1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

آهنگسازی بدون نرم افزار

شروع موضوع توسط mtahangsazi77 ‏23/2/18 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک آهنگسازی بدون نرم افزار تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام امیدوارم موضوع تایپکم تکراری نباشه... بنده میخوام با سازهای واقعی آهنگسازی کنم یعنی برای سبک پاپ و راک متال یا این سبک ها جدید مطرح تو اروپا البته من بیشتر سبک مد نظرم پاپه میخوام بدونم از چه راه هایی میتونم این نوع از آهنگسازی رو یاد بگیرم و این که اصلا برای این قبیل سبک هایی که مطرح کردم میشه از این نوع آهنگسازی استفاده کرد؟! چون من خیلی به این نوع آهنگسازی علاقه دارم مخصوصا آهنگسازی با گیتار که خود آهنگساز بنوازه و ضبط کنه... البته میدونم الان خیلی کمتر و به ندرت از این نوع آهنگسازی ها به کار برده میشه... ولی من فکر میکنم حس و حال این نوع آهنگ ها خیلی بهتر و زیبا تره تا با نرم افزار بخوای بسازی... ممنون میشم راهنماییم کنید.

2. m.Ali

m.Ali هنرمند عضو سایت

شغل :
    مشاور و تکنسین پیانو
    امتیازات:
    +252 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اولین قدم خرید ساز و یادگیری اون ساز هست ...

3. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام ساز دارم گیتارم دارم... و در حال تمرینم و سبک کلاسیک رو دارم کار میکنم چند ماهی هست گرفتم و از این سبک شروع کردم با توجه به توصیه های یکی از دوستان...
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏23/2/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏23/2/18 ---
    درآینده هم میخوام بتونم اگه بشه پیانو بگیرم و با این سازم کار کنم

4. armin-venus

armin-venus عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من منظور سوالتون رو نفهمیدم درست
    ولی اگر منظور تنها آهنگ سازیست
    شما بدون ساز هم با درآوردن صدا از دهان می تونید آهنگ بسازید
    بدرود
    اینم اضافه کنم
    چیزی که لازمه ی خیلی مهمه برای آهنگ سازی داشتن خلاقیت هستش و ابزار برای انتقال این ساخته
    که ابزار ها هم سازه که گاهی این سازها بصورت مجازی با نرم افزار اند ;)

5. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام نه من منظورم آهنگسازی با ساز بدون نرم افزاره... با دهانم بله میشه مشکل هنجره م انشاءالله برطرف بشه همین کار رو میکنم و حتی با وسایل های غیر از ساز هم آهنگ ساختم چند صدایی... خلاقیتم امیدوارم داشته باشم چون من واقعا عاشق کارای خلاقانه ام و خیلی به خلاقیت تو هر کاری اهمیت میدم امیدوارم تو موسیقی هم بتونم همینطوری باشم... ولی من همینطور که گفتم منظورم آهنگسازی با سازهای زنده و نوازنده های زنده است...
    و اینکه تو اون سبک های که در متن بالا تر مطرح کردم دوست دارم از این نوع آهنگسازی ها انجام بدم

• خوشبینانه خوشبینانه x 1
  6. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +77 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    اهنگسازی که کلا با ساز لایو باشه هم هزینه اش بالا میره هم امکانات زیادی میخواد . مثلا یه ریتم میخوای برا اهنگت درست کنی بجای اینکه یه نوازنده درامز بیاری تو استدیو یه درامزم بیاری بزاری که لایو بزنه رکورد کنی و کلی میکرفون گذاری کنی براش راحت با یه وی اس تی میتونی همون کارو بکنی . اگه پول و امکانات و علمش رو داری بازم از نرم افزار باید استقاده کنی برا خیلی کاراش

