آیا تنظیم فقط سلیقه است؟

شروع موضوع توسط rafigh ‏25/11/12 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک آیا تنظیم فقط سلیقه است؟ تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

1. rafigh

rafigh عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مدتی است که دارم کار تنظیم انجام می دم...مشتری هم دارم! اما نکته ای که هست از سطح کارم راضی نیستم
    نمی دونم باید چه کار کنم که قوی تر بشم...هیچ جایی هم پیدا نمی شه که ارزون یاد بدن! نمی دونم باید چی کار کنم؟طاقتم طاق شده

2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,760 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام دوست من.
    دقیقا از چی راضی نیستین؟
    هارمونی آهنگ هاتون؟ تنظیم؟ میکس و مستر؟ صداهایی که تو کارتون استفاده می کنید؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    با سلام و درود .
    سلیقه تو تنظیم نقش اصلی رو داره (با توجه به اینکه شنونده ها اکثراً از تخصص موسیقی چیزی نمی دونن و براشون صداهای زیبا مهمه!!!) ولی تنظیم فقط سلیقه نیست ! توجه به جنس صدای ساز و فرکانس ساز خیلی مهمه که موقع میکس تداخل فرکانسی به وجود نیاد ! البته تداخل رو میشه با اکولایز کردن برطرف کرد ! اما اکولایز باعث میشه ساز صدای اصلی خودش رو نداشته باشه و به فرکانس های اصلی آسیب برسه ! و خیلی چیزای دیگه !

4. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رفیق هارمونی،کنترپوان بخون.سازشناسیت رو تقویت کن.این دوره ها رو بایدباجدیت بگذرونی و روشون کار کنی. ترجیحا پیش یک مدرس قوی.یکم روی بافت موسیقی بیشتر اشراف پیدا کنی قطعا تنظیماتت قوی تر میشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. rafigh

rafigh عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من از هارمونیه کارم ناراضی هستم...به عنوان مثال یه خط ملودی روکه می نویسم می تونم واسش ریتم و بیس خوبی بنویسم اما چیزی که هست برای اضافه کردن بخش های دیگه واقعا حالم گرفته میشه
    میکس و مسترمم نسبتا خوبه اما واقعا این بی دانشی داره اذیتم می کنه...از نظر تکنیک های نرم افزاری خیلی چیزا می دونم..ولی توی ارپژ ساختن و همون اکومپانیمان برای خط ملودی همیشه گیر می کنم

6. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,760 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    دقیقا درکت می کنم چون من هم همین مشکل رو داشتم. دو تا راه بیشتر نداری. یا بری کلاس آهنگسازی آموزشگاه که الان قیمتش تقریبا ماهی 70 - 80 هستش کمه کم. اونجا با شما هارمونی و کنترپوآن کار کنن. یا خود آموزی با کتاب های تئوری و هارمونی. که کتاب های هارمونی چون سنگین هستن یکم خودآموزی سخته ولی ممکنه. کتاب والتر پیستون رو من دیدم یکم سنگینه. کتاب دوبوفسکی می گن بهتره. یک کتاب دیگه هم هست که قیمتش 7500 ا که می گن خودآموز هستش و اسمش الان یادم نیست. هارمونی رو که یاد بگیرین مشکلتون حل می شه. موفق باشی.

7. rafigh

rafigh عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مرسی داداش..ولی جایی که ما هستیم ازین خبرا نیست یعنی اموزشگاه هست اما فقط گیتار درس می دن...
    دارم دق می کنم ازین بی دانشی...مرسی از راهنماییت حتما می گردم دنبال کتابش

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. AMIN.ELEMENT

AMIN.ELEMENT عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کتاب دیوید گیبسون از شرکت هنر صدا رو دانلود کن فایل پی دی اف تو همین سایتم هست خیلی بدردت میخوره مطالعه کن حتی طرز رفتارتو هم با خواننده تهیه کننده به زبون کاملا ساده توضیح میده

بارگذاری...