آیا صدای محسن چاوشی طبیعی است؟

ایا صدای محسن چاوشی طبیعی است؟

• بله

رای: 12 50.0%
  • خیر

رای: 12 50.0%

• تعداد رای دهندگان
    24
وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
28/1/17
117
92
28
22
با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان خوب پرژین موزیک و وبمستر زحمت کش و کار درست سایت
بارها و بارها توسط خیلی از خوانندها و ...این ادعا مطرح شده که صدای محسن چاوشی حاصل
ادیتها و دستکاری پیچ و فالش گیری بیش از حد و..است
هر چند که از طرفی دیگر محسن مورد تمجید و تعریف خیلی از دوستان و اهنگسازان و تنظیم کنندهای
معروف ایران زمین قرار گرفته است
حال ما در این سایت به صورت تخصصی می خوایم به یک نتیجه ی برسیم که ایا صدای محسن یک صدای طبیعی
است یا نه حاصل دستکاریهای بیش از کامپیوتر و ...است
اما هدف از این پست بررسی دقیق است و نه متعصبانه!! و نتیجه ی این بررسی کسب اطلاعات و افزایش
سواد موسیقای و میکس و .. است تا مردم و هواداران محسن چاوشی به درک درستی از صدای ایشون
برسند و این درک باعث افزایش اگاهی مردم در مورد موسیقی می شود تا بتوانند یک صدای توانمند و طبیعی را از صدای ضعیف و دستکاری شده متمایز کنند
بی شک اثار ارزشمند محسن چاوشی نشان گر توانای ایشان در امر موزیک و ساختن اهنگ است
اما این پست صرفا متمرکز بر صدای ایشون است نه جنبه های دیگر.
هدف من تعریف کلی در مورد ایجاد این پست بود نه نتیجه گیری خاص در مورد این که صدای محسن طبیعی یا مصنوعیست
به همین دلیل من منتظر نظرات دوستانم تا بعدا نتیجه ی از پست ایجاد شده حاصل اید

به نظر بنده پروسه ی ساخت شدن اهنگهای محسن چاوشی چیزی جدا از دیگر اهنگها و موزیکها نیست
و به نظر نمیرسه که صدای ایشون انچنان دستکاری بشه که بتونیم بهش بگیم مصنوعی و یا ماشینی
ادیتهای رو صدای محسن صورت میگیره که رویه صدای هر خوانندیه دیگری قرار میگیره
و من تا به حال چیز مشکوکی دال بر این که صدای ایشون با فالشگیری شدید درست شده باشه رو نشنیدم
و کلیپهای زنده ایشون هم تقریبا گویای این که جنس صدای خودشنو دارن و از دسگای خاصی
استفاده نمی کنن
در زیر نظر شهرام(سندی)رو هم گذاشتم دوستان ببینند

