آیا با درس خوندن و کنکور میشه وارد حرفه ی موسیقی و خوانندگی شد؟

شروع موضوع توسط MYMAVS ‏24/9/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک آیا با درس خوندن و کنکور میشه وارد حرفه ی موسیقی و خوانندگی شد؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    سلام. آیا با درس خوندن و کنکور میشه وارد حرفه ی موسیقی و خوانندگی شد؟

خلاصه ش اینکه با کنکور دادن میتونم خواننده شم؟

ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +549 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    بدون پیش زمینه خیر.. چون امتحان عملی هم داره..
    ضمنا موسیقی ی استعداد عملی و خدادادیه و ربطی ب درس خوندن نداره در صورت نداشتن این پتانسیل دنبال کردنش بی فایدس

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    ممنون. من از کنکور هنر و درس خوندنش پشیمون شدم. چون الان خودم دانشجو هستم. ترم یکم هنوز. رشته م مهندسی معدن هست تو یه دانشگاه سراسری روزانه. بنظر شما من میتونم هم دانشگاهمو ادامه بدم و هم برم دنبال خوانندگی ؟ چون خوانندگی و موسیقی خیلی وقت و تمرین میخواد.

خواهشا بگید چیکار کنم؟ از کجا شروع کنم؟ دارم افسردگی میگیرم.

4. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, nuendo, protools, renoise, StudioOne
    برای خانندگی پاپ به کلاس سلفژ و صدا سازی برید و برای خوانندگی رپ شعر نویسی تمرین کنید موسیقی علاقه میخاد و پشتکار و هدف واقعی
    میخاد هرکسی با هر صدایی میتونه وارد عرصه خوانندگی و موزیک بشه فقط باید با تکنیک و حرفه ای بخونه

5. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +549 / 3 / -0
    نرم افزار:
    چرا افسردگی... زیاد داریم ک مهندس و خواننده یا دکتر و نوازنده هستن..
    انسان چیزی و ک توش استعداد و عشق داشه باشه بدست میاره تحت هر شرایطی.. و هیچیزی نمیتونه جلو داره اراده ادم باشه.

6. پوریا689

پوریا689 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, nuendo, protools, renoise, StudioOne
    با این حرفت معلومه هدفت فقط ظاهری هست پس شرمنده دیگه نمیتونم کمکت کنم

7. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    یعنی چی با کنکور دادن میتونم خواننده بشم؟؟؟؟
    چه کنکوری؟
    اصلا کجای این دو به هم مربوط میشه؟
    کنکور هنر یا ریاضی یا تجربی یا انسانی یا زبان یا فنی یا چی؟؟؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏24/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏24/9/15 ---
    حرفتون کاملا غلطه :|||
    موسیقی = تمرین
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏24/9/15 ---
    اینم بگم که توی دانشگاه رشته ای به نام آواز یا خوانندگی نداریم
    برای خوانندگی باید به صورت خصوصی کلاس برید

8. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +549 / 3 / -0
    نرم افزار:
    خخخخخ غلطه؟
    اونم کاملا؟
    عجب!

تنها چیزی و ک با تمرین نمیشه بدست اورد استعداد توی موسیقیه.. و اصولا همه چی ولی خب موسیقی میشه به جرات گفت از همه حساس تره توی این ضمینه.. شما شاید با تمرین و درس بتونی جراح بشی ولی ایا میتونی در صورت نداشتن استعداد با تمرین بتوون بشی؟ یا ی ویولونیست ارکستر؟ یا یه پیانیست؟ عمرا نمیشه..
    موسیقی ی ژنه ک با انسان متولدمیشه و باید توی سلولهای بدن باشه و خب مطمئنا با تمرین پرورش پیدا بکنه و ب کمال میرسه..
    توی موسیقی ب جرات و اطمینان میگم در صورت نداشتن استعداد دنبال موسیقی رفتن وقت تلف کردنه.
    یکی از تستهایی ک توی اموزشگاهای درست حسابی ک پول هنرجو خیلی مهم نیست و اساتید وقتشونو واس ادمهای بی استعداد تلف نمیکنن ریتم شناسیه..
    یعنی ازت امتحان ریتم میگیرن هنرجوی تازه وارد بدون شناخت کوچکترین چیزی از موسیقی باید بطور زاتی وحسی ریتمو بشناسه در غیر اینصورت قبولش نمیکنن.
    بسیار نوازندگان و خوانندگان ک سالهاس ساز زدن یا میخونن دیدم ک با ریتم مشکل دارن و هیچ وقت هم درست نمیشه هرچقدر تمرین کنن..
    این مطالب و ب صورت عینی توی هنرجوهام و اطرافیانم دیدم.. ک موسیقی واقعا نیاز ب استعداد داره.
    موفق و موئید باشید

9. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    از پاسخ همگی ممنون.
    خب من چجوری بفهمم استعدادشو دارم یا نه؟
    خودم فکر میکنم دارم. ولی میترسم یه حس اشتباه باشه.
    توی ذهنم آهنگ و موسیقی های زیادی رو میتونم بسازم.
    الان میگید من چیکار کنم ک بفهمم استعدادشو دارم یانه؟

10. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    بعضی از دوستان چه حرفایی میزنن.
    موسیقی و هنر کلا به خود آدم و استعدادش ربط داره.من از بچگی فقط اسباب بازی گیتار داشتم و وقتی هم که رشد کردم علاقه و استعداد خودم رو فهمیدم ولی اگر علاقه و استعداد در فرد باشه حتی اگر دانشکده موسیقی بروکلین هم بره ولی اطمینان داشته باش که در آینده ول میکنه.
    ما خواننده موفق داریم که سواد درست و حسابی نداره ولی میشناسم که مدرک معتبر تحصیلی داره.
    دوست عزیز اگر میخواید وارد حرفه خوانندگی بشید باید ببینید استعداد اینکار رو دارید یا نه و اگر دارید باید اونرو پرورش بدین تا موفق بشید.تحصیل در رشته موسیقی به شما کمک میکنه ولی راه اصلی رو مشخص نمیکنه.
    موفق باشید.

11. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    ممنون. ولی بازم شما گفتین که باید ببینم استعداد اینکارو دارم یا نه.
    سوال منم همینه. چجوری بفهمم استعدادشو دارم یا نه؟

12. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    تجربه نشان داده در ایران اونایی که در موسیقی پاپ موفق بودند 98 درصدشون اصلا تحصیلات اکادمیک در مورد موسیقی یا حوانندگی نداشتند و اساتید موسیقی اونارو قبول ندارند چون میکن نه صدا دارند نه اهنگسازی بلدند.ولی افرادی مثل حامی که دوره های سخت اواز رو گذروندن و اساتید اهل فن امثال ایشون رو تا حدودی قبول دارند طرفداراشون نصف پاپ خونایی نیست که اصلا دوره ی موسیقی ندیدند نه برای اواز نه برای اهنگسازی.این چیزا رو هم در نظر بگیر.سلیقه ی عوام با سلیقه ی اساتید موسیقی فرق داره.

13. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    چی شد که فکر کردید میتونید خواننده بشید؟؟؟؟؟
    مثلا من زمانی علاقه خودم به موسیقی رو درک کردم که دیدم اگر روزی تمرین نکنم و از سازم دور باشم احساس افسردگی میکنم و خودم رو با افراد عادی در این رشته و در بازه ی زمانی خاصی مقایسه میکردم تا سطح خودم و سطح اونهارو بسنجم و اون.
    موقع بود که فهمیدم استعداد دارم یا نه.
    تمرین مهم ترین چیز در موسیقیه.شاید شما استعداد داشته باشی ولی تمرین خیر....اینطور به جایی نمیرسی.
    نمیدونم جیمز هتفیلد رو میشناسی یا نه با اینکه از بزرگترین خواننده هاست ولی هنوز پیش معلم آواز میره و تمریناتش رو قطع نمیکنه.

14. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    از پاسختون ممنون. پرسیدید چی شد که فکر کردم میتونم خواننده شم.
    الان که فکر میکنم احساس میکنم یه عمره این حس خوب رو به خوانندگی دارم.
    تا جایی که یادمه همیشه پیش خودم و تو خلوتم واس خودم میخوندم و لذت میبردم. نه آهنگ های خواننده های دیگه ها. خودم فالبداهه شعر میگفتم و میخوندم. ولی خب بعدش شعرم یادم میرفت. تا اینکه تصمیم گرفتم شعر که میگم بنویسمش. اینکارو کردم و الان حدودا 7 ، 8 صفحه شعر با ریتم دارم.
    من دوست دارم بخونم که خودم به آرامش برسم . والانم واس خودم میخونم و به آرامش میرسم. هر بار دلم میگیره تصمیم میگیرم بخونم و همون لحظه شعر میاد و واس خودم میخونم. ولی خب صدام اصلا قوی نیست که بخوام اصولی و زیبا بخونم.
    همینجوری شد که فکر کردم دوست دارم خواننده شم.
    نمیدونم شاید چیزی رو از قلم انداخته باشم. ولی تازگیا به ساز ویولن هم خیلی علاقه پیدا کردم. اصن عکسای ساز ویولن رو که نگاه میکنم دوست دارم برم بغلش بگیرم.
    کنسرت یانی رو که مطمئنا میشناسیدش رو نگاه میکردم و همش ویولن زدنارو تماشا میکردم.
    و اینجوری شد که به ساز ویولن هم علاقه پیدا کردم.
    ولی همه ی اینا که میگم یه احساسی هستن که میترسم دروغ باشن.
    دودلم و مطمئن نیستم برم سمتش. میترسم استعدادشو نداشته باشم و وقت و هزینه مو هدر بدم.
    تازگیا هم توی اینترنت خوندم که آدمای سوءاستفاده گر از علاقه مندای به خوانندگی زیاد شده و بیخودی بهشون میگن استعداد دارن و تلکه شون میکنن. منم میترسم چون وضع مالیمون در حد متوسطه.
    ببخشید سرتونو درد آوردم . ولی فکر کنم یچیزایی دستگیرتون شده باشه.

15. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    خوب اینجا دچار دوگانگی هستیم.
    شما گفتید که میخواین وارد حرفه خوانندگی بشید این به این معنی هستش که شما میخواید به عنوان شغل اینکار رو بکنید ولی اینکه وقتی میخونید و احساس آرامش میکنید بحثش جداست.شاید صدای شما در حد خوانندگی نباشه ولی خودتون از اون لذت ببرید ولی اینکه میخواید وارد این حرفه بشید باید ببینید در چه سبکی میخواید کار کنید و مهم تر از اون ببینید که مخاطبان اون سبک کار شما رو میپسندن یا خیر.

16. saeed1364

saeed1364 عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +88 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    تازمامی که شما وارد عرصه موسیقی نشید کسی نمیتونه بگه که استعداد دارید یا نه.مدتها طول میکشه که بفهمید استعداد اینکار رو دارید یا نه.در ضمن استعداد فقط یکی از مسائل آموزش موسیقی هست مسائل دیگه هم در امر آموزش دخیل هست

17. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    از همه ی دوستان خیلی خیلی ممنونم. چیزای زیادی یاد گرفتم. اول میخوام برم پیش یه استاد آواز و ازش مشاوره بگیرم. بعدم میرم ساز ویولن . و وقتی درک خوبی از موسیقی پیدا کردم میرم آواز و سلفژ. خوبه دیگه؟

