آیا بهتر نیست که اسپیکر , دکمه ی ریکورد داشته باشه ؟

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏28/5/14 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک آیا بهتر نیست که اسپیکر , دکمه ی ریکورد داشته باشه ؟ تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود.
    آیا لازمه که اسپیکری که آدم برای شنیدن صدای آهنگی که ساخته , استفاده میکنه , دکمه ی ریکورد داشته باشه تا دقیقا همون صدایی که از خروجی اسپیکر میاد بیرون کپچر بشه ؟

من یک اسپیکرحرفه ای خریدم که دکمه ی ریکورد نداره و البته باید عرض کنم که من از یه پلاگین افکت گیتار الکتریک به نام گیتار ریگ استفاده میکنم و میخواستم اسپیکرم برام بتونه با کیفیتی بهتر پخش کنه صدای خروجی را (و صد البته که میخوام قطعاتی که با گیتار مینوازم را با همون کیفیت صدای اسپیکرم ضبط کنم.)

حالا سوال من اینه که آیا باید حتما اسپیکر آدم دکمه ی ریکورد داشته باشه تا همون صدا ضبط بشه یا کلا سوال من سوال مسخره ایه و اصلا ربطی نداره که اسپیکر حتما دکمه ی ریکورد داشته باشه ؟!

2. amirali0093

amirali0093

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز انتظار دیگه از اسپیکر نداری؟حتی مانیتورهای صدا رکورد نمیکنن چه برسه به اسپیکر.
    کار اسپیکر فقط پخش صداست نه رکورد گرفتن از صدا

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    آخه خود اسپیکرم تنظیمات bass,treble ,EQ داره و گفتم شاید خیلی خوب باشه اگه همون صدایی که با این تنظیمات بیرون میاد را ریکورد کنم.

4. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    به همین خاطر دوستان میان و مانیتور رو پیشنهاد میکنن .
    شما وقتی بیس و تریبل رو خودت میتونی تنظیم کنی ، بعید میدونم به صدای فلتی برسی !!
    نمیخوام دلسردت کنم دوست عزیز ، اما واقعا میشناسم کسایی رو‌که گوششون به اسپیکر عادت کرده و با همون اسپیکر ، میکس های خیلی خوبی میکنن . امیدوارم شما هم در این امر موفق بشی .
    بهترین کار اینه که یک آهنگ رو که مد نظرت هست رو الگو قرار بدی ، با توجه به اون میکس و مستر کنی .
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. Roxana

Roxana عضو سایت

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    دوست عزیز
    امیدوارم ناراحت نشید ، اما من فکر میکنم هنوز با میکس و........مستر و.... داستاااناش آشنا نیستید.....
    مشابه اینی هم که میفرمایید یه زمانی تو فکر خود من بود! فکر میکردم میکس و مستر مثل صفحه اکولایزر JetAudio میمونه!!
    باس و تریبل موزیک ها رو بهم میریختم و دلم خوش بود که موزیکای هنرمندان بزرگ رو از خودشون هم بهتر میکس میکنم :)

در کل پیشنهاد میکنم بیشتر برید دنبال تحقیق کردن راجب این مباحث... البته اگر واقعاً علاقه دارید...

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    بله مطمئنا همینطوره چون تازه یک اسپیکر حرفه ای خریدم! و تازه میخوام آلبوممو ریکورد کنم و همین الانم که دارم باهاتون حرف میزنم ,دارم از گوشه و کنار مطلب میخونم راجع به میکس و مسترینگ.

این صحبت شما یه مقدار ایهام داره ! و فکر کردم منظور شما اینه که مانیتورینگها خودشون قابلیت ریکورد را دارن.یعنی واقعا دارن ؟

7. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    واضح بود که ;)
    منظورشون این هست که اسپیک شما تنظیمات bass,treble داره و خودتون اینها رو تنظیم میکنید
    طبیعی هم هست، اسپیکر برای موزیک گوش دادن هست و اسپیکر رو طوری میسازند که شنونده بتونه صدا رو همونطوری که دوست داره تنظیم کنه، یکی دوست داره بیس رو زیاد کنه یکی هم دوست داره موزیک از اول تا آخر تیس تیس کنه!
    حالا یک سوال پیش میاد، کدوم از این 2 نفر تنظیمات درستی رو انتخاب کردند؟
    میشه گفت هیچکدوم و میشه گفت هر دو
    ولی باید یک استاندارد و الگوی نسبی هم وجود داشته باشه که طبق اون میکس کرد
    این همون چیزی هست که یک مانیتور صدا داره، هر مانیتور صدایی، صدا رو با یک ویژگی مختص خودشون پخش میکنند، یعنی فرضاً صدایی رو که تو genelec ht 206 میشنوید دقیقاً همون رو تو focal CMS40 نخواهید شنید که این هم بر میگرده به مهندسی ساخت و طراحی و سایز یونیت و ووفرها و ... ، ولی تمام مانیتور ها یک هدف مشخصی دارند و اون هم فلت پخش کردن صدا هست، دقیقاً نقطه ی مقابل اسپیکر ها که هدفشون زیبا پخش کردن صدا هست

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...