آخرین ارسال‌ها

پروژه آهنگسازی پروژه تمرینی آهنگسازی با اف ال استودیو،موسیقی الکترونیک،مبتدی،اماتور،نظر سنجی

به نظرتون استعداد آهنگسازی الکترونیک رو دارم یا نه؟چند ساله که با اف ال استودیو اهنگسازی میکنم

• (👍)

رای: 0 0.0%
  • (👎)

رای: 1 100.0%

• تعداد رای دهندگان
    1

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8
سلام به همه ی دوستان،من تازه عضو سایت شدم و نمیدونم محل مناسبیه برای این تاپیک یانه،چندین ساله که علاقه مند شدم به آهنگسازی الکترونیک،ولی بخاطر مشکلات مالی و نبود سیستم درست و حسابی نتونستم علاقمو به طور جدی و مستمر دنبال کنم ضمن اینکه متاسفانه تو ایران این نمونه موزیک طرفدار کمی داره و مردم اکثرا اشنایی ندارن باهاش دوس دارم چند تا از کارامو اینجا اپلود کنم و نظرتونو درمورد کارام بدونم،هر چند که متاسفانه من اطلاعات دقیق هم درمورد زیر شاخه های موسیقی الکترونیک ندارم و نمیدونم دقیقا کارایی ک به صورت تمرینی ساختم به چه سبکی در موسیقی الکترونیک نزدیک ترن امیدوارم شما منو بهتر راهنمایی کنید و از اطلاعاتتون بهره ببرم .اما در مورد کارام چند تا رو اپلود میکنم دوستانی که حوصلشون گذاشت و وقت گذاشتن ممنون میشم نظرشونو بگن تشکر از همه میکس و مستر و ملودی سازی و کلا از صفر تا صد رو خودم انجام دادم و تمام اهنگا با اف هل استودیو ساخته شدن به عیر از اولین کار DEMO )$(ملودی بقیه رو خودم ساختم تو اولی از سمپل و ملودی های ساخته شده اماده استفاده کردم اما بقیه نه به نظرتون استعداد موزیک ساختن تو سبک الکترونیک رو دارم یا نه چند تا کتابم خوندم تاحالا درمورد موسیقی الکترونیک ولی شما اگه کتاب خوبی رو میشناسید معرفی کنید برای شناخت موسیقی الکترونیک و زیر شاخه ها و سبک های مختلف ملودی سازی و ....ضمنا هیچکدوم از کارام کامل نیستن و بیشتر تمرینی و مبتدی هستند و بدون هیچگونه اموزش و با کمترین امکانات ساخته شدن.خلاصه اگه بد بودن ببخشید.

فایل های ضمیمه

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
16
60
به نظر من با این استعدادی که شما به خرج دادی بیشتر شنونده رو به لب بام فلان برج تهران دعوت می کنی که البته او هم نیت خودکشی داشته یه چیزی هم از قبل زده فقط این اهنگ ها رو کم داشته در ضمن شما می تونی اهنگ های ژان میشل ژار .رو گوش کنی اون بابا با امکانات 40 سال پیش موسیقی الکترونیک می ساخته

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8
به نظر من با این استعدادی که شما به خرج دادی بیشتر شنونده رو به لب بام فلان برج تهران دعوت می کنی که البته او هم نیت خودکشی داشته یه چیزی هم از قبل زده فقط این اهنگ ها رو کم داشته در ضمن شما می تونی اهنگ های ژان میشل ژار .رو گوش کنی اون بابا با امکانات 40 سال پیش موسیقی الکترونیک می ساخته
:laugh::shamefullyembarrased:خخخخخ ممنون که نظرتو گفتی محمد جان،لطف کردی،از ژان میشل ژار زیاد شنیدم،ولی تا حالا کاراشو گوش ندادم،اینجوری شما گفتی خخخخخ منم به فکر فرو رفتم،یعنی انقد بد بودن؟خخخخخ همونطوری که تو توضیحاتم نوشتم بدون هیچ اموزشی در زمینه ملودی سازی و موسیقی الکترونیک ساختم بخاطر علاقه ی زیاد همه رو شنیدین ؟الان به نظرت من این هنر رو دنبال کنم استعدادی دارم داخلش ک پیشرفت کنم یانه؟این خیلی برام مهمه ک بدونم بازم ممنون

