آخرین ارسال‌ها

آیا سرما برای وسایل استودیویی ضرر دارد؟

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
409
22
Sweet Spot
عرض ادب و احترام،،
سوالی هست که با توجه به اینکه داریم میریم تو فصل سرما جوابش برام حائض اهمیت هست که ممنون میشم جواب بدید،،
از عنوان مشخصه که جریان چیه،، بنده یه هوم استودیو کوچیک دارم که دقیقا روی سرپله خونمون هست (ینی جایی که در باز میشه واسه پشت بام)
یه سری وسایل از قبیل سیستم و کارت صدا میکروفن و میدی کیبود و ..... داخلشش هست،،، متاسفانه چون این مکان رو خودم ساختم و جزو منزل نبوده ونیست!! هیچ گونه سیستم سرمایشی و گرمایشی داخلش نیست!!! از طرفی هم نمیشه اطمنیان کرد و وسیله گرمایشی توش روشن گذاشت و ولش کرد به امون خدا!!! چون واسه زیبایی محیط تمام اتاقک رو با کاغذ الگو پوشش دادم!! کاغذ هست و حساس خدایی نکرده اتیش میگیره و بدبخت میشم:biggrin:
میخواستم بدونم این سرمایی که این روزا داره بیشترم میشه به این وسایل اسیبی میرسونند یا خیر!!!
اگر بله،، راه حلی به جز سیستم گرمایشی به نظرتون میرسه یا خیر!؟؟
ممنون میشم پاسخ بدید

23/11/16
86
سلام
تا جایی که اطلاع دارم سرما که نه ولی -رطوبت- به وسایلی مثله میکروفن آسیب زیادی میزنه
سعی کن مدتی که از میکروفنت استفاده نمیکنی و ریکوردی نداری اونو تو جعبه اش بزاری
و موقعی که لازمش داشتی از جعبش بیرون بیاری و استفاده کنی بقیه تجهیزات رو اطلاعی ندارم
فک نکنم مشکلی به وجود بیاره :facepalm-7:
معمولا تو این روز ها چون اتاق منم بخاری نداره شب ها روی میزم و وسایلم یه پارچه میکشم:laugh:

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
409
22
Sweet Spot
خب همون پارچه که میفرمایید،،
روی یه چیزی مثه میدی کیبورد بهترین چیزی که میشه کشید که پرز نده داخل سیستمش چیه به نظرتون؟؟ که گرم هم باشه؟؟

24/4/12
131
تهران
سرما روي وسايل الكترونيكي بد كه نيست حتي خوبم هست. ولي روي سازها و وسايل آكوستيكي تاثير گذار هست. همونطور هم كه اين دوستمون گفتن سعي كنيد ميك رو زماني كه استفاده نميكنيد در جعبش نگهداري كنيد

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
409
22
Sweet Spot
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن،، میکروفن رو واقعا فراموش کرده بودم!! همون دیشب برش داشتم،،
ساز و وسایل اکوستیکی هم تو این محیط ندارم!یه گیتار هست که همیشه میبرمش!!
فقط واسه میدی کیبورد و کارت صدا اشکالی پیش نمیاد؟؟؟؟ تو این یه موردم مارو مطمئن کنید ممنون میشم

23/11/16
86
شما خودتون اونجا میشینید سردتون نمیشه؟:woot-4::woot-4:

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,258
34
Vengeance Land
سلام...دوست عزیز.

سرما تاثیر زیادی نداره....همونطور که دوستان گفتن...

ولی رطوبط جدا...اوخ اوخ.. :D

من خودم محیط زندگیم مرطوبه و ساز ها و میکروفونم توی فصل های تابستون تا پاییز واقعا صداشون خراب میشه!!!

ولی میتونی برا مواقعه ای که از وسایل و سازها استفاده نمی کنی از یه پارچه برای پشوندن روی وسایل و برای ساز ها و میکروفن از بسته های کوچیک رطوبط گیر استفاده کنی اگه خیلی نگران هستی! ;) (رطوبط گیر به شدت تاثیر مثبت داره)

و وسایل گرمایشی هم سعی کن روشن باشن وقتی داری کار میکنی...;)

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,212
خیر..خیالتون راحت اگه تو قطبم برید هیچیش نمیشه:biggrin:
میدونم برای شوخی نوشتی, ...ولی واقعن هیچ کدوم از این وسایل توی قطب کار نمیکنن تو سرمای بیرون. حتا کابل ها هم میشکنن. توی یک برنامه National Geograpic که از حیوانات قطب فیلم میگیرن راجب این صحبت میکردن.
برای سرما و گرمای معمولی هر Mic تو manual نوشته که کمپانی چه پیشنهاد کرده . بزی از Mic ها حساستر هستن .

takroooo

عضو سایت
11/9/13
93
قزوین
این تایپیکو میارم بالا تا تجربه منو دوستان نکنن!سرمای هوا توی پری امپ و میکروفن و رکورد تاثیر داره یعنی موجب اختلال میشه حالا هر چقد سرما بیشتر اختلال بیشتر اینو به شخصه تجربه کردم کلیه لوازم الکترونیکی هر چقدر سرما بیشتر بشه کارکردشون ضعیفتر میشه بستگی به سرمای هوا داره که چقدر توی اون قطعه یا لوازم نفوذ کرده باشه!بیشتر هم مد نظرم رکورد با پری هس که رو کار من تاثیر داشته

10/4/10
254
این تایپیک من رو یاد یه ویدیوی ضبط شده از لودویکو اناودی انداخت که رفته بود تو قطب پیانو زده بود.اونجا تو ویدیویی که آقای فرهود هم اینجا گذاشته بود این سوال برام پیش اومد ولی هیچ وقت جوابی برای این سوال ندیدم.

بالا