درود بر همه شما عزيزان ، همونطور كه همه شما مطلع هستيد ديروز بعد از اجراى حسام من نظرى را دادم كه كه باعث نشان دادن عكسل العمل بعضى از هموطنان عزيز شده . اول بايد عرض كنم كه بنده هيچ خصومت شخصى با جناب چاوشى ندارم ، و با تجربه كارى كه در استديو با ادوات و نرم افزار و سخت افزارهاى موسيقى دارم صداى ضبط شده ايشان در ترانه هاى را بيشتر يك فراورده ماشينى ميدانم تا يك صداى طبيعى . البته بعد از شنيدن اين مصاحبه كه بصورت كامل در كانال تلگرام بنده هستش متوجه شدم كه مراحل توليد صداى ايشان داراى دو قسمت هست كه قسمت اول مانند دوبلر ها انجام ميشه يا بهتر بگم كه خواننده بقول حامد نيك پى صدا سازى ميكنه يعنى ايشان براى خوندن صداشو از حالتى كه در حالت معمولى در مياره يك چيزى تو مايه كسانى كه تقليد صداى خوانندگان رو ميكنند مثل اقاى ريوندى ، مايكل و ....با اين تفاوت كه ايشان بجاى تقليد كسى صدايى رو كه خودش از تواناى حنجره خودش بدست أورده رو توليد ميكنه كه من اسم صداى هنرى رو براش انتخاب كردم . قسمت دوم استفاده از سخت افزارها و نرم افزار هاى و پراسسور و اديت صدا هست كه ايشان عمدتا از نرم افزار استفاده ميكنه و يك ستينگ خواص رو انتخاب كردن و از يك زمانى به بعد از شروع كاريشون از اونها استفاده كردن چون اگه به اولين اهنگهاى ايشون گوش كنيد با صداى الان فرق داره كه اون هم تا يك حدى پخته تر شدن صدا بالا وفتن سن و رد شدن از دوران نوجوانى و بعد هم رد شدن از مرحله پيدا كردن اون ستينگ دلخواه كه اول از همه صداشون رو كوك كنن كه اون رو همه ميكنن تا يك حد كم براى ريزه كاريهاى لازم و بعد صداشونو اون جلا و سيقل مخصوص رو ميده كه طرز تهيشو خودشون فقط ميدونن و تا اينجاى كار هم هيچ ايرادى نيست . من هم اعتراضى نكردم و فكر ميكردم مردم خودشون ايشون رو همينطورى قبول كردن مثل t-pain كه مردم ميدونن صداش پر ازauto tune هستش ولى قبولش دارن و خواننده هم كنسرت ميگذاره و مشكلى هم نيست . اما من امروز متوجه شدم كه خيلى از دوستان نه تنها به مسأله پى نبردن بلكه باور صد در صد دارن كه اين صدا كاملا طبيعى و صد در صد خواننده است كه بايد بگم متاسفم چون نهايتا ٢٠-٣٠ صداى اصلى ايشان در صداى هنرى ايشان ( صدايى كه در آهنگ ها هست ) تأثير گذاره و بعضى از افراد متاسفانه بدون هيچ دانشى در زمينه اهنگسازى ، خوانندگى و اشنايى با نرم افزارهاى تغيير صدا ضعيفترين راه كه راه فحاشى هستش رو انتخاب ميكنن كه اون هم به هيچ جا نميرسه و از خودشون سؤال نميكنن چرا خواننده مورد نظرمون تا به حال نه كنسرت داشته ونه در هيچ جشنى كه به مناسبتهاى ملى مذهبى داخل ايران برگزار ميشه اجراى زنده داشته مگر غير از اينه كه يك هنرمند همه سختى ها رو ميكشه و تلاشش رو ميكنه كه بخواد اجراى زنده داشته باشه كه نه تنها درامد داشته باشه بلكه اون انرژى واقعى رو كه از مخاطباش ميگره رو احساس كنه . ايشان نه تنها در برنامه هاى زنده تلوزيونى براى اجرا حتى بلكه براى مصاحبه نيمره چون يك مشكل بزرگ هستش اون هم اينكه خواننده ميتونه بياد تو تلوزيون لب خونى كنه اما به هر حال چند كلام هم بايد حرف بزنه و تفاوت صداى اصلى و صداى هنرى ايشون معلوم ميشه، هيچ فيلمى در اينترنت از حتى حرف زدن معمولى ايشون نيست هيچ مصاحبه ى تلويزيونى نيست ، هيچ تصويرى از خوندن ايشون تو استديو و حين ضبط حتى يك گفتگوى معمولى تو مكان عمومى ، ماشين با دوست يا آشنا به چشم نميخوره كه اين مساله رو حساس ميكنه . بجاى اينكه خودمون رو گول بزنيم با خودمون رو رأست باشيم و كنار بيايم كه اين صدا طبيعى نيست ولى ما طرفداراى محسن چاوشى از شنيدنش لذت ميبريم و كيف ميكنيم مثل نوشيدن سن كويك يا سن ايچ پرتقالى كه شايد از نوشيدن اب پرتقال واقعى بيشتر حال بده و به هر حال تويه تهيش تا يك حدى وجود پرتقال طبيعى لازم اما باز طبيعى حساب نميشه... من تا به امروزخيلى ساده بودم كه فكر ميكردم كه بسيارخوب همه شنونده هاى اهنگهاى ايشون حتما ميدونن ومن فقط خواستم به حسام كرديت داده باشم كه با صداى طبيعى اين آهنگ خوند، نه قصد تخريب داشتم ، نه قصد شفاف سازى نه پرده بردارى از راز نهفته از چيزى كه خيلى مشخص بود و نياز به گفتن من نداشت . من از اون عده كمى از طرفداران ايشون كه كوركورانه و تعصبى از ايشون حمايت ميكنن و از اون عده زياد طرفداراى محترم واقعشيون خواهش ميكنم به جاى جبهه گرفتن تقاضا كنيد كه نيم ساعت خوانندتون با شما باشه در فيسبوك لايو يا ايستاگرام لايو كه هم باهاتون گپ بزنه و يك آهنگ هم براتون بخونه بلكه عدو شود سبب خير و شما هم بالاخره به ارزوتون رسيدين از اين داستان ، بعدا اگر من و خيلى ديگر از همكاراى من چه در داخل و چه خارج ايران كه هم عقيده من هستن اشتباه كرده بوديم ميايم و از تك تك شما و ايشان رسما هم اينجا و هم جلوى دوربين عذر خواهى ميكنيم . در پايان قسمتى از مصاحبه جناب چاوشى رو كه شاي

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
این بحثها نتیجه خوبی به همراه نداره که بشه گفت چیزی به تجربیات دوستان اضافه کنه
در مورد اقای چاووشی بنده مخاطب و طرفدار ایشون نیستم. اما خوب جبهه گرفتن و عیبجویی هم نمیکنم. چون به هر حال طرفدار دارند و باید احترام گذاشت و البته خودم هم گاهی برخی از کارهاش رو حالا به هر نحوی شده ( در ماشین در جمع دوستان میشنوم )
اما در مورد صدای ایشون به نظر من هنجره ایشون دو بعد داره. صدای عادی و کمی هم صدا سازی. کاری که زمانی شخصی به نام متین دو هنجره میکردند. !!
البته.... این اصلا بد نیست. و ایشون ترجیح دادن برای مثال از شخصیت دوم هنجره شون برای خوانندگی استفاده کنند
که اصلا هم بد نیست و این مثل انتخاب سبک که برای هر خواننده کاملا شخصیه این هم شخصیه
در مورد پردازش هم معتقدم که ایشون پردازش هایی روی صداشون دارند.حالا نه انچنان که خیلی ها اصرار دارند که صد در صد پردازشه خیر اما بی شک پردازشی طبیعتا بیشتر از سایر خواننده ها روی صداشون اعمال میشه حتی گاهی میشه تاثیرش رو هم شنید.
اما در نهایت محسن چاووشی فقط صدا نیست که بخواهیم فقط و فقط به شخصیت و بعد صدای اون بپردازیم.ایشون رو باید با آثارش ، تنظیمها ، انتخاب ترانه و ...... کلا محسن چاوشی به عنوان هنرمند به صورت عام بررسی کرد.
صرف اینکه ایشون رو تخریب کنیم که صداشون ماشینیه و بس در واقع اجحاف کردیم به ایشون.
حتی اگر هم صد در صد ایشون صداشون ماشینی باشه باز هم اینقدر طرفدار دارند که حتی صدای ماشینی ایشون رو هم دوست دارند !!! پس باید احترام گذاشت.
امیدوارم هر چه زودتر حتی اگه شده در قالب یک اجرای آنپلاگ ، کنسرت یا اجرایی داشته باشند تا خط بطلانی کشیده بشه روی همه این بحثهای حاشیه ایی.
گویا همکاری هایی بین ایشون اقای بهروز صفاریان قراره شکل بگیره یا گرفته ( دقیقا نمیدونم ) اگه صحت داشته باشه با شناختی که از اقای صفاریان و تجربه ایشون دارم ، میدونم که انتخابشون بی دلیل نبوده و قطعا با اقای چاووشی ارتباط خوبی گرفتند و اگه ایشون صداشون ماشینی بوداین ارتباط برقرار نمیشد.
ومن الله توفیق

