آيا بدون رفتن به كلاس ميشه كيبرد ياد گرفت؟

شروع موضوع توسط mo-hammad ‏1/1/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک آيا بدون رفتن به كلاس ميشه كيبرد ياد گرفت؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام - من ديگه مطمئن شدم تا يه مدتي شايد طولاني نمي تونم به كلاس برم به دليل بعضي از مشكلات شخصي و ... حالا ميخواستم با اين وجود بدونم:

1-آيا بدون رفتن به كلاس ميشه كيبرد ياد گرفت؟و چه مراحلي رو بايد طي كنم مثلا-1-تئوري و...

2-كسي نرم افزار آموزش كيبرد سراغ داره اصلا ميشه با اين نوع آموزش ها+تمرين حرفه اي ياد گرفت ؟

3-من فقط ميتونم ميدي كنترلر تهيه كنم (اونم بنا به دلايلي)آيا با همين هم ميتونم كيبرد رو به صورت حرفه اي ياد بگيرم؟

و در پايان اگر كسي نرم افزار خوبي از آموزش كيبرد رو سراغ داره برام پيام بفرسته و اسم شركت سازنده يا لينك فروش اينترنتيش رو بفرسته. ممنون

2. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آره میشه من الان زیاد میشناسم رفیق زیاد دارم که بدوه هیچ کلاسی کیبرد فوق العاده میزنن

3. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    شدنش میشه ولی به صورت حرفه ای نمیشه خود من کلاس نرفتم و یاد گرفتم اما نهایت بتونم مجلسی کار کنم از این بالاتر احتیاج به استاد داری که کمکت کنه
    من با کیبورد آموزشی شروع کردم و نت خوانی از روی کیبورد آموزش دیدم شما هم اگر مایلید کیبورد آموزش ببینید حتما یک کیبورد آموزشی تهیه کنید میدی فقد به درد آهنگ سازی میخوره نه نوازندگی
    من یک cd آموزش کیبورد داشتم که زمانی که میخواستم یاد بگیرم نگاه میکردم اگر پیدا کنم حتما برات آپ میکنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ایشون درست میگن دوست های من هم در حد مجلسی بلدن اما گوششون خیلی قوه یه

5. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    من هم همین طور ...البته کلاس رفتم به صورت گوشی ...

اگر خودت علاقه داشته باشی و اطلاعاتت و بالا ببری حتما و خیلی خوب یاد میگیری ...

:smile (64):

6. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    نه من آهنگسازي ميكنم و ميخوام ملودي هاي ذهنمو خيلي راحت و بي دردسر بتونم بزنم. حالا با ميدي كنترلر نميتونم ياد بگيرم يعني اگر با ميدي ياد بگيرم بعدا با كيبرد نميتونم خوب كار كنم فرقي نميكنه كه درسته؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. MohaReN

MohaReN عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    بالاخره شما میخواهید نواختن رو یاد بگیرید

میدی کنترلر رو شما باید به سیستم وصل کنید و از داخل سیستم صداهاتون رو انتخاب کنید و برای گرفتن آکورد به مشکل بر میخورید
    چون زمانی که دارید با یه صدایی با دست راست ملودیتون رو میزنید با دست چپ با همون صدا باید آکورد بگیرید

ولی کیبورد!! برای گرفتن آکورد راحت هستید و ریتم داره

زمانی هم که آکورد میگیرید باس و زیر صدا داره

در مورد اینکه در آینده بتونید با کیبورد بزنید خب همیشه اول کیبورد میزنن و بعد از میدی استفاده میکنن

نمیدونم تونستم تا حدی توضیح بدم که راحت متوجه شید یا نه !!! :smile (67):

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    در ادامه فرمایشات دوست خوبمون شما برای کیبورد نوازی باید از امکانات دستگاه روش ریتم سازی،صداسازی و همین طور تکنیک های نوازندگی مثل استفاده از پیچ بند و استفاده به موقع از پاساژ،شناختن انواع ریتم ها و روی ریتم زدن شناخت گام ها ...... و خیلی موارد دیگر باید آموزش ببینید که با میدی نمیتونید یعنی این امکانات روی دستگاه نیست.

