آکوستیک کردن کمد (با قیمت کم)

23/12/09
127
0
0
stockholm
من می‌خوام از یه کمد ۶۰ در ۶۰ در ۲۰۰ یک اتاقک کوچیکه آکوستیک برای خوندن درست کنم و می‌خوام این اتاق خرجش زیاد نشه. خواستم ببینم امکانش هست که با خرج خیلی‌ کم اکوستیکش کنم ? اگه می‌شه چطور و با چه وسایلی ؟
کمکم کنید خیلی‌ ممنون میشم.

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
دوست عزیز حداقل ضخامتی که برای دیواره آکوستیک میتونین داشته باشین 15-10 سانتیمتره شما حداقل میتونین از دیواره به سمت داخل به ترتیب از لایه های موکت، شونه تخم مرغ و پتو استفاده کنین که اگر ما حد اقل را در نظر بگیریم (10 س م) اونوقت شما یک مربع 40 در 40 خواهید داشت کسی توش جا نمیشه!!!!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
بله. همونطور كه دوستمون پورخجسته فرمودن خيلي كوچيك و تنگ ميشه.
مخصوصا خواننده كه بايد كمي فضاي بازتري در اختيار داشته باشه.
حالا گيتار و گيتاريست كه اصلا بحثي نيست.

23/12/09
127
0
0
stockholm
می‌شه توضیح بدید که چرا باید ۱۰-۱۵ سانتیمترشو آکوستیک کنم ؟ من همونطوری که قبلان یه جای دیگا گفت بودم توی آپارتمانم و جامم کمه. حالا این اتاقی‌ که شما میگید کمه کم باید چند سانتیمتر باشه که بتونم با ۵ یا کمتر اکوستیکش کنم ?

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
شما کم نمیکنید دوست عزیز با اضافه شدن یک لایه، از دوطرف ابعاد کوچک میشه!
وقتی لایه ای به ضخامت 10 سانتیمتر در داخل کمدی که 60 در 60 هست اضافه میکنید از هرطرف 10 سانتیمتر اشغال میشه و مساحت باقیمانده 40 در 40 خواهد بود.
اگر مجبورین راهی نیست باید حداقل یک لایه شونه تخم مرغ در جایی که روبه بیرون هست(احتمالا در کمد)کار کنین و روی اون پتو یا موکتی که پرزهای بلند داشته باشه بکشین بیرون در کمد (و هرجا که با بیرون در ارتباطه را هم همین لایه ها را بکشید که البته در بیرون محدودیت ندارید ضمنا مواظب عایقبندی در ورودی باشید چون بسیاری از زحمات را نشتی در ورودی هدر میده با اینکار سکوت نسبی خواهید داشت که برای خیلی از کارها کافیه.
برایتان آرزوی موفقیت دارم

16/12/09
253
12
0
ایران
یکی از دوستان بنده تو کمد خونشون اینکارو کرده (منزل اپارتمانی) کارش بیشتر رپه.
بهش زنگ زدم گفت با یه لایه موکت و پوشش دیواریه کمپارس سرشو هم اوردم.
خیلیم راضیه. :d

23/12/09
127
0
0
stockholm
یکی از دوستان بنده تو کمد خونشون اینکارو کرده (منزل اپارتمانی) کارش بیشتر رپه.
بهش زنگ زدم گفت با یه لایه موکت و پوشش دیواریه کمپارس سرشو هم اوردم.
خیلیم راضیه. :d
می‌شه بگید که کمد دوستتون آبعادش چقدر و داخلشو چطوری آکوستیک کرده ؟

16/12/09
253
12
0
ایران
ابعادش 1 در 1 متره. حود 8 سانتم از هر طرف رفته. روی دیواره ی چوبیه کمد یه لایه موکت قدیمیو پرز دار کشیده و روش پوشش دیواریه کمپارس نصب کرده.(لازم به ذکره که کمپارس با پیچ به دیوار پرچ میشه و رنگ و طرحهای بسیار زیبایی هم داره.)

منم با کمپارس موافق نیستم. فقط زیبایی و طرح ملاک نیست . مهمتر اون کیفیتیه که به ما تحویل میده.

4/12/09
95
20
0
اصفهان
اگر فضاتون کم هست از کاشی اکوستیک استفاده کنید.ضخامت بین 2 تا 4 سانت میتونی استقاده کنی.قیمتش حدودا" از متری 8 تومن شروع میشه ولی چون فضای کمی رو میخاهید اکوستیک کنید خیلی هزینتون نمیره بالا

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
دوست عزیز چرا از پتوی پرز بلند استفاده نمیکنی؟
موقتا نصب کنین نتیجه را بررسی کنید اگر فعلا میخواهید شروع کنین اینقدر معطل این موضوع نشین دیگه پتو توی هر خونه ای هست بدون اینکه بهش آسیب بزنین نصب کنین نتیجه را ببینین ضمنا سعی کنین در و پنجره اتاقی که کمد تو اون هست را هم بپوشونین (موقت)
یا علی!

23/12/09
127
0
0
stockholm
خواستم بدونم می‌شه که من از یونولیت بجای فوم استفاده کنم بدن روشو با پتو یا موکت بپوشنم ?

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
یونولیت برای لایه های میانی گزینه خوبی هست ولی حتما باید توسط یک لایه پرزدار پوشیده بشه:smile (35):
من توصیه میکنم بحث های این تاپیک را هم بخونین نکات جالبی در این باره توش پیدا میکنین

سلام دوست عزیز اگه شما بودجتون رو میگفتین بهتر میشد راهنمایی تون کرد
به نظر من اینها رو دنبال کنید
1- یه سری بلوک به وسیله ی کارتن های یخچال یا ... بسازین چون فضای شما کمه از شونه تخم مرغ نمیشه استفاده کرد این بلوک ه رو اینجوری بسازین
سه لایه کارتون رو که هر کدوم جدا جدا سوراخ شده و سوراخ ها رو جوری بزنید که تا جایی که ممکنه رو هم نیفته بعد اونا رو به هم بچسبونید و در بین لایه ها هم ار پشم صنعتی یا پشم شیشه استفاده کنین و اینها رو به دیوار بزنید
2- چون فضا زیاد نیس یه لایه موکت هم روی کل کمد بزنین و مطمئن باشین با توجه به امکاناتتون نتیجه ی خوبی میگیرین
3- اگه واستون مقدوره در کمد رو هم بدین واستون چرم بزنن چون بیرون رفت صدا از در خیلی زیاده
4- این آخری رو باید اول میگفتم حتما قبل از این کارا محل ورود سیم ها به اتاق رو مشخص کنین
موفق باشین

29/12/09
37
11
0
اروميه
بنده هم با نظر دوستان موافقم فضايي كه شما در نظر گرفتين خيلي كوچيكه splash4.gif

فایل های ضمیمه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
28/7/11
7
0
0
تهران
آقایون با درب کمد باید چیکار کرد؟ یعنی درز و دورزشو چطور بگیریم که صدا بیرون نیاد؟

25/7/10
278
217
43
درب کمدتو ... یکم از کناره ها بتراش حدود یکی دو سانت ... بعد اونو با ابر و درزگیرا خوب خوب بپوشون این از دورش .البته اینو از خودم نگفتم فکر میکنم توی یکی از تاپیکای همین سایت خوندم . منم منتظرم دوستان طریقه صحیحو بگن. خود درم که اساتید فرمودن. تشکر