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,086
31
اهواز
:laugh::shamefullyembarrased:خخخخخ ممنون که نظرتو گفتی محمد جان،لطف کردی،از ژان میشل ژار زیاد شنیدم،ولی تا حالا کاراشو گوش ندادم،اینجوری شما گفتی خخخخخ منم به فکر فرو رفتم،یعنی انقد بد بودن؟خخخخخ همونطوری که تو توضیحاتم نوشتم بدون هیچ اموزشی در زمینه ملودی سازی و موسیقی الکترونیک ساختم بخاطر علاقه ی زیاد همه رو شنیدین ؟الان به نظرت من این هنر رو دنبال کنم استعدادی دارم داخلش ک پیشرفت کنم یانه؟این خیلی برام مهمه ک بدونم بازم ممنون
دوسته من، هیچکس توی این دنیا صرفا به دلیل داشتن استعداد به موفقیت نرسیده.
استعداد هیچ زمانی تضمین کننده پیشرفت نیست. چیزی که باعث پیشرفت میشه اینه که شروع کنی به یادگرفتن از راه درست و پشتکار زیاد داشته باشی
اون موقع دیگه لازم نیست از کسی بپرسی استعداد دارم یا نه چون متوجه میشی استعداد نقش خاصی در این پروسه نداره
ما توی ایران مبحث گسترده ایی به نام "رودروایسی" داریم که باعث میشه وقتی نظر اطرافیان رو بپرسی بهت بگن که در 1000 سال اخیر همچین استعداد شگرفی در کهکشان راه شیری وجود نداشته که باعث میشه از واقعیت دور بشی.
خلاصه اگر علاقه ایی داری شروع کن به یادگیری از راه درست و به نظر دوستان و اطرافیان هم گوش نده.

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8
دوسته من، هیچکس توی این دنیا صرفا به دلیل داشتن استعداد به موفقیت نرسیده.
استعداد هیچ زمانی تضمین کننده پیشرفت نیست. چیزی که باعث پیشرفت میشه اینه که شروع کنی به یادگرفتن از راه درست و پشتکار زیاد داشته باشی
اون موقع دیگه لازم نیست از کسی بپرسی استعداد دارم یا نه چون متوجه میشی استعداد نقش خاصی در این پروسه نداره
ما توی ایران مبحث گسترده ایی به نام "رودروایسی" داریم که باعث میشه وقتی نظر اطرافیان رو بپرسی بهت بگن که در 1000 سال اخیر همچین استعداد شگرفی در کهکشان راه شیری وجود نداشته که باعث میشه از واقعیت دور بشی.
خلاصه اگر علاقه ایی داری شروع کن به یادگیری از راه درست و به نظر دوستان و اطرافیان هم گوش نده.
خیلی ممنونم،کاملا درسته،بله حق با شماست،موافقم،تشکر بابت راهنماییتون،اره علاقه ک خیلی دارم ولی متاسفانه موسیقی الکترونیک تو ایران بخاطر مشکلات زیاد از قبیل نبود اموزش درست و حسابی و طرفدار بسیار کم،هزینه ی زیاد برای شروع حداقلی و...باعث شده تا الان نتونم اونطور ک باید داخلش پیشرفت کنم،همونطور ک مطلع هستین این عرصه از موسیقی الکترونیک برای موفق شدن نیازمند یه سیستم خوب و اموزشه ک متاسفانه فعلا برام مقدور نیست و تو ایرانم فک نمیکنم به جایی بشه رسید باهاش،بخاطر همین خواستم نظر دوستانو هر چند کوتاه در مورد کارای اولی ام بدونم ببینم چه فکری میکنن در مورد کارام بازم ممنون.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,547
53
.
من آنچنان شنونده ی موزیک الکترونیک به معنی امروز اون نیستم. ولی چون صحبت از میشل ژار شد، گفتم شاید بتونم کمکی بهت بکنم. چون همون دوران میشل ژار، شنونده ی خوبی بودم برای میشل ژار، ونجلیس، کلاوس شولتز، تنجرین دریم و . . . بعدها که تولید دیجیتالی شد و لوپ ها و بیت های آماده سر و کله شون پیدا شد، همه ی کارهای الکترونیک عین هم شدند که کاملاً هم انتظارش میرفت. الآن دیگه هر کسی که از مامانش قهر میکنه میره چندتا لوپ پشت سر هم قطار میکنه و امر بهش مشتبه میشه که واقعاً نبوغی داره در این زمینه. اون دوستمون هم از این جهت میشل ژار رو پیشنهاد کردند.

