آیا تمرین یا با بالا رفتن سن میشه اوج صدا تا حدودی افزایش پیدا کنه؟

شروع موضوع توسط m.keeper41 ‏8/12/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک آیا تمرین یا با بالا رفتن سن میشه اوج صدا تا حدودی افزایش پیدا کنه؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. m.keeper41

m.keeper41

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    آیا تمرین یا با بالا رفتن سن میشه اوج صدا تا حدودی(حالا نه دیگه بشیم ابی!) افزایش پیدا کنه؟
    من 19 سالمه و تا حدودی اوج صدام کمه...چی کار میتونم بکنم
    بد جور میره رو اعصابم!!!

یه کم بیشتر توضیح بدم در مورد خودم(با عرض پوزش ،چون خیلی برام مهمه)..صدام خیلی تو کنترلمه..فقط این جوریه که مثلا امروز صدام راحت بازه و میتونم تا حدودی اوج هارو هم بخونم(البته نه زیاد اوج)..بعدش 2روز بعدی صدام انگار پتو پیچیدن دور حنجرم!!..گرفتس و وقتی یه کم بالا میخوام بخونم صدام خروسی میشه و اصلا نمیتونم بخونم..!...نمیدونم قضیه چیه..
    اساتید محترم توروخدا راهنماییم کنید...خیلی مهمه برام

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/12/11
  2. Mahaam Farhang

Mahaam Farhang Recording Artist عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    البته که تمرین باعث بهتر شدن منطقه ی بالای صدا میشه... و البته که تمرین، با بالا رفتن سن رابطه مستقیم داره!!!
    پس نگران نباشید... من قول میدم منطقه بالای صداتون مشکلش حل میشه به مرور زمان...
    چند تا سوال!!
    - شما با نت خونی آشنایی دارین؟؟؟
    2- چند تا نت تحت کنترلتون هست؟؟؟
    3- منطقه پایین صداتون چطوریاس؟؟؟
    4- صدای چه خواننده هایی رو گوش میکنید و الگوتون کیه تو خوندن؟؟؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    ورودتو به انجمن تبریک می گم.

سعی کن در نوشتن عنوان تاپیک بسیار دقت کنی ، تا غلط املائی و ویرایشی پیش نیاد.

دوست من هر کس محدوده ی صدایی مختص خودشو داره ولی با توجه به سن شما ( 19 سال) امکان اینکه در آینده در حد

نیم یا 1 پرده صدا شما بالا تر بره هست ، البته با تمرین های خاص و اصولی آواز ...

4. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام

من هم تغریبا این مشکل رو داشتم با صدام.

کاری که من کردم تمرین با صدای حمیرا - شهاب (همونی که آهنگ های داوود مقامی رو باز خوانی کرد) - شاهرخ و مجمد اصفهانی بود. به این نحو که آهنگ های این خواننده ها رو میذاشتم و باهاش می خوندم. البته هر وقت که احساس خستگد میکردم تمرین رو متوقف میکردم.
    الآن هم آهنگ های محسن نامجو رو تمرین می کنم. مثل آهنگ ترنج.

البته نمی دونم که درسته این کار یا نه. ولی یه تجربه ی کارآمد بود واسم و گام های بالا رو خیلی بهتر میتونم بخونم.

بهترین ساعت تمرین آواز هم بعداز ظهر ها تغریبا ساعت های 5 و 6 به بعده. و خواب به موقع و به اندازه خیلی خیلی مهمه. اگه میخوای یه صدای خوب داشته باشی شب ها قبل از ساعت 10 خواب باش.

مطلبی که عرض کردم فقط یه تجربه بود و پیشنهاد نمیکنم.

