تخصصی آنالیز هارمونی قطعات کلاسیک

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
648
1,544
93
29
مشهد
منظورم همون سه بخشی هست چون یه سری قوانین بسط آکوردها با سه بخشی انگا ر یکی هستش. حالا توی یه تاپیک جداگونه همه رو بیان میکنم
[doublepost=1498469318,1498469006][/doublepost]
بله هدف که همون موسیقی مدرن هستش. چون موسیقی کلاسیک بدردمون نمیخوره.وصرفا جهت بالارفتن معلومات موسیقی.مطالعه میشه. ولیکن مراتب آموزش بدین صورت که از همین هارمونی کلاسیک شروع و به سبکهای دیگه ختم میشه.من هم دارم از همین جریان پیروی میکنم. و در نهایت هدفم موسیقی مدرن هستش
من همیشه عاشق مخالفت کردن هستم شهروز:biggrin:
میدونم که احترام به نظرات و عقاید دیگران مهم ترین اصل در پیشبرد روابط اجتماعی انسان هاست.اما باید بگم که چیزی که مد نظرت هست اصلا موسیقی مدرن نام نداره و چیزی جز پاپ نیست.باز هم میگم که ما بحثی راجع به موسیقی مدرن باهم داشتیم که شما از یه اهنگ پاپ ایرانی مجلسی و دیش دارام دیدام نام بردی و البته احساس کردم موضع سختی گرفتی در برابر من و بنابراین عقب نشینی کردم تو بحث.
اره اگه هدفت موسیقی پاپ امروزیه که موسیقی کلاسیک رسما بدردت نمیخوره و موسیقی مدرن هم بدتر از اون.
یا همون حامد پهلوان یا هرچی که اسمش هست مدرن نیست.
من فکر میکنم تو منظورت تنظیم مدرن هست که 90 درصد اون خلاصه میشه به سخت افزار ها و نرم افزار های جدید و اصولا ربطی به هارمونی و این جور چیز ها نداره
موسیقی کلاسیک ممکنه بدرد تو نخوره و خیلی های دیگه اما نمیتونی بگی کلا به درد هیچکس نمیخوره.من بعنوان عضو کوچک این خانواده دوست دارم جسارتا بگم که لطفا حرف ها مون رو در قالب نطر بیان کنیم و شخصی نه در فالب حکم و ایه.
بعنوان دوست و کسی که همیشه تحسینت میکنه دوس دارم چند تا نکته کوچیک رو یاداور شم و امیدوارم جسارت نباشه
1 لطفا از واژه های درست استفاده کن:
یعنی وقتی میگی موسیقی مدرن انتظار میره که از کلود دبوسی مثال بزنی یا اسکریابین که مدرن هستن و نه از حامد پهلوان و ساسی مانکن.
2 اگه احساس میکنی موسیقی کلاسیک به دردت نمیخوره اصلا نیازی نیست نه به قوانینش و نه به تاریخش حتی فکر کنی چون حس میکنی که بدرد نخوره و البته اصاا قرار هم نیست بدرد بخور باشه.قراره لذت بخش باشه.اگه واست لذت بخش نیست فقط از کنارش رد شو.واسه این کار نه سرزنش میشی نه تردت میکنن.
اما اگه تمرکز و تاکید کنی که بی ارزش هست و بعد ماجراهای دیگه اونوقت سرزنش خواهی شد.
3 نمیتونی از موسیقی کلاسیک فقط قوانین رو برداری .مجبوری گوش بدی.اگه نمیتونی پس بیخیال همه چی اون شو.من بهت قول میدم اتفاقی نمیوفته که تو یه اهنگ پاپ اکتاو موازی ایجاد شه چون فضا اکوستیک نیست برادر من.چه فرقی داره یه صدای کامپیوتری چجوری حرکت کنه.تو کنسرت هم که نهایتا صدا از باند پخش میشه و کیبورد و گیتار و اینا هست دیگه.
اگه مشکلی پیش اومد من جواب گو هستم
4 یکی دوبار به موسیقی مدرن گوش کن مثلا من یه نمونه واست اپلود میکنم
این داداشمون اقای دبوسی هستن که همونطور که میدونی و قرار بشنوی موسیقی اون نه از باخ پیروی میکنه نه از بتهوون.تازه شاید مدرن باشه.اما میبینی این مدرن تر از حامد پهلوانه.با اینکه وقتی این ساخته شده پدر بزرگ اقا حامد تازه دیده به جهان گشوده احتمالا.
5 اصلا فکر نمیکردم یه تو یه روز 3 4 بار بگم حامد پهلوان:cautious:
6 خدا بگم چکارت نکنه:banghead-46:

FAUN.MP3
هدفت که این نیست ها؟نه نیست تو هدفت موسیقی پاپ دیگه.پس لطفا گفتن موسیقی مدرن رو تمومش کن .
این تایپک انالیز موسیقی کلاسیک هست و امیدوام ازش استفاده کنی و فعال باشی و نظر بدی.من به تو ایمان دارم و میدونم به زوذی اهنگ های زیبایی ازت میشنویم و متتطریم پروژه هات رو تا سایت بزاری:smile:

ببخشید زیاذ حرف زدم شهروز جان.
در اخر عید رو هم بهت تبریک میگم عزیز

فایل های ضمیمه

• 9.5 مگابایت نمایش‌ها: 93

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
648
1,544
93
29
مشهد
این نت ش که از صفحه 16 شروع میشه:
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

این هم فایل صوتیش:
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

*خیلی زیباست...:woot-4:
سلام شادمهر خوبی؟ کجایی؟.اقا ما اسباب کشی داشتیم و اینترنتم تو نوبت انتقال خط بود که انجام شد.بگو کجا بودیم که ادامه بدیم برادر

• عالیه!
واکنش‌ها: Yo3fM

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
741
1,025
93
تهران
Instagram.com
سلام شادمهر خوبی؟ کجایی؟.اقا ما اسباب کشی داشتیم و اینترنتم تو نوبت انتقال خط بود که انجام شد.بگو کجا بودیم که ادامه بدیم برادر
سلام. آقا منظورت از حامد پهلوان، حامد پهلان نیست؟ :tongue::laugh:
زندگیه دیگه آدم یهو درگیر یه مسئله ی یهویی میشه و همه برنامه ها بهم میریزه.
منم درگیر مسائل کاری بودم. من هستم داداش شروع کن.

آخرین ویرایش:

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
648
1,544
93
29
مشهد
سلام. آقا منظورت از حامد پهلوان، حامد پهلان نیست؟ :tongue::laugh:
زندگیه دیگه آدم یهو درگیر یه مسئله ی یهویی میشه و همه برنامه ها بهم میریزه.
منم درگیر مسائل کاری بودم. من هستم داداش شروع کن.
اره اره:laugh:.اسمش تو این تایپک از بتهوون بیشتر استفاده شد و امیدوارم بعنوان توهین تلقی نشه به ایشون و طرفدارانشون.اگر هم یک درصد شد واقعا تقصیر من نیست چون اسمش و اهنگش کلا تو جای اشتباه استفاده شد و مجبور شدم سو تفاهم رو برطرف کنم
پس از ادامه اخرین پست انالیز تا یکی دو جمله بعد رو مینویسم و میزارم و بعد ادامه میدیم

