آهنگسازی و خوانندگی رو از کجا شروع کنیم ؟

شروع موضوع توسط hami1379 ‏18/3/16 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک آهنگسازی و خوانندگی رو از کجا شروع کنیم ؟ تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

1. hami1379

hami1379 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    سلام من همه جا گشتم اما جواب کامل پیدانکردم
    و داره بی انگیزم میکنه نمیدونم چطوری ؟
    شما فرض کنید میخوام یه آهنگ درست کنم
    چندین نرم افزار هست خب من اف ال استودیو مثال انتخاب میکنم
    خب از کجا شروع کنم ؟ اول نت بنویس ؟ اول ترانه بنویسم
    ملودی چیه تنظیم چیه میکس و مسترینگ به چه دردی میخوره؟
    میشه راهنمایی کنید چطوری وکال بگیرم کدوم قسمت آهنگارو بگیرم و...
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/3/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏18/3/16 ---
    کسی نیست دوستان یه توضیحی بده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    وقتی سوال مشکل داشته باشه، در گرفتن جواب هم مشکل پیش میاد عزیز.

این سوال شما (که با وجود فراوان بودن مشابه این سوالات، شما تاپیک مجزا زدی) شبیه اینه که من برم در یک فروم مثلاً کمپانی تویوتا تاپیک بزنم و سوال کنم که: فرض کنید میخوام یک ماشین بسازم. چطوری بسازمش؟ از کجا شروع کنم؟ چطوری طراحیش کنم؟ از چه نرم افزار طراحی استفاده کنم؟ تعلیقات اوتومبیل به چی میگن؟ مَس پروداکشن یعنی چی؟ ایرودینامیک بر چه اصولیه؟ میشه راهنمایی کنید چطوری موتورش رو بسازم؟ انتقال محرکه ها چیه؟ . . .

بعضی وقتها وقتی از این تیپ سوالها توی فروم میبینم (که کم هم نیستند) از خودم میپرسم که واقعاً چطوری فکر میکنه که انتظار داره این مباحث به راحتی دو سوت طی نوشتن چند تا "پُست" توضیح داده بشه و به آسونی مسواک زدن عملی بشه؟! واقعاً مبهوت کننده است!

من نمیدونم واقعاً چطوری فکر کردید که به این سوالها رسیدید، ولی اگر کسی رو سراغ دارید که با چنین روشهای آموزشی تونسته موسیقی پروداکشن بکنه، اون شخص بهترین جوابگو برای این سوالات شما خواهد بود، نه اعضای این سایت. اگر هم از اعضای این سایت سعی در کمکی برای این سوالات شما داشته باشن، نهایتاً باز هم مثل همونهایی خواهد بود که گفتید: "جواب کاملی پیدا نکردم".

سوال، نشان دهنده ی طرز فکر شخص هست. من نمیدونم درحال حاضر در مدارس ایران چه خبره ولی اگر واقعاً مدارس و مراکز تحصیلی چنین شناختی از "تولید موسیقی" (و یا هر اثر هنری دیگه) به دانش آموزان و جوانان امروز داده باشه، باید درهای اون مدارس رو از بیخ تخته کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 1
    • آموزنده آموزنده x 1
  3. hami1379

hami1379 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    خب نمیخوام همشو توضیح بده هرکسی در اندازه خودش یه توضیح سریع مطلبو برمیدارم
    خود شما

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز شما اول بفرمایید که سازی میزنید و با تئوری موسیقی اشنا هستید؟

5. hami1379

hami1379 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    هیچکدوم سطی میدونم
    و سطی بلدم از همه چی
    نرم افزار دارم هرروز کلی اهنگ گوش میدم تجزیه میکنم
    اما سوال کلیه من اینکه یه آهنگ چطوری تشکیل میشه ؟
    ملودی تنظیم و میکس و مسترینگ چیه؟ نت نویسی چطور میشه ؟
    یعنی یه آهنگ جدید رو ساخت

6. futureproducer

futureproducer

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوستان من نیما هستم 18 سالمه الان چند وقت رفتم دنبال علاقم از شهزستانم کسی رو نمیشناسم که ازش کمک بگیرم فعلا خودم دارم تلاش میکنم از ی آهنگ ساز خوب که بیشتر تو سبک هیپ هاپ و رپ کار میکنه چند تا توصیه گرفتم بهم گفت که اول نئوری های موسیقی رو یاد بگیرم بعد کار با نرم افزار خواستم بپرسم بهترین نرم افزار برای شروع من یادگیری چیز های مقدماتی چیه و اینکه اگه وقت بزارم میتونم آهنگ ساز بشم چون علاقه و استعدادش تا قسمتی دارم خواستم از تجربه دوستانی که اینجوری شروع کردن هم استفاده کنم اگه میشه راهنمایی کنید و جواب بدید که خیلی به دردم میخوره و اینکه فعلا نه دنبال شهرت و نه صر و صدا کردنم فقط دوست دارم این هنر رو یاد بکیرم بهش مسلط شم

7. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3

سلام یه کمی سنتون زیاد هست ولی نه این قدر که جلوی رسیدن به هدف رو بگیره ولی تلاش بیشتری میطلبه.
    اگر احساس میکنید استعداد دارید فقط و فقط موسیقی رو با نواندگی یک ساز شروع کید و به هیچ عنوان به آهنگسازی کار با نرم افزار و ... فکر نکنید چون با این کار انرژیتون رو تلف میکنید. فقط و فقط تمام انرژیتون رو برای یادگیری یک ساز و پیشنهاد میکنم اون ساز پیانو باشه بزارید و به مدت چند سال به صورت جدی یادگیری ساز رو دنبال کنید بعدا خودتون توی محیط قرار میگیرید و راه رو پیدا میکنید.

• آموزنده آموزنده x 1
بارگذاری...