آهنگ سازي هيپ هاپ

شروع موضوع توسط alirezawilson ‏30/6/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک آهنگ سازي هيپ هاپ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    با سلام .

من آهنگ سازي هيپ هاپ و رپ انجام ميدم اما مشكل در ساخت ملودي حرفه اي دادم ى فك ميكنم از تئوري و قواعد آكورد و هارموني آهنگ سازي هست و تصميم گرفتم كلاس پيانو برم .
    اولين جلسه كه رفتم همراه با تئوري كمي سولفژ كار كرد اما من بعد كلاس شك كردم و فك ميكنم مناسب سبك رپ نبست و باعث ميشه ذهنيت من از رپ كلا پاچيده بشه . و اينكه بيشتر اين كلاس ها فقط كاري ميكنن قطعه خاصي يادبگيري نه بيشتر....
    لطفا دوستاني كه تخصصي كار ميكنن نظرشونو بدن..

2. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز
    اتفاقا کسی که همراه با پیانو سلفژ هم کار میکنه صلاح شما رو میخواد و آدم دلسوزی هست .
    شما قراره موسیقی بسازی . موسیقی هم با استفاده از یه سری قواعد ساخته میشه که کلیاتش یکیه و توی سبکهای مختلف جزئیاتش فرق میکنه .

سلفژ هم فقط واسه خوانندگی نیست . شما اگه سلفژ رو خوب کار کنی خیلی خیلی راحت تر ملودی ای که توی ذهنته رو میتونی توی پروژه پیاده کنی .
    نوازندگی پیانو هم خیلی کمک میکنه .

راهی که داری میری درسته اما فکرت رو محدود نکن اصلا . این که واسه رپ مناسب نیست و اینطور فکرها فقط باعث درجا زدنت میشه .

و اینکه ذهنیتت از رپ پاچیده بشه دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره . رپ اکثرا واسه یه دوره سنی هست و بعد از بیست و سه چهار سالگی علاقه بهش به شدت افت میکنه .
    جوونیتو پاش نزار .

3. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    مشكل اينجاست حس ميكنم اوني كه ميخواد نيست و فقط همش ميخوان پول بگيرن و اخر هم فقط آهنگي كه اونا گفتنى بزني.

از كسي پرسيدم گفت برو كلاس تنظيم كسي كه اينكارس چون كلاسي كه تو رفتي كلاسيكه و مناسبت نيست

4. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    قرار نیست شما امروز رفتی کلاس پیانو هر قطعه ای که دوست داری بتونی بزنی .
    باید تمرین کنی و تمرین کنی و تمرین کنی تا بتونی چیزی که میخوای رو بنوازی .
    و اگه هم میگن فقط آهنگی که اونا میگن رو باید بزنی چون نسبت به سطح نوازندگیت تشخیص میدن که با زدن این آهنگ پیشرفت میکنی .

قطعا برای تنظیم استاندارد یه آهنگ بهترین راه رفتن به کلاس تنظیمه . پیانو خیلی کمک کننده اس اما یاد گرفتن تنظیم موسیقی الکترونیک هم برای شما واجبه .

کلا خیلی راه طولانی ای رو در پیش داری اگه بخوای استاندارد و مطمئن قدم برداری ، اصلا و ابدا عجله نکن و با صبر و حوصله جلو برو .

قبل از هر چیزی برو سراغ تئوری موسیقی و خیلی خوب یاد بگیر تا بتونی به درستی تو آهنگهات استفاده کنی .

5. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    يكي از مباحث نت نوشتن در دفتره . فكر نكنم اين قضيه زياد براي سبك رپ نياز باشه رپ بيشتر خلاقيت و چيزي كه تو مغزته هست به نظر من
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏30/6/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏30/6/16 ---
    من قطعه خواصي نميخوام . ميخوام خودم ملودي خلق كنم

6. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من تجربه خودمو دارم میگم
    من هم دقیقا مثل شما فکر میکردم . زندگیم رپ بود و باقی مسائل .
    اما بعد بیست و سه سالگی دیگه علاقه خیلی خاصی بهش نداشتم و ندارم . فقط بعضی از خواننده هایی که باهاشون خاطره دارم و روزامو ساختن رو پیگیری میکنم .
    اون درآمدی هم که از آهنگسازی رپ انتظار داشتم نداشتم هیچ موقع .

الان با این سن روحیاتم رفته سمت کارهای عامیانه تر مثل پاپ و راک و ... .
    اگر اون موقع تعصب نداشتم و فقط نمیگفتم رپ ، رپ رپ رپ . الان کارم خیلی راحت تر بود .
    اما الان تازه باید دوباره بشینم مباحث مربوط به هارمونی و کنترپوان و خیلی چیزهای دیگه رو بخونم و یاد بگیرم تا شاید بتونم از طریق پاپ درآمد داشته باشم و ... .

شما هم چند سال دیگه از رپ زده میشی . فکر اون زمانت باش و پشیمونیش .

7. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    موسسه به من گفت چیزی حدود 3 ماه الی 6 ماه به بالا باید باشی تا شاید اوکی بشی.

