آیا تفاوت فرکانس و تایمینگ Ram ها مشکلی ایجاد میکنه؟

شروع موضوع توسط ali salmanpoor ‏6/5/16 در انجمن سخت افزار ( Hardware )

تاپیک آیا تفاوت فرکانس و تایمینگ Ram ها مشکلی ایجاد میکنه؟ تالار سخت افزار ( Hardware ) در persian-music.org.

1. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اگر رو یه سیستم دوتا رم 4 گیگ داشته باشیم و بخوایم دوتا رم 4 گیگ دیگه هم ببندیم ولی اون جفت رم دوم از لحاظ فرکانس و تایمینگ متقاوت باشن ولی حجم هر 4 قطعه رم برابر باشه مشکلی ایجاد میشه؟ ممنون

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    مشخصاتشون رو بنویسید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون. یه سیستم دارم خیلی چنگی به دل نمیزنه. میخوام یه ارتقا نسبی بدم ارزش داره یه نه جناب اخوان .با این مادر بورد Asus b85.plus این مقدار رم 4GBx2 1600mhz ddr3 کینگستون و یه cpu i3 4170
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏6/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏6/5/16 ---
    این مادربورد تا چه cpu ای روش میتونم ببندم؟ پشتیبانی از 32 گیگ رم میکنه. اما اگر 2 تا رم دیگه تفاوت داشته باشن مشکل بوجود میاد؟ چون فکر کنم این مادربورد نهایتا تا رم با فرکانس 1600 ساپورت کنه. البته من اطلاعاتم کمه در زمینه قطعات. ممنون میشم برای این مادربورد قطعاتی معرفیب کنید که کارایی رو بالاتر ببره.پاور هم 450 وات هست

4. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    قرار بود مشخصات رمها رو بنویسید .
    ضمنا فقط با ارتقا رمها سرعت بهبود پیدا نمیکند بلکه تاثیر افزایش حافظه در جای دیگری به کار می آید با توجه به کار شما من پیشنهاد میکنم بیشتر هزینه کنید و پزدارنده رو هم ارتقا بدید.
    ولی اینو بدونید با 200-300 تومن خرید قطعات معجزه ای رخ نمیدهد . بلکه باید از پایه کل قطعات رو ارتقا بدید .
    مگر اینکه از این روش استفاده کنید و تغیر محسوسی در حد 2 برابر رو در کار با نرم افزار و بوت سیستم خواهید داشت . پس اولویت خرید رو برای خرید مینبرد + پردازنده + رم بگزارید ولی اگر نمیتونید و هچین برنامه ای ندارید مشکلی نیست طبق روال زیر جلو برید با این روش حداقل دوبرابر افزایش سرعت رو نسبت به قبل خواهید د اشت .

بهتر است رمها رو بفروشید و 16 گیگ 4*4 گیگ جدید بگیرید .
    مهمترین مساله در نصب رم های تولید دو شرکت مختلف فرکانس و نوع چیپستها هست
    اگر فرکانسها یکی باشند و چیپستها یکی نباشند نمیتونید از دوال چنل استفاده کنید. در حالت دوال چنل سرعت رم ها و کارایی سیستم بسته به مدل رم ها حدودا بین 20-30 درصد بیشتر از حالت سینگل هست . مهمترین مساله انتخاب رمهای یکسان و یک شکل با مشخصات مشابه هست .
    مثلا رم 1600 کینگستون با چیپست هاینکس + 1600 کینگمکس با چیپست هاینکس میتونه دوال چنل باشه و یا حتی با رم G-SKill با چیپست هاینکس و فرکانس 1600 هم دوال باشه ولی اگر این چیپستها مدل دیگری باشند نمیتونید دوال ببنید.
    ولی قانون رم ها این هست :
    اگر فرکانس رمها یکسان نباشند و چیپستها هم متفاوت باشند احتمالا سیستم بوت نمیشه یا در هنگام کار مشکلات خودش رو خواهد داشت
    اگر فرکانس رم ها متفاوت باشد (مثلا یک ماژول 1333 با یک ماژول 1600 ترکیب بشود ) مادربورد اتوماتیک فرکانس رم ها رو روی 1333 مگاهرتز ست میکند و بیشتر از ان اجازه نمیدهد.
    اگر چیپستها یکسان نباشند و فرکانسها برابر باشند رم ها در حالت سینگل کار میکنند و ویژگی دوال چنل رو ندارند.
    این قانون کلی هست.