28/1/17
117
92
28
22
درود فراوان
این بحثها نتیجه خوبی به همراه نداره که بشه گفت چیزی به تجربیات دوستان اضافه کنه
در مورد اقای چاووشی بنده مخاطب و طرفدار ایشون نیستم. اما خوب جبهه گرفتن و عیبجویی هم نمیکنم. چون به هر حال طرفدار دارند و باید احترام گذاشت و البته خودم هم گاهی برخی از کارهاش رو حالا به هر نحوی شده ( در ماشین در جمع دوستان میشنوم )
اما در مورد صدای ایشون به نظر من هنجره ایشون دو بعد داره. صدای عادی و کمی هم صدا سازی. کاری که زمانی شخصی به نام متین دو هنجره میکردند. !!
البته.... این اصلا بد نیست. و ایشون ترجیح دادن برای مثال از شخصیت دوم هنجره شون برای خوانندگی استفاده کنند
که اصلا هم بد نیست و این مثل انتخاب سبک که برای هر خواننده کاملا شخصیه این هم شخصیه
در مورد پردازش هم معتقدم که ایشون پردازش هایی روی صداشون دارند.حالا نه انچنان که خیلی ها اصرار دارند که صد در صد پردازشه خیر اما بی شک پردازشی طبیعتا بیشتر از سایر خواننده ها روی صداشون اعمال میشه حتی گاهی میشه تاثیرش رو هم شنید.
اما در نهایت محسن چاووشی فقط صدا نیست که بخواهیم فقط و فقط به شخصیت و بعد صدای اون بپردازیم.ایشون رو باید با آثارش ، تنظیمها ، انتخاب ترانه و ...... کلا محسن چاوشی به عنوان هنرمند به صورت عام بررسی کرد.
صرف اینکه ایشون رو تخریب کنیم که صداشون ماشینیه و بس در واقع اجحاف کردیم به ایشون.
حتی اگر هم صد در صد ایشون صداشون ماشینی باشه باز هم اینقدر طرفدار دارند که حتی صدای ماشینی ایشون رو هم دوست دارند !!! پس باید احترام گذاشت.
امیدوارم هر چه زودتر حتی اگه شده در قالب یک اجرای آنپلاگ ، کنسرت یا اجرایی داشته باشند تا خط بطلانی کشیده بشه روی همه این بحثهای حاشیه ایی.
گویا همکاری هایی بین ایشون اقای بهروز صفاریان قراره شکل بگیره یا گرفته ( دقیقا نمیدونم ) اگه صحت داشته باشه با شناختی که از اقای صفاریان و تجربه ایشون دارم ، میدونم که انتخابشون بی دلیل نبوده و قطعا با اقای چاووشی ارتباط خوبی گرفتند و اگه ایشون صداشون ماشینی بوداین ارتباط برقرار نمیشد.
ومن الله توفیق
بسیار ممنونم بله نظر جالبی رو داشتید در مورد این بحث واقعا حرفای شما برای بنده اموزنده و مفید بود
به جنبه ی دیگر قضیه هم پرداخته بودید که زاویه دید من رو تغیر داد اینکه حتی ماشینی بودنشم
هم برای هوادارانش لذت بخش و شاید قابل قبولم باشه هر چند که شما احتمال رو در نظر گرفتید
و همه جنبه ها رو بررسی کردید و منطقی جلو رفتید
بله با بهروز صفاریان همکاری داشتند در البوم امیر بی گزند که به نظر من فوقالعادس این البوم
و اگر مایل بودید حتما ترک اخرین اتبوس و بشنوید یه ترک راک فوقالعاده از لحاض تنظیم
میکس مستر و شعر و ترانه رو داره
اقای صفاریان خودشون عارض این بودند که اقای محسن چاوشی صداش دسگا نیست و صدای واقعی خودشه
چند جا حتی در برنامه تلوزیونی که دعوت بودند اعلام کردند منتها این کش مکشها و تناقضاتی
که بین نظرهای داده شده وجود داشت باعث شد که من این پست رو ایجاد کنم که ایا
قدرت کامپیوتر و نرم افزار و ..انقدر زیاد که باعث موفقیت یک هنرمند میشه از لحاض فیک بودن
منظورمه نه دیگر جنبه ها.
هر چند خیلی از ما کار تنظیم ومیکس و..انجام دادیم اما نظرهای که داده میشه می تونه یک
نتیجه گیری خوبی باشه برای این بحث

