پروژه خوانندگی آهنگ "غیر از من" از رضا موسوی

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,191
1,657
113
سلام خدمت دوستای عزیز هنرمند
موزیک جدیدم منتشر شد...
رضا صدای خوبی‌ داری و با این ستایل هم آشنا هستی‌. مطمئن هستم که خیلی‌‌ها خوششون میاد. این ترک هم قرار نیست مشکل‌های ایران رو درست بکنه. artwork آهنگ هم جالب هست. هر کسی‌ که این کار رو کرده سلیقه خوبی‌ داره. من که اصلا فارس هم نیستم تونستم راحت بخونمش! حالا اگه اسم ترجمه شده بود یک خرده عجیب میشد چون اون وقت فکر می‌کردم که ترک رو انگلیسی‌ خوندی. به هر حل کارت خوب هست.

بعضی‌ edit های صدا میتونستن خیلی‌ بهتر باشن

مثل 2:35

آخرین ویرایش:
واکنش‌ها: rezamousavi1 و projektnoire

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
236
175
43
تهران
موضوع مورد بحث ما سرقت ادبی و هنری نیست دنیل. عوامل ریشه ایِ اون نوع از سرقت هم مستقیماً از ضعف قوانین حاکم در مورد حقوق و رایت محصول تولیدی میاد که با تمام اهمیتی که داره، ارتباطی به این تاپیک نداره. سرقت، ناهنجاریِ فرهنگی محسوب نمیشه و بیشتر فاکتورهای اقتصادی/اجتماعی در اون دخیل هستند و ایران هم تنها کشوری نیست که مبتلا به این نوع بی قانونیه. اون موردِ "خود کم بینی" که بحث شد، کاملاً یک ناهنجاریِ فرهنگیِ خالص هست، نه حقوقی، که من این مورد و موارد مشابه این رو در هیچ کشوری سراغ ندارم و اورجینالِ خودمونه! موقع حرف زدن در مورد ایران و ایرانی بودن طرف مقابل رو با اسامیِ کورش و داریوش کبیر به رگبار میبندیم، ولی عملی که انجام میدیم نشانگرِ برعکسِ حرفمونه و عملاً نشون میده که خجالت میکشیم از اینکه ایرانی هستیم! فارسی رو برای هموطنمون با لاتین مینویسیم!
کشورهای دیگه ای هم هستند اینجوری حتی بدتر از ایران. مثلا کره جنوبی. اگه سریالاشو دیده باشی یا اهنگاشون. برا فیلماشون که کلن اهنگ انگلیسی میخونن تیتراژاشون انگلیسیه دیالوگاشون گاهاٌ همینطور و لیبیل آهنگاشونم همینطور و مسلما اگه اهنگ فارسی برا انگلیسی زبانا تولید نمیشه اهنگ و سریال کره ای هم برا اونا نیست. در کل انقدر موضوع مهمی نیست. حداقل من ندیدم کسی رو بگه چون لیبل اهنگو دوست ندارم اهنگو گوش نمیدم یا برعکس

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,809
2,691
113
تهران
کشورهای دیگه ای هم هستند اینجوری حتی بدتر از ایران. مثلا کره جنوبی. اگه سریالاشو دیده باشی یا اهنگاشون. برا فیلماشون که کلن اهنگ انگلیسی میخونن تیتراژاشون انگلیسیه دیالوگاشون گاهاٌ همینطور و لیبیل آهنگاشونم همینطور و مسلما اگه اهنگ فارسی برا انگلیسی زبانا تولید نمیشه اهنگ و سریال کره ای هم برا اونا نیست. در کل انقدر موضوع مهمی نیست. حداقل من ندیدم کسی رو بگه چون لیبل اهنگو دوست ندارم اهنگو گوش نمیدم یا برعکس
اگر کره جنوبی ها کل محصول رو طبق صحبت تون انگلیسی کار کرده باشند، که اصلا لیبل انگلیسی مشکلی نداره.
مشکل اینه که به زبان رایج کره موزیک خونده بشه ولی لیبل فقط انگلیسی باشه .صحبت جناب فرهود هم همینه ،ولی شما اصلا موضوع دیگه ای رو مطرح کردی.
------
به نظر من اگه لیبل انگلیسی در کنار لیبل اصلی فارسی باشه مشکلی نیست.چون زبان انگلیسی راه ارتباط با خیلی از مردم دنیاست. به قول خودتون کسی موزیک رو برا لیبلش گوش نداده.

