اسمت سر زبونا بیفته و معروف بشی..!!! ولی باید ادامه داد......و.......نباید نا امید بشی....
    به امید پیشرفت تمام خــــــــوانــــنـــــــدگـــــــان آمـــــــــــاتــــــــــــــور....

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. DJ_MEYSAM

DJ_MEYSAM عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته من یه چیزی هم باید بگم...دیگه خیلی دارید گندش میکنید!!!!مگه خوانندگی چقد پول میخواد!!!
    دیگه همین اول کار یه آلبوم 15 ترک که نباید بیرون داد!!!
    آدم از اولش میتونه با تک آهنگ شروع کنه تا هوادار پیدا کنه...
    هر ترک هزینش حدود 300 هزار تومن میشه،البته خوش بینانه!!!هزینه شعر،آهنگساز و تنظیم کننده و استودیو و...
    هزینه کلاس های سولفژ که بخوای معمولی بری حدود 5 ترم هست که ممکنه هر ترم 100 تا 150 هزار تومن باشه!!!!
    دیگه نمیخواد که تو برج میلاد کنسرت برگزار کنه که میگید هزینه هزینه!!
    و به نظر من هر کس که بخواد می تونه خواننده بشه،و هر کس که کنج خونه نشسته و افسوس میخوره،بخاطر تنبلی خودشه!!!
    همیشه باید دوندگی داشته باشی،آشنایی پیدا کنی که تو موسیقی کارش خوب باشه و راه رو برات آسونتر کنه،سعی کنی با هر کسی که تو موسیقی فعالیتی داره باهاش طرح رفاقت بریزه..همینجوری هم که نمیشه!!!پارتی که میگن،همه جا کاربرد داره!!
    الان داماد خودمون یکی از آهنگسازا و نوازنده های بزرگ سنتی هستن که به من که گرایشم هم سنتی و هم پاپه فوق العاده کمکم کرده!!از کلاس سولفژ گرفته تا استودیو که واقعا یه کمک فوق العاده برام بوده و با این سنم با خیلی ها آشنا شدم و راه ها برام باز شد!!
    حالا اگه دامادمون نبود من باید یکی دیگه رو پیدا می کردم که کمکم کنه.یه هنرمند نباید بشینه تا بیان از خونه ببرنش بیرون و بگن آقا تو رو خدا برای ما بخون!!
    اینم همون جریان لیسانسه های بیکار کشور ماست که نشستن تو خونه و فقط زنگ میزنن و میگن کار نیست!
    در یک کلام،هر کس که بخواد،کوه هم در برابرش هیچی نیست.اگه واقعا علاقه داری و انگیزت بالا باشه و استعداد هم داشته باشی دیگه جای هیچ بهونه ای باقی نمی مونه.فقط باید رفت جلو

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/5/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  9. raman

raman عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    اول بايد بهتون بگم بله .... اما چرا بله !!!!‌؟؟؟ چون به راحتي مي توني به كامپيوتر شخصيت آهنگ بسازي !!!! و بخوني و كارو جمع كني ... كاري كه من و امثال من وقتي هم سن و سال شما بوديم انجام ميداديم ... نميشه زياد از كيفيت كار راضي بود اما بلاخره يه چيزي خوندي ....... !!!! در وحله دوم بايد بهتون بگم كه خير بدون پول نميشه شد ... شايد تا چند سال پيش مثلا 10 سال ... ميشد ... چون بازار خلوتي داشت و اگر يك فرد با استعداد جلو مي رفت حتما كلي اسپانسر جذب ميكرد ... الان وقتي پيش يك كمپاني موسيقي بري در وحله اول از شما سراغ پول مي كنن نه آهنگتون ... نه صداتون نه ترانه هاتون ... پول !!!!! خب معلومه من نوعي كه آسوپاسم همچين پول هايي ندارم پس بي خيالش ميشم ... اون فرصتي كه شايد براي شما بودن و يا من !!!! ميرسه به يه آدم پول دار و ساده تر بگم مرفح بي درد !!!!! ..... من هم سن شما شروع كردم ... ابتدا فقط خوندم بد هم خوندم اما خوندم با بدترين امكانات. ... هر بار درس گرفتم و چيزاي جديد ياد گرفتمو شروع كردم به پيشرفت كردن ... براي خودم صدا ساختم و هنجرمو پرورش دادم و اون صداي 16 سالگيم كه به نظر خودم افتضاح بود خوب شده بود و كلي آدم خوششون ميومد ... من هم پي كار رو گرفتم و با تمام سختي هاش دارم ميرم جلو ... جوري كه تمام درآمد رو دارم در موسيقي هزينه مي كنم ... چون به اين اعتقاد رسيدم كه از اون آدم هاي پول دار چيزي كم ندارم ... حاظرم ضرر بدم اما اينو به همه ثابت كنم ... شما هم كه ميگي وضعتون متوسط هست ... پس جاي خوبي واسه پيشرفت داري حتي بيشتر از منو امثال من ...

10. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگه کسی پول زیادی نداره که به آهنگساز و تنظیم کننده و ترانه سرا و ... بده
    حداقل کاری که میتونه کنه ( جدا از اینکه تمرین کنه و صداش رو قوی کنه و ...) اینه که خودش رو در موقعیت مناسبی قرار بده!
    سعی کنید در این زمینه ی موسیقی و ... دوست های خوب و زیادی پیدا کنید،روابطتون و با بقیه بیشتر کنید
    صد در صد آهنگساز و تنظیم کننده های زیادی هستند که میخوان برای خودشون رزومه ی کاری خوبی درست کنند و دنبال خواننده ی خوبی هستند

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  11. Pantaloon

Pantaloon عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از طرف یک 16 ساله : ... خوب فکر کنم باید یه چیزایی بگم ... من باربُد هستم ... 16 سالمه ... از بچگی دوست داشتم خواننده بشم ... تقریبا 8سالگی ... 14 سالگی از افتضاح بودن صدای خودم بدجوری رنج میبُردم ... از سن 14 سالگی شروع کردم به خوندن و اینکه بخوام بیام به امید اینکه خواننده بشم ...
    پارسال این انجمن رو پیدا کردم ... وقتی اومدم اینجا تازه فهمیدم من زیر صفر هم پایین تَر هستم و خوانندگی کلاس میخواد ... استعداد میخواد ... هزار تا چیز دیه میخواد که من نداشتم ...
    رفتم سراغ کلاس های آموزشی گیتار و سلفژ و ... شهر من از این چیزا نداشت ... شروع کردم به کار با خودم ... رفتم توی سبک راک , متال , رپ و خلاصه شاید نصف سبک هارو امتحان کردم ... دیدم نه نمیشه ... روزی که با سبک R&B آشنا شدم روی اون تمرکُز کردم ... با بدترین شکل ... با بدترین امکانات ... با بدترین شرایط ... یعنی با مسخره ترین تمرینات ... خطرناک ترین تمرینات ... صدای خودم را نه به حَد عالی ولی به حَدی که شاید خیلیا نتونن بدون مربی بشن رسوندم ... نوشتنش ساده ست ... ولی من گیتارم رو که بلد نبودم برمیداشتم و به جای اینکه بشینم آیه یاس بخونم الکی تمرین میکردم ... با این حال حتی گیتار رو هم در حَد خوندن خودم یاد گرفتم ... خیلی طول کشید تا تونستم رضایت خیلیا رو که از من توی همینجا راضی نبودن به دست بیارم ... بازم میگم ... نوشتنش راحته ... من از برنامه هایی که توی تلویزیون در مورد موسیقی بود هم درس گرفتم ... ((این رو مدیون کسانی هستم که وقتی اومدم ازم ایراد گرفتن ...)):smile (35): ... اینجا جا داره از آقای اُمید مُحِبی که از هَر لحاظ به من امید دادن تشکُر کنم ... هنوزم نمیگم من خیلی سطحم بالاست ولی احساس این رو هم ندارم که صدام خیلی دیه کار داره ... که به قول شما باید از این سِن به ساختن صدام شروع کنم ... ((میدونم جاش اینجا نبود ولی دیه گفتم که اینقدر نگیدباید صدات رو بسازی و واقعا تغییر کردم ...)) ... شایدم خدا خواست اعلام همکاری هم با بچه ها کَردیم :smile (35):... راستی شعر هایی هم میگم ... البته کوچیک شما هم هستیم ...:smile (46):

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  12. raman

raman عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    نه آقاي مهرفر ... كم پيدا هستند اين افراد و فكر نمي كنم اميدي به اينجور شانس ها باشه ... ما كه با 6 7 تا آهنگساز كار ميكنيم بيشتر دنبال پول هستند ... اما از حق نگذريم من با يه آهنگسازي آشنا شدم كه اولين آهنگامو اونجا ضبط كردم ... هزينه هارو برام خيلي كم حساب مي كرد ... جوري بهتون بگم كه كار 1.5 ميليوني رو برام 500 حساب مي كرد و كلا يه اتفاق خوب بود و همه جا ايشون منو كمك مي كنن و واقعا يه نقطه خوب تو زندگيم بود ...

13. Ali.N.Ansaroudi

Ali.N.Ansaroudi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.نظر من هم با دوستان یکی هستش و یکی از راهاش می شه این باشه که از طریق اینترنت علم تونو دربارهی خوانندگی افزایش بدید یا افرادی رو پیدا کنید که تازه کار باشند و با اونا یه گروه درست کنید

14. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    يكي از راه هاش اينه كه All trades باشيد يعني همه كاره!

