آهنگ ( قبله ) با صدای آرش ايرانمهر ( اجرا شده در سال 1384 )

شروع موضوع توسط nicebasic ‏13/3/10 در انجمن پاپ

تاپیک آهنگ ( قبله ) با صدای آرش ايرانمهر ( اجرا شده در سال 1384 ) تالار پاپ در persian-music.org.

1. nicebasic

nicebasic خواننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اين آهنگ در اصل به ابراهيم حامدی تعلق دارد. با توجه به علاقه ای که به اين آهنگ داشتم، درصدد بودم آن را با صدای خودم اجرا کنم. آنچه که در اين آهنگ می‌شنويد، حداکثر توان من در خواندن نيست و 80 درصد از توان خود را در اين آهنگ به نمايش گذاشته ام. با توجه به اين که اينجانب با کار آهنگسازی و نوازندگی آشنايی ندارم، به هزار و يک در زدم تا سرانجام فايل MID مناسبی از اين آهنگ گير آوردم. سپس آن را در يک نرم‌افزار قديمی که بر روی کامپيوتر دوستم موجود بود و يک نرم‌افزار همراه کارت صدای Yamaha در زمان قديم محسوب می‌شد، اجرا کردم و با کيفيتی قابل قبول، مانند آنچه که از ارگ‌های ياماها شنيده می‌شود، صدا را بر روی يک کامپيوتر ديگر ضبط کردم.

ناگفته نماند که نرم‌افزار ياد شده فقط بر روی ويندوز 98 اجرا می‌شد و بر روی ويندوزهای جديدتر کار نمی‌کرد. به همين دليل، به خاطر همين يک آهنگ، کلی وقت گذاشتم تا آن را با کيفيتی نسبتا مناسب، از MIDI به MP3 تبديل کنم.

پس از تهيه ی فايل MP3 ی مناسب، صدای خود را به صورت جداگانه ضبط کردم و در نهايت هم وکال را با آهنگ خالی ميکس کردم و اين کار را به دست دادم.

ميکس اين آهنگ را با نرم‌افزار Goldwave انجام داده ام. ميکروفون مورد استفاده از همان ميکروفون‌های ارزان قيمت کامپيوتری بوده است.

نکته ی آخر اين که در خواندن اين آهنگ به هيچ عنوان کار تقليدی انجام نداده ام. با اين که آهنگ شخص ديگری را کاور کرده ام، اما صدای واقعی خود را حفظ کرده ام. آنچه که می‌شنويد، صدای خودم است و تقليدی از آقای ابراهيم حامدی نيست.

خواهشمندم نظر بدهيد و دل ما رو نشکنيد.

لينک دانلود آهنگ:

لينک پروژه‌های قبلی ام که در اين فروم ارائه کرده ام.
    لطفا از اينها هم بازديد فرماييد و نظر بدهيد:

1ـ آهنگ From Russia with Love با اجرای خودم به زبان انگليسی (بهترين اجرا تا به حال)

2ـ آهنگ Love Story با اجرای خودم به زبان انگليسی​

3ـ آهنگ Yesterday با اجرای خودم به زبان انگليسی​

4ـ آهنگ ديوار با اجرای خودم در سال 1381​

5ـ آهنگ تنگ غروب با اجرای خودم در سال 1381​

6ـ آهنگ جان مريم با اجرای خودم در سال 1381​

7ـ آهنگ خيال تو با اجرای خودم در سال 1381​

8ـ آهنگ حسود با اجرای خودم در سال 1381​

{username}-{filename}

2. qoor

qoor عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوسته عزيز و بزرگ وار

سلام دوسته عزيز ..
    آهنگه بسيار زيبايه..:smile (8):
    نظر بند در مورد اين پروژتون اينه كه صداي وكال جوريه كه با يه كارته صداي معمولي ظبط شده باشه ..قسمت آخر وكال مشكل داره..وقسمت هاي از آهنگ با وكال رو ريتم نيستن ..البته اين نظره بندست....
    اساتيت بزرگ واري هستن كه ميتونند بيشتر بهتون كمك كنند:smile (73):

3. nicebasic

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حق با شماست، دوست گرامی

با آنچه که در خصوص کار اينجانب فرموديد، کاملا موافق ام. اما توضيح يک نکته را هم برای ديگر کسانی که کارهای مرا بررسی می‌کنند، لازم می‌دانم. من خود را يک خواننده ی حرفه‌ای و يا يک هنرمند قابل نمی‌دانم. فقط به دليل اين که از دوران کودکی آواز می‌خواندم و هنوز هم اين کار را انجام می‌دهم، علاقه ام به آواز در من باقی مانده و دوست دارم هر از چند گاه کارهايی را اجرا کنم.

در مورد آهنگ‌هايی که اجرا کرده ام، يک عنصر به صورت مشترک قابل مشاهده است. ممکن است شخصی حرفه ای به نظر نيايم. اما روش کار من در اجرا و ضبط اين آثار، بسيار دشوار و پر زحمت بوده است. امروزه هر کسی می‌خواهد آوازی را بخواند و ميکس کند، با ميکروفون خوب و وسايل ديگر صدابرداری، نتيجه ی کارش عالی از آب در می‌آيد، البته اگر خودش خوب تلاش کرده باشد.

