آیا ارگ وصل میشه به کامپیوتر؟

شروع موضوع توسط A.T.B ‏11/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک آیا ارگ وصل میشه به کامپیوتر؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان من میخوام ارگ بگیرم میخواستم ببینم مثله میدی وصل میشه به کامپیوتر که در اف ال باش نت نویسی بشه؟ با بودجه 300تومان شما چی پیشنهاد میکنید؟ یا میدی کیبورد بگیرم بهتر است خواهش میکنم منو در این زمینه راهنمایی کنید

2. hamed jahanbakhsh

hamed jahanbakhsh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, protools
    ببین وصل میشه اما اگر کارت صوتت ورودی midi داشته باشه که راحت میتونی از طریق کابل midi کانکت بشی اما اگر کارت صوتت ورودی midi نداره یه هزینه جدا 30-40 تمون باید بدی واسه رابط تبدیل midi به Usb - اگر واقن با ارگ سرو کار داری و از ریتم و صداهاش میخوای استفاده کنی برو سراغش اما اگر فقط واسه اتصال به کامپیوتر میخوای برو سراغ یه میدی کنترل ارزون با 150 تومن هم میتونی بخری

3. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام بر جنوبی خونگرم. جاده پشت سرت که به اهواز می خوره ! حالا که بودجه داری یه ارگ بخر که با هارمونی و آکورد و ریتم و صداهاش هم آشنا بشی و بتونی توی اف ال و غیره ازشون استفاده کنی (بسیار مفید و پرکاربرد). کارت صدای میدی دار ارزون هم می تونی بگردی و پیدا کنی (۵ هزار تومن) کابل میدی هم که به اون کارت صدا بخوره حدود ۱۰ تومن یا کمتره. هر چند اگه میخوای میدی کنترلر جلوی مانیتور (نمایشگر تصویری) باشه و راحت کار کنی اون بهتره چون ارگ جاش نمیشه و باید بذاریش اونطرف تر ولی مهم نیست به نظر من. ولی ارگ خیلی امکانات بیشتری داره و من یاماها پیشنهاد می کنم مدلهای ۶۴۰، و ۷۴۰، و ۱۰۰۰ و اورینتال همه خوبن و البته نو گیرت نمیاد ولی دست دوم تمیز هم کارت رو راه می ندازه. بسته به تمیزی ارگ و انصاف فروشنده با این پول میتونی یکی از این مدلها رو بخری، ولی فکر کنم اورینتال تا ۴۰۰ یا ۵۰۰ هم باشه، بستگی به تمیزی فروشنده و انصاف ارگ داره!!!!! :smile (5):

4. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    شما باید خودتون نیازهاتون رو شناسایی کنید و بنا به نیازهاتون انتخاب کنید (بین کیبورد و میدی کنترلر)
    اگر کیبوردی بگیرید که درگاه میدی داشته باشه میتونید ازش استفاده کنید ، بستگی به خودتون داره !
    اما اگه میخواید 300 تومان هزینه کنید میتونید میدی کنترلرهای خوبی پیدا کنید.
    موفق باشید.

5. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من که کارت صوت برای میدی میخرم 100% خب شما یه مدل بگید که نیاز به تبدیل کابل نباشه با قسمت بگید و زیاد با ارگ صروکار ندارم اما از دوستان که داستن دیدم یه مقدار کار کردم من از میدی اطلاعاتی ندارم و کار نکردم من اینکه میخوام وصل کنم به کامپیوتر هدف اولم هست بعد با خودشم کار کنم که ریتم داشته باشه منظورم همین کیک بیس از این سمپل هت ولی فکر نکنم که میدی اینطور باشه یه توضیح ای بدید :smile (61):

6. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام سالار چاکریم، من میخوام همین کار کنم که وصلش کنم به کامپیوتر و تو اف ال باش کار کنم، این کارت صدایی که شما میگید میتونید مدل و نمونه ای ازش بزارید و با کابلش آشنا دارم واسه خرید فقط این مدل هایی که شما گفتن خروجی میدی داره با usb ؟ درباره اینا توضیح بدید

7. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من نیازم اینه که بیشتر میخوام وصلش کنم به کامپیوتر و با اف ال نت نویسی کنم به این خیلی نیاز دارم و همونطور که به اون دوستمون گفتم و در کنارش با خودش آهنگ سازی کنم و تمرین کنم که نخواد که وصل بشه به کامپیوتر با این بودجه من چه نوع چه مدلی میدی معرفی میکنید؟ یکمم درباره میدی توضیح بدید که میدی فقط ریتم هست سمپل نداره؟

8. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    sirvan عزیز میدی صرفأ یه واسطه هست که با اون میتونید توی DAW مورد نظرتون بنوازید ولی کیبورد نواختن توی نرم افزار یکی از تواناییهاشه.خودش ریتم،سمپل و ... داره و حتی میتونید ریتم و صداهای جدید هم بهش اضافه کنید.
    من کیبورد یاماها 640 دارم و بسیار ازش راضیم عزیز.دست دوم تمیزش حدودأ 200 هزار تومنه که براحتی توی هر شهری میشه تهیه کرد.فقط برای استفاده نرم افزاری، به یه کابل تبدیل میدی به usb نیاز داره که اونم حدود 30 تا 40 تومنه.

9. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    امیدوارم که مثل خود سیروان بشی در آینده نزدیک. من خودم همین کار رو میکنم، ارگ رو به کامپیوتر وصل کردم با کابل میدی و توی اف ال ازش استفاده می کنم، با ارگ می زنم و توی اف ال نت می نویسه بعد صدای ساز رو با وی اس تی ها عوض می کنم.
    این هم کارت با قابلیت میدی با قیمت ۵ هزار تومن اگه بتونی گیر بیاری.
    {username}-{filename}
    این هم کابل میدی که به این کارت وصل میشه:‌
    {username}-{filename}
    این از کابل میدی به یو اس بی ارزونتره، اون حدود ۳۰ هزار تومنه.
    میدی هم زبانی هست که مثلاً ارگ با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنه و صدا نداره، خود میدی صدا نداره و باید صدا رو بهش معرفی کنی، میتونی هر صدایی رو معرفی کنی. تو پیانو رل نت می نویسه و صدای نت رو خودت عوض می کنی. حتی می تونی از آکوردهای ارگ استفاده کنی بعد صداشونو عوض کنی.

10. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    حالا بین اینا من میدی بگیرم بهتره هس یا ارگ 640 ؟ پون من ارگ راحت میتونم الان بگیرم ولی اگر بدونم میدی بهتره میدی میگیرم

11. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    رفیق bamdad از این حرفت خوشم اومد ایشاالله که یه روزی مثل خودش بشم من این کارت صدا رو دارم الان
    بعد الان تو این ارگی که داری استفاده میکنی چه مدلی هس؟ ممنون از راهنماییات

12. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    همونطور که مسعود عزیز (مدیر تالار) هم اشاره کردن بنا به استفاده و نیازتون یکیشونو انتخاب کنید.شما که الان با کارکردشون دیگه آشنا شدید دوست خوبم.
    با توجه به گفته هاتون مشخصأ کیبورد بیشتر به کارتون میاد.

13. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    منظورتون میدی هس؟

14. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    نه سیروان جان.منظورم از کیبورد همون ارگه.

15. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من یاماها اورینتال وصل کردم به کامپیوتر با کابل میدی

16. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    همونطور که دوستان فرمودن ، کیبورد از خودش صدا داره (ریتم ها و صدای سازهای مختلف)

میدی کنترلر از خودش صدایی نداره و صرفاً جهت اتصال به سیستم هستش و البته شما میتونید از طریق پیچ ها و کلید هایی که روی این دستگاه موجوده ، daw (نرم افزار آهنگسازی) رو هم کنترل کنید و مسلماً وجود چنین امکاناتی برای یک سازنده ی موسیقی خیلی میتونه مفید باشه.

طریقه ی اتصال هم که متنوع هست و دوستان عزیز اشاره کردن.

حالا هر کدوم که میدونید براتون مناسبتره رو انتخاب بفرمایید.
    در مورد مدل های سخت افزارهایی که مد نظرتون هست در تالارهای مربوطه بحث شده.
    موفق باشید.

17. reza kazemzadeh

reza kazemzadeh عضو سایت

امتیازات:
    +92 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    با این پستت لطف بزرگی بهم کردی،مرسی:smile (47)::smile (70):
    این کابل یک سرش میدی هست و سرش دیگش گیم پورت؟!
    تو کیوبیس میشه باهاش مثل میدی کنترل کار کرد؟ یعنی بهش نکسوز رو معرفی کنیم مثلا بعد با صداش بزنیم؟

18. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بله این کابل یک سرش میدی هست و یک سرش ورودی به گیم پورت. با کیوبیس آشنا نیستم ولی قاعدتاً توی همه برنامه هایی که قابلیت استفاده از میدی رو دارن عمل می کنه. بله مثلاً با صدای نکسوس می تونی با میدی کنترلر یا ارگ بزنی و ضبط کنی.

19. saeidtanha

saeidtanha عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام همشهري خسته نباشي . ميخوام يه كيبرد a300 بگيرم به عنوان ميدي و اينكه در كنارش هم آموزش ببينم . a300 خوبه ؟

20. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    در این مورد چند بار توی سایت بحث شده. بستگی به بودجه شما داره. ولی نظر شخصی منو بخوای a300 چیز جالبی نیست. کلاً تولیدش کار اشتباهی بوده! :smile (45): هر چقدر پول داشته باشی میتونی از این مدل بهتر بگیری

بارگذاری...