آیا سن مهمه؟

شروع موضوع توسط aazizi ‏5/8/11 در انجمن پیانو

تاپیک آیا سن مهمه؟ تالار پیانو در persian-music.org.

1. aazizi

aazizi عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت دوستان هنرمند،
    من 23 سال دارم و تازه موسیقی رو (با پیانو) شروع کردم.
    می خواستم بدونم آیا دیر شروع کردم؟ چقدر طول می کشه تا پیانیست بشم؟
    ممنون

2. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خوش آمدید!
    میشه پیانو رو از سنین پایین تر هم شروع کرد ولی برای شما هم دیر نیست . ولی وضعیت کاری و بدنی هنرجوی این رشته میتونه تاثیر گذار باشه .
    مثلاً اگر شما چند سالی ورزش بدن سازی کار کرده باشید یا اگر شما شاغل در کارهای سخت مثل آهنگری و .......... بوده باشید خوب طبیعتاً شما دارای ماهیچه هایی نه چندان نرم و دستانی نه چندان لطیف خواهید بود که این سری فاکتورها میتونه در نوازندگی بیشتر سازها و از جمله پیانو تاثیر گذار باشه.
    حالا میخوام نتیجه بگیرم که یک هنرجو در سنین پایین این مشکلات را نخواهد داشت و دارای ذهن و دستان و ماهیچه هایی آماده برای فرم پذیری دلخواه میباشد.
    اینکه چه مدت به طول خواهد انجامید که شما نوازندگی ساز مؤرد نظرتون رو فرابگیرید بستگی به نکات زیادی داره.
    تا چه حدّی مؤرد نظر شما هست ؟ آیا میخواهید نوازنده مثلاً یک ارکستر باشید ؟ میخواهید تک نواز سازتون باشید ؟ توانایی در نواختن تعدادی آهنگ را دنبال میکنید؟
    به هر حال شما طی مثلاً بیست جلسه آینده خواهید توانست کم و بیش تعدادی آهنگ را اجرا کنید از اون به بعدش تا آخر عمر به خود شما بستگی داره که چه زمان از این دریای بی پایان سیراب بشید .
    البته منظورم این نیست که تا آخر عمر نیاز به معلم خواهید داشت .
    نیاز به معلم برای هر سازی بستگی به پیشرفت شما داره . برای پیانو تعدادی بعد از حدود هشت سال کار با معلم احساس خوبی دارند و تعدادی شاید مدت بیشتر .

معلم خوب و آگاه رو هیچگاه فراموش نکن
    پس با پشتکار و علاقه ادامه بدید . حتماً موفق خواهید شد :smile (31):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • آموزنده آموزنده x 1
  3. aazizi

aazizi عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون آقا مهران
    واقعاً انجمن خوبی دارید. هیچ انجمنی رو ندیدم که با این دلسوزی جواب کاربران داده بشه.
    یک سوال دیگه: پیانو دیجیتال یاماها s31 میخوام بخرم. میخواستم بدونم پیانوی خوبیه؟

4. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    لطف دارید
    انجمن همه اعضا هست که خود شما هم عضوی از این انجمن هستید خلاصه همه به هم کمک میکنیم .
    در مؤرد خرید پیانو دیجیتال این مطلب دقیقاً به بودجه بستگی داره و ظاهر و جنس صدای پیانو و....................... وگرنه با همه مدلهاش میشه کار رو انجام داد .
    این مدل Yamaha YDPS31 که مؤرد نظرتون هست هم خوبه.
    در مؤرد خرید پیانو دیجیتال به دفعات در فوروم بحث شده مثلاً آیتجا و اینجا یه مرور بکن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه دوستان و مدیران دلسوز سایت من 21 سال دارم و در سال آینده قصد خرید میدی کنترلر پرو کی سونو 88 رو دارم و میخوام با اون ساز پیانو رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم. چندتا سوال دارم که با اجازه دوستان مطرح میکنم 1-من میخوام ورزش بدنسازی انجام بدم آیا به انگشتام و کیفیت نوازندگیم آسیب میرسونه ؟ آیا اگه از دستکش زخیم روی دستام استفاده کنم مشکل حل میشه؟2-آیا من صد در صد به پدال نیاز دارم ؟ آیا برای میدی کنترلر پدال تولید میشه یا باید خودم بسازم؟!ممنون میشم جواب بدین

6. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    1- بله 100%
    2- هیچ تاثیری نداره دستکش
    3-100% حداقل به پدال sustain نیاز دارید
    4-بله کمپانیهای رولند و یاماها پدالهای خوبی دارن و حتما پدال استایل پیانو بگیرید

• آموزنده آموزنده x 1
  7. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون از جوابتون جناب پایگان هیچ راه حلی واسه من نیست که میخوام ورزشم داشته باشم اصلا چه ورزشی میتونم انجام بدم نمیشه از کرم نرم کننده دست استفاده کنم ممنون میشم جواب بدین

8. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیزم متاسفانه ورزش حرفه ای مخصوصا بدنسازی و کلا ورزشهایی که باعث فشار نامتعارف به عضلات دست و انگشتان میشه با نوازندگی خصوصا پیانو اصلا جور نیست خود من تا بحال بخاطره موسیقی 2 بار ورزش مورد علاقه ام رو کنار گذاشتم ببینید شما حتی اگر طوری ورزش کنید که به دست و انگشتانتون آسیب نرسه ، فشار و انقباضی که هنگام ورزش به ماهیچه های دست و انگشت میاد باعث رشد ماهیچه ها میشه و در نتیجه انعطاف و سرعت رو از اونا میگیره و دستاتون دیگه برای انجام دادن کارهای ظریف مثل نوازندگی مناسب نیست ... من در این مورد پرس و جو زیاد کردم و متاسفانه هیچ آدم حرفه ای راهی سراغ نداشت و توصیه نمیکرد ورزش سنگین رو ....