با چهره ی فقیری که موسیقی الکترونیک امروز پیدا کرده، شاید بدون آموزش هم بشه به اون رسید. ولی دیگه داشتن ذهن مستعد در ریتم، ملودی و هارمونی دیگه حداقل فاکتورهایی هستند که نداشتن اونها بدون آموزش امکان پذیر نیست (حتی بعضاً با آموزش هم امکان پذیر نیست). یعنی گوش کردن مداوم و ممتد این نوع موسیقی. با توجه به نمونه هایی که قرار دادی، من شخصاً زمینه ی ذهنی خاصی در شما ندیدم. مضافاً اینکه شنونده ی خوبی هم نبودی. با شنیدن اون نمونه ها، چیزی که استنباط میشه کرد اینه که امکانات سهل الوصول FL شما رو در این زمینه به اشتباه انداخته و در وجود خودت به یک استعداد ناگهانی فکر کردی. که اگر این استعداد حقیقت داشت، سالها پیش وقتی سن کمتری داشتی خودشو نشون میداد.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
رو ببین. این بچه ی 11 ساله یک پرودیوسر حرفه ای موزیک الکترونیکه که اون هم آموزش ندیده. ولی کاملاً مشخصه که استعداد ریتمی و هارمونی قوی ای داره و شنونده ی خوبی هم بوده. نابغه هم نیست، فقط ذهن مستعدی داره.

ضمناً وقتی در مورد کارهات نظر میپرسی، اینقدر تاکید نکن روی اینکه «آموزش ندیدم، با امکانات ناچیز ساختم، سیستم درستی نداشتم، کارهام کامل نیستند، و . . .» از این حرفها. این شکل نظر خواهی مثل اینه که بخوای بزور یه «آفرین» بگیری از مردم. اگر هدفت اینه، باشه من به تو میگم: «آفرین»! اینجا ما در مورد کارهای شما قراره صحبت کنیم، نه خود شما. این نمونه هایی که آپلود کردی هم کاهایی نیستند که بشه در موردشون حرف زد.

در مورد کلاس آمورشی، فقط ایران هم نیست؛ هیچ جای دنیا کلاسی که شما مد نظرت هست وجود نداره. همونطور که گفتم، این نوع موسیقی بیشتر با ذهنیت مستعد و تجربه پیش میره.

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8
من آنچنان شنونده ی موزیک الکترونیک به معنی امروز اون نیستم. ولی چون صحبت از میشل ژار شد، گفتم شاید بتونم کمکی بهت بکنم. چون همون دوران میشل ژار، شنونده ی خوبی بودم برای میشل ژار، ونجلیس، کلاوس شولتز، تنجرین دریم و . . . بعدها که تولید دیجیتالی شد و لوپ ها و بیت های آماده سر و کله شون پیدا شد، همه ی کارهای الکترونیک عین هم شدند که کاملاً هم انتظارش میرفت. الآن دیگه هر کسی که از مامانش قهر میکنه میره چندتا لوپ پشت سر هم قطار میکنه و امر بهش مشتبه میشه که واقعاً نبوغی داره در این زمینه. اون دوستمون هم از این جهت میشل ژار رو پیشنهاد کردند.

با چهره ی فقیری که موسیقی الکترونیک امروز پیدا کرده، شاید بدون آموزش هم بشه به اون رسید. ولی دیگه داشتن ذهن مستعد در ریتم، ملودی و هارمونی دیگه حداقل فاکتورهایی هستند که نداشتن اونها بدون آموزش امکان پذیر نیست (حتی بعضاً با آموزش هم امکان پذیر نیست). یعنی گوش کردن مداوم و ممتد این نوع موسیقی. با توجه به نمونه هایی که قرار دادی، من شخصاً زمینه ی ذهنی خاصی در شما ندیدم. مضافاً اینکه شنونده ی خوبی هم نبودی. با شنیدن اون نمونه ها، چیزی که استنباط میشه کرد اینه که امکانات سهل الوصول FL شما رو در این زمینه به اشتباه انداخته و در وجود خودت به یک استعداد ناگهانی فکر کردی. که اگر این استعداد حقیقت داشت، سالها پیش وقتی سن کمتری داشتی خودشو نشون میداد.
رو ببین. این بچه ی 11 ساله یک پرودیوسر حرفه ای موزیک الکترونیکه که اون هم آموزش ندیده. ولی کاملاً مشخصه که استعداد ریتمی و هارمونی قوی ای داره و شنونده ی خوبی هم بوده. نابغه هم نیست، فقط ذهن مستعدی داره.