اما یک تنظیم کننده حرفه ای گفت تو 8 جلسه کلیات و جزییات رو بهت میگم و یاد میدم راحت میشی. موندم واقعا

8. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    با کمال احترام این حرف شما بوی تنبلی و فرار از یادگیری میده که منم دچارش بودم
    شما هر سبکی بخوای کار بکنی باید نت ها ، آکورد ها و هارمونی رو بدونی و بعد شروع به کار بکنی وگرنه کارت یه کار سطحیه که هرکی یکم از موسیقی سر در بیاره بشنووه متوجه میشه که موسیقی بلد نیستی
    به قول دوستمون خودت هم محدود به رپ نکن چون اگر پا بذاری در این عرصه دیگه رپ به چشمت نمیاد
    من خودم به عشق ساختن یه موزیک 2/4 رگتون شروع به یادگیری کردم اما الان اصلا به اون فکر هم نمیکنم !
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏30/6/16 ---
    تنظیم کننده دروغ گفته ! تئوری موسیقی و آکورد ها و هارمونی و تنظیم توی 8 جلسه ؟ مگه شوخیه ؟
    به شدت توصیه میکنم راحت طلب نباشید چون کلاه واقعی رو از همین نقطه ضعف سر یه هنرجو میذارن

• موافقم موافقم x 1
  9. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    مبحث سولفژ چي ؟ من فكر ميكنم اين مبحث براي پاپ هست تا رپ .

بعد اينكه بهترين راه براي اين كه به حدفم تو اين سبك برسم چيه ؟ بگم چجوري درس بده استاد . منظور اينكه مباحثي كه لازم نيست براي اين سبك بگم بگذره ارشون

10. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دو حالت داره
    یا شما اومدی اینجا که راهنمایی بگیری و بهش عمل کنی
    یا اومدی اینجا که راهنمایی بگیری اما کار خودت رو بکنی

شما نمیتونی به استاد بگی چی رو بگه چی رو نگه .
    شما چیزهایی که نیاز داری برای دونستن رو الان نمیدونی . اما اون استاد اگر واقعا استاد باشه میدونه . پس بهش اعتماد کن اگر واقعا فکر میکنی استاده .

همونطور که گفتم سلفژ فقط برای خوانندگی نیست . اتفاقا آهنگساز و تنظیم کننده ای که سلفژ کار کرده باشه خیلی کارش راحت تر پیش میره .

شما هدفت قطعا و بدون شک " معروف شدنه " . الان آدمهای کار درست هم تو این سبک بدون پول معروف نمیشن چه برسه به افراد متوسط .

اگه میخوای به هدفت برسی عجله نکن !!!
    قدم به قدم جلو برو .

سنت هم احتمالا بالا نیست و خیلی فرصت داری تا بتونی تو چند سال اول خودتو از پایه قوی کنی .

1- تئوری موسیقی ( در کمترین حالت مباحث مربوط به گامها ، آکورد ها ، هارمونی و ... )
    2- همراه تئوری موسیقی نوازندگی پیانو خیلی خیلی کمک میکنه به درک بهتر از تئوری موسیقی
    3- ترجیحا سلفژ در کنار پیانو

در کمترین حالت این سه تا رو بگذرونی میتونی به اون هدفی که میخوای برسی با پشتکار زیاد و انتخاب های درست

عجله نکن !!!
    زیاده خواه هم نباش .
    انتظار در آمد نجومی هم فعلا نداشته باش . تجربه کسب کن سال های اول رو .

اگه مرد همچین راهی هستی بسم الله .
    اگه نیستی مطمئن باش از هر راهی که بری چند سال دیگه به در بسته میخوری و فقط حسرت میخوری و اون موقع پشیمونی سودی نداره .

• مفید مفید x 1
  11. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    بيست سالم هست عزيز و منظور از حدف رسيدن كه ميگم اينكه بتونم بيت خوب و حرفه اي توليد كنم . نه معروف شدني كه شما ميگين البته كاره كسي خوب باشه نياز نداره زور بزنه ، خود به خود طرفداراي خودشو پيدا ميكنه .
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏1/7/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏1/7/16 ---
    و اينكه به نظرتون اين فكر كه موسسه فقط قطعه خواصي و ياد ميده بزني نه اين كه خودت خلق كني و از سرم بيرون كنم ،؟

12. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز ...
    از جلسه ی اول شروع به قضاوت نکید....موسیقی تئوری و قواعد کلی داره و شما در هر سبکی که بخواید در آینده فعالیت کنید نیاز دارید که اون هارو بدونید نباید انتظار داشته باشید کلاسی وجود داشته باشه که دقیقا هر چی برای بیت سازی هیپ هاپ نیازه رو یاد بده .اگه اینجوری بود که پویایی موسیقی از بین میرفت

13. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    پس من ذهنمو درگير نكنم و نترسم كه مشكل پيش بياد برام و كلاس هارو برم !؟

14. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نه ذهنتو نو درگیر نکنید و هیچکس در اثر بیش تر یاد گرفتن براش مشکل پیش نمیاد;);) .....

• موافقم موافقم x 1
  15. alirezawilson

alirezawilson عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    منظورم اينكه مشكل در سبك بيت سازيم پيش نياد

16. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    نه مشکلی پیش نمیات
    آهنگ ساز میشناسم هم آهنگ رپ میسازه هم آر اند بی هم پاپ هم راک هم جاز
    تو یویتیوب بگردی آموزشای مبتدیانه تو هرسبکی هست که راه میندازتت تا کارایه موندگاری بزنی
    nexus اصل کله از وقتی نصبش کردم دو الی سه تا وی اس تی دیگه رو پاک کردم و واسه کار فقط از درام ها و nexus استفاده میکنم

17. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    با احترام این نظر رو به کل رد می کنم چون سازنده نیست
    Nexus به هیچ وجه نمیتونه درامر باشه و امروز نهایت استفاده ی Nexus برای افراد حرفه ای در حد یک پد و چند تا پلاک هست
    درام رو باید از سمپل های با کیفیت یا vst های با کیفیت بگیرید و فیلم های یوتیوب هم اگر در کنار تئوری موسیقی نباشه هیچ فایده ای نداره

• مفید مفید x 1
  18. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    آره درامر که نمیشه ولی امکانات گسترده و آماده ای که داره تو مثلا سبک آر اند بی و پاپ و... فوق العاده کار رو سریع تر و راحت تر میکنه.

بارگذاری...