armin.khosravi

عضو سایت
28/4/14
214
74
28
23
mydreams
متاسفانه ما ایرانی ها همیشه عادت داریم به بد ترین شکل حمله کنیم و بعد با معذرت خواهی یا هرچیزی... درستش کنیم.
این اصلا خوب نیست خوشبختانه یا متاسفانه من طرفدار اقای چاووشی نیستم ! و کاری هم به صدای ایشون ندارم. اقای چاووشی سال هاست سبکشون رو پیدا کردن از نظرِ من ، شعر و موزیک های اقای چاووشی چرا دیده نمیشه؟! چرا همه زوم کردن روی صدای ایشون ؟ اشخاص و بند های زیادی هستن که روی صدا زیاد تمایلی ندارن و بیشتر روی موسیقی و شعر زوم هستن مثال میزنم مثلا البوم اخر گروه ""دفت پانک"" بیشتر اهنگ هاشون ترانه و موسیقی محور هست و صدا ها کاملا کامپیوتری هست . امیدوارم روزی برسه که به هم و هنر هم احترام بگذاریم.

16/8/09
394
186
43
کانال 6 میکسر
شاید دلیل اصلی این همه بحث که چند ساله به وجود اومده سکوت خود محسن چاوشی هست
چندین ساله که شایعه ی کنسرت گذاشتن ایشون و تکذیب اون ادامه داره و آخرین بار دلیلی که برای برگزار نکردن کنسرت آوردند یکم عجیب بود ! پایین بودن کیفیت کنسرت در ایران و مشکل استاندارد و این حرف ها ! هرچند در خیلی از نقاط ایران این مشکل پایین بودن استاندارد ها وجود داره اما دیگه در حد یک یا دو سالن خوب که داریم ، اصلا سالن خوب هم در ایران نداریم خب مثل خیلی خواننده های دیگه میشه خارج از کشور در سالن های بزرگ و استاندارد کنسرت گذاشت.
یا داستان اجرای لایو که توسط یک ویدئو دراینستا بنا بود ثابت بشه ، ویدئویی که از زاویه ای عجیب گرفته شده و شاید میخواد عوامانه بگه که نمیشه صدای ویدئو رو Tune کرد اما خب میدونیم که کاری نداره
ضبط فقط و فقط در استودیوی شخصی ، موجود نبودن صدایی با اجرای زنده ، موجود نبودن حتی صدای حرف زدن چاوشی ( به جز موردی که سندی گذاشت ) ! و هزاران ابهام دیگه

من میخوام با همین خلاصه ای که گفتم نتیجه گیری کنم که باعث این بحث ها بیشتر خود خواننده هست که مخاطب رو در بی خبری و شک میذاری و خوراک خبری درست و حسابی نمیده و بیشتر با مخاطب بازی می کنه

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,977
2,849
113
تهران
درود
تاپیک جالبی هستش .
اگر عقیده تون اینه که بگید: بدون اجرای صحیح ریتم و کوک که اصلا طرف خواننده (موزیسین) نیست، باید بگم که خیلی ها در دنیا با این نظر موافق اند.هر چند رنگ صدا و تکنیک های دیگه خوانندگی تاثیر خیلی زیادی دارند.
حتی ممکنه طرف موزیسین باشه اما هیچ کس دلش نخواد برا چند لحظه هم به صداش گوش بده! یا به عکس ، مثل همین آقای چاوشی.
در اخر هم بگم که نظر باید منطقی و واقع گرایانه باشه .
باید دید شخص مورد نظر نسبت به رده های اول این صنعت ( فقط ایران) چه جایگاهی داره ؟

آخرین ویرایش:

kamran_omega

عضو سایت
12/4/10
183
125
43
34
تهران
این سایت پر از دوستانی هستش که حرفه ای توی کار موسیقی هستن من خیلی خوشحال میشم بعد از این همه سال که از شروع کار چاوشی میگذره یک نفر بیاد یه ویدیو آموزشی بزاره و یاد بده چطور صدای چاوشی بسازیم؟

28/1/17
117
92
28
22
این سایت پر از دوستانی هستش که حرفه ای توی کار موسیقی هستن من خیلی خوشحال میشم بعد از این همه سال که از شروع کار چاوشی میگذره یک نفر بیاد یه ویدیو آموزشی بزاره و یاد بده چطور صدای چاوشی بسازیم؟
منظور شما از گفتن این حرف:
صدای محسن طبیعی و فاقد هر گونه دستکاریه؟؟؟
یا منظور دیگه ی داشتید؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,046
93
تهران
Instagram.com
جواب شما رو جناب آذر دادن:
... و بعد صداشونو اون جلا و سيقل مخصوص رو ميده كه طرز تهيشو خودشون فقط ميدونن و تا اينجاى كار هم هيچ ايرادى نيست . من هم اعتراضى نكردم و فكر ميكردم مردم خودشون ايشون رو همينطورى قبول كردن.
در ضمن، گفتن که اینم خودش یه هنر یا ایده ای هست و مثالی هم زده t-pain
کاش به دور از تعصب و ... متنشو کامل میخوندین
[doublepost=1487405159,1487404829][/doublepost]اولا اینکه من توی ایسنتا دیدم خیلیا کامنت گذاشتن خطاب به آقای شهرام آذر که تو حق نداری یا در حدی نیستی در مورد صدای استاد! نظر بدی.
چیزی که خیلی خنده داره، ایران جایی شده که مردم ما بدون حداقل دو خط کتاب خوندن در مورد موسیقی یا حتی بدون اینکه یه ماه ساز زده باشن با اعتماد به نفس و اطمینان درمورد موسیقی نظر میدن ولی آقای آذر با این همه علم و تجربه حق نداره نظر بده!!