ضمناً وقتی در مورد کارهات نظر میپرسی، اینقدر تاکید نکن روی اینکه «آموزش ندیدم، با امکانات ناچیز ساختم، سیستم درستی نداشتم، کارهام کامل نیستند، و . . .» از این حرفها. این شکل نظر خواهی مثل اینه که بخوای بزور یه «آفرین» بگیری از مردم. اگر هدفت اینه، باشه من به تو میگم: «آفرین»! اینجا ما در مورد کارهای شما قراره صحبت کنیم، نه خود شما. این نمونه هایی که آپلود کردی هم کاهایی نیستند که بشه در موردشون حرف زد. فقط ایران هم نیست، هیچ جای دنیا کلاسی که شما مد نظرت هست وجود نداره. همونطور که گفتم، این نوع موسیقی بیشتر با ذهنیت مستعد و تجربه پیش میره.
خیلی خیلی ممنونم ازت بابت نظر صریحت و راهنماییات و البته انتقاداتت،اره درسته،حق با شماست،من خوشحال میشم بقیم مثل شما نظرشونو صریح و بی پرده بیان کنن،خیلی لطف کردی داداش،دمت گرم.سعی میکنم بیشتر موسیقی گوش کنم از افراد نامبرده شده،و البته هنرمندای جدیدتر،صد البته که گوش کردن هر چه بیشتر موسیقی و تجربه در این کار بسیار مهمه،و صد البته که شنوایی موسیقیایی قوی نیازمنده موسیقی گوش کردنه زیاده،ولی اینو بدونید که من کلا از اول راهنمایی به موسیقی الکترونیک علاقه مند شدم و از اون موقع دنبال میکنم علاقمو نه کاملا حرفه ای تا جایی که شرایط اجازه میده و مطمعن باشید اگه در بچگی با این نمونه موسیقی اشنا شده بودم حتما طبق گفته ی شما خودشو نشون میداد.ولی متاسفانه من در بچگی باهاش اشنا نشدم.و از نوشتن اینکه با کمترین امکانات و بدون ااموزش و ...هیچ قصد و غرضی برای گرفتن صدافرین از بقیه نداشتم فقط خواستم با دونستن اینا نظرشونو صریح و بی پرده بیان کنن و فکر نکنن که اینا بوده چون اینا نبوده.ولی کاملا از گفته های شما بهره بردم،لطف کردین خیلی ممنون از شما دستتون دردنکنه.تشکر

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8

ضمناً وقتی در مورد کارهات نظر میپرسی، اینقدر تاکید نکن روی اینکه «آموزش ندیدم، با امکانات ناچیز ساختم، سیستم درستی نداشتم، کارهام کامل نیستند، و . . .» از این حرفها. این شکل نظر خواهی مثل اینه که بخوای بزور یه «آفرین» بگیری از مردم. اگر هدفت اینه، باشه من به تو میگم: «آفرین»! اینجا ما در مورد کارهای شما قراره صحبت کنیم، نه خود شما. این نمونه هایی که آپلود کردی هم کاهایی نیستند که بشه در موردشون حرف زد. فقط ایران هم نیست، هیچ جای دنیا کلاسی که شما مد نظرت هست وجود نداره. همونطور که گفتم، این نوع موسیقی بیشتر با ذهنیت مستعد و تجربه پیش میره.
اینم یادم رفت بگم که کلاسای اموزشی موسیقی الکترونیک بسیار در کشورهای فیر از ایران رایجه و با کیفیت بالا و بسیار خوب اراعه میشه و به قول معروف جا افتاده تر از ایرانه این نوع موسیقی.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
455
23
من ترک Darkness شما رو دانلود کردم و شنیدم. من هم الکترونیک باز نیستم و اونایی که دوست دارم معمولا تو دسته Experimental قرار می‌گیرن (سبکای نئوکلاسیکال و امبینت و درون و ... ).
راستش رو بخوای بیت ساز خوبی هستی، ولی کارها فضاش خالیه. حالا از ایرادات میکس و مستر که به گوش منِ نابلد هم شدیدا سوهان کشنده میان بگذریم (میکس و مستر چیزی نیست که یکی آموزش بده بهت، چون همون میکس‌من حرفه‌ای هم یه کار رو ممکنه چند بار بازبینی کنه تا ببینه کدوم میکس بیشتر بهش میاد و مسلما خود سازنده هم باید در موردش نظر بده).
در مورد این که چطور میتونی بهتر بشی، شخصا میتونم یادگیری یه ساز رو پیشنهاد بدم. یادگیری ساز به این شکله که خب تو میای قطعات آدمایی که قبل تو «خفن» بودن رو میزنی. کلی ذهنیت پیدا میکنی. کلا بلد بودن یه ساز خیلی کمکت میکنه.
موفق باشی.

