1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

آکوستیک چیست؟

شروع موضوع توسط A.T.B ‏5/8/11 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک آکوستیک چیست؟ تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +143 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام به همه
    من هرچی گشتم که این تعریف رو پیدا کنم پیدا نکردم اگه کسی میتونه بگه که آکوستیک یعنی چی مفهموش چیه به چی گفته میشه و توضیحات دقیق ممنون:smile (61):

2. ferghe

ferghe عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سوال من هم هست. آکوستیک یعنی چی؟
    یعنی جذب کردن صدا، یا یعنی عبور ندادن صدا؟
    تعریف دقیق می خوام

3. abbas qashqai

abbas qashqai عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    آکوستیک در علم ساختمان به معنی این است که فضایی را بسازیم که بدون نویز و بدون هیچ بازگشت صدایی
    فضایی مرده بسازیم برای ضبط بهتر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تمام محیط های مادی آکوستیک خاص خودشون رو دارن و ما بنا به نیازی که خودمون داریم اصلاح آکوستیک میکنیم.........دوستان عزیز پیشنهاد میکنم قبل از انجام هر کاری و صرف هر هزینه ای اول مطالعه کنید و بیشتر وقت خودتون رو در ابتدا صرف یادگیری کنید که خدای ناکرده پشیمونی به بار نیاد و ندونسته کاری نکنید...آکوستیک یک علمه زیرشاخه ی فیزیک و بیشتر مباحثش پیرامون امواج مکانیکی در حالات مختلفه و مثل تمام علوم دیگه فعالیت در این زمینه نیازمند متخصص این رشته هستش و مطمئن باشید بدون مطالعه و صرف وقت و انرژی و هزینه راهی به جایی نمیبریم.درسته که باید از یک جایی شروع کرد ولی نه اینکه آغاز راه ما انتهای راه و فعالیت متخصصین این رشته در یکی از زمینه هاش یعنی آکوستیک استودیو ها باشه که خودش مستلزم علم و تجربه ی بالاییه...مادامیکه غیر حرفه ای کار کنیم نباید منتظر خروجی حرفه ای باشیم,این اشتباهیه که خودم انجام دادم و نتیجه اش هم طبعا گرفتم...پیشنهاد بنده ی حقیر اینه که وقت بگذاریم مطالعه و تحقیق کنیم و از فرمولهای علمی استفاده کنیم نه فرمولهای صرفا تجربی که حتی اگر ریشه ی علمی درستی هم داشته باشن به دلیل عدم شناخت نسبت به ماهیت روش به کجراهه میرن....موفق باشید.

5. davit

davit هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    امروز 5 تا 7 دارم میرم کلاس آکوستیک امیدوارم بتونم جواب خوبی برای این سوال به دست بیارم

6. f_m_styles

f_m_styles

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سوال من اینه که مثلا اجرای اکوستیک چه ویژگی هایی داره
    ینی اگر خواننده ای بخواد اجرای اکوستیک داشته باشه باید اجراش چه ویژگی هایی داشته باشه که اکوستیک شناخته بشه؟

7. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,402 / 3 / -0
    نرم افزار:
    protools
    اجرایی که از سازهای آکوستیک استفاده بکنه.

8. ghasme_r_f

ghasme_r_f عضو سایت

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    آکوستیک از کلمه یونانی ακουστικός، به معنی شنوایی هست میاد و منظور دانش یا چیزی است که با صوت سر کار داشته باشد. حتی در پزشکی هم مباحثی در مورد آکوستیک گوش وجود دارد. در مباحثی که اینجا هست منظور از آکوستیک هرچیزی است که بر روی صوت اثر گذار هست. به طور کلی مباحثی که در این انجمن مطرح می شود بر دو مبحث آکوستیک تکیه دارد. یکی عایق صوتی و دیگری کنترل و بهبود صوت در محیط که گاهی این دو مبحث باهم قابل ترکیب هست. متاسفانه در کشور ما مبحث آکوستیک بد جا افتاده و بعضی اونو یک برند میدونند بعضی هم حتی به سقف کاذب میگن آکوستیک ( هرچند برخی از سقف ها کاذب هم میتونه نقش آکوستیکی در برخی از موارد داشته باشه ولی هر سقف کاذبی آکوستیک نیست). برخی استفاده از شانه تخم مرغ مقوایی ، پتو سربازی و حتی موکت در محیط بهش میگن آکوستیک. ولی باید بگم آکوستیک یک محیط عبارت است از اینکه به نحوی از عایق صوتی ، دیفیوزر ، بیس ترپ و ابزوربر استفاده بشه که بهترین کیفیت صدا حاصل بشود و یا بتوان از انتقال صوت به محیط دیگر جلوگیری کرد ( بسته به هدف از آکوستیک کردن)

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. آکوستیک چیست

,
  2. اکوستیک چیست

,
  3. معنی آکوستیک

,
  4. ورژن آکوستیک چیست,
  5. اکوستیک یعنی چه,
  6. اجرای آکوستیک به چه معناست؟,
  7. اکوستیک در مویبقی,