من از جانب خودم به عنوان خواننده ی اثر، هميشه يک عنصر را با حداکثر تلاش، حفظ می‌کنم و آن ماهيت صداست که می‌کوشم اجرای ملودی‌ها باعث نشود که در جايی صدايم خنده‌دار و يا ضعيف شود. اما به دليل اين که در حال داد زدن و اجرای نت‌های زيرتر، آهنگ اصلی را که در يک گوش خود می‌شنوم، به درستی نمی‌توانم بشنوم، گاهی اوقات ريتم اصلی آهنگ از دست ام در می‌رود.

تنها راه حل اين مشکل آن است که بتوانم سخت‌افزاری تهيه کنم که به من امکان دهد صدای خود را به صورت ميکس شده و همراه با يک افکت خاص، در هدفون بشنوم، اما در همان هنگام که صدا به صورت ميکس شده با آهنگ به گوش می‌رسد، به صورت فايل صوتی جدا و بدون افکت، در کامپيوتر ذخيره شود.

مشکل کار اينجاست که هنوز روش اين کار را نياموخته ام. اگر کسی در اين باره راهنمايی ارائه دهد، بسيار ممنون می شوم.

4. ehsanmc

ehsanmc عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, soundforge
    نکته قابل تحسین همه کار های شما عشقی هست که به این کار دارین و به نظر من سعی کنید حرفه ای تر

این کارو دنبال کنید تا نتیجه بهتری هم بگیرید و سعی کنید کارهای مدرن تری رو هم بخونید تا با تنظیم های

جدید بیشتر آشنایی پیدا کنید و دیگه اینکه به نظر من حتما خودتون آهنگ بسازید حتی اگر ساختید و حس

کردید اینقدر بده که خودتون هم نمی خواین گوش بدید ! اما بسازید تا مرحله به مرحله تحقیق و مطالعه کنید

و کاراتون رو قوی تر کنید . من اکثر کارای شما رو که دیدم از خواننده های دیگه خوندید خیلی هم خوبه و

تقریبا همه از همین جا شروع کردن ولی این کار تا یه جایی خوبه و خیلی کمک میکنه حتی تا شما راه و

صدای خودتون رو پیدا کنید .

در نهایت ممنون از کاراتون

5. nicebasic

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ به دوست گرامی، جناب ehsanmc

دوست گرامی،
    در پاسخ به اين که فرموده ايد:
    فرمايش شما کاملا درست است. اما مشکل يکی يا دو تا که نيست. در اين مملکت اگر بخواهی کار هنری بکنی، می‌شود همان جمله ای که شما خودتان به عنوان امضای پست‌هايتان از پروفسور حسابی نقل کرده ايد. در شهر مشهد، يک آموزشگاه موسيقی که بيايد به صورت ميان‌بر شما را با نيازهايتان آشنا کند، به چشم نمی‌خورد. اگر قرار باشد فضای موسيقی کشور ما پيشرفت کند، بايد تمام اين دستگاه‌های پيشرفته ی صدابرداری و تکنيک‌های آهنگسازی به راحتی در اختيار مردم باشد. اما در مملکت ما، موسيقی هنوز برای برخی از مردم، يک امر نکوهيده به شما می‌رود.

نمی دانم باور می کنيد يا نه. ولی برای اجرا و ضبط دو آهنگ From Russia with Love و Love Story چيزی در حدود يک سال زحمت کشيده ام. بدون هيچ مربی آواز و هيچ تکنيسين صدابرداری و يا آهنگساز و اين قبيل افراد. نمی‌خواهم بگويم که حاصل کار بدون نقص است. اما اگر اين را حمل بر ادعای اينجانب فرض نکنيد، ديگران را به رقابت دعوت می‌کنم که در يک شرايط برابر مسابقه بدهيم.

بعضی اوقات، کار برايم خسته کننده می‌شود. اما هميشه با خود گفته و می‌گويم که موفقيت يک قدم جلوتر از آن جايی است که مايوس شده ای و از کار و تلاش دست برداشته‌ای. به همين دليل، با همه ی دشواری‌ها، باز هم کار خواهم کرد.

البته تا پيش از پايان سال جاری احتمالا حداکثر 2 يا 3 آهنگ ديگر در مجموعه ی کارهايم دارم که بر روی سايت ارزشمند Persian-Singers قرار خواهم داد.

در حال حاضر هم مشغول تمرين و ضبط آهنگ Speak Softly Love هستم که موسيقی فيلم پدرخوانده يا همان Godfather است و شهرت جهانی دارد. کار مشکلی است و قدرت خواندن و صدای خوب می خواهد. سعی کرده ام پا در کفش بزرگان کنم. کسی چه می داند. شايد ما هم روزی يکی از آنها شديم.

بابت نظرات ارزشمند شما دوست گرامی هم بسيار سپاسگزارم.

6. nicebasic

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پخش آهنگ ( قبله ) بدون دانلود کردن آن

برای شنيدن اين آهنگ بدون دانلود کردن آن، بر روی کنترل زير کليک کنيد:

[MP3]http://upload.persian-music.org/images/jret8d7t3dknx98mv0pg.mp3[/MP3]

بارگذاری...