آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)

شروع موضوع توسط sinasarfaraz ‏6/2/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sinasarfaraz

sinasarfaraz Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام خدمت دوستان عزیز
    امروز اومدم راحت ترین آموزش تکنیک Sidechain رو با تصویر به صورت گام به گام توضیح بدم
    اول خواستم داخل تایپیک " تکنیکی دوست داشتنی (Sidechain) در اف ال "توضیح بدم ولی دیدم اونجا ده روش واسه اینکار معرفی شده و واقعا کسی که تازه کاره یکم گیج میشه به همین خاطر میخام اینجا آموزش کامل تکنیک sidechain رو به صورت تصویری با پلاگین Gross Beat در اف ال استودیو توضیح بدم.
    .
    .
    لطفا دوستان روش های دیگه رو در این تایپیک معرفی نکنن چون بعضی از دوستان تازه کار گیج میشن
    من سعی کردم راحتترین روش رو انتخاب کنم و به راحتترین شکل با جزئیات کامل توضیح بدم

.
    .
    دوستانی هم که با برنامه های دیگه مثل کیوبیس یا ... کار میکنن میتونن این پلاگینو از لینک زیر دانلود کنن و استفاده کنن چون روش کار در همه ی برنامه ها یه جوره.
    .
    .
    دوستانی هم که با اف ال کار میکنن دیگه نیازی نیست این پلاگینو دانلود کنن چون این پلاگین تو خود اف ال استودیو هست

خوب دیگه شروع میکنیم:

برنامه ی fl studio را باز کنید و در پیانو رول نت بنویسید و یک پد درست کنید حالا هرچی که خاستین باشه مثل تصویر زیر:(من برای ساخت پد از سینتی سایزر sytrus استفاده کردم)

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-1.jpg
    عکس شماره 1
    ---------------------------------------------------------------------------------

خوب حالا از بالای chanel settings اون فلش کوچیک رو انتخاب کنید تا یه منوی کشویی باز شه و از منوی کشویی که باز شده گزینه ی assign free mixer track رو انتخاب کنید تا این صدا به میکسر شناسونده شه(مانند گزینه ای که با فلش قرمز رنگ مشخص شده)
    مثل تصویر زیر:

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-2.jpg
    عکس شماره 2
    ---------------------------------------------------------------------------------

خوب حالا از منوی view گزینه ی mixer را انتخاب کنید تا میکسر باز بشه مانند تصویر زیر:

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-3.jpg عکس شماره 3

در فلش شماره 1 در تصویر زیر میبینید که اسم پترنی رو که به میکسر شناسوندیم در یکی از لاین های میکسر ظاهر شده
    حالا بر روی فلش کوچکی که با فلش شماره 2 مشخص شده کلیک کنید تا لیست افکت ها ظاهر شود

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-4.jpg
    عکس شماره 4
    خوب حالا از لیست باز شده افکت gross beat رو انتخاب کنید مانند تصویر زیر:

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-5.jpg
    عکس شماره 5
    بعد از انتخاب افکت gross beat صفحه ی زیر ظاهر میشود که محیط این افکت میباشد

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-6.jpg
    عکس شماره 6
    و در قسمت آخر گزینه ی sidechain رو انتخاب کنید مانند فلش قرمز رنگ در تصویر زیر:

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-7.jpg
    عکس شماره 7
    خوب دیدید که افکت saidechain رو که در بیشتر آهنگ های ترنس و... مورد استفاده قرار میگیره رو به راحتی تونستیم درست کنیم
    راستی از دیگر گزینه ها هم واسه افکت های دیگر میتونید استفاده کنید که با دایره نشون دادم در عکس زیر:

آموزش گام به گام و تصویری تکنیک sidechain در اف ال استودیو و دیگر daw ها (راحت ترین روش)-8.jpg
    عکس شماره 8

خوب تموم شد به همین سادگی به همین خوشمزگی

اینم دانلود پلاگین gross beat با لینک مستقیم از پرشین گیگ واسه دوستانی که از اف ال استفاده نمیکنن
    دانــلـــود

