آیا بدون تخصص در تئوری موسیقی و بطور حسی میشه با اف ال آهنگ ساخت؟

شروع موضوع توسط a.mogharebi ‏30/7/13 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک آیا بدون تخصص در تئوری موسیقی و بطور حسی میشه با اف ال آهنگ ساخت؟ تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

1. a.mogharebi

a.mogharebi عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به دوستان عزیز ، یه سوالی خیلی ذهنم رو مشغول کرده.مدت زیادی هست که با اف ال کلنجار میرم.ولی نمیتونم آهنگ بسازم.منو ها و اکثر چیزاشو یاد گرفتم اما به آهنگ منجر نشده.میدونم که ممکنه بگین خب حتما موسیقی نمیدونی.دقیقا سوال من هم همینه.آیا حتما باید تئوری موسیقی بلد بود؟آیا نمیشه حسی آهنگ ساخت؟آیا بودن در طول تاریخ موسیقی، آهنگسازانی که حسی موزیک میساختن یا نه؟آیا اگه تئوری موسیقی به طور بلد نباشم، میتونم با اف ال یا کلا با هر نرم افزار دیگه ای موسیقی الکترونیکی بسازم؟واقعا ممنون میشم که من رو از سر در گمی در بیارن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اف ال و تمام پلاگینها و سمپلهایی که میبینید ابزار هستند ....چاقو هم یک نوع ابزار هست آیا امکانش هست که یک بیمار رو صرفا با داشتن چاقو و بدون شناخت علم پزشکی جراحی کرد ؟
    البته اینکه یک daw رو یاد گرفتید خوبه ولی تا حالا کسی با چاقو بدست گرفتن جراح نشده سعی کنید موسیقی رو کامل یاد بگیرید موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چرا نمیشه میشه اگه گوشتون خیلی قوی باشه هیچ مشکلی نیست قشنگ اهنگ میسازید بدون یک نت فالش
    اما کار گوش اون هم بدون اینکه استعدادی داشته باشید خطا زیاد داره

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. a.mogharebi

a.mogharebi عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.واقعا؟اگه اینطور باشه خیلی امیدوارم کردین.واقعا دلسرد شده م.این گفته شما مبنای علمی هم داره دوست من؟یعنی امکانش هست بنا به فرمایش شما فقط با قوه شنیداری آهنگ ساخت؟این گفته جنابعالی خلاف حرف دوستمون aliakhavan هست.از دوستان دیگه هم خواهش می کنم نظر بدن.

5. poorya nadery

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    عزیزم در این ضمینه خیلی حرفها زده شده حتی می گن یانی گوشی اهنگ ساخته ببینید کاملا واقعیت داره
    شما می تونی گوشی یه اهنگ بسازی که هیچ مشکلی نداشته باشه
    اما یه چیزه مهم می خواد که باید داشته باشید یه گوشه قوی!!
    اما دونستن سلفژ و.. دست شما رو برای بهتر درک کردن ملودی و اهنگ باز میزاره و شما می تونی کامل خلاقیتت رو به نمایش بزاری
    البته کم پیدا میشه که گوشی درست کار کنن

6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    بستگی به سطح ایده آلی که میخواید داره، با یکی از تنظیم کننده های که برای 2 3 تا از معروفترین خواننده های ایران کار کرده از نزدیک در تماسم که ایشون هیچ چیز از تئوری نمیدونه و فقط گوشی آهنگاشو "سکوئنس" میکنه چند وقت پیش به تالار تئوری این سایت دعوتش کردم که بخونه و یاد بگیره
    اصلاً کار ایشون رو تأیید نمیکنم، به هیچ وجه ولی این رو عرض کردم که بدونید خروجی مهمترین چیزه، چه بسا هستن کسایی که مدارک مرتبط با موسیقیشون رو نمیشه دونه دونه شمرد ولی خروجی در حد آهنگای sega هم ندارن

ایده آل خودتون رو مشخص کنید، اینکه به چی میخواید برسید، برای هدفهای بزرگ باید قدمها رو محکم و سنجیده برداشت

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  7. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    بستگی داره شما تعریفتون از آهنگ چی باشه! 4 تا نت که از اول تا آخر موسیقی نواخته میشن؟!
    دلیل اینکه نمیخواهید تئوری یاد بگیرید چیه؟ هدف چیه؟
    اگر شخصی به شما بگه که خیر نمیتونید حسی آهنگ بسازید دلسرد میشید؟! پس بهتره بهش فکر هم نکنید.
    برای رسیدن به موفقیت و تسلط بر هر کاری نیاز به دانش اون کار هست. اگر دنبال یک دکمه، برنامه یا هر چیزی به نام Make Music میگردین! باید بگم خیر چنین چیزی وجود نداره. کار کردن با آزمون و خطا هیچ سودی برای شما نداره.

