آهنگ بیا پیشم (علی شاهی)

شروع موضوع توسط alishahi_music ‏19/8/11 در انجمن پاپ

تاپیک آهنگ بیا پیشم (علی شاهی) تالار پاپ در persian-music.org.

1. alishahi_music

alishahi_music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    با سلام و با آرزوی قبولی نماز و روزه های شما دوستای خوبم.این آهنگی رو که براتون میزارم هفته پیش از سایتهای موزیک پخش شد،امروز اینجا هم قرار دادم تا شما هم بشنوید و نظر بدید.مرسی

DAW:NUENDO
    VST:NEXUS-STYLUS-TRIOLOGY-ATMOSPHERE-ELASTICK
    PLUGIN:NOMAD FACTORY-ایزوتوپ اوزون-ویوز-NUENDO PLUGINS
    MIC:ALTO
    SOUND CARD:M-AUDIO 410
    VOICE MONITOR:M-AUDIO BX5a

آهنگ بیا پیشم با کیفیت 320

آهنگ بیا پیشم با کیفیت و حجم کم

2. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام خسته نباشی تنظیم کار خوب بود ولی
    ناراحت نشیا ولی این جزو موزیکایی هستش که استاندارد پخش شدن رو ندارن  دلیلشم اینه که توی میکس بیشتر صدا ها به چپ و راست پن شدن و پن شدنشونم خیلی زیاده...همیشه یادت باشه توی میکس کیک و بیس و لید وکال باید مرکز باشن
    یدونه paz analyzer برای آهنگت باز کن...نحوه پنینگ کاره خودت رو نگاه کن...یه آهنگ استاندارد هم باز کن نحوه پنینگ اونم ببین بعد مقایسه کن...
    صدا ها باید تا اونجایی که ممکنه توی محدوده آبی باشن تا panorama کار مناسب باشه
    موفق باشی

3. alishahi_music

alishahi_music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام حمید جان اولا مرسی که کارو گوش دادی،بعد اینکه من میدونم کار به چپ بیشتر پن شده و در این مورد باهات موافقم؛اما اینکه کار قابل پخش نیس واقعا خیلی سختگیرانه اس.البته این که گفتی به عنوان نظر شخصیت قابل احترامه اما اگه به طور کلی قابل قبول نیس.تو کارهایی که الان به شکل غیر مجاز بیرون میان به جز بعضی کارها که میکس و مسترشون رو افراد خوب و واردی انجام میدن (مثل دوست خوبم آرش پاکزاد که کار جدیدم رو ایشون میکس و مستر میکنن) بقیه کارهارو میشه با سختگیری ازشون ایراداتی در آورد.ضمن اینکه کارهای زیادی بودن که با وجود ایراداتی در میکس و مستر و یا تنظیم و اجرای خواننده با استقبال مواجه شدن(همین کار هم تو تمام سایتهایی که قرار گرفت rating بین خیلی خوب تا عالی گرفت).ودر آخر باید این نکته رو بدونی که ما برای مخاطب عام کار میکنیم،نه فقط کسانی که کار رو اینپورت میکنن و analyzer میزارن روش!
    مرسی از توجه ات

4. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خب اولا یه حد و حدودی هست یه حداقل هایی هست که باید رعایت شه یکی از این حداقل ها میکس قابل قبوله منظوز میکس در حد جهانی نیست میکس استاندارد...این که تو پن کردی صدا رو اینجوری در حد فاجعس توی میکس

دوما بدبختیه موسیقی ما هم به همین بی در و پیکریشه که هر چیزی که صدا تولید میکنه میتونه تو سایتای موزیک پخش بشه...حالا چون کل ملت دارن خراب کار میکنن ما هم بگیم ایراد نداره بزار ما هم مثله بقیه...کسی نمیفهمه که...تنظیم کارت خوب بود خدایی ولی توی میکس یه گوش معمولی هم میتونه تشخیص بده پنینگ وکال رو...نیازی با آنالیزر نیست

ما قدر آدمایی مثله کوشان و سیروان رو اینجاها میفهمیم..که اومدن چند تا آهنگ استاندارد دادن فهمیدیم موزیکای قبلی که گوش میکردیم چی بودن

در کل اینکه تو میخوای چجوری کار کنی اصلا به من مربوط نمیشه برامم مهم نیست ولی اگه میخوای یه تفاوتی با بقیه کسایی که دارن درجا میزنن داشته باشی باید طرز فکرت رو عوض کنی...اگه تو ذهنت خودتو چند سال دیگه جزو بهترینای موزیک میبینی این مسیرش نیست
    موفق باشی

