آیا روشن موندن کیس به مدت طولانی به آن آسیب میرساند ؟

شروع موضوع توسط shayan_shayan ‏21/9/14 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک آیا روشن موندن کیس به مدت طولانی به آن آسیب میرساند ؟ تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. shayan_shayan

shayan_shayan عضو سایت

شغل :
    آهنگساز
    امتیازات:
    +93 / 1 / -1
    نرم افزار:
    studio_one
    سلام دوستان عزیز

من جدیدا بعضی موقع ها پیش میاد بخاطر دانلود vst و vsti کیس رو به مدت 3 روز روشن میزارم و یک شب بهش استراحت میدم و دوباره 3 روز شروع میکنم به دانلود ... میخواستم بدونم این روشن موندن کیس بمدت طولانی به اجزای کیس آسیبی وارد میکنه یا خیر ؟ چون یجا اگه اشتباه نکنم خونده بودم که جناب لایت کیسشون رو به مدت چندین روز روشن نگه میدارن ...
    با تشکر از همگی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    نخیر مشکلی ندارد
    ولی در صورتی که این کارمداوم و پیوسته انجام بگیرد شما چندتا از قطعات رو زودتر بازنشسته میکنید.
    ۱- فنها
    ۲- پاور
    ۳- هارد
    چندتا راه هست که خودم تست کردم و یا از دوستان شنیدم و جواب داده هست.

بهترین کار خرید یک کیس قدیمی ارزون یا لپتاپ پنتیوم ۳ یا ۴ به همراه ویندوز اکس پی هست میتونید با یک دانگل وای فای استفاده کنید و با رموت دسکتاپ دانلود کنید / دوست من به جای استفاده از هارد در این سیستم از یک SSD ۶۴ گیگ کارکرده استفاده کرده بود و تقریبا هر ۳-۴ ماه یک بار کیس رو خاموش میکردند . سیستم کولینگ رو فن لس (بدون فن )‌کردند و فقط پاور اون با فن کار میکرد. این یک کیس ایده ای برای استفاده مداوم بود و مثل سرور همیشه روشن بود.

روش دوم این هست که از مودمهای جدیدی که دانلودر داخلی دارند مثلا مدلهای ایسوز استفاده کنید و یک فلش یا هارد USB رو به اون کانکت کنید. و ۲۴ ساعته به راحتی دانلود کنید حتی میتونید از تورنت م دانلود کنید ولی باز هم اسطهلاک هارد رو خواهد داشت.

راه بهتر و بی دردسرتر هم این هستش که در صورتی که فامیل یا دوستی در خارج از کشور دارید دانلودها رو به ایشون بسپارید و در هارد اکسترنال دریافت کنید.

یا وی پی اس بخرید و دانلود کنید و از نمایندگی اونها بخواهید که بکاپ وی پی اس رو بر روی هارد اکسترنال پست کنند. ولی هزینه بر هست .

اینها راه هایی هست که میتونید استفاده کنید.
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 12
  3. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    میشه در مورد وی پی اس توضیح بدین که آیا واقعا عملی هست دانلود تورنت از اونها یا نه.
    و اینکه اگه آیا میشه برامون چبزایی که دانلود کردیم رو بفرستن یا نه.
    به آدرس آشنایان در خارج از ایران.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    حقیقتش من اینو شنیدم و خودم تست نکردم چون اطلاع زیادی ندارم ولی به علت اینکه به سرعتبالا برای کارهای خودم نیاز دارم بصورت خیلی پراکنده اطلاعاتی رو میدونم .و روال رو توضیح میدم .
    وی پی اس وسیله نیست

VPS چیست؟برای چه کسانی مفید است؟ | رایت وب
    VPS یا سرور مجازی چیست؟ | شرکت یکضرب
    با اجاره یک وی پی اس که البته هزینه اون نسبتا سنگین هست میتونید یک دانلودر شخصی بسازید و فایلهایی که نیاز به اونها رو دارید دانلود کنید.
    یک وی پی اس یک کامپیوتر شخصی ( متصل به اینترنت پر سرعت هست ) در خارج از کشور دارید که میتونید فایلها رو از اون طریق دانلود کنید. معمولا مدیر سرور به دانلود شما اهمیتی نمیدهد .

