آیا تعریف من از فالش خونی درسته؟

شروع موضوع توسط m-biainja ‏19/7/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک آیا تعریف من از فالش خونی درسته؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام-چیزی که ماه هاست مخ من رو درگیر خودش کرده مسئله ی فالش خونیه-من هر چی فکر میکنم نمیتونم این مسئله رو بفهمم -آیا من برای فالش نخوندن باید نت ها رو بلد باشم؟-آیا منظور از فالش خونی اینه که وقتی داره نت مورد نظر برای خوندن پخش میشه ما همزمان با پخش اون نت بخونیم و بعد از اون نه؟؟؟یااینکه ما مثل صدا اون نت بخونیم؟؟؟مثلا دَ دَ دَ دَ ما بایدمو قع خوندن مثل این نت مثلا بگیم دوست دارم مثلا این فایلی صوتی که براتون گذاشتم گوش کنید: دانلودhttp://www.4shared.com/audio/UtNiT9dr/falsh.html

خواهش میکنم یهنفر با مثال و خیلی شمرده مثل همین فایلی که من گذاشتم همراه با نت و نمیدونم هر چی که لازمه توضیح بده یه قطعه به صورت شمرده شمرده بخونه و توضیح هم بده در حد ابتدایی واسه کسی که نت و موسیقی بلد نیست ولی خوب و قابل درک و فهم تا من از این یه دونه سوالم تو راه به این سختی خلاص بشم
    خیلی ممنون میشم اگر کسی این کار رو انجام بده.

2. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از دوستان اگر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

3. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان من واقعا به پاسخ هاتون نیاز دارم

4. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی قصد پاسخ نداره؟

5. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    4 تا پستتون رو هم امروز دادید
    اگه کسی بخواد پاسخ بده حتماً این کار و میکنه
    من نمیدونم شما بعد از 171 پست هنوز متوجه قوانین این سایت نشدید؟

6. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب آخه کسی جواب نمیده پستم رفته اون آخر آخرا منم که به پاسخش نیاز دارم حالا هم که جواب دادید عوض پاسخ میگد چرا نوشتم .

7. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز
    ارسال های شما بیشتر اسپم بود تا پست مفید.اگه قرار باشه هر کسی برای اینکه عنوان تاپیکش همیشه توی لیست موضوعات باشه بخواد اسپم بفرسته سایت پر میشه از پست های بیهوده.خواهشا به قوانین بیشتر از این احترام بذارید و از کسی هم توقع پاسخ سریع نداشته باشید.همه که 24 ساعته آنلاین نیستند.
    مطالعه کنید :
    https://www.persian-music.org/2-قوانین-کلی-سایت.html

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز
    شما قبلا هم اخطار گرفتید رعایت کنید تا مجبور نشم اخراجتون کنم. ارسالهای پی در پی بر خلاف قوانین هستش.

9. erfanath

erfanath عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به جای اینکه به یه مبتدی ( البته مثل خودم ) انقد نق بزنید لطفا جوابشو بدید قابل توجه ادمین عزیز
    بنده تقریبا یک هفته هستش یه پست گذاشتم هیچکی جواب نداده
    ما اینجا جمع شدیم تا به هم کمک کنیم نه اینکه قوانینی که هیچکس به درستی رعایت نمی کنه رو به رخ بکشیم
    اگه امروز شما چیزی می دونید لطفا به ما انتقال بدید تا ما هیچ وقت سعی نکنیم سخت باشیم ( یه جورایی الگو باشید)
    با عرض معذرت اینا رو گفتم و می دونم درایت شما خیلی بالاس پس لطفا رسیدگی کنید
    یا حق

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز...
    کسی که به خودش زحمت نمیده کمی تئوری موسیقی رو بخونه و یادبگیره رو باید چیکار کرد ؟ شما بفرمائید ؟
    میشه یک شبه به کسی یاد داد ؟ ایشون میتونن توی سایت سرچ کنن و مطالب مرتبط با موضوعشون رو بخونن. که زحمت اینکار رو به خودشون نمیدن.
    و ارسالهای متعدد و پشت سرهم که بر خلاف قوانین هم هستش انجام میدن.
    شما هم اگه سئوالی دارید که بی پاسخ مونده ممکنه در ارسالهای زیاد سایت از چشم دوستان پنهون شده باشه. میتونید به من یا سایر مدیران پیام بدید تا اون تاپیک رو جواب بدیم ( به شخصه اگه بلد باشم حتما پاسخ خواهم داد )
    ضمنا قوانین سایت برای همه ست. هر کسی رعایت کرد به خودش احترام گذاشته و هر کسی نکرد علاوه بر به احترامی به خودش و سایر کاربرها اولش اخطار و در صورت تکرار مجدد اخراج خواهد شد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز بهتر می بود که برای دریافت پاسخ کمی حوصله به خرج میدادین...
    با اجازه ی سایر دوستان !
    خیلی کوتاه و کلی بهتون بگم ، خوندن شما یا ژوست هست یا فالش !!!
    باید ابتدا تئوری موسیقی رو یاد بگیرید ، نت ها رو بشناسید و توجه داشته باشید ، تنها دونستن نام نت ها کافی نیست ، بلکه باید صدای صحیح هر نت رو هم یاد بگیرید و اینها تنها با کار کردن زیر نظر یک استاد مجرب قابل انجامه و یاد گیری اصولی تنها راهش هست.
    زمانی که شما هر نت رو با آوای خودش بشناسید ، اون وقت به سادگی میتونید "ژوست" بخونید (یعنی صحیح بخونید) و دیگه از حالت فالش خونی در بیایید.
    رسیدن به این نقطه نیاز به زمان و تمرین داره.
    موفق باشید.

12. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اولا ورودتون رو به سایت تبریک میگم.
    و در تکمیل فرمایشات استاد محبی عزیز ،انشالا یه مدت که توی سایت فعالیت بکنین متوجه میشید چیزی که پرشین سینگرز رو پرشین سینگرز کرده رعایت همین قوانین و جدیت در کاره.اینجا دوستان بی هیچ چشم داشتی دارن به هم کمک میکنن و در مورد این جمله تون هم که میگید هیچ کس قوانین رو رعایت نمیکنه اگه دقت کنید سمت راست پایین هر ارسالی یه آیکون با نام گزارش پست خلاف هست.هر جا دیدید پستی بر خلاف قوانین وجود داره گزارش بدید و نتیجه گزارشتون رو هم بعدش خواهید دید.
    اما در مورد پاسخ به سوال دوستمون.ببینید در موسیقی تنال(پاپ و عموما موسیقی هایی در اطراف شما وجود داره) شما روی یک گام اقدام به خوندن میکنید.مثلا گام دو ماژور که نتهای این گام به ترتیب :
    do re mi fa sol la si ​
    هستند.
    حالا اگر جایی که مثلا قرار سل بخونید بیاید سل دیز بخونید به گوش شنونده کاملا نا خوشایند و نا مطبوع میاد.حالا هرچه شما در امر خوانندگی توانا تر باشید این خارج خوندنها (فالشیها) کمتر میشه و اصطلاحا کوک تر میخونید.البته ممکنه این خارج خوندن کمتر از نیم پرده هم باشه که باز به گوش نا مطبوع میرسه.
    پیشنهادم اینه که در کنار تمرینهای تکنیکی حتما اصول تئوری رو هم فرا بگیرید تا به درک بیشتری از موسیقی برسید.تمرینهای کانتاتی در سلفژ هم براتون بسیار مفیده.در موردی هم که گفتید همزمان نخوندن با نت فالش هست یا نه باید بگم فالش تلقی نمیشه.بلکه اصطلاحا خارج از ضرب خوندن یا از ریتم افتادن بهش میگن.
    پیروز باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/7/11
  13. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آخر سر یکی دیگه حرف زد این وسط من له و لورده شدم-واقعا که

14. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی شما اشتباه کردید و این سایت مثل سایر فروم های فارسی نیست و رعایت قوانین درش حرف اول رو میزنه ، پس لطف کنید و قوانین رو رعایت کنید ، رعایت قوانین یعنی احترام ، احترام به خودتون ، سایر کاربران و مدیران - این قوانین وضع شده که رعایت بشه ، نه اینکه اونها رو نادیده بگیریم.به هر حال ممنون از توجهتون - نکته ی بعدی اینه که شما باید لطف میکردید و برای دریافت پاسخ کمی حوصله به خرج میدادین و در نهایت اگر دیدین پاسخ نگرفتین ، میتونید به هرکدوم از مدیران پیغام خصوصی بدین و گوشزد کنید که این تاپیک به پاسخ نرسیده.همین...

اما در مورد سوالتون ، من یک پاسخ کلی دادم ، آیا به جواب نرسیدید ؟ کجای این قضیه براتون مبهمه ، بفرمایید تا پاسختون رو بگیرید.

15. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستش نمیدونم چطوری بگم من چطور بخونم که بگن فالش نیست اون مثالی که گذاشتم رو دانلود کردید ؟؟ آیا اون مثالم درسته؟؟؟یعنی چی رو نت بخون
    یعنی همراهش بخون یا مثل صدای اون نت بخون؟؟؟

16. foad716

foad716 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست خوبم من اطلاعاتم زياد نيست اما همينقدر بهت بگم كه مثلا شما يه خط راست ميكشي و دوباره ميخوايي روي همون خط يه خط ديگه بكشي ،
    به نقاطي از خط دومي كه بالا يا پايين تر از خط اولي رفته رو ميگن فالش يا خارج.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...