5. alishahi_music

alishahi_music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    عزیزم اگر قرار بود همه ما مثل ک.شان حداد و سیروان کار کنیم که دیگه موسیقی ایران تو دنیا اول بود!!!و اینکه دیگه این سایت لازم نبود باشه چون دیگه کسی کارش رو نمیذاشت که کسی نظر بده!و اینکه آخر حرفات اضافه کن که حرفات نظر شخصیته!ممکنه من از یه کار خوشم نیاد و کلی ایراد بگیرم اما یکی خیلی با موزیک حال کنه،برای این که م.زیک کاملا سلیقه ای هست.و واقعا ممنونم که چشمامو باز کردی و آینده رو بهم نشون دادی!!!

6. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    کارتونو گوش کردم...
    ملودی خوبی برای این شعر ساختی...چند ابتکار جالب هم در آهنگ داشتی...
    آهنگ انرژی کمی داره...
    ضرباهنگ متونه خیلی قویتر باشه...همچنین برای دادن حالت رقص به آهنگ،میتونی از سازهایی کوبه ایی استفاده میکردی که حالت رقص هم به آهنگ بده...
    صدای خواننده هم خوبه...
    قسمت رپ خوب اجرا نشده...
    میکسینگ و مسترینگ،خب کمی کار داره!
    کمی فنی تر میشد انجامش بدی...بدین معنی که برای میکس اجزا میشد از fxها و افکت دادن،خیلی کار رو فنی تر و پربارتر جلوه داد!
    و اینکه...در انتخاب شعر دقت بیشتری به خرج بده...برای شنونده شنیدن یه شعر خوب علاوه بر یه آآهنگ فاخر،خیلی مهمه...
    در مجموع خوبه....ادامه لطفا...

7. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام علی شاهی عزیز!(کل حرفایی که میزنم سلیقه ایه)
    کار از لحاظ تنظیم بد نیست خوبه اما عالی نیست!
    اهنگ سازی کار هم بد نیست کمی یک نواخت شده کل موزیک
    قسمت رپ کار کلا دلمو از کل موزیک زد!
    دوبار معرفی بنظرم زیاد جالب نیست!
    با حمید عزیز واقعا موافقم هیچ چیز تو موزیکت رو وسط نیست حتی وکالت!!!کارت خیلی استریو شده و خیلی پن بدی بد که چه عرض کنم مزخرفی داره!
    فکر کنم اگه کارت رو یک لحظه مونو کنی کلا همه چی از توش محو بشه!!!!

میتونستی شعر بهتری انتخاب کنی!

کارت رو خواستی در بیاری اما انصافا میشه کارهای شاد شاخ تری دراورد مثل اره(سیروان)-- عشق من باش(بهنام صفوی)--سرت سلامت (رضا صادقی)
    بقلم کن دوباره(بابک صفایی)که تنظیمشم کاره حمیدرضا مهرفره عزیزه

صدات خوبه اما نمیدونم چرا اصلا استفاده های درستی ازش نمیکنی!!!
    من چندتا کار ازت شنیدم اما متاسفانه هیچ کدوم به دلم نمیشینه و بعد از گوش دادن پاکشون میکنم(با عرض شرمندگی)
    ببخشید که رک گفتم!چون دوست دارم پیشرفت کنی!

راستی علی عزی نمیدونم رو کدوم سایتا پخش کردی اما اگه میخوای بدونی واقعا کارت چجوریه اهنگت رو گانجا-موزیک باران یا بیر موزیک بزار!!!

اونجا حتی اهنگ خواننده های بزرگ هم به 4 رای نمیرسه!! اونجا میتونی بفهمی واقعا چقدر از مردم کارت رو پسندیدن!

و جمله پایانی!
    درسته همه نباید کوشان و سیروان یا ارش پاکزاد باشن اما چرا سعی نکنیم بهتر از اونا باشیم!؟
    چرا سعی نکنیم موسیقی ایران رو رو به پیشرفت ببریم!!؟؟