9. milllad

milllad عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام عزیزم
    باید بگم شدنش میشه ولی نبایدانتظارداشته باشی خیلی سریع پیشرفت کنی ویاخیلی بتونی قوی شی من بهت پیشنهادمیکنم حتی اگرشده ماهی 1جلسه که فقط بتونی بااستاددرموردکارتات بحث کنیم پیش یه استادبرو.
    موفق باشی

10. korgpa50sd_saee

korgpa50sd_saee

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگر کسی میره کلاس باید به صورت نت یاد بگیرد البته باید وجود ندارند و میتواند حتی به صورت نت فارسی هم یاد بگیرد..........

کسانی که کلاس نمیروند معمولا دانش موسیقی شون خیلی کمه ..تئوری رو خوب بلد نیستند ....با اکورد و گام ها مشکل دارند ..

اگز کسی سکلاس نمیره باید به صورت گوشی کارکنه :smile (53):

11. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه گي..نظر من اينه بدون كلاس رفتن منتها با كمي حوصله داشتن با كيبورد ميشه راحت ياد گرفت.تو كيبورد كه كمي شناخت و آشنا بودن با دستگاه،گام بعدي هم اينكه بتوني ملودي رو بزني حالا يا از رو نت يا گوشي.شناخت نت ها هم كه كاري نداره.منتها يكم بحث تئوريش ميمونه كه واس حرفه اي شدن.منتها بنظر من اگه شما بتوني درحد مجلس هم كار كني كسي نمياد به شما بگه كه شما مدرك داري يا نه..مهم اينكه شما از هر راهي بلد شدي و ميتوني پولي در بياري..
    درظمن اگه واس كار با كيبورد نرم افزار ميخواي به نظر من FL Studio 9.0 xxl رو تهيه كن..اين برنامه به من خيلي كمك كرد.واقعا برنامه توپ و قوي،حرف نداره خيلي پيشرفته و حرفه اي.شما ميتوني وارد بخش آهنگسازيش نشي. اما بخش هاي كيبورد و پيانو داره كه ميتوني يه سري ريتم رو هم تو برنامه لود كني و همزمان با اون كيبورد رو بزني.صدا هاي زيادي هم واسشون هست.من خودم 4و5 تا اهنگ رو اينجوري ياد گرفتم.منتها كمي حوصله ميخواد.جوري بگم كه بيشتر امكانات ارگ و ريتم سازي رو تو اين برنامه داره.امتحاناش بد نيست..

12. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من حدود 20 سال هست که دارم به صورت گوشی کیبورد میزنم
    واسه نواختن هیچ آهنگی هم مشکل ندارم و با چند بار گوش دادن میتونم اونو بنوازم

اما:
    الآن بعد از این همه مدت فهمیدم که بهتره که برم کلاس
    و چند ماهی میشه که کلاس پیانو دارم میرم
    باتمام گرفتاری هایی که دارم و از صبح تا شب یکسره مغازه هستم و معمولا روزهای تعطیلی و آخر هفته خونه نیستم ولی باز هم چند ساعتی در طول هفته به تمرین هام میرسم.

نظر بنده اینه که یه کیبورد بخری و بجای میدی کنترلر هم میتونی ازش بهره ببری (یه کیبورد خوب هم سراغ دارم که قیمتش هم مناسبه اگه خواستی پ.خ بده تا واست توضیح بدم)

13. behnam1982

behnam1982 عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منم یادمه وقتی کوچیک بودم بهم گفتن بیا با این چند تا نت این آهنگ عارف رو بزن : " وقتی میگن به آدم دنیا فقط دو روزه ..." :smile (34):
    بعد از یکم ور رفتن با کیبورد تونستم اولین قطعه رو بزنم بدون هیچ کلاس رفتنی. تا مدتها هم همونطوری میزدم . ولی برای پیانو رفتم کلاس.
    بدون کلاس هم میشه کیبورد زد. شاید کلاس رفتن حتی بعضی وقتها مضر هم باشه. ممکنه اون معلم کلاً از نظر روحی خرابت کنه! (حالا یک در هزار امکان داره!)
    هیچ مسأله ای نیست. خودت تجربه کن. یه خوبی که داره اینه که ارتباطت با ساز بهتر شکل میگیره. دیگه مثل لولو نیست برات! بزن پدر سازو در بیار و تا می تونی تجربه کن!! :smile (77):
    موفق باشی! :smile (46):

14. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بهنام جان
    چرا مضر باشه.....؟
    وقتی که میتونی با یه کم تحقیق و پرس و جو یه استاد خوب پیدا کرد چرا موسیقی رو به صورت اصولی و علمی یاد نگیری.....؟

منم همین اشتباه رو کردم و 20 سال خودم یاد گرفتم اما بدترین اتفاقی که افتاد این بود که خیلی از اصول رو به اشتباه یاد گرفتم و
    چند ما پیش واسه شرکت توی یه کنسرت کلاسیک به عنوان بهترین نوازنده پیانو از طرف مدیر آموزشگاه قبول شدم ولی وقتی که سرپرست و رهبر اکستر متوجه شد من نت بلد نیستم و هارمونی رو نمیدونم مخالفت کرد و در آخر با بد بختی بدون دست مُزد رفتم و اجرا کردم که تجربه خوبی واسم بود و بعد از اون رفتم دنبال نت خوانی و اصول موسیقی.

موفق باشین

15. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ولي ارارات جان من يجورايي با اين دوستمون موافقم.راست ميگه بعضي استاد ها هستن كه اولش چنان سخت گيري يا اصولي رو به ادم تحميل ميكنن كه طرف اصلا زده ميشه بطور كل..اما خب بقول شما با پيدا كردن استاد خوب ميشه راه درست رو رفت..شماهم كه عجب رهبر اركستر سخت گيري داشتي!!!طرف بخاطر بلد نبودن نت اين كارو كرده!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  16. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    معین جان کار کلاسیک شوخی بردار نیست.....

(البته دور از جون شما. فقط جهت مثال عرض میکنم)
    کلاس اولی هایی که روز اول میرن مدرسه رو دیدی...؟
    بعضی هاشون دیدی گریه میکنن و تو ذهنشون چه فکرایی میکنن....؟
    اما بعد که بزرگ میشن و دکتر مهندس میشن تازه میفهمن که اون سخت گیری ها چقدر به نفعشون بوده......!

اگه عاشق موسقی باشین هیچ سختی ئی وجود نداره. (نظر کاملا شخصی)

یک استاد خوب میتونه شما رو به اوج برسونه و از موفقیتتون نهایت لذت رو ببرین.

17. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    من قبلا هم گفتم بدون کلاس تا یک حد محدود میشه پیشرفت کرد بعد در جا خواهید زد و نوازندگی به صورت گوشی فقد به درد مجالس و موسیقی 8/6 میخوره اون هم باید چند سال تمرینهای سخت انجام بدین تا به سطح مجلس برسید
    برای مثال عرض میکنم هر کس که به صورت گوشی کار کرده و ادعا میکنه هر آهنگی که بشنوه میتونه بزنه اعلام آمادگی بکنه تا یک آهنگ براش بزارم تا ببینیم میتونه بزنه یا نه البته بگم این آهنگ 8/6 نیست کلاسیک هستش.

18. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نه خب خواهش ميكنم چه حرفيه.نظرشما هم درسته وقتي استاد خوبي باشه كه با‌ آدم كار كنه قطعا مطمنا خيلي شرايط بهتري واس ادم رقم ميخوره.شكي نيست.اما به شرطي كه استاد توپ باشه..من خودم اگه استاد خوبي باشه كه توپ باشه و بسازه آدم حاظرم جلسه و كلاسش برم.
    :smile (61):

19. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ممنون از همه ي شما دوستان بابت راهنماييهاتون من سعي ميكنم با توجه به شرايطم كلاس رو حتما برم.

20. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سختگیری اولیه استاد برای آشنایی با اصول اولیه از جمله انگشت گذاری درست هستش.
    اگه کسی بخواد با سختگیری استاد از کار کردن زده بشه همون بهتر که اصلا شروع نکنه. و استعدادش رو در چیزهای دیگه و کارهای دیگه محک بزنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. میخوام بدون کلاس رفتن ارگ یاد بگیرم