آیا لازمه که حتما گامهای پنتا تونیک رو یاد بگیریم؟

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏22/9/13 در انجمن گیتار

تاپیک آیا لازمه که حتما گامهای پنتا تونیک رو یاد بگیریم؟ تالار گیتار در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.
    طی مدت 2 سالی که گیتار الکتریک کار میکردم کلا فقط گیتار ریتم آهنگای metallica,iron maiden,... رو کاور کردم و کمتر تمرینات گامهای پنتاتنیک رو انجام میدم.
    اصولا من بدم میاد از نواختن گیتار برای یه ملودی نامفهوم مثل lick ها یا گامهای پنتاتنیک.

حالا سوال اصلیم اینجاست که آیا انجام ندادن این تمرینهای پنتاتنیک برام مشکلی ایجاد نمیکنه کلا ؟
    آیا یک گیتاریست نمیتونه اون تسلطی که باید توسط تمرینات پنتاتنیک بر روی fingerboard گیتارش بدست بیاره رو با کاور کردن ملودی گیتار اهنگای مختلف بدست بیاره؟

2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    پاسخ : آیا لازمه که حتما گامهای پنتا تونیک رو یاد بگیریم؟

درود بر شما دوست عزیز.
    به نظر من اول باید هدف خودتون رو مشخص کنید.
    می خواین نوازنده بشید یا آهنگساز؟
    اگر به نوازندگی قانع هستید نیازی صد در صدی برای تمرین های گام نوازی وجود نداره و همون پارت نوازی آهنگ های مورد علاقه کافیه.
    بنده طی سالها نوازندگی به رازی پی بردم که شاید خیلی ها اون رو ندونن.
    اولین و مهمترین مرحله ی اموزش یک ساز برای یک هنرجو اینه که با سازش " دوست " شده باشه.
    یعنی سازش رو با علاقه دست بگیره نه از روی اجبار برای یادگیری.
    دوست شدن با یک ساز به اعتقاد من یک کار دقیق و برنامه ریزی شده اس که باید توسط یک استاد مجرب و با تجربه صورت بگیره و بهترین روش برای دوست شدن با سازتون اینه به نظر من :
    1 ) استفاده از یک متد آسان و طبقه بندی شده برای قطعات.
    2 ) اجرای قطعات برای دوستان و تشویق شدن هنرجو توسط اطرفیان.
    بعد از یک زمان کوتاه می بینید که گاهی وقتا بی اختیار ساز رو در دست می گیرد و اون ساز مونس تنهایی های شما می شه.
    به نظر من اگر می بینید تمرینی رو نمی تونید با علاقه انجام بدین ( حتی اگر اون تمرین یکی از بهترین تمرین های نوازندگی و آهنگسازی یعنی گام نوازی ! باشه ) نیازی به انجام اون تمرین نیست تا زمانی که خودتون نیازش رو حس کنید.
    موفق باشید.

بارگذاری...