آکورد گیری

شروع موضوع توسط harmonica12 ‏12/2/15 در انجمن Chords ( آکوردها )

تاپیک آکورد گیری تالار Chords ( آکوردها ) در persian-music.org.

1. harmonica12

harmonica12

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    با سلام من به گیتار زدن علاقه مندم ولی دامش موسیقیایی ضعیفی دارم میخواستم بدونم برای زدن آکورد باید فقط به سیمایی ضربه زد که آکورد گرفتیم ?یا به هر ۶ تا سیم ضربه زد

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3

درود بر شما.
    یک مورد ثابت نیست و بستگی یه آکورد ی داره که اون رو اجرا میکنید.

برای مثال زمانی که آکورد Am یا لامینور رو اجرا میکنید هر 6 سیم گیتار از نت های آکورد هستند و اگر صدای هر شش سیم هم وجود داشته باشه مشکلی نداره اما زمانی که آکوردی مثل Dm یا ر مینور رو بدون باره اجرا میکنید اولین سیم بیس گیتار شما روی نت می است که در آکورد ر مینور وجود نداره و نباید اون سیم رو به صدا در بیارید.

در کل در روش های اجرا های متفاوت و همین طور آکورد های متفاوت این مسئله تغییر پذیر است.
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. harmonica12

harmonica12

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون از پاسختون من هرچی گشتم در این مورد چیزی پیدا نکردم
    م یه جزوه آکورد دارم که اهنگهای زیادی توشه اما نمیدونم چطور باید ریتکشو در بیارم مثلا وقتی میخوام اهنگ سلطان قلب ها که سادست رو بزنم چنتا نته با چنتا آکورد که با هم تلفیقن من وقتی بخ آکوردا میرسم باید چند بار آگوردو بزنم یا چه مبحثی رو پیشنهاد میکنید تا یخونک

4. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    سلام .
    در رابطه با نواختن سیم ها تو 90 درصد مواقع بهتره که 6 تا سیم با هم نواخته بشه چون سیم های زیر و بم در کنار هم باعث زیبایی در نوازندگی میشه .
    در رابطه با ریتم :
    اکثر آهنگای ایرانی ریتم های مشخصی دارن و معمولا 4 ضزبی یا 6 ضربی یا 2 ضربی هستن و شما با جستجو تو اینترنت یا خریداری کتاب مربوط به ریتم میتونید از روی الگوهای ریتمی راحت موزیک مورد نظرتون رو بنوازید مثلا میشه گفت که بیش از نیمی از آهنگای ایرانی تو ریتم دو چهارم اسپانیشه و . . .
    اما اجرای همزمان چند مبحث جدید از جمله آکورد و ریتم و همین طور خوندن در حین نوازندگی برای شمایی که تازه شروع کردید کار دشواریه و توصیه ی من اینه که شما اول سعی کنید آکوردا رو کامل یاد بگیرید (طوری که نیاز به کمک گرفتن از روی شکل آکورد نداشته باشید) و بعدش آهنگتونو با آکورد به صورت تک ضرب زدن اجرا کنید و در مرحله ی آخر از روی الگوهای ریتمی شروع به تمرین کنید تا کم کم بتونید مثل آهنگ اصلی بنوازید .
    توصیه ی آخر این که زیاد عجله نکنید این پروسه با صرف زمان کم کم بدست میاد و به مرور زمان روی موارد ذکر شده تسلط پیدا میکنید .
    موفق باشید .

5. harmonica12

harmonica12

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون از پاسختون

بارگذاری...