18. saeedforghani

saeedforghani عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این راهی هست که من 5 6 سال پیش میخواستم برم، تاپیک هام هست میتونید ببینید،
    جناب استاد بهروز پایگان اون موقع حرفی به من زدن که الان تازه دارم میفهمم که منظور ایشون چی بوده...
    من هم تصمیم داشتم برم دانشگاه که نرفتم و تصمیم گرفتم به صورت آزاد کار کنم، الان هم خدا را صد هزار مرتبه شکر خیلی راضی هستم ولی جناب پایگان اون موقع به من گفتند پیشرفت آکادمیک و اصولی مبتنی بر درس و بحث استاد و دانشگاه، باعث میشه همیشه حرفی برای گفتن داشته باشیم و کارهامون از حالت روتین و یکنواختی در بیاد...
    من الان همه کارهام با کورد های ماژور و مینور و نهایتا یه 7 یا 9 توی بعضی هاشون هست و باز به قول استاد کارهام سرشار از اشکالات افقی و عمودی هستش...
    چه بسا اگه تلاش میکردم و میرفتم دانشگاه، کارم خیلی بهتر بود...

19. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    لزوما" اینطور نیست.
    درس دانشگاه اطلاعات شما رو بالا میبره. اما استفاده خلاقانه از اون اطلاعات کاری نیست که همه انجام بدن.
    خلاقیت هم که چیزی نیست که برید از بقالی خریداری کنید. باید خیلی بیشتر از اونچه فکرش رو میکنید دنبالش بگردید تا پیداش کنید.(البته بعضی افراد کلا آدم های خلاقی هستن. روی صحبت من با اونها نیست.)

اگر کسی واقعا علاقه به خوانندگی داشته باشه میتونه به صورت آزاد به نتیجه مطلوب از نظر تکنیک و ... برسه. و صد البته به شرطی که تمام حواسش رو به اینکار بده. نه اینکه یهو وسط کار جو آهنگ سازی بیاد سراغش و یادش بیاد که باید آهنگسازی هم یاد بگیرم(که در اینصورت تمرکز از دست میره)

خواننده خوب خواننده ای نیست که شعر بنویسه(با ریتم یا بی ریتم!!) خواننده خوب کسیه که تسلط کامل داشته باشه به حنجره خودش! وقتی رفت جایی زنده اجرا کنه نت هارو یکی درمیون درست نخونه....در کل مهارت کامل داشته باشه و خیلی به امکانات استودیویی که الآن دوستان استفاده میکنن متکی نباشه. حالا این وسط شعر بنویسه..آهنگ بسازه یا نه اونقدر ها چیز واجب و لازمی(و شاید حتی مهم) نیست.

یه نکته مهم دیگه که به ذهن من میرسه اینه که از الآن فکر آخر کار رو نکن. خوانندگی اینقدر تمرینات متفرقه داره که فکرشو هم نمیکنی. حالا اگر بخوای با این انتظار بری جلو که من تا 1 سال دیگه فلان آهنگا رو میخونم(یا بدتر اون...یه شعر مینویسم میرم برای پیدا کردن آهنگ ساز و استودیو برای ضبط) ملت هم همه تشویق میکنن.. بدون که وسط کار خسته میشی.

موفقـ باشی

20. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    چقدر جالبه
    چنان روی افکار غلطتتون مانور میدین هر کی ندونه انگار چ خبره
    استعداد خیلی حرفه چرت و مسخره ایه
    استعداد با تمرین ب دست میاد
    شما هنوز بلد نیستین اسم جناب بتهوون رو درست بنویسید ولی ازش حرف میزنید :|||
    بله قطعا کسی که استعداد نداره و "تمرین داره" میتونه یک ویولنیست برجسته بشه و توی بهترین ارکستر های دنیا ساز بزنه
    یا حتی پیانیستی برجسته!!!
    ریتم شناسی؟؟؟
    منظورتون چیه؟
    من هزارتا کلاس رفتم
    هیچ کس همچین امتحانی تو عمرم از من نگرفته (تو شروع کلاسم)
    ریتم شناسی بخشی از مبحث سلفژ هست که توی دوره ی آموزشیش به هنرجو یاد داده میشه دوست عزیز
    پس بازم چیزی هست که یاد داده میشه و نیازی به استعداد ندارد!
    پس لطفا در مورد چیز هایی که نمیدونید اظهار نظر نکنید اون هم با قاطعیت تمام :||||

"هنرجوهاتون؟؟؟؟!!!!"
    عجب ..
    موفق باشید!!!

بارگذاری...