اگر میخواهید یاد بگیرید با یک جستجو در همین سایت مطالب خوب و مفیدی هست.

8. a.mogharebi

a.mogharebi عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از شما دوست عزیزم بابت جوابتون.دلیل اصلی حرفم اینه که من واقعا درک نمیکنم اینهمه مفاهیم که واسه مثلا آکورد و ریتم و ... گفته میشه به طور کاربردی در ساخت موزیک توسط نرم افزار مثلا اف ال چه کاربردی داره؟منظورم اینه که مباحثی که به عنوان مطالب آموزشی مطرح میشه یا در باره تئوری موسیقیه یا در مورد اف ال و این وسط یه حلقه مفقوده وجود داره که پل بزنه بین این دو تا.مثلا یه مشکلی که من دارم اینه که ملودی ساختم.اما نمیتونم براش آکورد بسازم.رفتم تو مباحث آکورد تو کتابا و همین سایت.اما من رو به هدفم که ساخت یه آکورد برای ملودی بود نرسوند.البته به نظرم موسیقی شبیه فرمول های ریاضی نیست که بشه مفاهیمش رو دونست و داخل فرمول گذاشت و جواب نهایی رسید.ولی سوال اصلیم این بود که بدون تئوری موسیقی هم ساخت آهنگایی شبیه به آهنگهای همین خوانندگان داخلی خودمون امکانپذیر هست یا خیر.ممنون از همه دوستان بابت پاسخگویی.
    - - - - - - - - - -

بسیار ممنون هستم از شما.پس نتیجتا شدنیه.من مواردی مثل آهنگای خوانندگان داخلی رو مد نظرم هست.

9. poorya nadery

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلامی دوباره
    یکی از مواردی که دوستان درش خیلی اشتباه می کنند همین اکورد دوستان انتظار دارن که در مدت یه هفته یه ماه اکورد ها رو یاد بگیرن و بتونن استفاده کنن و..اما واقعیته که نمیشه !!
    ببینید اکورد توری خالص نیست یک حسه تا یک قانون شما باید حست رو بزاری رو اکورد نه قانون و توری اما خب این توری و
    قانون بهت یاد میدن که چطوری از حست یک اکورد درست و زیبا بسازی در واقع پلی هس در بین حس شما و اجرا
    اگه ندونی نمی تونی اجرا کنی

10. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ببینید دوست عزیزم شما برای یک آهنگساز یا تنظیم کننده ی خوب بودن باید حد اقل یک سری کلیات در مورد تئوری موسیقی رو بدونی.حسی کار کردن بیشتر برای مثلا ساخت یه ملودی هست که شما بدون داشتن دانش تئوری میتونی یه ملودی رو با دهن زمزمه کنی اما نکته ی اصلی اینجاس که این کار و یه بچه ی 7 یا 8 ساله هم میتونه که انجام بده.پس نکته ی کار کجاس؟ شما وقتی تئوری و ندونی میتونی ملودی بسازی اما چه ملودی؟ ملودی تکراری-ملودی که فقط تو تو 2 یا 3 تا آکورد میتونی خلاصش کنی که معمولا مینور و ماژور هستن.
    اما وقتی تئوری موسیقی رو کامل یاد بگیری میتونی بی نهایت ملودی های جذاب بسازی که توش تنوع هست-هارمونی هست-و خیلی چیزای دیگه.اگه دقت کرده باشید الان تو کشور ما مخصوصا تقریبا سطح ملودیها همه شبیه به هم شدن.فکر میکنید علت چیه؟ بله.نداشتن دانش تئوری به صورت کامل.شما البته باید اول هدفت رو مشخص کنی.میخوای کارات متفاوت باشن؟ میخوای تکراری نباشی؟ میخوای فقط یه استدیو بزنی و ازش پول دربیاری؟ یا میخوای اسطوره ی موسیقی و ماندگار بشی؟واسه تکراری بودن هیچ نیازی به زحمت کشیدن نیست.واسه زدن استدیو و یه کار معمولی هم دانش کمی نیازه.اما واسه موندگار شدن و به قول معروف غول شدن باید تئوری موسیقی رو حتما کامل بلد باشی.
    حالا با خودت نگی که چقدر طرف داره دلسردم میکنه.نه دوست من.من دارم بهت راهنمایی میکنم.اگه واقعا قراره که بخاطر اینکه تئوری رو کامل یادبگیری دلسرد بشی بهتره اصلا پا تو اقیانوس بیکران موسیقی نزاری.اما اگه بلدی با یه daw کار کنی خوب با آزمون و خطا انقدر کار کن و آهنگهای استاندارد و گوش بده که دستت بیاد همه چی.البته این راهی هست که باید چند سال توش باشی تا بتونی واقعا اسم خودت رو بزاری آهنگساز یا تنظیم کننده.اینم بدون هیچوقت از یادگرفتن ترس نداشته باش.
    شما نباید از کتاب تئوری وحشت کنی.کتاب تئوری باید جلوی شما زانو بزنه.اونوقته که میتونی سر بلند کنی و بگی من یه هنرمندم.حالا نگاه به بعضیا نکن که 4 تا kick و بیس چیدن و یه pad گذاشتن اسم خودشون رو گذاشتن تنظیم کننده یا آهنگساز و میبینی که طرف هنوز کارش پخش نشده اما چنان تبلیغی کرده که.... همیشه یادت باشه بهترین داور واسه یه انسان خودشه.اگه واقعا با عدالت قضاوت کنی راه پیشرفت و واسه خودت باز میکنی.دوست گلم بازم میگمم هیچوقت دلسرد نشو.صادقانه بگم راه خیلی سختی در پیشه اما اگه علاقه و پشتکار داشته باشی کوه و از جاش میکنی.
    ببخشید سرتم درد میارم اما میخوام از یه تجربه ی خودم برات بگم که بهتر متوجه منظورم بشی.من تقریبا از بچگی یعنی اون موقع که مثلا کامپیوترای خانگی تقریبا باب شده بود شروع به موسیقی کردم.اون موقع نرم افزارها مثل الان انقدر کاربر پسند و راحت نبود.اونم وقع اکثر برنامه های آهنگسازی فقط با عدد و رقم بود.مثلا تفاوت محیط داس با ویندوز.واقعا هیچی نداشت هیچی.فقط عدد و 2 یا 3 تا لول صدا.یکی دو سال که کار کردم و به نرم افزارها در اومدم شروع کردم به ساختن انواع آهنگهای مختلف البته چجوری؟ اون موقع من حتی نمیدونستم میدی چیه و این چیزا یا میشه راحت کیبورد رو به کامپیوتر متصل کرد.
    همهه کارم با صفحه کلید و ماوس بود.یه هدفونم داشتم که سیم سمت چپش اتصالی داشت و باید یه دستم و بش میگرفتم تا صدا رو خوب بشنوم.خوب اون موقع نه وضع مالی خوبی داشتم و نه کسی حتی پشتم بود.رفته رفته وقتی بیشتر وارد دنیای موسیقی شدم دیدم واقعا تا تئوری نباشه انگار موسیقی هیچی نیست.یعنی من چند سال بیخودی وقتم و تلف کرده بودم.اما به جرات قسم که از 2 سال پیش که تئوری موسیقی رو به صورت جدی شروع کردم الان واقعا دارم میفهمم موسیقی یعنی چی.دیگه سرت و درد نیارم.ولی خودت بشین و فکر کن.موسیقی بدون تئوری یعنی خونه ی بدون پایه که به هیچی بند نیست.یا علی

11. a.mogharebi

a.mogharebi عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بسیار ممنونم دوست من.توصیه هات خیلی به دردم میخوره.

12. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست عزیز.
    گوشی می شه آهنگ ساخت منتها علت یادگیری Theory و هارمونی و هارمونی پراتیک و کنترپوان و ...
    چند علت بیشتر نداره.
    مهمترین علتش اینه که آهنگسازی با دانش موسیقی خیلی راحت تره.
    شما یه ملودی می سازی می خوای هارمونیزه اش کنی.
    نمی تونی و دلسرد می شی.
    دوم وقتی روی اصول کار کرده باشی خلاقیتت خیلی بیشتره.
    آرون حسینی می گه آهنگ ساز موفق کسی هستش که بتونه هارمونی و سوند دیزاین رو ترکیب کنه.
    موفق باشی.

- - - - - - - - - -

کاربردش اینه :
    اگر اصول رو اصولی یادبگیرید به راحتی می تونید ملودیتون رو هارمونیزه کنید.
    اگر می تونید از کتاب ها کمک بگیرید هر چند به اعتقاد من اگر پیش استاد برید بهتره.
    اتفاقا اصول موزیک مثل ریاضیاته.
    گالیله می گه خدا دنیا رو به زیان ریاضی خلق کرد وقتی اصول و فرمول ها رو یاد بگیرید خیلی براتون آهنگسازی راحت می شه.
    بله می شه.
    ولی در سطح کشور خودمون و بعد از مدتی هم فید می شید.
    اگر می خواین حالا حالا ها تو صحنه باشید واسش دورخیز کنید کاری که سیامک عباسی کرد طبق گفته ی خودش.