موفق و پیروز باشی

8. alishahi_music

alishahi_music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سامان جان والا من نمیدونم استفاده درست از صدام یعنی چی؟!اگه میشه یکم راحتتر بگو.درمورد سایت هم من سر جریانات و مشکلاتی کارهام رو موزیک باران و گنجا نمیدم.بیر موزیک هم نمیدم.اگه خواستی دلیلش رو بدونی بگو تا توی پیام خصوصی بهت بگم.کار رو توی سایت ویوا میزارم که به بازدیدش ایمان دارم و به جرات میگم جزو 3تا سایت پر بازدیده و کار هر کسی رو نمیزاره،این رو اگه یه سری بزنی متوجه میشی.و این رو قبلا هم گفتم،پیشرفت پله پله.اگه بخوای 10تا پله رو با هم بپری ممکنه بیفتی و دستتم بشکنه!!!کوشان از دوستای خوبمه,ارش هم همینطور اما اینا از ابتدا که کارشون این نبوده،من از قدیم میشناسمشون و کاراشون رو هم شنیدم که میگم؛من هم تازه 2ماهه که خدمتم رو تموم کردم و داره به شکل حرفه ای کار میکنم.و مطمئن باش اگه یه روز به این نتیجه برسم که قرار نیس بهتر بشم کلا کار موسیقی رو میزارم کنار.در آخر خیلی دوس دارم بدونم کارای من رو با کیا مقایسه میکنید؛چون انتقاد هایی که شماها میکنید خیلی حرفه ای هست اما متاسفانه کارهایی رو که از شما و حمید عزیز شنیدم به اندازه ی انتقاداتتون حرفه ای نبوده!!!و دوستانی که بیرون از اینترنت دارم و از حرفه ای ها و هنرمندای پر طرفدار هم هستن اینقدر حرفه ای کار رو نقد نکردن!!!من اگه کارم رو توی این سایت گذاشتم (با اینکه چندتا از دوستان از همین سایت بهم توصیه کردن به دلایلی نزارم)نه واسه تعریف بوده نه واسه انتقادات تند و مغرضانه!من کار رو گذاشتم تا شاید پیشنهاداتی بشنوم که برای کارای بعدیم به دردم بخوره.وگرنه ... بهتره نگاهمون رو یکم عوض کنیم...

9. Saman Niknezhad

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    علی جان شاید به گوش شما کار من و حمید خوب نباشه!اکه این هم سلیقه ایه!!!!
    در ضمن نه من و نه حمید نگفتیم کارمون فوقالعادست! اما شما کار مارو دانلود کن ببین کدومش اینجور از استاندارد میکس و مستر خارجه!؟
    با توجه به اینکه لاین های کار خودم حداقل 20-تا30 لاینه
    کوشان رو من از ساله 84 میشناسم بعدشم که البوم سهیل سلیمیو تنظیم کرد(چشماتو نبند)
    اون موقع هم غول بود و نسبت به موزیک ایران جلو بود

اینکه میگم از صدات بهتر استفاده کنی یعنی چیزایی بخونی مثل این همه خواننده مجاز
    اینکه با رپر کار کنی به نظرم کلا شخصیت موسیقیاییت میره زیر سوال!

ببین من اولین باره اسم ویوا رو میشنوم! اما اولین سایت ایران اول گانجاست-بعد فارس کیدز - بعد بیر بعد موزیک باران بعد تهران موزیک!!

نمونش مهدی احمد وند و سامان جلیلی کارشون فقط رو بیر میره ولی میبینی که همه مردم میشنوند!

در کل من نه قصد توهین دارم نه قصد بی احترامی!شما تو پروفایل من گفتین نظر مو راجع به کار بدم!
    منم نظرمو راست و رک گفتم!(من دیگه راجع به کارهای شما نظری نمیدم)

اگر دنباله پبشنهاد هستید!من به شخصه کمکی نمیتونم بکنم اینکه ایرادهای کارتون رو بگیرید فکر کنم بهترین پیشنهاده برای شما

موفق و پیروز باشید

10. alishahi_music

alishahi_music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    مطمئن باش این آخرین کار من بود که اینجا گذاشتم سامان جان.در ضمن شما هم واسه کار تبریک از من نظر خواستی اما با اینکه جز شعرش که به نظرم خوب اومد چیزیش ارزش گوش کردن نداشت و به جرات میتونستم کلی ایراد بگیرم و از الفاظی بدتر از مزخرف هم استفاده کنم اما فقط گفتم از کارت خیلی خوشم اومد فقط رو اوج صدات کار کن!!!و اینم بگم کار حتما نباید از استاندارد میکس و مستر خارج باشه که یه کار چرت بشه؛میشه با فالش خوندنو ملودی بی هدف و تنظیم در پیت یه کار چرت ساخت!!!اینم یادتون باشه چراغی که به منزل رواس به مسجد حرامه یعنی اگه این سختگیری هایی رو که در مورد کارای دیگرون به خرج میدید رو کاراتون اعمال کنید شاید قابل گوش دادن بشه.در مورد سایت هم چیزایی هس که خبر نداری؛موقعی که هنوز گانجا رو خیلیا نمیشناختن من جزو مدیرای آهنگها بودم که اونموقع بهترین سایت بود.واسه همین از خیلی چیزای سایتها و ... خبر دارم که کسی نمیدونه.گفتم اگه فکر میکنی این سایتهایی که گفتی اول هستن کاملا در اشتباهی.دلیلشم اینجا نمیتونم بگم.

11. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دوستانی که نقد میکنید و دوستانی که نقد میشید...
    لطفا استانداردهای این کار رو رعایت کنید!
    هیچ کسی کارش کامل نیست و اونی که نقد میکنه هم خدایگان نقد و بررسی نیست!
    هم ساخت آهنگ کاری سلیقه ایی و حسی هست و هم نقد کردن!
    لطفا رعایت بفرمایید!
    در غیر اینصورت مجبوریم برابر مقررات سایت عمل کنیم...
    با تشکر و احترام فراوان...

12. Saman Niknezhad

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خب شما باید ایرادای کار من وو بگیری! من خودم اصلا با هیچ چیز تبریکم جز شعرش و میکسش حال نمیکنم!
    تنظیمشم خیلیا بهم گفن عالیه اما من زیاد خوشم نیومد!!!
    شمام اشتباه کردی گفتی کارم خوبه!
    منم گذاشتم شما ایراد بگیری دیگه دوسته عزیز!

من بدترین انتقاد ها هم از کارم بشه 2 حالت داره یا قبول میکنم یا با دلیل قبول نمیکنم!
    کاره محو تماشاتم حسام کوهزاد عزیزم رو گوش بده!!! ماشالله 40-45 تا نظر داشت همه گفتن خفست!من میگفتم نه! اما بردم تو مانیتور دیدم راست میگن و موقع پخش تریبل دادم به کار از حالت خفگی درومد!

در ضمن علی جان شما چه اینجا کار بزاری چه نزاریا نه واسه من نه واسه دوستان و حتی سایتت مشکلی پیش نمیاد!

قصد نه من بلکه تمام دوستان از نقد کمکه نه چیزه دیگه ای دوست عزیز!

با این حال من اگر به شما بی احترامی کردم عذر میخوام!ممنون که اینجا از موزیک تبریکم اننتقاد کردی(خودم اصلا دوست ندارم تبریک رو برخلاف خیلی از کارهام اما میکسش رو دوست دارم)

ایشالله روزی شمارو با مجوز ببینیم در بیین خوانند ها ی بزرگ!در پناه حق باشی

13. alishahi_music

alishahi_music عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    ببینید دوستای عزیز بنده هم نه گفتم انتقاد شما دوستای عزیزم اشتباهه،نه اینکه کار خودم رو بدون نقص میدونم.اگه اینجوری بود که نمیگفتم دوستان لطفا نظر بدن.برعکس هم انتقاد شما درست بود هم کار من پر از مشکل.اما ادبیات گفتن خوب نبود.همون ایرادات رو oxygenx عزیز هم گفتن اما با ادبیات خیلی دلنشین تر.اینکه من تو نقد بگم سامان جان اوج صدات بیشتر کار کن بهتره یا اینکه بگم سامان خوندنت حالمو بهم زد؟؟!(جسارت نکردما فقط به عنوان مثال گفتم)یا جای اینکه بگیم مثلا کارای بهتری ازت انتظار داریم جای اینکه این چه کاری بود که پخش کردی و...من فقط میگم میشه جوری گفت که هم تاثیر بیشتری داشته باشه هم کسی بهش بر نخوره.واگرنه شما کاملا درست میگی در مورد میکس که خیلی بد در آوردم(البته اون رو توی مسترش خرابش کردم)به هر حال منم اگه تند رفتم معذرت میخوام از دوستا؛اما اگه واسه نقد میخوایید کمک کنید بهتر هست که بهتر عنوان بشه و به مشکلات کار و راه حلها هم اشاره بشه.انتقاد درست میتونه باعث پیشرفت و انتقاد بد و تند هم میتونه باعث پسرفت و شایدم دلزدگی و نا امیدی بشه(البته من که پررو تر از این حرفا هستم! ;-) ).بازم از همگی عذر میخوام اگه تند رفتم.

14. haxy

haxy عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترمه
    امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام افرین از کارت خوشم اومد

جالب بود ملودی سازیه حرفه ای داره
    نمی دونم چرا پن رو اینجوری کردی

ووکال باید مونو باشه و وسط