آهنگساز - ترانه سرا- تنظيم كننده

اينطوري مطمئنن خرج كمتري رو متحمل ميشد اما براي رسيدن به همه ي اينها بايد خيلي خيلي ....تلاش كنيد و جا نزنيد.واقعا سخته ولي شدني هست.

15. hichkas

hichkas عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از طرف یک 20 ساله : ... شنیده بودیم که طرف دارو ندارشو گذاشته وسط که لوازم بخره واسه هنرش ولی اینجوریشو که تو به امید کسی دیگه هستی ایا بشه یا نه: مینیموم در میلییونه ...................................... خیلی ها با اسپانسر اومدن بالا ولی بعد از چند مدت که اسپانسر پرید از خودشون هم دیگه خبری نشد . البته تو حیطه ر-پ میگم, که دیدم یه خواننده کارش خوبه ولی یک البوم تو کل عمرش نداره یعنی اسپانسر نباشه یارو انگیزه دادن یک البوم بیشتر رو نداره/ میگیری چی میگم؟

16. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    بدونه پول اصلا ! رشته هنر به خصوص موسیقی رشته پر خرجیه !! از اولین روزی که وارد دنیاش میشی ، تا اخرین لحظه باید واسش خرج کنی !! البته به جاهایی هم خواهی رسید که بعد ها ازش پول هم در میاری !

17. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان خوب نصیحت من اینه اگه به خوانندگی یا تنظیم موسیقی یا نوازندگی علاقه ی شدید دارید ادامه بدین

کار هر کسی نیست جزء 10 خواننده ی محبوب شدن ، استعداد میخواد ، تلاش کردن میخواد ، شرايط ميخواد

اگه پول نداشته باشی کارت خیلی سخته

18. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من یه سری از نظرات خیلی دلسرد کننده بود. چرا که نشه
    ما خیلی از خواننده ها رو داریم که از هیچی شروع کردن و مشکلات فراوان ولی الان به خیلی جاها رسیدن
    مثل تتلو که میگه شعر نبود باید شاعر میشدم. پول نداشتم باید آهنگساز میشدم و ...
    و خیلی های دیگه که حالا تک تک اسم نمیبرم
    یا در سطح موزیک جهانی. رپ از کجا به وجود اومد؟؟؟ امینم یکی بود که از شدت فقر داشت میمرد ولی الان شده امینم
    یا یکی که درست نمیشناسم ولی شنیدم که به جرمی به زندان افتاد و یه ضبط صوت باخودش داشت. آهنگاشو با همون ضبط صوت ضبط کرد و بیرون اومد و استقبال فراوانی از کارهاش شد
    اینجور نمیمونه ها خیلی داریم.خیلی...
    ولی خوب همونطور که دوستان گفتن سختی و تلاش و پشتکار و... زیاد میخواد .باید صبرت زیاد باشه و خیلی سعی کنی

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  19. MAHSA GH

MAHSA GH عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    خوب میشه چون اگر واقعا بخوای زمان نسبتا خوبی برای کار کردن داشته باشی وتمرین زیاد تا صداتون پخته شه میشه.
    البته الان موضووع سر پوله ک اگر بتونی یکی را ک خودش تو صنعت موسیقیه پیدا کنی که ازت پشتیبانی کنه میشه
    البته اینم میگم کارتون باید خیلی عالی باشه ک کسی مثل اونا پشتتون را بگیرن
    بعضیا هستن ک خیلی به به وچه چه الکی دورشون را گرفتن (ولی با شما نیستما) تو همین سایت هم پیدا میشه

20. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    با چیزایی که الان من در مورد مافیای موسیقی میدونم در صورتی که یه کار جدید و جذاب (البته برای عوام) بتونی انجام بدی در این صورت بتونی توجه تهیه کننده ها رو به خودت جلب کنی و اونا بفهمن که این کار جدید و جذاب تو میتونه واسشون پول ساز باشه ممکنه سرمایه گزاری کنن و تو رو واسه منافع خودشون معروف کنن!
    البته اصلا نیاز نیست از نظر هنری یا تکنیکی کارت خوب باشه همین که یه کار جدید انجام بدی و برای عوام مردم جذاب باشه کافیه
    مثلا یه زمانی اگر صدات شبیه یه خواننده لس آنجلسی بود امتیاز محسوب میشد یا یه دوره اگر یه موزیک همراه با ناله و زاری میخوندی سرمایه گزار ها جذبت می کردن ولی الان دیگه یه کار جدید باید انجان داد مثلا در حالت بالانس بتونی بخونی یا از حلقه ی آتیش بپری و این جور کاراo_O

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. چگونه باید خواننده شد

,
  2. برای خواننده شدن کجا باید رفت

,
  3. چگونه میتوان خواننده شد

,
  4. آیا میشود خواننده شد؟,
  5. چگونه میشود خواننده شد,
  6. پول برای خانندگی ندارم,