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  7. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام بله میدونم هزینه برداره و امکانات زیادی میخواد من هم میخوام آهنگسازی با نرم‌افزار و هم این نوع آهنگسازی که این نوعش هم برام جذاب تره و هم یه سری ایده هایی که دارم میخوام تو این نوع آهنگسازی پیاده کنم... و این نوع حس و حالش واقعی تره... و اینکه کلا دوست ندارم بحث هزینه هاش رو بکنم الان فقط الان سوال من این بود چجوری باید این نوع آهنگسازی رو یاد بگیرم فقط از طریق دانشگاه‌ میشه؟! چون دانشگاه موسیقی کلاسیک تدریس میکنن خب من علاقه چندانی به موسیقی کلاسیک ندارم و یا اصلا بحث علاقه هم نباشه زیاد مرتبط با کار من نیست... اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم ومیدونم واسه میکس و تنظیم و این چیزا باز نرم افزار میخواد....

آخرین ویرایش: ‏24/2/18
  8. m.Ali

m.Ali هنرمند عضو سایت

شغل :
    مشاور و تکنسین پیانو
    امتیازات:
    +252 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوست عزیزم ، اصلا مهم نیست که با نرم افزار میخوایی کار کنی یا نه ! چیزی که مهمه ساخت یک قطعه شخصیه !
    در واقع این آهنگسازیه که مهمه ، نه ابزارهای آهنگسازی ...
    برای اینکه آهنگساز بشی پارامترهای زیادی مهم هستن ... و این پارامتر ها طی تجربه شخصی بدست میاد ... و زمان بر هست .
    اینطور نیست که یک فرمول داشته باشه و اینجا یک نفر به شما بگه و شما فردا آهنگساز بشی .
    اول از همه تمکز کن روی یادگیری ساز ... و اگر میخوایی پیانو هم بگیری ، صبر کن تا گیتار را به یک جای خوب برسانی بعد برو سراغ پیانو .
    بعد خوب گوش بده قطعاتی که دوست داری را ... (در مرحله اول)
    ببین مفهوم ملودی چیست ؟
    مفهوم آکورد یا هارمونی چیست ؟
    قطعه از کجا شروع میشه و کجا اوج میگیره و کجا به پایان نزدیک میشه (فرم)
    به ساز بندی قطعات توجه کن (تنظیم)
    میبینی خیلی مباحث متعددی هست تا شمارا آهنگساز کنه ...
    میتونی مطالعه داشته باشی یا یک استاد این مباحث و کار کنی ، اما در نهایت این تجربه شخصی شما هست که از شما آهنگساز میسازه .
    و از همه مهتر ببین که مفهوم یک آهنگساز برای خودت چیه ؟
    تعریف جامع از یک آهنگساز اینه که ؛ یک موزیسین توانایی این را دارد که با صدا احساس خود را بیان کند ، همانند شاعری که با کلمات و نقاشی که با رنگ اینکارا میکند .

• موافقم موافقم x 3
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام ممنون بابت پاسخ گوییتون همینطور که گفتید عمل میکنم...
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏24/2/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏24/2/18 ---
    و اینکه من کلا اصلا قصدم این نبود که تا به خوبی ساز گیتار رو یاد نگرفتم بخوام سراغ یادگیری پیانو برم بیشتر از باب علاقه گفتم و اینکه درآینده نه چندان دور امیدوارم که بشه...
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏24/2/18 ---
    و در مورد کلام های بعدیتون بگم که من از قبل راجب این که اصلا آهنگساز کارش چیه و چه تعریفی به صورت عمومی ازش هست مطالعه کردم و راجب مباحث موسیقیم خودم به صورت شخصی مطالعه میکنم و حتی یادگیری ساز رو هم خودم به تنهایی انجام میدم هر چند که سخته و حوصله ی زیادی میخواد ولی وقتی فرد درگیر ماجرا میشه عمیق تر میفهمه و یاد میگیره ولی داشتن یه استاد خوبم نعمتیه... در کل ممنونم ازتون امیدوارم موفق و پیروز باشید.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏24/2/18 ---
    سلام یه سوال دیگه دارم ازتون اونم اینه به نظرتون جایز هست که یه وقت کمی هم بذارم برای یادگیری و راه افتادن با یکی از برنامه های آهنگسازی مثل اف ال استودیو که من برای موبایلش رو نصب کردم و دارم ... درسته که اصلا از الان سمت این جور برنامه ها برم؟!