• آموزنده آموزنده x 1
  9. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بازم ممنونم از جوابتون من ميگم نميشه اول ورزشمو انجام بدم يه چند ماه بعد برم سراغ پيانو كه بعد دستام به پيانو عادت كنه؟يا اينكه ورزشهايي مثل ايروبيك يا ورزشهاي رزمي و..ورزشهايي كه كندتر بدن رو ورزيده ميكنن و به انگشتان و عضلات كمتر آسيب ميزنن مثل شنا كنگفو ، چون ديدم كنگفو كارا لاغرن انگشتاي ظريفي هم دارن!آخه آدم كه اينطور پشت پيانو تبديل به يه شكم ميشه!پيشاپيش ممنونم

10. aazizi

aazizi عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان!
    پیانو یاماها s31 رو خریدم!

ممنون از راهنمایی های همه.

11. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان کسی نبود جواب مارو بده ؟
    علاوه بر سوالاتی که پرسیدم یه چیزی ذهنمو مشغول کرده مگه دست قوی برای تند نواختن پیانو نیاز نیست که با سرعت روی کلاویه ها جابه جاشه؟
    پس یه سری ورزشهارو برای دست باید انجام داد!
    اگر اینطور نیست اساتید محترم لطفا تمام سوالاتمو جواب بدن.
    یه دنیا ممنون

12. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دست قوی به معنای عضلانی خیر نیاز نیست دست قوی به معنای داشتن کنترل و تمرکز بالا نیاز هست ، یه سری نرمشهای خاص انگشتان وجود داره که اساتید پیانو خودشون به هنرجو میدن و اونا کافیه اون نرمشها هم بسیار سبک ِ و فقط برای ایجاد کنترل انجام میشه ... در مورد سوال قبلی هم من جوابتون رو دادم امکانش نیست

13. zohrehone

zohrehone

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    دوستان من عضو این سایت هستم ولی بلد نیستم کجا باید سوالاتمو بنویسم. میتونم سوال و جوابای بقیه رو بخونم اما نمیدونم الان چیزی رو که من مینویسم بقیه میتونن بخونن یا نه. به هر حال من مینویسم.اگه کسی دید ممنون میشم که جواب منو بدید.
    من از 30سالگی کلاس پیانو رو شروع کردم. الان 32 سالمه . دلم میخواد بدونم که تا چه حد میتونم از خودم انتظار داشته باشم . آیا فقط میتونم یه دلنواز بشم که فقط برای خودش و جمع دوستاش پیانو میزنه؟ آیا میتونم نوازنده ی یه گروه بشم؟ آیا میتونم نوازنده ی ارکستر بشم؟ آیا میتونم معلم پیانو بشم؟ آیا میتونم آهنگساز بشم؟ نمیدونم دقیقا باید منتظر چه چیزی باشم و براش تلاش کنم که اون هدف بتونه به من انگیزه ی تلاش بیشتر بده . من یه عالمه وقت آزاد دارم الان. نه سرکار میرم نه دانشجو هستم . هر چی بخوام میتونم برای پیانو وقت بذارم. لطفا به من بگید تا کچا میتونم برم و روزی چند ساعت تمرین پیانو بکنم خوبه؟ ممنونم

14. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    انسان تا هر جایی که بخواد میتونه پیش بره و در هر زمانی که بخواد میتونه شروع کنه...
    تنها تفاوتش اینه که در سن کم میتونه در روز ساعات تمرین کمتر باشه اما در سن بالاتر شما باید ساعتهای بیشتری رو تمرین کنید.
    هیچ زمانی برای انگیزه داشتن و دنبال کردن هدفی دیر نیست...
    بهترین راه این هست که از طریق آموزشگاه های آزاد دنبال کنین و سعی کنین با اهالی موسیقی ارتباط پیدا کنین چرا که اگه قصد شما نوازنده ی ارکستر شدن هست باید ارتباطات قوی هم داشته باشید.
    شما خووب تمرین کنین... استاد خودشون زمانی که ببینند شما واقعا نوازنده ی به حقی هستین به شما پیشنهاد اجرا میدن و یا شما رو معرفی میکنن...
    موفق باشید

• آموزنده آموزنده x 1
  15. zohrehone

zohrehone

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنونم از پاسختون. براتون آرزوی موفقیت میکنم

16. 1HOSEIN1

1HOSEIN1 عضو سایت

شغل :
    سرباز ارتش
    امتیازات:
    +152 / 2 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام
    من چند سال پیش در رشته ی کونگ فو فعالیت داشتم و دستام مخصوصا ماهیچه های انگشتام خیلی قوی هستن و الان ک گیتار میزنم دستام درد میگیره.ینی من دیگه به درد پیانو نمیخورم؟میخوام پیانو یاد بگیرم و تنظیم کننده بشم.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. یادگیری پیانو در سن بالا

,
  2. سن مناسب برای یادگیری پیانو

,
  3. سن یادگیری پیانو

,
  4. سن مناسب یادگیری پیانو,
  5. سن یادگیری موسیقی,
  6. سن آموزش پیانو,
  7. آموزش پیانو سن 45,