خیلی از این سرورها در کشورهای وارز مثل هلند ایران روسیه اهمیتی به قانون کپی رایت نمیدهند و میتونید از منابع غیر قانونی مثل شبکه های تورنت استفاده کنید .

بعد از اینکه فایلها دانلود شد میتونید از همون مدیر یا نماینده فروش یا ساپورت شرکت درخواست ارسال هارد رو کنید.
    هارد اکسترنال تهیه میکنند و بعد از واریز هزینه خرید هارد / بکاپ دانلودها و تمام فایهلای شما رو.. رو برای شما ارسال میکنند .
    حالا این که چطوری هارد رو پکیج میکنند من اطلاعی ندارم شاید بخوبی این کار رو میکنند ولی باید قبل از خرید با اون شرکت یا نمایندشون هماهنگ کنید .

من خیلی کنجکاو نبودم که روش اینها رو بدونم اما چیزی که متوجه شدم اکثر کسانی که کار دانلود انجام میدهند از این روش استفاده میکنند . هر گیگ رو حدود ۱۰۰۰ تومان دانلود میکنند و هزینه ارسال هارد رو هم از این طریق جبران میکنند :)

هرچند که من اینو به شما توصیه نمیکنم و فقط مناسب کسانی میدونم که حداقل اشنایی با شبکه داشته باشند چون کنترل اون تا حدودی پیچیده هست ولی اگر حداقل اشنایی در حد N+ داشته باشید مشکلی نخواهد بود.

بهترین روش همون استفاده از مودم و هارد یا استفاده از کیس هست که در همه جا قابل تهیه است و ریسک دسترسی به اون کمتر هست .
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. hichkas

hichkas عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه کیس زیاد روشن بمونه بر اثر گرمای بیش از حد بال های قطعات مادربرد از جاش در میاد که بعدا باید اندازه ی یه کیس خرجش کنی ببری ریبال بزنی

6. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    سلام به دوستان
    لپ تاپم رو سال گذشته اواخر اردیبهشت خریدم، Lenovo z500
    باید خدمتتون عرض کنم که قبل از این هم علاقه ای به خاموش کردن PC نداشتم و معمولا هایبرنیت میکردم الان هم که لپ تاپ دارم معمولا روشن هست سیستم :D کم پیش میاد که خاموش کنم اون هم یا stand by میکنم یا باز هم هایبرنیت
    تا این لحظه هم مشکلی برام بوجود نیامده (روشنی با دوره های طولانی هست حتی بالای 10-15 روز)
    موفق باشید

7. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    بیشترین فشار بر روی قطعات سیستم هنگام روشن کردن ایجاد میشه (کشیدن برق از پاور)
    ضرر روشن و خاموش های متعدد بسیار بیشتر از روشن موندن یکسره هست
    سیستم اصلی من فقط زمانی که برق قطع بشه خاموش میشه، هیچ مشکلی هم در چند سال گذشته نداشتم

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  8. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سیستم من 6 عدد هارد 2 TB توش هست . چند ساله که اصلا خاموش نشده .
    فعلا که مشکلی نداشته.
    امیدوارم در آینده هم خوب پیش بره.
    البته من اعتقاد دارم که اگه قدرت پاور رو مناسب انتخاب کنیم ، سیستم به این زودیها مشکل پیدا نمیکنه.
    پاور من 800 وات هست.

با احترام

9. REZA.Pedram

REZA.Pedram

شغل :
    گرافیست
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    البته کیفیت پاور و هارد و سیستم کولینگ نقش بسزایی رو بازی میکنند، هاردهایی چون Western Digital Caviar Red و پاورهای گلد برای شرایط کاری سنگین طراحی و تولید شده اند ولی مطمئناً توان پاور تاثیری در استفاده مداوم از آن ندارد و توان پاور باید طبق مصرف قطعات سیستم انتخاب شود هر چند پاورهایی با توان بالا معمولاً از کیفیت بالاتری نیز برخوردارند.

ولی با تمامی این تفاسیر استفاده از سرور مجازی ویندوزی که با remote desktop خود ویندوز به سادگی به اون متصل میشین با هزینه ی ماهیانه حدود 30 هزار تومن با سرعت دانلود بسیار بالا رو به دوستان پیشنهاد میکنم

بارگذاری...