آیا روند یادگیری من کند هست؟

شروع موضوع توسط Rosee ‏1/12/14 در انجمن پیانو

تاپیک آیا روند یادگیری من کند هست؟ تالار پیانو در persian-music.org.

1. Rosee

Rosee

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوستان
    راستش من یکمی دیر اقدام کردم واسه یادگیری موسیقی.
    من الان 30 سالمه و حدودا 9 ماه هست که شروع به یادگیری ساز پیانو کردم. البته قبلش هم یه دو سه ماهی سلفژ کار کردم چون کلن چیزی از موسیقی نمیدونستم. الان با توجه به مشغله ای که دارم بطور متوسط روزی 30 تا 45 دقیقه تمرین میکنم. در حال حاضر دو تا قطعه ایرانی (سلطان قلبها و green sleeves) رو میزنم . وهمینطور قطعات کوتاه کلاسیک رو هم بعد از تمرین زیاد میتونم بزنم. مثلا یک قطعه کوتاه یک صفحه ای واسه من دو تا سه هفته زمان میبره که یادبگیرم و روان بزنم (یعنی مثلا دو هفته اگه هررروز واسه این فطعه 10 دقیقه وقت بزارم)
    یک قطعه سه صفحه ای dont cry for me argentina الن یه دو ماهی هست که طول کشیده و تازه هنوز هم با اشکال و مکث میتونم بزنم :frown::wacky-80:
    به نظرتون این مدل پیشروی من کند نیست؟ من احساس میکنم که خیلی کند پیش میرم؟؟

2. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    با سلام دوست عزیز
    در مورد دیر اقدام کردنتون اصلا نگران نباشید مهم اینه ه بالاخره شروع کردید. برای پیشرفت بیشترتون باید تایم بیشتری رو برای تمرین صرف کنید روزی 30 تا 45 دقیق بسیار زمان کمی هستش و روند پیشرفت شما رو خیلی کند می کنه به طور معمول شما باید دو ساعت زمان بزارید برای تمرینتون و نکته ای که باید در مورد تمرین خدمتتون عرض کنم اینکه باید در زمان تمرین به هیچ چی فکر نکنید و کاملا ریلکس باشید تا بتوانید نتیجه خوبی از تمرینتون بگیرید و بیخودی تایمتون از دست نرفته باشه. یه پیشنهاد شخصی ای که بتون می کنم اول با قطعه ای میخواید تمرینش کنید ارتباط برقرار کنید خوب نگاهش کنید و سعی کنید یه تصویر ذهنی ازش تو ذهنتون داشته باشید. این مورد میتونه خیلی بهتون کمک کنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    سلام.
    اول اینکه واقعا وقتی میبینم کسی اینطور مشتاقانه دنبال فراگیری موسیقی هست یه تلنگر امیدوارانه بم میخوره که هیچوقت نباید نا امید شد و دست از تلاش کشید و هیچوقت برای کاری دیر نیست.
    در مورد تمرینتون هم شما با توجه به این که خانم هستین نسبت به آقایون یک امتیاز بالاترین از نظر زمانی و تمرین.
    پیشنهاد من به شما اینه که شما روزی 2-3 ساعت تمرین داشته باشید البته زمانش دست خودتون هست ولی چطور تقسیم کردنش منظورم هست.
    پیشنهاد میکنم مثلا اگه قرار هست 2 ساعت در روز تمرین داشته باشید 1 ساعت صبح و 1 ساعت عصر.اینطوری هم تشنه تر میشین برای ادامه و خسته نمیشین و همینطور که خیلی بهتر فرا میگیرید آموزش رو.
    اگر هم ساعت رو خواستید زیاد کنید میتونید مثلا در روز 4 ساعت تمرین کنید.1 ساعت صبح.1 ساعت ظهر.1 ساعت عصر.1ساعت آخر شب.
    موفق باشید

4. Rosee

Rosee

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنون از دوستان بابت زمانی که گذاشتین. راستش الان از یکطرف امیدوار شدم که فهمیدم تمرینم کمه. چون من معمولا هرچی رو که میخوام زود یادمیگیرم احساس میکردم که استعداد یادگیری موسیقی ندارم :nailbiting-67:ولی خوب الن میبینم که تمرینم خیلی نسبت به حد معمول کمه
    ولی به دلیل اینکه شاغل هستم فقط بعدازظهرها زمان تمرین دارم. خیلی دلم میخواد که بیشتر تمرین کنم.ولی دیگه خستگی کار روزانه بیشتر از این اجازه نمیده :sorry-21: سعی میکنم قطعات رو قبل از تمرین کردن چندین بار گوش کنم تا بدونم هدف نهاییم چیه. ولی راستش انقدر روی یک قطعه میمونم که جذابیتش رو واسم از دست میده
    نمیدونم امیدی هست یا نه. میخوام بدونم که بقیه هم همینطور هستن. مثلا یک قطعه معمولی رو بعد از چند ساعت تمرین کردن میشه خوب زد ؟

5. dd.ss

dd.ss عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    بستگی داره که هدفتون از پیانو زدن چی باشه. تفننی و سرگرمی و صرفاً برای یادگیری در حد آماتور و یا اینکه می خوای یه پیانیست حرفه ایی بشی؟ و یا بعد از پیانو می خوای یه آهنگ ساز حرفه ایی بشی؟ باید نسبت به هدفت به قضیه نگاه کنی برای حرفه ایی شدن و . . . یه کم دیره ولی میشه با پشت کار و گذاشتن وقت زیاد جبران کرد ولی برای سرگرمی و . . . هیچ وقت دیر نیست و هیچ عجله هم نباید بکنی. ولی در کل( ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود نه آنکه گهی تند و گهی خسته رود) اگر راهتو برای همیشه ادامه بدی قطعاً موفق می شی. شما ممکنه الان یک ماه طول بکشه یه قطعه رو یاد بگیری ولی چند سال دیگه به یه قطعه نگاه کنی همون لحظه اونو اجرا کنی پس نسبت به الان نباید قضاوت کرد اگر ادامه بدی در آینده خیلی چیزا عوض میشه
    نظر شخصی من بود قطعاً خالی از ایراد و اشکال نخواهد بود

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio

با تشکر از اساتید.
    دوست عزیز ادامه بدید .. ادامه بدید ..
    من فکر میکردم دیر شده برای شروع کردنم(23ساله).و البته از 90 دارم کلنجار میرم..
    یک مرتبه سازم رو فروختم. کتاب ها . یادداشت ها و....
    اما انگار نمیتونم بگذرم از پیانو و موسیقی
    فشار مادی / عصبی / مشغله های سنگین و..
    روند یادگیری اولیه ی من هم کند بود .
    اما یه دو سالی وقفه افتاد و.. الان مجددا" میخوام بیام تو وادی ..و شروع به یادگیری کنم.

ادامه بدید ..
    موفق باشید.

بارگذاری...