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
236
175
43
تهران
البته که هر کس نظر خودش داره. به نظر منم هرکس هر جور فکر میکنه بهتره کارشو ارائه میده و اون کسی ام که انگلیسی طراحی میکنه فک نکنم به نظرش زبان فارسی کمبودی داشته باشه فقط به نظرش کارش اینجوری قشنگتره. من خودم کار طراحی میکنم گاهی و برام مهم نیست چه زبونی استفاده میکنم توی کارم مهم اینه به نظر خودم کارم قشنگ باشه و این ربطی به خود کم بینی یا هر چیز دیگه ای نداره

واکنش‌ها: rezamousavi1 و sam ca

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,809
2,691
113
تهران
سلام خدمت دوستای عزیز هنرمند
موزیک جدیدم منتشر شد...
خوشحال میشم ...
درود دوست عزیز
صدای خواننده در فرکانس های بالا کمبود داره .برا شنونده باید صدای خواننده جلوتر از همه شنیده بشه و هیچ سازی روش تاثیر نذاره

• عالیه!
واکنش‌ها: rezamousavi1

rezamousavi1

عضو سایت
29/8/17
46
42
18
21
رضا صدای خوبی‌ داری و با این ستایل هم آشنا هستی‌. مطمئن هستم که خیلی‌‌ها خوششون میاد. این ترک هم قرار نیست مشکل‌های ایران رو درست بکنه. artwork آهنگ هم جالب هست. هر کسی‌ که این کار رو کرده سلیقه خوبی‌ داره. من که اصلا فارس هم نیستم تونستم راحت بخونمش! حالا اگه اسم ترجمه شده بود یک خرده عجیب میشد چون اون وقت فکر می‌کردم که ترک رو انگلیسی‌ خوندی. به هر حل کارت خوب هست.

بعضی‌ edit های صدا میتونستن خیلی‌ بهتر باشن

مثل 2:35
ممنونم از حسن توجهت
نظر لطف شماست
فقط منظورتون از 2:35 چی بود نفهمیدم راستش

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,191
1,657
113
ممنونم از حسن توجهت
نظر لطف شماست
فقط منظورتون از 2:35 چی بود نفهمیدم راستش

اونجا که میخونی‌ : تا این هر ....غیر از من.

اینجا وکال بد comp شده. آخر هر به غیر خیلی‌ بد چسبیده. edit ضعیفی هست.

dj unk

هنرمند
عضو سایت
16/1/11
217
279
63
24
Tehran
کاش یه توضیحاتی درباره ی نرم افزار ... وی اس تی ها ... سازها و تجهیزات رکورد و موارد از این دست میدادید برای کسانی که میخوان یاد بگیرن

Kaveh_666

عضو سایت
6/1/19
12
9
3
27
ولی یک سوال داشتم از خیلی وقت پیش که گفتم شاید از شما بپرسم بهتر بتونی جواب بدی. چرا اسم، تایتل و تمامی تکست روی لیبل رو لاتین نوشتی؟
تو همون پست شما اشاره کردی پاپ فارسی گوش نمیدی و گوشت آشنا نیست، خب این بنده خدا هم حتما برای دریافت انتقاد فنی اومده کارش رو اینجا گذاشته نه ایراد گیری از لیبل فینگلیشش.

خواننده ایرانیه، کلامش هم با توجه به اسم قطعه فارسیه، آهنگساز و تنظیم کننده ونوازنده و تمام افرادیکه اینو کار کردند ایرانی هستند. مخاطبی هم که قراره گوش کنه طبعاً ایرانیه (یک خارجی که نمیاد فارسی گوش کنه).
شما تو همین یک پست، دقیقا جمعیت نزدیک به دویست میلیونی افغان و تاجیک رو ندید گرفتی. زنده باد!

برا مخاطبین موسیقی پاپ کار خوب و قشنگیه به نظرم.
موافقم دقیقا.

من حالا نمیخواستم این موضوع رو کش بدم، چون میدونم چیزی جز "خود کم بینی" ما ایرانی ها در انتهای قضیه نیست.
این رو کسی میگه که خودش دیگران رو تحقیر میکنه بابت کنجکاوی ها و تلاش برای کشف استعداداشون :)

من هر بار پروژه ای تکمیلی رو به خصوص اونایی که با وکال هست رو در اینجا میشنوم(حالا چه برای بازار یا هر چیز دیگه ای) به امید این هستم که یه تنظیم جدیدی یا یک سبک دیگه ای غیر از پاپ بشنوم! ولی مثل اینکه نیست که نیست...یا اگر هست من خبر ندارم.
سبک پاپ سبکیه که خیلی خوب میتونه تو بازار بفروشه. به همین خاطر هم خیلیا میرن سمتش. عجیب هم نیست. دنیا دنیای سرمایه و پوله.

بهتر از این نمی‌شد جواب داد! فکر کنید بنده خدا با شوق و ذوق اومده کار آپلود کرده که نظر فنی بگیره بعد یهو یکی از طاق افتاده که چرا لیبلش فینگلیشه!

• عالیه!

stefan

عضو سایت
10/4/10
246
341
63
سبک پاپ سبکیه که خیلی خوب میتونه تو بازار بفروشه. به همین خاطر هم خیلیا میرن سمتش. عجیب هم نیست. دنیا دنیای سرمایه و پوله.
دوست من.نظرم رو برای آقای موسوی نوشتم.برگردید عقب تر و اون رو بخونید چون بخوام بنویسم تکراری میشه...

• عالیه!