آهنگ ( تنگ غروب ) با صدای آرش ايرانمهر ( اجرا شده در سال 1381 )

شروع موضوع توسط nicebasic ‏8/3/10 در انجمن پاپ

تاپیک آهنگ ( تنگ غروب ) با صدای آرش ايرانمهر ( اجرا شده در سال 1381 ) تالار پاپ در persian-music.org.

1. nicebasic

nicebasic خواننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان گرامی،

آهنگی که لينک آن را در زير مشاهده می کنيد، در سال 1381 توسط خودم خوانده شده است. اين آهنگ را در اصل داريوش اقبالی خوانده است. البته نسخه ی من اصلا شباهتی به داريوش ندارد. آهنگ خالی آن را از همين CD های صوتی موجود در بازار گير آوردم. ميکس اين آهنگ را با نرم افزار Goldwave انجام داده ام. ميکروفون مورد استفاده از همان ميکروفون های ارزان قيمت کامپيوتری بوده است.

خواهشمندم نظرات خود را ارائه بدهيد.

لينک دانلود آهنگ:

http://upload.persian-music.org/images/jfoq5djgvyjo7m6oqxc.mp3

چنانچه کسی مايل به همکاری است، بسيار خوشحال می‌شوم اعلام نمايد. اينجانب در صدد راه اندازی گروهی برای خواندن آهنگ هستم. نقطه ی شروع کار را بازپردازی چندتا از آهنگ‌های زيبا و مشهور قرار داده ام. بعد از شناخته شدن کار و جلب کردن توجه هنرمندان مطرح، می‌توان کارهای جدی و جديد ارائه نمود.

با سپاس

لينک پروژه‌های قبلی ام که در اين فروم ارائه کرده ام. لطفا از اينها هم بازديد فرماييد و نظر بدهيد:

1ـ آهنگ From Russia with Love با اجرای خودم به زبان انگليسی
    http://persian-music.org/showthread.php?t=2694

2ـ آهنگ Love Story با اجرای خودم به زبان انگليسی
    http://persian-music.org/showthread.php?t=2836

3ـ آهنگ Yesterday با اجرای خودم به زبان انگليسی
    http://persian-music.org/showthread.php?t=288

4ـ آهنگ ديوار با اجرای خودم در سال 1381
    https://www.persian-music.org/showthread.php?t=2918

2. khosro

khosro عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نظرم رو میگم

سلام
    خسته نباشی عزیز من بدم نمیاد با هم بیشتر آشنا بشیم
    کارت رو گوش دادم جالب بود
    نظرم رو میگم شما باید خوب به موزیک گوش کنی و سعی کنی زیاد بالا و پایین نری
    چون وسط آهنگ به طور کل از ریتم و موزیک خارج میشی.
    دوست عزیز کمی از گروهی که میخوای درست کنی بگو .....
    به این صدای خواننده گوش کن و نظرت رو لطفا بگو....
    موفق باشی.....:smile (61):

http://www.4shared.com/file/23609718.../khosro_E.html

3. nicebasic

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ به دوست گرامی، جناب khosro

دوست گرامی،

لينکی که داده ايد، منقضی شده و ديگر فعال نيست. همين امروز 17 اسفند 1388 لينک رو باز کردم و خطا داد که ديگه فايل روی Server وجود نداره.

اگه ممکنه، لطفا يک لينک ديگه ارسال بفرماييد.

از بابت نظر هم ممنون ام.

اين آهنگ رو سال 1381 با امکانات کم اجرا کرده ام و بيشتر توجه ام به جای خوندن آهنگ، به ميکروفون و نرم‌افزار روی کامپيوتر و اين چيزها بوده. در اصل، يک نفری که آهنگ رو می‌خونه، بايد شش‌دانگ حواس اش متوجه خوندن باشه، نه صدابرداری و نگه داشتن ميکروفون و اين قبيل چيزها. ضمن اين که اصلا آهنگ مزبور برای خوندن ساخته نشده بود. من به زور اومدم صدای خودمو روی آهنگ سوار کردم. بيشتر حواس ام به اين بوده که ماهيت صدای خوبی رو ارائه بدم و در ضمن، هماهنگ با آهنگ اصلی بخونم. اما در خصوص مهارت‌های بالا و پايين بردن صدا و درست خوندن نت‌ها فکر کنم لازم باشه که قدری با نواختن ساز (البته برای نت‌خوانی دقيق) آشنا بشم. اگه بتونم، شايد يه سازی مثل ارگ بگيرم که بتونم با صدای پيانوش برای نت‌خوانی دقيق، تمرين داشته باشم.

اگه کسی پيدا بشه که حاضر باشه بعضی از آهنگ‌هايی رو که انتخاب می‌کنم، با VST و نرم‌افزارهای مختلف، Sample و يا Sequence کنه، شايد مقدار زيادی توی کار پيشرفت حاصل بشه. اين‌جوری اون فرد ضرر هم نمی‌کنه، چون می‌تونه کاری رو که درست کرده، اينجا به نام خودش در سايت هم قرار بده تا ديگران بدونن کار کيه.