13. s_laminor

s_laminor عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    موسیقی حس نیست علمه...!/ اونی که بدون اطلاعات موزیک میسازه هیچی نیست...! الان رقابت خیلی سخت شده! باید پشتکار داشت.

14. fovadcentaur

fovadcentaur عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    دوستان همه نظراتون جالب بود درست دعوا رو این نیست دانش داری یا نه واقعا این دانش تفاوت ایجاد میکنه یعنی کار اهنگ ساز رتحت تر میکنه اگه دانش کافی داشته باشه اما بیشتر و 90% تلاش و وقت گذاری تمرین مداوم که یک اهنگ از یکی مجزا میکنه موسیقی درست مثله نقاشی باید وقت بزاری روش کار کنی تا بیش تر کار کنی قشنگ تر هماهنگ تر و دل نشین تر میشه پس سعس کنید رو کاراتون با علاقه وقت بزارید لذت ببرید از کار کردن با چند روز کار خسته نشید میبینید که موفق میشید

15. keivvan

keivvan

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : آیا بدون تخصص در تئوری موسیقی و بطور حسی میشه با اف ال آهنگ ساخت؟

سلام دوست عزیز، من همین الان اکانت ساختم جوابتو بدم، با توجه به این که اکثریت دوستان نا امیدت کردن! به عنوان کسی که بیشتر از 7 ساله با نرم افزار fl کار میکنم تو یه جمله میتونم بهت بگم "شروع کار آهنگ سازی الکترونیک هیچ احتیاجی به دانش تئوری موسیقی نداره!" اگه واقعا بهش علاقه داری و میتونی واسش وقت بذاری و پشتکار لازم رو در خودت میبینی سرتو بنداز پایین شروع کن به کار، با تمرین، گوش دادن خیلی زیاد و استفاده از مقاله ها و پروژه های داخلی و خارجی بعد از یه مدت (که بستگی به پشتکار خودت داره) میتونی به همین دوستانی که گفتن نمیشه و " اونی که بدون اطلاعات موزیک میسازه هیچی نیس" دوباره بگی سلام!
    البته دانش و تئوری 100% بهت خیلی کمک میکنه و پیشرفتت سریعتر و علمی تر میشه ولی یه "باید" نیست! حتما دوستان اطلاع دارند یانی در آغاز فعالیت موسیقی یه روش "من در آوردی" واسه نت نویسی ابداع کرده بود چون واسش راحت تر بود و کارش رو راه مینداخت، روشی که شاید کس دیگه ای میدید بهش میخندید! :smile (52):
    خلاصه کلام این که به عنوان کسی که یه موقعی همین سوال رو داشت بهت میگم که این کار شدنیه، نا امید نباش!

16. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3

متاسفانه به همین دلیله که شاهده این اشفته بازار در موسیقی ایرانی هستیم :) تا وقتی که فکر میکنیم یادگیری چگونگیه استفاده از یک DAW و تقلید از پروژه های آماده و صرفا به صدا درآوردن VST یعنی آهنگسازی همین وضعیت حاکم خواهد بود و شاهد شنیده شدن چنین کارهایی هستیم.

دوستان هم هیچ کدوم قصد نا امید کردن نداشتن راه درست برای پیشرفت اینه که شما موسیقی رو یاد بگیرید نه ابزار کار موسیقی رو کسی که میخواد لوله کشی یاد بگیره نمیره نحوه استفاده از آچار رو یاد بگیره لوله کشی رو یاد میگیره و با استفاده از آچار که ابزار کار اون هست این کار رو انجام میده.

Fl و ... دیگه فقط ابزار انجام کار هستند نه خود انجام کار. پس این راهنمایی شما نمیتونه کمک درستی به دوستمون باشه.

