آهنگسازی hiphopبا اف ال استودیو

شروع موضوع توسط cyrus72 ‏6/1/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک آهنگسازی hiphopبا اف ال استودیو تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. cyrus72

cyrus72 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان چه جوری آهنگ هیپ هاپ با اف ال استودیو بسازم ممنون میشم اگه پاسخ بدید:smile (73):

2. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام دوست من ...
    سوالت خيلي كليه ..؟؟؟ يعني چي چه جوري؟؟؟
    شما چيشو مي خواييد بدونيد؟؟ ريتم سازيشو يا نه ملودي هاش و يا چي؟؟/
    واضح تر بيان بكنيد تا من و دوستان بتونيم راحتتر راهنمايي و كمك كنيم.
    واسه كاراي هيپ هاپ چيزي نيست كه بشه گفت اينطوره فلانه بلانه نه ...
    هيپ هاپ رو وقتي شما مي گوشي ديگه ريتم و باقي كار دستت مياد ...
    حالت لوپ داره ...
    مشكلتون با ريتم سازيشه ؟؟‌واضح تر بيان كنيد
    مرسي ياعلي

3. cyrus72

cyrus72 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    منظورم از این سوال این بود که من کلا آماتور آماتورم هیچی از موسیقی نمیدونم ولی می خوام یه خواننده ی رپ بشم واسه همینم گفتم بیام که تو فیس بوک یه صفحه ایجاد کنم خودم آهنگ ضبط کنم و پخشش کنم چون از نظر مالی وضعم خوب نیست
    کار خوندن رو بلدم ولی آهنگسازی رو بلدم نیستم تازه من که کار زیاد حزفه ای که نمی خوام بکنم در حد خودم باشه خوبه تا کارمرو قبول داشتن به صورت حرفه ای عمل کنم؟
    واسه همین گفتم چه جوری میشه آهنگ ساخت.
    ممنون

4. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    خب ..دوست من ساختن آهنگ اينجوري نيست كه همينطوري بسازي ...
    بايد فيلتر هاي خاصي رو رد بكني تا بتوني خروجي كه ميخواي رو در بياري ..
    تئوري -هارموني - ياد گرفتن ساز براي زدن ملودي و قطعات ديگه آهنگ و و و ...
    اينا خودش مستلزم تمرين و تلاشه .كه بايد براي ساختن موزيك بدونيد.

اما اگه من بيام با اين وصفي كه خودتون از خودتون كردين بگم كه واسه ريتم 4/2 يا 4/4 بچين و يا ميزان و ... اينا رو بگم كه متوجه نميشهي ميشي؟؟؟نه ..
    خب پس اولش باي يكم با مقدمات و اينطور پيش غذاها آماده كن خودتو چندتاريتم بساز اينور اونور كن بعدش برو اوني كه مي خواي رو بساز ..

هر چقدر عجله داشته باشي كارت اونقدر بد در مياد كه تو رو از موزيك دلسرد كنه ..

واسه شروع اول يه ساز ياد بگير بعد تئوري رو بخون از توي همين سايت ميشه گفت تقريبا جامع هستش Refrence خوبيه اگه به استاد دسترسي نداري ..
    برو جلو باهاش سوالي بود بپرس جواب بدن اساتيد و بچه هاي سايت .
    بعدش برو با يك نرم افزار كه خودت باهاش راحتي شروع به طرحي كه تو ذهنت داره و آموخته هايي كه بلدي و خلاقيت هايي كه داري آهنگتو بساز .
    اين نظر من بود باز بچه ها شايد نظر ديگه اي داشته باشن.
    موفق باشي دوست من

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. cyrus72

cyrus72 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببین من یه سوال دیگه دارم الیته ببخشید که زیاد میگم
    من واقعا لازمه که آهنگسازی رو خودم انجام بدم منظورم این که به بیت خالی دانلود می کنم خودم روش می خونم فقط خواننده باشم تا چیزای دیگه
    به نظرتون خوبه یا نه؟
    ممنون منتظرم

6. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز ، الان با این وضعیت رپ ، بالا اومدن خیلی خیلی سخته .
    احتمالش خیلی خیلی کمه که بتونی با بیت دانلودی بیای بالا.
    سنت رو نمیدونم.
    ولی فکر میکنم بین 16 تا 18 یا کمی بیشتر باشی .
    یه پیشنهاد دوستانه .
    سعی نکن 5 تا کار متوسط بدی.
    سعی کن به جای اینا یه کار عالی بدی .
    ده برابر اون 5 تا جواب میده.

اول رو استایل و فلو و تکست و کلا خودت کار کن . بعد که دیدی ردیف شدی به فکر آهنگ باش . آهنگ هم یا باید رفیق آهنگساز پیدا کنی یا بدی آهنگساز بسازه که پول میگیره . اصلا فکر دانلودی رو نکن . اون مال 10 سال پیش بود .

7. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    سلام امين جان ديگه همه چيزو گفت ..ايشون دستشون تو اين كاره بهتر از من ميدونن ..ولي دانلودي رو كه كلا از ذهنت بنداز دور ..به قول يكي از دوستان ميگفت كه اگه طرز فكرت در حد كوچه تون باشه همونه اما اگه فراتر از محلتون يا كوچتون باشه و همراه اين چاشنيش خلاقيت باشه ديگه حله همه چيز ...خب شما هم ميتوني بهترين باشي ولي اول شما خودت تكليفت رو با خودت روشن كن ...اينطوري نباش كه يه روز بياي اين سبك رو بخوني بعد بپري به اون سبك و ...يه سبك رو انتخاب كن ، يه استايل خوندن و و و.. اينا رو اول انتخاب كن ...توي پستي كه قبل امين زدم نگاه كن ببين چي نوشتم واسه آهنگسازي بايد اون مراحل رو بگذروني ..البته اگه ميخواي بدون هيچ مشكلي و هيچ دلهره اي واسه اينكه ادامه موزيكتو چيكار كنيو اينا رو نداري ...اما اگه نه حالشو نداره يه daw يا همون برنامه آهنگسازي نصب كن همينجوري كار كنو ببين خودت مي توني يه كاري كني يا نه!!!!اين روش دوم استاندارد ني و نمي شه تا اخر بهش تكيه داد و از اين روش به عنوان يك آهنگسازي استفاده كرد ...سعي كن اول مقدمات كار و اصول كار رو بدوني بعد شروع به كار كني .مثال ميزنم متوجه بشي و برات جا بوفته .ببين يك شهروند ايراني اگه بره اونور آب مثلا امريكا يا كاندا و يا هر جاي ديگه بالاخره اون مكاني كه قراره بره واسه خودش قوانين و كلا همه چيزه متفاوت با ايران رو داره ..يه مدت طول ميكشه كه اين شهروند ايراني خودش رو با شرايط اونور وقف بده و مچ كنه و خودش رو با اونجا يكي كنه كه به همه قوانين اونجا آشنا بشه و تسلط داشته باشه ..خب شما هم مينطور الام ميخواي با موزيك كار كني و آهنگ بسازيي پس اول مقدماتشو كار كن بعد بيا آهنگسازي ..عجله نكن به آهنگسازي مورد نظرت ميرسي فقط قبلش خوب مقدمات رو درك كن و تمرين كنموفق باشي دوست من

8. شهاب محمّدی

شهاب محمّدی عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منم با نظر دوستان موافقم . من 3 سال پیش نرم افزار FL رو نصب کردم اونموقه یه چیزایی از ارگ و گیتار سر در میاوورد میخواستم همین راهیو که شما الان میخوای بری برم ولی یکم که با FL کار کردم دیدم من هیچی از موسیقی نمیدونم !