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8
من ترک Darkness شما رو دانلود کردم و شنیدم. من هم الکترونیک باز نیستم و اونایی که دوست دارم معمولا تو دسته Experimental قرار می‌گیرن (سبکای نئوکلاسیکال و امبینت و درون و ... ).
راستش رو بخوای بیت ساز خوبی هستی، ولی کارها فضاش خالیه. حالا از ایرادات میکس و مستر که به گوش منِ نابلد هم شدیدا سوهان کشنده میان بگذریم (میکس و مستر چیزی نیست که یکی آموزش بده بهت، چون همون میکس‌من حرفه‌ای هم یه کار رو ممکنه چند بار بازبینی کنه تا ببینه کدوم میکس بیشتر بهش میاد و مسلما خود سازنده هم باید در موردش نظر بده).
در مورد این که چطور میتونی بهتر بشی، شخصا میتونم یادگیری یه ساز رو پیشنهاد بدم. یادگیری ساز به این شکله که خب تو میای قطعات آدمایی که قبل تو «خفن» بودن رو میزنی. کلی ذهنیت پیدا میکنی. کلا بلد بودن یه ساز خیلی کمکت میکنه.
موفق باشی.
سلام،خیلی ممنونم بابت وقتی که گذاشتی برای دانلود وشنیدن کارام،و نوشتن نظرت و راهنماییای خوبت دوست من،لطف کردی،تشکر خیلی دوس دارم ساز رو شروع کنم،انتخاب خودم گیتار بود،خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم برای تبادل نظر و گفتگو در مورد علاقه مشترکمون موسیقی.این آی دی اینستاگرام منه

البته اگه دوس داشتی.بازم ممنون

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
259
تهران
در حد شروع و قدم اول خوبه کارت . منظورم شما نیستی کلن میگم یه عده فک میکنن یه کیک چارتا های هت با دوتا اسنیر میشه موسیقی الکترونیک. یه عده ای هم با پد سه تا اکورد هرکدوم هشت میزان طول میدن اسمشو میزارن امبینت دریغ از یه ذره خلاقیت توی ملودی . این ملودی هست که شخصیت میده به اهنگ اونو متمایز میکنه از بقیه اهنگا. الان بصورت رندوم صدتا اهنگ گوش بدی از همین سبکهای الکترونیک و امبینت و .... همه عین هم اصن نمیتونی تشخیص بدی کدوم مال کی هست انگار همشو یه نفر سرهم بندی کرده.
ملودی خلاقانه خیلی از ضعف ها رو هم می پوشونه . البته که سخته ملودی خلق کردن براهمینه که از صدها کار که میشنویم یکی دوتاش شاید توی ذهنمون بمونن چون بقیه کپی کاریه بدون خلاقیت.