مثلا من يک يا چند فايل MIDI رو به يک شخص بدم. ايشون هم اونها را آماده ی خوندن کنه. می‌دونيد که فايل‌های MIDI همين‌جوری روی کامپيوتر خيلی زشت و بدصدا پخش می‌شوند. اگه اين فايل‌ها رو توی يک ارگ مجهز بگذاريم، صدای بسيار بهتری دارند. ولی باز هم کار عالی نخواهد بود. بهترين راه اينه که يه نفر که مهارت خوبی داره، اونها رو (که البته معمولا به صورت ترک به ترک ضبط شده اند) توی نرم‌افزارهای مخصوص آهنگسازی ببره و با VST های بسيار حرفه‌ای و خوش‌صدا، بازسازی کنه و يک فايل صوتی بدون کلام مخصوص خوندن بيرون بده. تازه برای هر صدايی هم يک آهنگ خاص لازمه. مثلا آهنگی که برای خوندن يک خانم تهيه شده، برای صدای يک آقا مناسب نيست.

من آهنگ‌های انگليسی مشهور و با کلاسی رو نشون کردم که قصد دارم همين طور يکی يکی جلو برم و کار اجرا کنم تا اين که سرانجام بتونم چند نفر حرفه‌ای رو متقاعد کنم با من همراه بشن.

موفق باشيد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. khosro

khosro عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
  5. nicebasic

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نظر در مورد کار آقای khosro

دوست گرامی،

جالب بود. سبک خوندن شما و مدل کشش صداتون آدم رو ياد ايرج خواجه اميری می‌اندازه. نکته ی جالب ديگه در مورد اين کار شما اينه که در عين حال که آهنگ ابی رو اجرا کرديد، صدای خودتون رو با همون سبک خودتون حفظ کردين که اين يکی از اصول خوانندگی است. من خودم يکی از اشکالاتی که دارم اينه که زمانی که يک آهنگی رو کاور می‌کنم، تا حد زيادی کارم شبيه خواننده ی اصلی در می‌ياد.

برای اطلاع کسانی که اين پست رو نگاه می‌کنند، بايد بگويم که لينکی که در پست قبلی ارائه شده، اجرای آهنگ « کی اشکاتو پاک می‌کنه » از آقای khosro است که رنگ و بوی خاص خود ايشون رو داره و جالب از آب در اومده.

در ضمن، از ميان دوستان، اگه کسی به کار ساخت آهنگ با کيفيت بالا وارد هست و برايش مقدور است، من خيلی مايل هستم اين آهنگ رو در حد خود ابی اجرا کنم. فقط لازمه که آهنگی قابل رقابت با آهنگ اصلی ابی داشته باشيم و بتونيم اين آهنگ رو با کيفيتی قابل رقابت با کار ايشون ضبط کنيم. اگه چنين چيزی امکانش باشه، من هم 90 درصد می‌تونم قول بدم که اجرايی قابل رقابت با ايشون داشته باشم. هر چند که کار تقليدی ارزش هنری نداره، اما اين اثر ارزش تقليد رو داره.

به شما دوست عزيز، جناب khosro هم توصيه می‌کنم که اين کار خودتون رو در بخش پروژه‌ها معرفی کنين تا دوستان ديگه هم بتونن در موردش نظر بدن.

موفق باشيد.

6. khosro

khosro عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ به دوست گرامی، nicebasic

سلام
    مرسی از اینکه نظر دادی دوست عزیز
    من این کار رو با korg pa800 به صورت زنده اجرا کردم ففط آکورد گرفتم و خوندم.
    کاره شما رو گوش کردم منظورم آهنگ جان مریم خوب چون این آهنگ واسه صدای شما تنظیم نشده خوندنش سخته, اگه میخوای شعری بخونی سعی کن خوب موزیک و ملودی آواز
    رو از بر کنی و بعد سعی کن شعر رو بخونی بدون موزیک و صدای خودت رو ظبط کن و بعد گوش کن این جوری میتونی بیشتر رو صدات کار کنی
    واسه اینکه بتونی با صدای خودت بخونی باید از گامی بخونی که راحت باشی و فشار به خودت نیاری .
    آمیدوارم تونسته باشم تا اندزه کمی به پیشرفت بیشتر شما کمکی کرده باشم.
    موفق باشی دوست عزیز:smile (61):
    من کاره خودم رو در بخش پروژه‌ها معرفی کردم

7. nicebasic

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پخش آهنگ ( تنگ غروب) بدون دانلود کردن آن

برای شنيدن اين آهنگ بدون دانلود کردن آن، بر روی کنترل زير کليک کنيد:

[MP3]http://upload.persian-music.org/images/jfoq5djgvyjo7m6oqxc.mp3[/MP3]

بارگذاری...