آيا خريد اين وسايل براي آهنگسازي و ركورد صدا در خانه كافي است؟

شروع موضوع توسط harfejandade ‏9/9/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک آيا خريد اين وسايل براي آهنگسازي و ركورد صدا در خانه كافي است؟ تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. harfejandade

harfejandade عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان بنده عذاب زيادي مي‌كشم ملودي‌ها و ايده‌هاي زيادي در موسيقي به سرم مي‌زند ولي نمي‌توانم پيادشان كنم
    اول كار هستم

هدفم اينه كه كيبورد ياد بگيرم و بعد اهنگسازي كنم و اگر بشود ركورد هم در خانه بكنم
    البته نميخواهم كيفيتش خيلي خيلي خوب باشد
    ولي كيفيت صدايم در حدي باشد كه چند نفر بتوانند گوش كنند
    اگر كارهاي زيرزميني و اينترنتي 5 سال پيش رو گوش ميكرديد خيلي از خواننده هاي پاپ كيفيت صداشون خيلي پايين بود ولي تونست اهنگاشون توي جامعه مطرح بشه
    من هم الان نميخوام خرج زيادي كنم و ركورد خيلي حرفه اي انجام بدم و يه استوديو خفن داشته باشم
    فقط چيزايي داشته باشم كه يكم كارمو راه بندازه و بتونم باهاش يه اهنگ بسازم و بخونم
    با يكي از باتجربه‌ي اين كار كه مشورت كردم بهم پيشنهاد داد يه ميدي كيبورد بگيرم، يك كارت صدا و يك ميكرفون هر كدوم هم حدودي بين 300 تا 600 يه قيمت پيشنهادي داد

ميخواستم ببينم براي اهنگسازي و ضبط صدا توي خونه اين سه وسيله كافي هست و كلا نظرتون راجع به من چيه كه چي بخرم چي نخرم از كجا بخرم
    حداكثر تا يك ميليون ميتونم خرج كنم
    البته تا دو مليون هم شايد بتونم ولي در سختي مي افتم

ميدي كيبورد
    كارت صدا
    ميكروفون
    نظرتون چيه؟ كافي هست
    البته اين هم بگم تئوري موسيقي تا حدي بلدم و چند سال هم سه تار زده ام
    ممنون ميشم جوابمو بديد تشكر

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اگه با تئوری موسیقی تا حدودی آشنایی داشته باشید و همانطور که خودتون گفتید سه تار کار میکنید پس باید گوشتون هم نسبت به صداهای مخرب ( فالش و فولش ) آشنا باشه . بنابر این اگه بخواین کار آهنگسازی و ضبط رو شروع کنید توصیه می کنم با هزینه ای که دارید همون میدی کنترلر و کارت صدا و میکرفون تهیه کنید . با یک میلیون هم میتونید یه چیزایی بگیرید ( البته بدون در نظر گرفتن کامپیوتر ) . اگه هدفتون هم یادگیری پیانو هست تا حدی که بتونید کاری رو واسه آهنگسازی و ضبط پیش ببرید همون میدی کنترلر میتونه کمکتون کنه البته با استفاده از ساز های مجازی .

3. harfejandade

harfejandade عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اره كلا كه گوشم به فالش حساسه چون موزيك زياد گوش ميدم و كنسرت خيلي ميرم و كلا فضاي ذهنيم در مورد موسيقي قوي هست....اما به جز نوازندگي سه تار تا حدي و تمرين وزن‌خواني در حد خيلي خوب از لحاظ فني كار ديگري در موسيقي نكردم...كامپيوترم دارم ولي نميدونم بايد بهش دست بزنم يا نه....يه مشكل ديگم هم اينه كه نميدونم از كجا وسايل رو بخرم كه خوب باشه مثلا ميدي كيبورد ميگن نويشن خيلي خوبه ولي ميگن كم پيدا ميشه و نميدونم از كجا بخرم....كارت صدا و ميكروفون هم تقريبا همينه....
    مشخصات كامپيوترم رو پايين مينويسم به نظرتون كافي هست اين سيستم؟ مادربردم جواب ميده براي كارت صوتي حرفه اي؟
    واسه خوانندگي چي؟ چقدر ميكروفون و كارت صوتي به تنهايي ميتونند كارمو راه بيندازند لازم هست دستگاه ديگري خريداري شه

خيلي خيلي ممنون از پاسختون:smile (53):

4. harfejandade

harfejandade عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اين هم مشخصات سيستم
    Cpu 3 دوهسته اي​
    جي فرس 9400​
    2g ram​
    مدل مادر بورد​
    GiGAbYTe​
    EP41UD3L​

5. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    به نظر من
    کارت صوتی m-audio fast track pro
    میکروفون rode nt-1
    کیبرد کنترولر همون نویشن که مد نظرت هست خوبه .