با توجه به این که مادربوردت قابلیت اورکلاک نداره چون از چیپستهای سری B استفاده میکنه باید پردازنده ای بگیری که خودش اور شده باشه و فرکانس بالا باشه این نوع پردازنده ها به نام K معروفند. که معمولا در حد 20-10 دلار نسبت به مدل non-k گرونتره . در این حالت پردازنده خودش اورکلاک شده و سرعت بهتری رو ارایه میده.
    به نظر من i7 4790k به قیمت یک میلیون تومن انتخاب خوبی هست .
    i5 4670k بعد از عید نایاب شده و نیست که قیمت اون در حدود 500-600 هست و تقریبا 20-30درصد کمتر از مدل بالایی هست . اون هم انتخاب خوبیه

در لینک زیر نتیجه تست passmark پردازنده فعلی خودت رو در کنار این پردازنده میتونی ببینی
    و در نهایت استفاده از یک SSD به حجم حداقل 128 گیگ و بهتر از اون 256 گیگ به بالا فقط برای استفاده به عنوان درایو سیستم عامل ضروری هست ولی از نظر من همشون نسبت به هارد دیسک بهتر و سریعتر هستند و به شدت برای سیتسم های قدیمی یا حتی جدید اونو توصیه میکنم.

موفق باشید.

آخرین ویرایش: ‏6/5/16
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    نکات خیلی آموزنده بود و اطلاعات خوبی کسب کردم. اما من قصد دارم پردازنده رو هم عوض کنم. یعنی فقط مادر بورد رو داشته باشم و یه i7 بگیرم بعلاوه اون پیشنهادی که شما برای فروختن رمها و خرید 16 گیگ رم دادین. اگر با این کار موافق هستید و صلاح هست بفرمایید تا پردازنده و رم رو بفروشم و طبق تصمیم گفته شده عمل کنم. البته با نظر شما. باز هم یک دنیا سپاس.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏6/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏6/5/16 ---
    درضمن من i7 4790 رو انتخاب کرده بودم که طبق فرمایش شما و بخاطر آورکلاک نشدن مینبورد همین تصمیمم رو به سری k عوض میکنم یعنی i7 4790k
    فقط مشکل درینجاست که من اصلا بلد نیستم آور کلالک کنم...

6. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    خوب شما سقف بودجه رو تعیین نکردید و منم در حالت کلی پیشنهادات ممکن رو نوشتم.
    با تعویض مینبورد میتونید از رم های DDR4 هم استفاده کنید و قاعدتا سیستم به روزتری خواهید داشت ولی خوب قیمت مینبردهای جدید بالاست و ارزش این هزینه رو نداره و در ثانی پردازنده ای که انتخاب کردمتا چند سال جوابگو هست .
    با تعویض پردازنده و رم های فعلی سیستم خوبی خواهید داشت . همین کار رو انجام بدید.

همانطوری که نوشتم نیازی نیست که اورکلاک کنید شرکت اینتل برای یوزرهایی مثل شما سی پی یو رو اورکلاک شده با سری k تولید کردند.
    فرکانس cpu 4790 برابر است با 4000 مگاهرتز (بدون K )
    فرکانس cpu 4790k برابر است با 4.400 مگاهرتز - 400 مگاهرتز فرکانس بیشتری داره
    پس نیازی هم به اورکلاک نیست .
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. استفاده از رم متفاوت برای دوآل چنل