دوما، مورد دیگه اینکه خیلی بد شده هر حرفی رو توهین برداشت میکنیم! نمیدونم فلانی به فلانی گفته کار ت خوب نیست یا کوک نبودی یا چی و چی
اینا توهین محسوب میشن؟؟!! پس فحش هایی که ملت به جناب آذر دادن چی محسوب میشه؟!
[doublepost=1487405433][/doublepost]راستی، اگه در جواب جناب آذر دادن اون کلیپ رو. یا اصلا در جوابش هم نداده باشن، چرا یدونه درست حسابی مثل بقیه یه ویدیو ندارن بعد از اینهمه سال؟
والا صفحه اینستاگرام کامیار میری چندتا کلیپ داره همینجوری عشقی گذاشته یک دقیقه یک دقیقه یا افراد دیگه.
هوادارانش دلشونو خوش کردن به یه یه کلیپ پونزده ثانیه ای که از زیر دماغ در حال راه رفتن گرفته شده و اونم با زور و صدای لرزون!
بدون تعصب و به دور از طرفداری هیچکدوم یه ذره منطقی فکرکنیم

28/1/17
117
92
28
22
جواب شما رو جناب آذر دادن:
... و بعد صداشونو اون جلا و سيقل مخصوص رو ميده كه طرز تهيشو خودشون فقط ميدونن و تا اينجاى كار هم هيچ ايرادى نيست . من هم اعتراضى نكردم و فكر ميكردم مردم خودشون ايشون رو همينطورى قبول كردن.
در ضمن، گفتن که اینم خودش یه هنر یا ایده ای هست و مثالی هم زده t-pain
کاش به دور از تعصب و ... متنشو کامل میخوندین
[doublepost=1487405159,1487404829][/doublepost]اولا اینکه من توی ایسنتا دیدم خیلیا کامنت گذاشتن خطاب به آقای شهرام آذر که تو حق نداری یا در حدی نیستی در مورد صدای استاد! نظر بدی.
چیزی که خیلی خنده داره، ایران جایی شده که مردم ما بدون حداقل دو خط کتاب خوندن در مورد موسیقی یا حتی بدون اینکه یه ماه ساز زده باشن با اعتماد به نفس و اطمینان درمورد موسیقی نظر میدن ولی آقای آذر با این همه علم و تجربه حق نداره نظر بده!!

دوما، مورد دیگه اینکه خیلی بد شده هر حرفی رو توهین برداشت میکنیم! نمیدونم فلانی به فلانی گفته کار ت خوب نیست یا کوک نبودی یا چی و چی
اینا توهین محسوب میشن؟؟!! پس فحش هایی که ملت به جناب آذر دادن چی محسوب میشه؟!
[doublepost=1487405433][/doublepost]راستی، اگه در جواب جناب آذر دادن اون کلیپ رو. یا اصلا در جوابش هم نداده باشن، چرا یدونه درست حسابی مثل بقیه یه ویدیو ندارن بعد از اینهمه سال؟
والا صفحه اینستاگرام کامیار میری چندتا کلیپ داره همینجوری عشقی گذاشته یک دقیقه یک دقیقه یا افراد دیگه.
هوادارانش دلشونو خوش کردن به یه یه کلیپ پونزده ثانیه ای که از زیر دماغ در حال راه رفتن گرفته شده و اونم با زور و صدای لرزون!
بدون تعصب و به دور از طرفداری هیچکدوم یه ذره منطقی فکرکنیم
گفتهای شما هم از جنبه ی درست است
و با شما موافقم اما مشکلی که هست این به نظر من نمیشه نتیجه نهای رو گرفت
خب بله درسته قضیه مشکوکه اما رای نهای رو بدیم هم کار جالبی نیست اومدیم و دو روز دیگه
خلافش ثابت شد خب اون موقع شهرام اذر با یه معذرت خواهی می خواد که کار رو تموم کنه
در صورتی که بهتان چیزی نیست که با یک معذرت خواهی تموم بشه
من نمی تونم شما رو تخریب بکنم بعدش به شما بگم معذرت می خوام اینا مصداق تخریب
به نظر من درستترین حرف در این مورد این که مشخص نیست صدای محسن چاوشیه طبیعیه یا نه
یا من بنا بر این شواهد و این و این ...احتمال میدم که صدای خودشون نباشه حالا مثلا 50 درصد
ولی ایشون رای نهای رو دادند و همین الان محسن محکوم به صدای ماشینیه!!!
ببینید حرفای شما درسته و قبول دارم حرفاتون و بحث تعصب نیست واقعا بحث این که
اقای بهروز صفاریان و یا مهدی یراحی و امسال اینا که گفتند صدای چاوشی صدای طبیعی
و مال خودشه
خب از این ور این حرفاست از اون ور حرفای مخالف
باید این و در نظر داشت که اقای بهروز صفاریان که یکی از بهترین تنظیم کنندهاست و از نزدیک
با محسن کار کرده در جواب سوال این که صدای محسن دستکاریه میخنده و میگه نه اینطوری نیست
من به شخصه کلیپهای زندیه محسن رو اصلا نمیپسندم و عملکردش به نظر من ضعیفه
[doublepost=1487410347][/doublepost]اصلا مشخص نیست که چرا اینطوری می خونن انگار واسه دل خودشون و از سر بی حوصلگی می خونن
نه فشاری میارن نه احساسی دارن نه بالا رو می خونن فقط نتهای پایین و زمزمه وار
یعنی امکان داره اگر بخواد واقعا قدرتو رو هم داشته باشه و بتونه بخونه این امکانم وجود داره
واسه ما هم پیش اومده گاهی از سر بی حوصلگی همینطوری می خونیم ولی اگر بخوای بهتر بخونیم
می تونیم نمیدونم تونستم منظورم و برسونم یا نه