• دوستانه دوستانه x 2
  10. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +77 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    شما یه مدت که اموزش موسیقی ببینی و با نرم افزارم کار کنی خودت میرسی به جواب همه این سوالا.
    این سوالا اول کار پیش میاد برا همه مون ولی هرچی بیشتر کار میکنیم خودبه خود میرسیم به جوابش

• موافقم موافقم x 2
  11. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    آهان خیلی ممنون پس شما میگید خوبه که از الان با یکی از نرم‌افزار های آهنگسازی کار کنم؟!

12. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +77 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    حتمن باید برنامه رو یاد بگیری چون ابزار کاره

13. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    آهان بله ممنون... فقط به نظرتون برای ابتدا کار میتونم با همین اف ال استودیو موبایل کار کنم... چون کامپیوتر مناسبی واسه این کار فعلا ندارم...؟!

14. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +77 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    من اف ال رو روی یه سیستم با رم 512 و سی پی یو خیلی پایین اولین بار نصب کردم با همون کار میکردم و یادمیگرفتم. اگه سیستم نداری با همون موبایلم میشه برا اشنایی باهاش فعلا استفاده کنی

15. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    آهان باشه خیلی ممنون...
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏24/2/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏24/2/18 ---
    فقط آموزش این نرم افزار رو من هر جا گشتم پیدا نکردم فقط تکمه هاش رو معرفی کرده... آموزش کامل و درستی ازش میشناسید یا تو همین سایت موجوده؟!

16. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +77 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    توی you tube و اپارات هر اموزشی بخوای هست از اف ال. داریوش فرسیایی توی کانالای تلگرامم که زیاده کتابشم هست سایتهای مربوط به اف ال فارسی ام زیادن که نمیتونم اینجا اسم ببرم. یه سرچی کنی میاد .اف ال بیت سرچ کن یه سایتی میاره همه جور اموزش توش هست

• موافقم موافقم x 1
  17. Mehdikhodaei

Mehdikhodaei عضو سایت

امتیازات:
    +60 / 10 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز اگر منظورتون نرم افزار اف ال استودیو برای موبایل باشه که گموننکنم کسی بخواد با اون کار کنه که آموزشش رو هم بذاره . البته اگر کمی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تو راهنمای نرم افزار اف ال و همچنین سایتش نوشته و با پیشنهاد دوست عزیز کویر هم موافقم و من هم با یه سیستم پایین کار میکنم . برای آشنایی و تسلط به برنامه کافیه و شاید نیاز نباشه که یه آهنگ کامل رو بسازم و مستر کنم . ولی برای یادگیری عالیه .
    بهترین مرجع یادگیری هم این سایت و سایت خود برنامه هست.
    این آدرس صفحه راهنمای خود سایت هست.

FL Studio Online Reference Manual
    بهتره با یه سیستم شروع کنین.موفق باشین.

• موافقم موافقم x 2
    • دوستانه دوستانه x 1
  18. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام ممنون نه منظورم آموزش با موبایل نبود... در کل آموزش با خود نرم افزار بود... آموزش هایی که من دیدم در حد معرفی کلید های نرم افزار بودن ولی آموزش به این معنی هست که بیای بگی این کلید چی هست نحوه کار کردش چجوریه و کجا ها به کار میره و چندین مثال صوتی تصویری یا هر چی که بود ازش زده بشه اشتباه می‌کنم آیا؟!
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏6/5/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏6/5/18 ---
    اما در آقا سهیل بهم چند تا کتاب معرفی کردن که به نظرم خوب باشن میخوام به زودی اونا رو بگیرم... امیدوارم خوب باشن.

• موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
بارگذاری...