آنالیز صدا و کشف تکنیک های مسترینگ!؟

شروع موضوع توسط Shaho ‏7/11/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک آنالیز صدا و کشف تکنیک های مسترینگ!؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Shaho

Shaho عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    حتما پیش آمده با شنیدن یک میکس جدید مستر ینگ حرفه ای کار باعث بشه کف از گوش و حلق و بینیتون بزنه بیرون.

و حالا سوالی از اساتید سایت (کسانی که تجربه سالها میکس و مستر داشتن بخصوص جناب امید محبی ) .

تا چه حد میشه با آنالیز صدا توسط انواع analyzer نرم افزاری و سخت افزاری به تکنیک های استفاده شده در مستر کار پی برد ؟. آیا با تجزیه و تحلیل فرکانسهای آنالیزشده یک شمای کلی از مستر کار میشه ارائه داد . ؟

برای مثال میشه با آنالیز یک میکس کشف کرد تا چه اندازه فرکانسهای کوتاه یک میکس منو شده و یا درجه واید شدن فرکانسهای بلند میکس تا چه حد هستش ؟ یا لاودنس دیلی ها یا ریورب اعمال شده بر روی یک میکس رو کشف کرد . ؟

ممکنه با نرم افزار AAMS Auto Audio Mastering آشنا باشید . این نرم افزار همه کار های بالا رو انجام میده . مستر یک میکس رو آنالیز کرده و میکسهای شما رو بر اساس همون مستر در خروجی به شما ارائه میده .

ولی یک همچین مسترینگی زیادی آماتوره . من به عنوان یک پردوسر موسیقی همین کارهای که این نرم افزار به صورت اتومات انجام میده رو میخوام به صورت دستی انجام بدم آیا به نظر اساتید همچین خواسته ای امکان پذیره . ؟

2. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab

100% حرفتون صحیحه ، به نظر من مسترینگ یک پروسه کاملا سلیقه ای هست یعنی ممکنه یه مستر در آمریکا یه صدا بده و یکی دیگه تو انگلیس یه چیز دیگه .... حد استانداردی وجود نداره ولی مهم اینه که به گوش من ، شما و مردم عادی خوب به نظر میرسه ....
    گوش قوی و علم کافی بهترین ابزار کار برای مسترینگ شما هست ، این که بدونید اگر مسترینگ خوبی داشته باشید چی میشه !!!! و این که اصلا پروسه مسترینگ چه کاری انجام میده !!! خیلی خیلی مهمه ....

ضمنا همه مواردی رو که اون نرم افزار انجام میده شما کاملا راحت و بصورت دستی میتونید انجام بدید ، شک نکنید که بهتر هم میتونید ، چون شما از گوش انسانی استفاده میکنید

بارگذاری...