• عالیه!

kamran_omega

عضو سایت
12/4/10
183
125
43
34
تهران
منظور شما از گفتن این حرف:
صدای محسن طبیعی و فاقد هر گونه دستکاریه؟؟؟
یا منظور دیگه ی داشتید؟
من شکی نداشتم که افکتهایی که روی صدای ایشون هست چیزی ماورای افکتهای دیگه ای که دیگر خواننده ها استفاده میکنن نیست و با ویدیویی که چند وقت پیش برای اولین بار پخش کرد جواب کسایی که شک داشتن رو داد هرچند یه دوستی همینجا ایراد گرفت که صدای ویدیو دستکاری شده و باید حرف میزده و ارتباط زنده برقرار میکرده!
شما همون آهنگی که مثال زدین "آخرین اتوبوس" شروع آهنگ تقریبا با صدای بدون ریورب هست و خشکه میشه بهتر پی برد به اینکه واقعا افکت خاصی واقعا وجود نداره. همینطور اون آهنگ که میگه " چشماتو باز کردی دنیام زیر و رو شد ..." صدا تقریبا خشک هست. ضمنا مقایسه با t-pain خیلی گمراه کننده س چون عمده کار روی صدای ایشون tune بصورت اغراق شده س که هر مبتدی میفهمه.

اینکه یه فرمول خاصی هست که فقط چاوشی میدونه و هیچ کس دیگه نمیدونه خنده داره! بهروز صفاریان و امیر جمالفرد که با چاوشی کار کردن برای من موثق تر هست نظراتشون تا سندی.

آخرین ویرایش:
واکنش‌ها: mory952, iMP4CT و poorya.n
28/1/17
117
92
28
22
من شکی نداشتم که افکتهایی که روی صدای ایشون هست چیزی ماورای افکتهای دیگه ای که دیگر خواننده ها استفاده میکنن نیست و با ویدیویی که چند وقت پیش برای اولین بار پخش کرد جواب کسایی که شک داشتن رو داد هرچند یه دوستی همینجا ایراد گرفت که صدای ویدیو دستکاری شده و باید حرف میزده و ارتباط زنده برقرار میکرده!
شما همون آهنگی که مثال زدین "آخرین اتوبوس" شروع آهنگ تقریبا با صدای بدون ریورب هست و خشکه میشه بهتر پی برد به اینکه واقعا افکت خاصی واقعا وجود نداره. همینطور اون آهنگ که میگه " چشماتو باز کردی دنیام زیر و رو شد ..." صدا تقریبا خشک هست. ضمنا مقایسه با t-pain خیلی گمراه کننده س چون عمده کار روی صدای ایشون tune بصورت اغراق شده س که هر مبتدی میفهمه.
بله بسیار عالی دقیقا همینطور محسن انچنان اغراقی رو در تیون کردن نداره و نمی کنه
و بسیار نرمال و زیبا هستش حالا بسته به سبک و نیاز این تیون کردن تنظیماتش جا به جا میشه
که طبیعیم هه س ولی کلا مشکل انچنانی نیست در این قضیه و من هم موافقم
بحث ما ریورب نیست و ریورب انچان تاثیر در ذات یک صدا رو نداره و بیشتر بخاطر زیباتر شدن و حس و حجم و..داده میشه
که باز اینم وابسته به نوع اهنگ سبک و سلیقه و...
بحث سر پلاگینها یا افکتهای هستش که شاید باعث حجم دار شدن صدای بی جون محسن میشن
یا دسکاری پیچ صدا و...که هر چند اینها احتمال و من مدعی چیزی نیستم
در اخرین اتوبوس هم درسته صدا خشک بود اما ریورب داشت و تنظیمات ریورب به این گونه بود که
damp,decریورب و بسیار کم کرده بودند و صدا مانند یک روم شده بود
[doublepost=1487411222,1487411110][/doublepost]ایا شما این و قبول دارید که کلیپای زنده محسن انچنان نشاندهندیه توانای و قدرت ایشون نیست
و دقیقا مشخص نیست که منظور محسن از این نوع خوانش چیه
بلخره بعد از سالها کلیپ زنده محسن باید قلدر و قدرت دار و با صلابت می خوند

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,513
1,591
113
خرمشهر
از دوست عزیزی که این پست رو گذاشتن تشکر میکنم ،‌بررسی این موضوع بنظرم موردی نداره فقط بقول آقای محبی نتیجه ای برای ما نداره چون خیلی از بزرگ های جهان هستن که با صداهای ادیت شده میخونن یا حتی اگه خواننده Live باشن بازم خودشون دوست دارن صداشون Tune داشته باشه ، اینجا دیگه صدا مطرح نیست و اون نوع خوندن و تنظیم و آهنگ ها خودشو نشون میده وگرنه دیگه کسی با صدای ماشینی معروف نمیشه بلکه خاص بودن موزیک ها هست که محبوبیت و معروفیت به همراه داره ،‌حالا این آقای چاوشی هم تقریبا همین مسیر رو دنبال کردن ،‌انتخاب موزیک و نوع تنظیم هاشون و همچنین جنس صداشون حالا چه قبل و چه بعد از ادیت مورد توجه مردم قرار گرفته .
یکی از دوستان به Daftpunk اشاره کردن خب نکته مثبتی که این Dj ها دارن اینه که توی اجرای زنده این کارو میکنن که تجهیزات و تخصص خودشونو دارن پس خلاقیت به خرج دادن و باعث مطرح شدن اونها شده درصورتی که جنس صدایی که تولید میکنن خیلی قبل تر از اونها انجاد داده شده ولی نوع محبوب شدن مهم هست اینکه اینا کارشون فقط فیت دادن با این نوع سبک هست .
پس معروف شدن به راه و روش هست که باید کشف بشه .
موفق باشید.

