آمپ گیتار الکترو آکوستیک vs آمپ الکتریک.

شروع موضوع توسط Puria9 ‏30/3/15 در انجمن گیتار

تاپیک آمپ گیتار الکترو آکوستیک vs آمپ الکتریک. تالار گیتار در persian-music.org.

1. Puria9

Puria9

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام
    واقعا من تو این داستان گیج شدم:
    خودم تازه شروع کردم گیتارم الکترو آکوستیکه.
    اول اینکه فرق بین آمپ آکوستیک و آمپ الکتریک چیه؟ و آیا میشه گیتار الکترو آکوستیکو به آمپ الکتریک وصل کرد؟ صداش فرق میکنه؟
    دوم اینکه افکت پدال های آکوستیک چه فرقی با الکتریک میکنه و میشه به جای افکت آکوستیک از افکت الکتریک رو سازم استفاده کنم؟ مثلا دیستورشن. بعد اینکه آیا میشه پدال آکوستیکو به آمپ الکتریک وصل کرد؟
    سوم هم اینترو آهنگ the man who sold the world کرت کوبین گیتار آکوستیک دستشه چه جور افکتی استفاده کرده که اون صدای نازو در میاره؟ آهنگو گذاشتم.
    اگه پاسخ بدید واقعا ممنون میشم.

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با سلام!
    در مورد آمپ الکتریک و آمپ آکوستیک و همینطور افکت هاشون از نظر مهندسیش نمیتونم توضیح بدم اما از نظر تجربیش. امکان این کار هست و میشه وصل کرد اما در نهایت وقتی که آکوستیک های پیکاپ دار رو به آمپ الکتریک وصل میکنید صدای چندان جالبی نمیده (بیس و مید و تریبل خوب هماهنگ نیست اغلب) و کنترل های آمپ تاثیر کامل و دقیقی روی صدا نمیذارن. این مشکل توی آمپ های ترانزیستوری بدتره و با آمپ لامپی باز میشه صدای بهتری گرفت. این حالت توی پدال ها هم هست. باز توی پدال هایی مثل delay یا reverb مشکل زیادی نیست اما برای دیستروشن و اوردرایو پیش میاد. (این ایده ی خودمه جایی نخوندم اما این ناسازگاری در مرحله اول میتونه برای تفاوت output پیکاپ ها باشه که کلا الکتریک ها خروجی بیشتری دارن و طراحی پدال های آنالوگ هم روی اون میزان خروجی شکل میگیره.و مسائل دیگه که با ساختار ساز و پیکاپا برمیگرده)

در مورد اون آهنگ کرت کوبین فکر نمیکنم افکت خاصی روش باشه. برای گرفتن همچین صدایی یه بوستر ساده ولی با کیفیت و eq میتونه کمک کنه و باقیش دیگه کار خود سازه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Puria9

Puria9

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون از اطلاعاتتون
    پس من یک آمپ آکوستیک و یک مولتی افکت پدال داشته باشم حله دیگه؟
    درباره بوستر من اطلاعاتی ندارم میشه بیشتر توضیح بدید... البته سازم خودش پری آمپ و اکولایزر داره ها.

بارگذاری...