امیدوارم تونسته باشم کمک کوچیکی به بچه های گل تالار کرده باشم
    اگر هم جاییشو متوجه نشدید بگید تا توضیح بدم
    با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. vahab bandari

vahab bandari Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    در ادامه حرف های دوست عزیز sinasarfaraz

پیچ های ATT و REL برای کنترل مقدار اثر gross beat بر صدای مورد نظر هست یعنی اگر شما پیچ اتک(ATT) رو کاملاً به چپ بچرخونید باعث میشه که در زمان ساید چین شدن،صدا بصورت قطعه قطعه شنیده بشه و در مورد چرخاندن ATT به راست،برعکس قبل خواهد بود.
    موفق باشید. :):cool:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Lonely

Lonely عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز

آموزش این تکنیک رو خیلی خوب اجرا کردین ولی فکر نمی کنید از پلاگین Fruity Limiter راحتر بشه اجرا کرد.

لطفا پروژه ی زیر رو دانلود کنید. ممنون.

http://789436.20upload.net/files/1389/bahman/sidechain.rar

4. ALI.delta

ALI.delta عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست خوب لینکش خرابه لطفا رسیدگی کنید

5. mrmusic

mrmusic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید یه سوال اون هست کناره holdشبیه ساعته میتونم ازاون واسه شبیه سازی از دستگاه دی جی استفاده کنم ؟؟شبیه اون عمل میکنه
    ممنون

6. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.بله دوست من دقیقا اون همین کار رو انجام میده و میتونید این استفاد رو بکنید

7. sokout081

sokout081 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    آقا ما هر کاری کردیم تو کیوبیس نیاوردش بالا نشناختش

8. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    بهترین روش برای ساخت sidechain همون fruity love philter هست.فعلا چیز با کیفیت تری من ندیدم که بتونه دقیق تر اجراش کنه.

9. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    بهترین و راحت ترین روش بر اساس نیاز شخص و تسلطی که فرد روی Daw مورد نظرش داره متغیره.
    هر چیزی تکرار میکنم هــــر چیــــزی که یک Volume Control داشته باشه قابلیت Sidechain شدن داره.
    در اف ال رو عرض می کنم میتونید توسط Gross Beat, Love Phiter - Limiter - Peak Controller و ... استفاده کنید که در این چند مورد Fruity Limiter و Peak Controller کنترل بیشتری رو به شما خواهند داد.
    حتی با یک اوتومیشن ساده و Multilink کردن اون به هر تعداد پارامتری که میخواید، یا Group Channel ساختن و فرستادن کانالهای موردنظرتون به اون Bus یا مدیریت همه اینها فقط در یک Patcher! و و و ...

هیچ بهتری شاید وجود نداشته باشه از لحاظ کیفی. کیفیت رو تعداد پارامترهایی که پلاگین مورد نظر در اختیار شما میگذاره معین میکنه و البته توانایی شما.
    در دنیای حرفه ای روش های زیادی وجود داره. پارامترهای Attack و Release خیلی در Sidechain مهم هستن. هیچ وقت اونها رو به حال خودشون نگذارید!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. foxs

foxs عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:

سلام
    من خودم با limiter خیلی راحت ترم اما مشکل اینجاست با peak controller نمی تونم همون waveshape که با لیمیتر بدست می یاد رو درست کنم
    می شه بیشتر در مورد سایدچین با peak controller صحبت کنید و
    البته من اون دو روشی که ایمان احمد زاده و حمید رضا مهرفر عزیز توضیح دادن رو بلدم

11. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    Peak Controller به دلیل نداشتن پارامترهای Attack و Release در مقابل Fruity Limiter نتیجه ی غیر حرفه ای رو به دنبال داره. البته کمی با Peak Tension میشه Curve و یا همون موج صدا رو نرم تر و قابل کنترل تر کرد اما در کل در مقایسه با Limiter زیاد قابل مقایسه نیست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. همه چیز در مورد ال اف

,
  2. آموزش تصویریه گام به گام پیانو

,
  3. اتودهای اف ال استودیو

,
  4. توضیح در باره اف ال استودیو,
  5. متدهای اولیه تنظیم در اف ال استودیو