28/1/17
117
92
28
22
از دوست عزیزی که این پست رو گذاشتن تشکر میکنم ،‌بررسی این موضوع بنظرم موردی نداره فقط بقول آقای محبی نتیجه ای برای ما نداره چون خیلی از بزرگ های جهان هستن که با صداهای ادیت شده میخونن یا حتی اگه خواننده Live باشن بازم خودشون دوست دارن صداشون Tune داشته باشه ، اینجا دیگه صدا مطرح نیست و اون نوع خوندن و تنظیم و آهنگ ها خودشو نشون میده وگرنه دیگه کسی با صدای ماشینی معروف نمیشه بلکه خاص بودن موزیک ها هست که محبوبیت و معروفیت به همراه داره ،‌حالا این آقای چاوشی هم تقریبا همین مسیر رو دنبال کردن ،‌انتخاب موزیک و نوع تنظیم هاشون و همچنین جنس صداشون حالا چه قبل و چه بعد از ادیت مورد توجه مردم قرار گرفته .
یکی از دوستان به Daftpunk اشاره کردن خب نکته مثبتی که این Dj ها دارن اینه که توی اجرای زنده این کارو میکنن که تجهیزات و تخصص خودشونو دارن پس خلاقیت به خرج دادن و باعث مطرح شدن اونها شده درصورتی که جنس صدایی که تولید میکنن خیلی قبل تر از اونها انجاد داده شده ولی نوع محبوب شدن مهم هست اینکه اینا کارشون فقط فیت دادن با این نوع سبک هست .
پس معروف شدن به راه و روش هست که باید کشف بشه .
موفق باشید.
البته هنوز چیزی مشخص نشده شاید صدای محسن طبیعی باشه و بحث هم بر سر همین
قضیه هستش که ایا در این سایت تخصصی موزیک می توان به نتیجه ی رسید ایا میشه
به نحوی به این قضیه پی ببریم که این صدا واقعی یا تصنوعی است
بلخره به عنوان افرادی که تجربه ی داریم در این ضمینه می تونه حرفامون
نتیجه ی رو برای هوادران محسن چاوشی داشته باشه
و این پست به این دلیل مفید که مردم رو اگاه میکنه از جریانات و پروسه موسیقی و شکل گیری صدا
[doublepost=1487414895,1487414743][/doublepost]اصلا بحث بر سر این نیست که صدای محسن واقعی باشه خوبه یا اینکه دسگا باشه بد
بحث بر سر این که اصلا کدوم یک از ایناست؟واین سوال هوادرانه محسنه

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,513
1,591
113
خرمشهر
البته هنوز چیزی مشخص نشده شاید صدای محسن طبیعی باشه و بحث هم بر سر همین
قضیه هستش که ایا در این سایت تخصصی موزیک می توان به نتیجه ی رسید ایا میشه
به نحوی به این قضیه پی ببریم که این صدا واقعی یا تصنوعی است
بلخره به عنوان افرادی که تجربه ی داریم در این ضمینه می تونه حرفامون
نتیجه ی رو برای هوادران محسن چاوشی داشته باشه
و این پست به این دلیل مفید که مردم رو اگاه میکنه از جریانات و پروسه موسیقی و شکل گیری صدا
دوست من
((‌به نحوی به این قضیه پی ببریم که این صدا واقعی یا تصنوعی است )) این جمله شما انگاری که نمیخایم یک چیزی رو قبول کنیم و داریم خودمونو گول میزنیم ، دیگه چه چیزی میخاید کشف کنید ؟ این آقا که اسمشو میارین اجرای زندش هم گوش دادم جنس صداشون همونه ولی کنترل صداشون کامل نیست و نت های خارج زیاد داره ،‌ خاننده های بزرگی تو ایران هست که باز اجرای زندشون کامل نیست ،‌کنسرت شادمهر رو هم گوش دادم یجاهاییش خارج از نت بود دیگه بیشتر از این ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟‌ لایو خوندن که کار الکی نیست . بله این اقا صداش ادیت میشه و کاملا مشخصه ولی قرار نیست که autotune روی صفر باشه
ملوداین هم انجام میدن این ضعف توی خانندگی هست ولی توی بقیه موسیقی نیست .