موفق باشید

17. keivvan

keivvan

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:

نظر شما متین، ولی در ابتدا، شما میتونید بگید فرضا دونستن گام موسیقی چه کمکی میکنه به کسی که به عنوان مثال سبک ترنس یا هیپ هاپ کار میکنه؟ تمام موسیقی که پاپ نیست درسته؟ :smile (20):
    بعد از اون، اگه یادگیری یه تکنیک یا یه سبک یا هر چیزی با استفاده از یه پروژه تقلید محسوب میشه باید بگم تمام عزیزانی که تئوری موسیقی رو دنبال میکنن در واقع دارن از یه شخصیتی که سال ها پیش اون قوانین رو تنظیم کرده تقلید میکنن. :smile (79):
    و لطفا fl رو با آچار و چاقو مقایسه نکنید! fl واسه ما یه جور سازه، همون جور که شما به گیتار یا پیانوتون علاقه دارین ما هم به سازمون علاقه داریم..
    و در آخر، نظر شخصیمه، اما موسیقی علم نیست، هنره! و هنر چیزیه که شنونده یا بیننده ازش لذت ببره، فرقیم نداره هنرمندش از چه طریق وارد شده باشه! با تشکر

18. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason

من 15 سالم بود آهنگ میساختم بدون دانش
    الان که دانش موسیقی هم دارم آهنگهای اون زمانمو گوش میکنم هیچ ایرادی نمیبینم
    چون با حس میساختم
    البته شاید کورد غلط هم میذاشتم اما تا 90 درصد بدون ایراد بود آهنگهام

حس خیلی بهتر از دانشه
    خیلی ها رو میشناسم استاید موسیقی هستند 20 20 تا ساز بلدن !!!
    دانش موسیقیشونو کتاب کنیم به اندازه هزار صفحه هم کم میاد
    اما حس ندارن

در کل دانش خیلی مهمه اما حس از اون مهمتر

19. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

هنر هم اصول خودش رو داره دوست عزیز.
    اگه کسی تونست بدون داشتن علم دکتر بشه که همه الان همه دکتر بودن
    درسته حس خیلی مهمه و شاید برای کسی مهم نباشه یه کار خوب پشتش علم سازنده بوده یا نه ؟
    اما علم کمک میکنه بهتر و اصولی تر کار کنید. خیلی با دلیل نداشتن علم کافی به تکرار رسیده و میرسند.
    متاسفانه خیلی ها با برخی برنامه ها !!! و چهار تا ریتم اماده و ارپز اماده یه بیت !!! میسازند و اسم خودشون رو آهنگساز میذارند.
    وجهه اف ال در نظر من وقی خراب شد که این نمونه کارها رو شنیدم.
    در حالیکه خیلی ها روش درست استفاده کردن از اف ال رو هم بلند و کارهای خوبی هم ارائه میکنن.
    با این نظر جالبی که شما دادید. کل موسیقی رو زیر سئوال بردید. !!!
    یعنی هر کسی ترنس و یا هیپ هاپ کار میکنه تئوری موسیقی به دردش نمیخوره ؟
    میشه بفرمائید اونها بر چه مبنایی موسیقی میسازند ؟ کشکی و کتره ایی ؟ یا به جای گام از چیز دیگه ایی استفاده میکنند ؟؟ یا مثلا به جای گام چیز دیگه ایی ابداع کردند !
    یا اینکه برای ان سبکها تئوری خاصی اخیرا نوشته شده ؟؟؟!!!
    نزنید این حرفها و شان موسیقی رو زیر سئوال نبرید خواهشا.
    شما میتونید بدون دانش کار کنید و کسی هم نمیگه چرا دانش رو ندارید.
    اما از این توصیه ها به دیگران نکنید.

20. keivvan

keivvan

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:

آقای محبی من کاملا متوجه هستم چی میگید، قضیه سمپل کارا و بیت بازا کاملا سواست! fl studio دنیایی از قابلیت و ابتکاره! منم اگه دقت کنید نگفتم علم موسیقی به هیچ دردی نمیخوره، بلکه گفتم 100% به پیشرفت شخص کمک میکنه، اما یه باید نیست! مگه کیتارو موسیقی میدونست آقا؟ یعنی کسی که به هر دلیلی نمیتونه یا نمیخواد واسه تئوری موسیقی و قوانین خشک و تکراری وقت بذاره هیچ راه دیگه ای نداره؟ یا اگه شخصی بدون دانش موسیقی بتونه کارهایی گوش نواز (نه فقط یه دونه کار به قول شما کشکی کتره ای و شانسی) بسازه و هیچ کس نتونه ازش اشکال "فنی" بگیره کارش هیچ ارزش و جایگاهی نداره؟ حداقل کیتارو و یانی برعکسش رو ثابت کردند!
    منم فقط خواستم جواب اون دوستمون رو بدم نه این که شیوه خودم رو ترویج کنم، پرسید میشه از این راه؟ منم گفتم بله میشه! اثباتش هم موجوده!
    100% واسه یه استاد موسیقی مثل شما این حرفا معنی خاصی نداره، اما امیدوارم گوشه ای از حرفام رو درک کرده باشید. :smile (17):

بارگذاری...