اما اگه زیر نظر یه استاد آواز خوب یا اساتید سایت به تمرین ادامه بدی بهتره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوستان گرامی روش اصولی استفاده از یک استاد مجربه اگه دسترسی داشته باشید
    ضمنا اینو بدونید که حنجره همیشه اماده خوندن نیست و بعضی روزا اصلا نباید طرف خوندن رفت
    کسانی که در ابتدای راهند باید اول محدوده صدای خود را بشناسند بعد
    سلفز کار کنند تا براحتی بتونن صدای هر نت رو بدرستی اجرا کنند
    و سپس با استفاده از تمارین اصولی نسبت به توسعه صدا در بالا و پایین محدوده صوت خود اقدام نمایند
    پیشنهاد میکنم اموزشی که لینکش در امضای منه رو پیگیری کنید تا جلسه ششم مطمئننا صدای شما مقداری توسعه پیدا خواهد کرد و همزمان با تکنیکها نیز اشنا میشوید ببینید:

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. barbod_I

barbod_I عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از طرف یک 16 ساله : ... سلام دوست عزیز ... اینکه حنجره ی شما امروز خوبه و دوروز بعد انگار پتو پیچیدن دورش علتش اینه که شما امروز میخونید و چون دلتون میخواد بالا بخونید و نمیتونید داد میزنید و اگر دقت کرده باشید هنگام داد زدن گلوتون اینگار میلرزه دو روز بعد هم هنجره میترکه ... خوب اول اینکه شما باید یک مُدتی استراحت بدید به هنجره تون ... بعدش شروع کنید به تمرین کردن با آهنگ های ملایم و تا یک مدتی که خوب اونا رو اجرا کردید بعدش برید سمت بالا ... ولی 90 درصد این فرض رو میدم که شما هر چی زود تَر دوست دارید بالا بخونید ولی مطمئن باشید اگه درست تمرین کنید هم سریع میرید جلو و بدون مشکل ادامه میدید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. baloch

baloch عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته دوستان توجه داشته باشند هر چی سن بالاتر بره به پرده های بم صدای ما اضافه میشه و اوج ها هم پایین تر میاد ولی معمولا کسانی که صدای بمی دارند اوج هاشون خیلی خوش طنینه حتی اگر اوجش ضعیف باشه

یک چیز خیلی توی خوندن مهمه و اون هم اینکه با این صدا چی میشه خوند یعنی شما باید بدونی با این صوتی که دارید چه چیزایی می تونید بخونید

8. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تمام این نکته هایی که دوستان گفتند درسته و باید به اونا عمل کرد(مثل سلفژ،تمرین،مراجعه به دکتر،مربی آواز و....)
    اما منم یه نظر دارم....شما که خودتون میگید صدام یه روز خوبه و یه روز در نمیاد...فکر کنم از تغذیه ی توهم باشه...مثلا حتما یه غذای پر از چربی میخوری و یا نوشیدنی داغ یا خیلی سرد میخوری.....اینها همشون تاثیر خیلی بدی دارن روی صدا.....کسی که میخواد حرفه ای کار کنه و یا به دنبال پیشرفت هست باید حواسش به تغذیه شم باشه پس حتما رو تغذیه ات کنترل داشته باش.....حتما....
    موفق

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    من شنیدم هر چی سن بالاتر میره مرد ها نازک تر میشه صداشون و زن ها بم تر

10. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوستان تارهای صوتی تایک سن خاص تغییرمیکنندکه همون دوران بلوغ وچندسال پس ازاونه امااین حرف که صدابابالارفتن سن کلفت تریانازک ترمیشه خیلی درست نیست درواقع شرایط فیزیکی که درجریان بلوغ وپس ازاون وجودداره باعث شکل گیری تارهای صوتی وساختارحنجره میشه اینکه بعضی روزاصدامون درمیادبعضی وقتانه برمیگرده به عدم آمادگی حنجره درآوازخوندن وبعضی مواردبه ترشح غددوهورمونهادربدن، والبته خستگی . یه خواننده حرفه ای دربیشترشرایط حتی سرماخوردگی به راحتی می خونه وهیچ چیزی مثل آب یخ وچربی وشوری ازاین حرفاکارشومختل نمیکنه همش درگروتمرین روزانه واصولیه افزایش گستره صوتی زمانی میسره که بخشی ازگستره شمادست نخورده باشه والا مثل قدآدم میمونه که بعدازبلوغ کاریش نمیشه کرد(مگرباقرصای تقلبی ماهواره ای)!!!!

11. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    البته یه خواننده ماهر و حرفه ای زمانیکه سرما خورده و یا هنجره ش به هر نحوی آسیب دیده،هیچوقت نمیخونه و تمرین نمیکنه.....
    اون میدونه که تمرین خوبه اما باید به جاش باشه نه اینکه هروقت شد بخونه......
    منتظر میمونه تا هنجره ش سلامتیه خودش رو پیدا کنه و دوباره شروع کنه و گرنه تمرین تو این مدت جز اینکه هنجره رو تقویت نمیکنه بلکه حتی میتونه آسیبهای جدی هم بهش بزنه..
    موفق باشید

12. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    آسیب جدی زمانی به صداواردمیشه که غیراصولی تمرین بشه اگرنه بارهاپیش اومده که برااجراوکنسرت من وهمکارام دچارسرماخوردگی شدیم امابه جزکمی اذیت شدن روی صحنه هیچ خللی درکیفیت اجرابوجودنیومده .

13. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ولی هیچکس با یه هنجره آسیب دیده بهش فشار نمیاره...شمارو نمیدونم

14. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سرماخوردگی چیزی نیست که بشه بهش گفت آسیب ،البته برای صدایی که اصولی ساخته نشده شایدیه آسیب جدی باشه!!!!؟؟

15. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من منظورم فقط سرماخوردگی نبود....
    آب داغ...آب سرد......نامساعد بودن هوا(هوای بسیار سرد و هوای بسیار گرم)،......،
    درهر صورت تمرین برای خوانندگی یه تمهیداتی لازم داره تا همه چی برای یک اجرای خوب آماده بشه....درسته؟!!!؟
    هنجره اینقدر حساسه که اگر خواننده از نظر روانی و فکر هم دچار مشکل و پریشانی باشه نمیتونه درست روی صداش مانور بده اما وقتیکه خیلی خوشحال هست و شنگول،،با تمام وجودش کار میکنه اما بدون فشار زیاد........
    خوانندگی فقط به صدا نیست..باید استعداد و انگیزشو داشته باشی
    شاد باشید

16. seda khaste

seda khaste

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    دوست عزیز سلام
    اینکه صدای شما یک روز گرفته است وروز دیگر باز نشون میده شما به صدا سازی نیاز دارید... مردها به طور طبیعی از ۱۲ تا ۱۶ گام میتونن بخونن ..... البته استثنا هم داره....مثل استاد شجریان ... بسطامی و... که ۲۲ گام میخوندن. پیشنهاد می کنم ۶ تا ۸ ماه سلفژ کار کنید.. البته بستگی به گوشتون هم داره من خودم ۳ ماه کار کردم بعدشم رفتم آواز سنتی وضمنا گام صدارو ۱ تا ۲ گام میشه افزایش داد

17. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    دوست عزیز اطلاعات غلط ندید لطفا...ما در موسیقی 12 نت بیشتر نداریم و در نتیجه 12 گام...22 گام کجا بوده؟ فک میکنم منظور شما فاصله بین 22 پرده منظورتونه..

18. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    12 گام؟
    16 گام؟
    22 گام؟
    گام؟؟؟؟
    گاااااااااااااام؟؟؟؟؟
    من کاری به اون اعداد ندارم
    ولی گام رو از کجا آوردید؟ معنیه گام رو نمیدونید چرا استفاده میکنید ازش؟
    بعدشم کی گفته شجریان و .. استثنا هستن؟(اصلا کاری به آقای شجریان ندارم ها! بحثم سر اون کلمه ی "استثنا" که گفتید هست فقط)
    استثنا کسی هست که 4 اکتاو وصعت صوتی داره
    حالا بگرید پیداش کنید!!

19. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    با کمال احترام..دوست خوبم تنها گفته درست دوستمون همون بود ک گفتن شجریان استثناس... واقعا وسعت صداش طبیعی نیست..اگه قبول ندارید چند نفر با اون وسعت صدا رو اسم بیارید

20. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    استاد شجریان در کتاب راز مانا اشاره میکنه که من توانایی خواندن 19( نت ) رو به راحتی دارم
    در شیراز استادی هست به نام امیر زارع که از شاگردان ممتاز ایشون هستند وفقط تدریس میکنن که همین مقدار وسعت صدارو دارن من از نزدیک شنیدم

استثنا یی بودن صدای یک فرد تنها به وسعت نیست !رنگ صدا شفافیت صدا شدت صدا هم درش دخیل هست

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اوج صدا

,
  2. بالا بردن اوج صدا