واکنش‌ها: MR.FOG, mory952 و pe32_64
28/1/17
117
92
28
22
دوست من
((‌به نحوی به این قضیه پی ببریم که این صدا واقعی یا تصنوعی است )) این جمله شما انگاری که نمیخایم یک چیزی رو قبول کنیم و داریم خودمونو گول میزنیم ، دیگه چه چیزی میخاید کشف کنید ؟ این آقا که اسمشو میارین اجرای زندش هم گوش دادم جنس صداشون همونه ولی کنترل صداشون کامل نیست و نت های خارج زیاد داره ،‌ خاننده های بزرگی تو ایران هست که باز اجرای زندشون کامل نیست ،‌کنسرت شادمهر رو هم گوش دادم یجاهاییش خارج از نت بود دیگه بیشتر از این ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟‌ لایو خوندن که کار الکی نیست . بله این اقا صداش ادیت میشه و کاملا مشخصه ولی قرار نیست که autotune روی صفر باشه
ملوداین هم انجام میدن این ضعف توی خانندگی هست ولی توی بقیه موسیقی نیست .
دوست خوب من همیه ما پروسه ی میکس وکال رو میدونیم
و اینکه خوانندهای پاپ خونه ما که شجریان نیستند مشخصه که تو زنده خوندن اون چیزی که در استدیو در نمیاد
چون زنده بلخره یه جاهایش زیاد سر نت نیست یا حتی شاید فالش باشه
اما تو استدیو فالش گیری میشه و تیون میشه درستشم همینه
بحث ما این که ایا می تونیم تشخیص بدیم کدوم صدا واقعی و کدوم صدا غیر واقعیست
مهم داشتن راه و روشی برای این کار اگه مردم میدونستن الان این همه سر صدا نبود
یا میدونست غیر واقعی یا واقعی دیگه بقیش مهم نیست که باز هم در هر صورت اقای چاوشی رو
قبول میکردند یا نه
[doublepost=1487416174,1487416014][/doublepost]اجرای زندیه محسن چاوشی ضعیفه هیچکدوم از خوانندها اینطوری نیستند
شاید این ور اون ور بخونن یا نت فالش هم داشته باشن تو زنده خوندن اما صداشون که در میاد
زندیه محسن چاوشی پاور نداره نت بالا نمی خونه اصلا دقیق نمی خونه تکنیکی نداره

kamran_omega

عضو سایت
12/4/10
183
125
43
34
تهران
لطفا بحث تیون رو کنار بگذارید لااقل در این تاپیک چون تقریبا همه قبولش کردن و استفاده میکنن و چاوشی هم چه استفاده کنه یا نکنه مورد بحث نیست. جنس صداست که الان مورد بحثه (لااقل من اینطور متوجه شدم) که من شکی ندارم جنس صدای چاوشی همینه که میشنویم و همه ترفندهایی که برای میکس وکال و چاق کردنش دیدم نمیتونن این تاثیر رو روی جنس صدا بزارن. این فقط صداسازی از طریق حنجره س که اونم برای هر شخصی با توجه به ویژگیهای ذاتی و شخصی حنجره ش کاراکتر متفاوتی میسازه.

جناب پوریا در مورد مثال اتوبوس گفتم "تقریبا" که شما این ایراد رو نگیرین که باز گرفتین :) علت اینکه دو مثال که ریورب کمی داره مطرح کردم برای این بود که وجود ریورب باعث محوی و میکس باقی افکتها میشه و وقتی نباشه شما بهتر میتونی سایر افکتها رو متوجه بشی همین.

در مورد ویدیو به نظرم فقط خواسته بگه من جنس صدام همینه و نه اینکه حالا بخواد ثابت کنه خیلی ژوست میخونه یا خیلی خوبه و خوشگله و اینا...

• غمگین
واکنش‌ها: mory952
28/1/17
117
92
28
22
لطفا بحث تیون رو کنار بگذارید لااقل در این تاپیک چون تقریبا همه قبولش کردن و استفاده میکنن و چاوشی هم چه استفاده کنه یا نکنه مورد بحث نیست. جنس صداست که الان مورد بحثه (لااقل من اینطور متوجه شدم) که من شکی ندارم جنس صدای چاوشی همینه که میشنویم و همه ترفندهایی که برای میکس وکال و چاق کردنش دیدم نمیتونن این تاثیر رو روی جنس صدا بزارن. این فقط صداسازی از طریق حنجره س که اونم برای هر شخصی با توجه به ویژگیهای ذاتی و شخصی حنجره ش کاراکتر متفاوتی میسازه.

جناب پوریا در مورد مثال اتوبوس گفتم "تقریبا" که شما این ایراد رو نگیرین که باز گرفتین :) علت اینکه دو مثال که ریورب کمی داره مطرح کردم برای این بود که وجود ریورب باعث محوی و میکس باقی افکتها میشه و وقتی نباشه شما بهتر میتونی سایر افکتها رو متوجه بشی همین.

در مورد ویدیو به نظرم فقط خواسته بگه من جنس صدام همینه و نه اینکه حالا بخواد ثابت کنه خیلی ژوست میخونه یا خیلی خوبه و خوشگله و اینا...
بنده ایراد نگرفتم درستترشو گفتم پیچ بشه صدا کاری به ریورب و محویش نداره شما می تونی صدا رو بم
یا زیر کنی خیلی راحت تویه یه ادیتور و یا سمپلر و..خب باید ژوست می خوند
ما الان تو دوران غیر حرفیمونم سعیمون بر این که ژوست بخونیم حالا تموم ایران نگات کنن و شما ژوست نخونی!!
کاری به صدا سازی هم ندارم بحث دیگه نحوه خوانش قدرت صدا درست خوندن و قابلیت و تکنیک و.. هم هست
سوال در این مواردم پیش میاد من مخالف با گفتهای شما نیستم
اما حقیقته امر این واقعا

kamran_omega

عضو سایت
12/4/10
183
125
43
34
تهران
به نظر من هم توی ویدیوها خوب و حرفه ای نمیخونه ولی جنس صداشون مشخصه که همینه و اون افکت خاص که به افکت خش معروف شده بود وجود نداره.

وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)