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8
موفق باشی.
سلام،خیلی ممنونم بابت وقتی که گذاشتی برای دانلود وشنیدن کارام،و نوشتن نظرت و راهنماییای خوبت دوست من،لطف کردی،تشکر خیلی دوس دارم ساز رو شروع کنم،انتخاب خودم گیتار بود،خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم برای تبادل نظر و گفتگو در مورد علاقه مشترکمون موسیقی.این آی دی اینستاگرام منه

البته اگه دوس داشتی.بازم ممنون
در حد شروع و قدم اول خوبه کارت . منظورم شما نیستی کلن میگم یه عده فک میکنن یه کیک چارتا های هت با دوتا اسنیر میشه موسیقی الکترونیک. یه عده ای هم با پد سه تا اکورد هرکدوم هشت میزان طول میدن اسمشو میزارن امبینت دریغ از یه ذره خلاقیت توی ملودی . این ملودی هست که شخصیت میده به اهنگ اونو متمایز میکنه از بقیه اهنگا. الان بصورت رندوم صدتا اهنگ گوش بدی از همین سبکهای الکترونیک و امبینت و .... همه عین هم اصن نمیتونی تشخیص بدی کدوم مال کی هست انگار همشو یه نفر سرهم بندی کرده.
ملودی خلاقانه خیلی از ضعف ها رو هم می پوشونه . البته که سخته ملودی خلق کردن براهمینه که از صدها کار که میشنویم یکی دوتاش شاید توی ذهنمون بمونن چون بقیه کپی کاریه بدون خلاقیت.
سلام،ممنونم،لطف داری داداش،مر30،اره موافقم،ولی آهنگسازی خیلی وسیع تر از چیزیه که فکر میکنن بعضیا،یه ذهن بزرگ میخواد،ایده های جدید،هارمونیای متفاوت،طوری که وقتی یه ادم کاملا بیخیال یکم ازشو میشنوه توجهش جلب بشه به اهنگ،گرفتم چی میگی داداش،سعی منم همینه،من به شخصه عاشق کارای gesaffelstein,knife party,boris brejcha,Hardwell,steve Aoki,dash berlin و... هستم به نظرم کارشون فوق العادست،و من شغل producer وdj رو خاص ترین و متفاوت ترین شغل دنیا میدونم،علاقه ی شدیدی هم بهش دارم ها،خیلی هم دلم میخواد به طوری جدی دنبالش کنم،اینجا باز خوبه کسایی هستن که موسیقی الکترونیک رو درک کنن،شما هم producer هستین؟تو چه سبکی؟چه مدته کار میکنین؟خوشحال میشم باهم در ارتباط باشیم و همدیگرو راهنمایی کنیم البته من کوچیک همه ی دوستان اینجام حرفی ام برا گفتن تو موسیقی الکترونیک ندارم حداقل هنوز ولی خوشحال میشم با کسایی مثل شما که تو این عرصه فعالیت دارن ارتباط داشته باشم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
259
تهران
والا مام مشغولیم توی وادی موسیقی حالا در حد توان و سواد خودمون یه کارایی میکنیم . سبک خاصی هم کار نمیکنم هرچی که به نظرم قشنگ باشه و از پسش بر بیام انجام میدم. منم خیلی دوست دارم با بچه های اینجا همکاری کنیم یه بند موسیقی تشکیل بدیم مثلا یه قطعه میخوایم بسازیم چون از شهر های مختلف هستیم میشه هرکسی یه قسمتی از کار رو انجام بده بعد برا هم دیگه بفرستیم. از تجربیات هم استفاده کنیم فکر کنم ایده جالبی باشه خیلی هم تاثیر داره تو پیشرفتمون. دوستان پایه باشن خوبه

ARASH1000

عضو سایت
11/7/19
8
موا
والا مام مشغولیم توی وادی موسیقی حالا در حد توان و سواد خودمون یه کارایی میکنیم . سبک خاصی هم کار نمیکنم هرچی که به نظرم قشنگ باشه و از پسش بر بیام انجام میدم. منم خیلی دوست دارم با بچه های اینجا همکاری کنیم یه بند موسیقی تشکیل بدیم مثلا یه قطعه میخوایم بسازیم چون از شهر های مختلف هستیم میشه هرکسی یه قسمتی از کار رو انجام بده بعد برا هم دیگه بفرستیم. از تجربیات هم استفاده کنیم فکر کنم ایده جالبی باشه خیلی هم تاثیر داره تو پیشرفتمون. دوستان پایه باشن خوبه
موافقم،خیلی عالی میشه،من که هستم،امیدوارم بازم دوستانی باشن که علاقه مند باشن.میتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم و پیشرفت کنیم،چی بهتر از این خیلی هم عالی.

بالا