الان 3 ساله کم و بیش با FL کار میکنم ولی هنوز یه کار 1 دقیقه ای که بشه بهش گفت کار نتونستم بسازم ، چرا خیلی چیزا ساختم که فامیلو دوستام شنیدن گفتن به به به به ولی حتی جرات نمیکنم تو این سایت تو کار های مبتدی هم Share کنم چون این کار من که بدون علم و کار قوی آهنگ بسازم بزارم تو سایت مثل این میمونه که با پراید بری با لامبورگینی و مک لارن و بوگاتی کورس بزاری !
    اول یکم در مورد موسیقی تحقیق کن بعد برو یه ساز بگیر باهاش تمرین کن بعد یه MIDI contoroler بگیر بعد VST های اف ال رو دانلود کن یا بخر بعد اگه سوالی بود بیا اینجا بگو من نه ولی استادام هستم که راهنماییت کنن.:smile (70):

9. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان اینا همش درست.ولی اینجوری دوستمون ناامید میشه که.وقتی مبتدی هست الان یه هو نمیتونه مفهوم vst رو درک کنه یا خیلی از مفاهیم دیگه رو.اصلا چیزی نیست که بخوایم تو این تاپیک بهش بگیم.موسیقی زمان میبره اونم خیلی.دوست عزیز شما باید کلی تحقیق کنی و خودت بری دنبالش.بعد چون الان شاید تجربه ای تو رپ نداشته باشی اگر پول هم داشته باشی و بدی الیاس شیرزاد هم برات تنظیم بزنه چون مبتدی هستی هم پولت رو ریختی دور هم کار قشنگ در نمیاد.تو تاپیک های دیگه گفتم بازم میگم.خوانندگی و کلا رشته موسیقی احساس میخواد.اگه با دست برای یکی مثل یاس ریتم بگیری میخونه که اشک آدم در میاد.سعی کن بزرگان رو حالا تو هر زمینه ای در نظر بگیری تا انقدر تلاش کنی تا بهشون برسی.ببین بیت دانلود کن اول بشین فقط 20 تا کار رو تکست بگو و تمرین کن برای کسی هم نذار و فضای استودیو ها رو ببین.اینکه شعرات درست باشه اینا همش با تجربه به دست میاد.امکان نداره اگه یه کار قوی هم برات آهنگسازی کنن بدون هیچ تمرینی بتونی بترکونی.سر ضرب خوندن اینا خیلی مهمه.بعد که یه مدت بگذره خودت میای تو خط رپ یا هر سبکی که میخوای.ولی تو هر زمینه ای باید یه مدت گرد و خاک بخوری تا متوجه بشی اصلا کجا هستی و گیج نباشی.بیت دانلود کن.ببین موزیک خام از چه اجزایی تشکیل شده و رو تکست هات و ورس هایی که میگی دقت کن.کم کم که به یه جاهایی رسیدی بعد سوالایی که دیگه واقعا نمیتونی جوابشو پیدا کنی بیا اینجا بگو تا اساتید راهنماییت کنن.موفق باشی

10. turkyas66

turkyas66 عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزيز تو تالار fl گذاشتم حتما دانلود كن.ريتم هيپ هاپ و ميگم ...

11. turkyas66

turkyas66 عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
  12. amir_mirchi

amir_mirchi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه به خوندن علاقه داری می تونم واست آهنگسازی کنم. ذوقتو دوست دارم واست مجانی اين کارو می کنم فقط واسه يه بار . اونم به خاطره ذوقته !

13. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام
    دوست عزیز واسه اهنگ سازی شما نیاز به یه سری پیش نیاز ها دارین که دوستان در این زمینه به خوبی توضیح دادن نظر شخصی من اینه که شما حتی قبل از استفاده از لوپ ها و سمپل های اماده که کارتون رو می تونن خیلی راه بندازن مطالب سایت در مورد موسیقی تئوری و موسیقی شناسی رو مطالعه کن بعد از اون به تالار های اموزش برنامه های اهنگسازی سایت برو اون موقع شروع کن با لوپ ها و سمپل ها کار کردن.خوندن تئوری موسیقی حداقل به شما این کمک رو می کنه که درکتون از موسیقی به خصوص هیپ هاپ که به نظر من در این سادگی یکی از سخت ترین سبک های موسیقی هستش رو بالا ببرید و با اهنگسازی کلی بیشتر اشنا بشید
    و در این زمینه هم باید بگم دوست عزیز شما می تونی همون بیت های دانلودی البته خوب هاشون رو در کار استفاده کنی و در کنارش کار اهنگ سازی رو یاد بگیری در ضمن باید بگم دوست عزیز خیلی از اونایی که امروز در زمینه موسیقی زیر زمینی و به خصوص رپ به موفقیت رسیدن از همین جایی که امروز شما شروع کردی اغاز کردن شما اگه کارای اولیه یاس رو شنیده باشید کاملا متوجه میشید که تمام کارهای اولیه یاس روی بیت های دانلودی هستن امیدتون رو از دست ندین و با همین سایت پیش برین به میکس و مستر کارتون توجه کنین که مهمترین بخش کار مخصوصا در هیپ هاپ بعد از وکال خوب میکس و مستر خوب هستش در پخش کردن کاراتون عجله نکنین و چندین بار اونا رو مورد بازبینی قرار بدین همیشه یادتون باشه که یه کار خوب بهتر از 100 تا کار متوسطه موفق باشین

14. HOSEIN GHADERY

HOSEIN GHADERY

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداشاي گلم لطفا آةنگسازيو اف الو عين غوووووووووووووووووووووول واس سيروس جون نشون ندين.انقدرام سخ نيس سيروس.فقط سه تا پيشنهاد يا توصيه برات دارم:تمرين تمرين تمرين!!!!!!!!!!!!!!!!

15. mee present

mee present عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اف ال سخت نیست ولی آهنگسازی و تنظیم نیاز به کار داره و نمی شه فقط به ظرف حس و استعداد تکیه کرد
    یه سوالم من داشتم ببخشید ، پستی برای کورس ها و عناوین درسی صدابرداری و موزیک الکترونیک وجود دارد؟؟؟

16. issah

issah عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    من نمی دونم این تصور که ساخت موزیک رپ نیازی به تخصص نداره از کجا ایجاد شده...
    دوست من اگه می خوای رپر خوبی بشی باید موزیک رو بشناسی...آهنگ های بقیه رپر ها رو گوش کن ولی هیچ وقت نخواه که مثل اونا بشی..چون آخرش می گن طرف عین فلانی می خونه...کار سختیه...اف ال هم نرم افزار سختیه اگر بخوای حرفه ای کار کنی...با خیلی ها کار کردم که واقعا عالی می خونن ولی زیر سایه ی قدیمیای رپ موندن، قدیمیایی که بدترین توهین ها رو به شنونده هاشون می کنن ولی مطمئن باش باز هم شنونده ها کار اونارو به بهترین کار تو ترجیح می دن.باید با تبلیغات قوی و ایده های خیلی جدید وارد این سبک بشی راه اصلی رپ خیلی شلوغه ولی میانبر هاش خیلی خلوته...رو بیت دانلودی کار نکن بعدا پشیمون میشی...عجله نکن با عجله به جایی نمی رسی...

17. sinayadegar021

sinayadegar021

شغل :
    تنظیم
    امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اتفاقا موسیقی رپ از هر نوع موسیقی دیگه ایی آ]نگسازی پیچیده تری داره

18. MOHSENrs

MOHSENrs

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    من تقریبا یه ساله دارم با fl کار میکنم .واقعا اگه بخوای حرفه ای کار کنی باید از همه چیز بزنی برای این کار تا ،به یه جایی برسی.
    ولی یاد گرفتنش اسونه فقط نیاز به کلی تمرین داره تا بتونی یه بیت ساده بسازی و البته خلاقیت هم هست...

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. روند اهنگسازی در fl studio

,
  2. اموزش ساخت اهنگ رپ با گوشی