آیا به کارت صداهای چینی میشه اعتماد کرد ؟

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏25/5/14 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک آیا به کارت صداهای چینی میشه اعتماد کرد ؟ تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود.

من به تازگی یه کارت صدای چینی گرفتم به نام icon cube 4nano که از لحاظ تکنولوژی کارت جدیدی محسوب میشه.

من این کارت صدا را از تهران ملودی خریدم.
    قبل از خرید با مشاورشون صحبت میکردم و یکی از سوالام این بود ازش که "آیا همه ی کارت صداهاتون چینیه ؟"
    و ایشون گفت که بله.همه ی کارت صداها چینیه و هیچ فرقی هم از بابت صدا دهی با نمونه های اصلشون ندارن.

خلاصه منم کارت صدا را خریداری کردم و ازش صدا گرفتم و واقعا صداش اونچنان هم بد نبود و چند نفر تاییدش کردن.

حالا از دوستان میخوام بپرسم که تجربشون از کارتهای چینی چطوره و آیا کارتشون چینیه ؟ ازش راضی هستن؟

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    سوالت خیلی کلی بود !! نمیشه دقیقا جواب داد . خوب همونطور که همه میدونن ، محصولات چینی ، از نظر کیفیت به اجناس درجه یک ، دو و سه تقسیم میشن .
    اجناس درجه ۳ تولیدات ارزان قیمت و بی کیفیت هستن که حتی نسبت به قیمت پایینشون ، واقعا ارزش خرید رو ندارن !! مثل گوشی ها و تبلت های ارزونی که با مارک های متنوع و قیمت های کمشون تو بازار پر شده ...
    محصولات درجه دو محصولاتی هستن که خود چین با تکنولوژی خودش تولید و عرضه میکنه . و نسبت به قیمتشون بازدهی خوبی دارن و میشه تا حدودی روشون حساب باز کرد . مثل ماشین mvm که در ایران طرفدارهای زیادی هم پیدا کرده ...
    اما محصولات درجه یک چین ، محصولاتی هستن که یک کمپانی شناخته شده ، مثلا htc ، میاد به خاطر اینکه قیمت کارگر ، هزینه ی تولید ، اجاره کم سوله ها و ... اسمبل و تولید نهایی رو به چین واگذار میکنه ، تا اینجوری بتونه با قیمت کمتر محصولاتش رو به فروش بذاره ...
    کمپانی icon هم تا جایی که من شنیدم ، یک کمپانی آمریکایی هست که قصد داره تا با همکاری با کشورهایی مثل چین ، محصولات با کیفیت با قیمت کم ارائه بده .
    البته با توجه به اینکه این کمپانی تازه شروع به کار کرده ( تا جایی که من میدونم ) نمیشه توقع خیلی زیادی ازش داشت ، اما در مورد اسمبل محصولات در چین ، اصلا جای نگرانی نیست !!!
    اکثر کارت های صدا منهای تعداد محدودی مثل apollo , apoeg در چین تولید میشن . خودت رو نسبت به خریدت حساس نکن و دنبال مسایل حاشیه ای نرو .
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. amirali0093

amirali0093

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    حق با دکتر نویزه اکثر کارت صداهای موجود در بازار مونتاژ چین هستن.

4. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    چیزی که خیلی ناراحتم میکنه و شک منو زیادتر میکنه اینه که همین محصول icon cube 4nano که من خریدم الانه اگر اسمشو توی گوگل سرچ بزنین میبینین که دو تا سایت بالا میاد :
    icondigitalusa.com و icon-global.com
    اولی مال امریکاست و دومیش مال چینه ! (با دو قیمت متفاوت محصول !)

یه کمی شک برانگیزه و معلومه که میشه عنوان کرد که اقلا icon-global.com (که توی پکیجی کارت صدایی که دریافت کردم نا این سایت را در کاتالوگ دیدم) , سایت تقلبی محصولات آیکن هست.
    (و جالب اینجا که در باره ی کارت صداهای دیگه چنین تفاوت وبسایت ای را ندیدم !!!)

5. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    دوست عزیز شما اگه از کارت راضی هستین دیگه چه لزومی داره بگین تقلبی هست ؟ من 2 سالی هست از icon utrack pro استفاده میکنم هیچ مشکلی باهاش نداشتم از نظز کیفیتی هم خوب جواب داده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    من اصلا نگفتم که از این کارت صدا رضایت دارم.فقط عرض کردم که به کسانی دمویی را که گرفتم دادم و اونا گفتن خوبه صداش.

بحث من اصلا چیز دیگریه و اونم اینه که کلا آیکن دو تا سایت داره که توی پکیجم سایت چینیش درج شده و نگرانی اینجانب! هم از بابت اینه که نکنه تفاوت نمونه ی اصل و چینی از زیمن باشه تا آسمون !

7. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود مجدد ...
    شما کافیه تا لپ تاپ های سونی وایو رو مورد قیاس قرار‌ بدید .
    لپ تاپ هایی که با کانفیگ های دقیقا مثل هم تولید میشه ، اما یکیش در آمریکا و یکیش در چین تولید میشه . از نظر ظاهری کمی تفاوت دارن ، اما کارایی دقیقا یکی هست و واقعا تفاوت آنچنانی ندارن . حداقل به تفاوت قیمتشون نمی ارزن دوست عزیز ...
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

8. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    icon cube 4nano

این کارت صدا رو برای چنتا از هنرجو هام خریداری کردم استفاده کردن مشکلی نبوده کارت صدای خوبیه در رده ی خودش.

9. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    دوست عزیز خوب وقتی شما محصول چینی را خریداری میکنید توی پکیجش سایت چینی درج میشه چون باید تبلیغ محصولاتشون باشه این طبیعیه ، اینم معلومه که هرچیزی اصلیش بهتره حتی اگه اختلاف توی 1 % باشه همون یک درصدم واسه خودش اختلافه دیگه و قیمتشم تفاوت داره .
    شما باید کیفیت و کارایی رو درنظر بگیرید شما ممکنه اصلیشم بگیری یه ایرادی پیداکنه توی این موضوع شک نکن ، بحث من تمام برندها هست نه اینکه صرفا برند icon باشه . مطمئن باش اگه ما به اصلیش دسترسی داشتیم هیچوقت چینی خریداری نمیکردیم شما اگه دسترسی دارین دریغ نکنید .. موفق باشید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...