16/4/14
65
23
8
40
میدونم که احترام به نظرات و عقاید دیگران مهم ترین اصل در پیشبرد روابط اجتماعی انسان هاست.اما باید بگم که چیزی که مد نظرت هست اصلا موسیقی مدرن نام نداره و چیزی جز پاپ نیست.باز هم میگم که ما بحثی راجع به موسیقی مدرن باهم داشتیم که شما از یه اهنگ پاپ ایرانی مجلسی و دیش دارام دیدام نام بردی و البته احساس کردم موضع سختی گرفتی در برابر من و بنابراین عقب نشینی کردم تو بحث.
اره اگه هدفت موسیقی پاپ امروزیه که موسیقی کلاسیک رسما بدردت نمیخوره و موسیقی مدرن هم بدتر از اون.
من فکر میکنم تو منظورت تنظیم مدرن هست که 90 درصد اون خلاصه میشه به سخت افزار ها و نرم افزار های جدید و اصولا ربطی به هارمونی و این جور چیز ها نداره
موسیقی کلاسیک ممکنه بدرد تو نخوره و خیلی های دیگه اما نمیتونی بگی کلا به درد هیچکس نمیخوره.من بعنوان عضو کوچک این خانواده دوست دارم جسارتا بگم که لطفا حرف ها مون رو در قالب نطر بیان کنیم و شخصی نه در فالب حکم و ایه.
بعنوان دوست و کسی که همیشه تحسینت میکنه دوس دارم چند تا نکته کوچیک رو یاداور شم و امیدوارم جسارت نباشه
یعنی وقتی میگی موسیقی مدرن انتظار میره که از کلود دبوسی مثال بزنی یا اسکریابین که مدرن هستن و نه از حامد پهلوان و ساسی مانکن.
2 اگه احساس میکنی موسیقی کلاسیک به دردت نمیخوره اصلا نیازی نیست نه به قوانینش و نه به تاریخش حتی فکر کنی چون حس میکنی که بدرد نخوره و البته اصاا قرار هم نیست بدرد بخور باشه.قراره لذت بخش باشه.اگه واست لذت بخش نیست فقط از کنارش رد شو.واسه این کار نه سرزنش میشی نه تردت میکنن.
اما اگه تمرکز و تاکید کنی که بی ارزش هست و بعد ماجراهای دیگه اونوقت سرزنش خواهی شد.
3 نمیتونی از موسیقی کلاسیک فقط قوانین رو برداری .مجبوری گوش بدی.اگه نمیتونی پس بیخیال همه چی اون شو.من بهت قول میدم اتفاقی نمیوفته که تو یه اهنگ پاپ اکتاو موازی ایجاد شه چون فضا اکوستیک نیست برادر من.چه فرقی داره یه صدای کامپیوتری چجوری حرکت کنه.تو کنسرت هم که نهایتا صدا از باند پخش میشه و کیبورد و گیتار و اینا هست دیگه.
این داداشمون اقای دبوسی هستن که همونطور که میدونی و قرار بشنوی موسیقی اون نه از باخ پیروی میکنه نه از بتهوون.تازه شاید مدرن باشه.اما میبینی این مدرن تر از حامد پهلوانه.با اینکه وقتی این ساخته شده پدر بزرگ اقا حامد تازه دیده به جهان گشوده احتمالا.

FAUN.MP3
هدفت که این نیست ها؟نه نیست تو هدفت موسیقی پاپ دیگه.پس لطفا گفتن موسیقی مدرن رو تمومش کن .
این تایپک انالیز موسیقی کلاسیک هست و امیدوام ازش استفاده کنی و فعال باشی و نظر بدی.من به تو ایمان دارم و میدونم به زوذی اهنگ های زیبایی ازت میشنویم و متتطریم پروژه هات رو تا سایت بزاری:smile:

من منظورم همین موسیقی امروزی که همه داریم می شنویم. حالا اسمش هرچی هست. متاسفانه هنوز منابعش به دستم نرسیده.

• عالیه!
واکنش‌ها: mohammad rezaa

davit

هنرمند
عضو سایت
8/8/12
184
192
43
georgia

FAUN.MP3

به به چه عالی
واقعا زیبا بود اصلا فکر نمیکردم این موقع شب اینو گوش کنم
مرسی

• عالیه!
واکنش‌ها: mohammad rezaa
17/8/10
17
1
3
kerman
با سلام. آیا در گام های مینور مانند گام های ماژور، آکوردهای درجه یک و چهار و پنج آکورد های اصلی گام هستند یا اینکه تفاوت دارد. ممنون میشم اگر پاسخ دهید. سپاس.

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
648
1,544
93
29
مشهد
با سلام. آیا در گام های مینور مانند گام های ماژور، آکوردهای درجه یک و چهار و پنج آکورد های اصلی گام هستند یا اینکه تفاوت دارد. ممنون میشم اگر پاسخ دهید. سپاس.
سلام به شما
بله درجات ۱ ۴ و ۵ نت های تنال هستند

9/4/19
1
0
1
سلام دوستان میشه لطفا اجازه ورود در گروهتون به ماهم بدین برای شرکت در مباحث انالیز قطعاتتون. تا ماهم بتونیم استفاده کنیم. تشکر