6. abbas qashqai

abbas qashqai عضو سایت

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    پیشنهاد من
    کارت صدا focusrite safire pro 24 dsp
    میکروفن rode nt2

7. harfejandade

harfejandade عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از راهنماييت قيمت اينا فكر ميكنيد حدودا چند باشه
    و ايا لازم نيست به سيستمم دست بزنم؟
    ميگند مانيتور صدا هم بايد بگيرم يكي از دوستان توي يه تاپيك ديگه گفته بود نظر شما چيه؟
    فروشگاه اينترنتي داريم كه اينا رو بفروشه ممنون ميشم پاسخ بديد خيلي خيلي ممنونم

8. harfejandade

harfejandade عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از شما هم بابت راهنماييت قيمت اينا فكر ميكنيد حدودا چند باشه
    و ايا لازم نيست به سيستمم دست بزنم؟
    ميگند مانيتور صدا هم بايد بگيرم يكي از دوستان توي يه تاپيك ديگه گفته بود نظر شما چيه؟
    فروشگاه اينترنتي داريم كه اينا رو بفروشه ممنون ميشم پاسخ بديد خيلي خيلي ممنونم

كارت صدايي ياماها چطوره؟
    كلا كارت صدا و ميكروفون دست دوم پيشنهاد ميكنيد؟
    yamaha go44
    يكي از دوستان كارت صدا مدل بالا دسته دوم رو ميخواست بفروشه به نظر شما نخرم؟

9. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    کارت صدا و میکروفونی که گفتم هر دو حدود 300 قیمت دارن . کیبرد کنترولر رو چون شما می خواهید شروع کنید به نظرم زیاد وسواس به خرج ندهید مثلا حدود 300 هم برای اون در نظر بگیریم (حالا مثلا بهرینگر-ولی نویشین به واسطه کیفیتش قیمت های بالایی داره) ، در مورد مانیتور صدا هم میگن hs50 یاماها خوبه من خودم تست نکردم قیمتش هم چیزی حدود 430 است

با این اوصاف شما چیزی حدود یکی میلیون و سیصد می تونید هزینه کنید .

در مورد متعلقات درون کیستون اطلاعی ندارم که آیا باید عوض بشن یا نه ولی فکر نکنم با این کارت صوتی مشکلی پیش بیاد .

فروشگاه اینترنتی رو داخل پیام خصوصی سوال کنید .

10. eight fort

eight fort عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه میخواید با یه تومن هم کارت صوتی هم میکروفون و اسپیکر مانیتورینگ و میدی بگیرید میتونید اینارو بگیرید:
    Esi Near05 370T
    UMX25 175T YA Umx49 ya oxygen49 270T
    M-audio fast track pro 280T ya TASCAM us 144mkII 290T
    Nova 190T
    اگه یکم بیشتر هزینه کنید میتونید جای NOVAیه AKG220یاNT1بگیرید هر دو حدودا 270Tهستن و جای ESIهم HS50و اگه بخواید با یه ملیون فقط میدی و کارت صدا و میک بگیرید میتونید اینارو بگیرید:
    Nt2a 470T
    M-audio fast track pro 280T
    Umx49 ya oxygen49 270T
    البته واسه میدی انتخابای دیگه ای هم میشه کرد در ضمن شما به یه هدفونم نیاز داری که یهakgk77یا akgk66واستون خوبه 40T-50T.از همه مهمتر اینه که شما اول باید اکوستیک مناسب داشته باشید بعد به فکر وسایل.

11. eight fort

eight fort عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته یادم رفت بگم اگه هزینه کافی برای اکوستیک کردن محیط ندارید میتونید برای رکورد از میکروفون های closeاستفاده کنید که فقط تا یه شعایه محدودی صدارو جذب میکنه و نیاز به اکوستیک نداره البته کوالیتیش از میکروفون های wideبه مراتب پایین تره ولی چون گفتی نمیخوای کیفیتش خیلی خوب باشه میتونی اینکارم بکنی واسه اینکارم پیشنهاده من میکروفون mxl هست قیمتشم 275t

12. Salar Abdi

Salar Abdi عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام دوست خوبم...
    اين موردي كه گفتي 5 سال پيش اهنگها بي كيفيت ميومد و همه گوش ميدادن رو قبول دارم اما الان ديگه اونجور اهنگسازيها كه البته به نظر من بسياري از اونها كاور بود ديگه نميگيره و كلا داستان عوض شده با ورود بحثهاي جديد ميكس و مستر و تنظيم ...اگه home studio ميخواي بزني به نظر من علاوه بر سيستم نسبتا خوبي كه بايد داشته باشي كارت صداي m-audio audiophil 2496 يا m-audio fast track pro كافيه ميدي كنترلر behringer يا m-audio keystation 61 es رو پيشنهاد ميكنم كه بسيار كلاويه هاي خوبي داره ميكرو فون هاي road هم چه nt1 چه nt2 فرقي ندارن از لحاظ ساختاري فقط يكيشون به خاطر پد يه مقدار قيمتش گرونتره پايه ميكروفن هم كه يه طرح الماني جديد من ديروز ديدم كه 50 تومن بود اسمشو يادم نيست ميپرسم ميگم

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. وسایل آهنگسازی کیبورد