آموزش گام ها و آکورد های کیبورد و پیانو

شروع موضوع توسط Arman.b7 ‏1/9/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک آموزش گام ها و آکورد های کیبورد و پیانو تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. Arman.b7

Arman.b7 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام
    چند سالی میشه که کیبورد کار میکنم اما همه ی آکورد ها رو کامل بلدنیستم مثلا ماژور ها و مینور ها رو فقط بلدم.....در مورد گام ها هم همینطور فقط چند گام رو بلدم.....الان میخوام مشکلم رو حل کنم یعنی آکورد ها رو کامل و گام ها رو هم بصورت کامل و ریشه ای یاد بگیرم.....باید چکار کنم؟!از کجا شروع کنم؟
    ممنون میشم کمکم کنین:wink:.

--- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏2/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏1/9/15 ---
    یعنی هیچکدوم از دوستان نمیتونن کمک کنن!!!!!!!:O_o:

2. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با سلام.
    در مورد آکورد ها میتونید تئوریتون رو قوی کنید و گام های جدید رو بسازید و استفاده کنید. برای مثال الان که مینور ماژور رو بلدید معکوس هاشون رو هم کار کنید بعد سون ها رو و... کتاب های تئوری میتونن کمک کنن! متد هایی برای یاد گرفتن آکورد هم هست اما یادگیریشون کمتره به نظرم و در آخر دیکشنری آکورد برای تمام ساز ها وجود داره!
    برای گام ها اول دایره ی آکورد ها رو کامل بزنید (circle of fifth) بعد پیشنهاد میکنم گام کروماتیک تمرین کنید تا انگشت گذاری رو یاد بگیرید.
    بعد از اون میتونید روی گام های دیگه مثل گام های تمام پرده و پنتاتونیک کار کنید!
    در کنار اینها پیشنهاد میدم قدرت آرپژ نوازیتون رو هم افزایش بدید( باز برای انگشت گذاری ) . متدی به اسم گام آرپژ و آکورد های شکسته هست . (قیمتی هم نداره 7 تومن شده الان) این کتاب میتونه تقریبا توی تمام موارد کمک کنه و حداقل مسیر رو بهتون نشون بده.
    در آخر تمام اینها با استاد بهتره و همینطور کیبورد با پیانو خیلی فرق داره!

3. mobin-Pianno

mobin-Pianno عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    سریع ترین روش به نظر من (""برای خود آموز"") کتاب خلاقیت موسیقی جلد سیاه هست بازم تاکید میکنم "خودآموز"...

بارگذاری...