آموزش فالش گیری با vary audio در کیوبیس

شروع موضوع توسط saman_arenger ‏16/12/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک آموزش فالش گیری با vary audio در کیوبیس تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم میخواستم اگر امکانش باشه دوستان با تصویر آموزش فالشگیری وکال با vary audio رو بگن من خیلی رو این موضوع مشکل دارم و درکش برام یکم سخته که کلا اصول فالشگیری چیه و ما باید از ابتدا چه فرایندی رو آغاز کنیم اصلا اگر گوشمون قوی نبود برای تشخیص نت فالش از کجا متوجه این موضوع بشیم ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

2. فردین2

فردین2 عضو سایت

امتیازات:
    +70 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود
    دوست عزیز دراین سایت حرف از اهنگسازی حرفه ای زده میشه و قوی بودن گوش یکی از خصوصیات حرفه ای هاست شما اگه گوشتون قوی نباشه نمیتونید با پلاگینهای فالش گیری هم کار کنید ولی فعلا میتونید از اتوتیون یا ملوداین استفاده بفرمایئد که اسون تر هست

3. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مرسی. ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند

4. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیزم ...
    فالش گیری کار خیلی سختی نیست و من با فردین عزیز مخالفم !! البته منکر این نمیشم که خیلی مهمه که شما گام و اصول رو بشناسید . ساده ترین روش اینه :
    اول از همه Auto Tune رو ، در قسمت insert ترک مورد نظر قرار بدید . بعد گام آهنگ رو در قسمت pitch وارد کنید و در کادر جلوی اون ، مینور ، ماژور و ... مشخص کنید . حالا تیون نت های اصلی که در گام انتخابی شما وجود داره رو ، بهتون نشون میده .
    حالا وارآودیو رو باز کنید و صداها رو با توجه به اون نت ها روی خط اصلی قرار بدید . کار فالش گیری میشه . حالا پیچ تیون رو روی ۲۰ قرار بدید تا امواج نامنظم صدا رو هم منظم کنه . با انجام این کار ها صدا ۹۰ درصد فالش گیری میشه . اگر خواننده خیلی بد خونده باشه ، نیاز داری بعضی از قسمت های صدا رو برش بدی و روی موج اصلی قرار بدی .
    امیدوارم به دردت خورده باشه . سوالی بود در خدمتم ...
    موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مرسی از dr.noise عزیز بابت راهنمایی خوبت . اولین سوال که دقیقا نت های درست رو کجا نشون میده ؟ من معمولا وقتی صدا لرزش پیدا میکرد حس مسکردم که اون قسمت فالش شده سوال دوم اینکه یه سری گام ها تو Auto tion وجود نداره اونارو باید چجوری تنظیم کرد؟ سوال سوم اینکه تو vary audio وقتی نت هارو جا به جا میکنی به رنگ های مختلف نشون داده میشن آبی قرمز سبز اینا به چه نشانه ای هستند مرسی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. فردین2

فردین2 عضو سایت

امتیازات:
    +70 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درو
    درود برdr خودمون
    حرفاتون کاملا صحیح هست بجز اونجا که با بنده مخالفین;) ولی اگه قرار باشه تمام کار رو اتوتیون یا امثالش انجام بدن پس مااین وسط چی کاره ایم؟ البته شما بهتر از بنده میدونید که فالش گیری با این پلاگین ها چقدر وکال رو از نظر حرفه ای ضایع میکنه و خیلی به گوش میرسه
    توصیه بنده به این دوست خوبمون قوی کردن گوشش بود نه صرفا استفاده نکردن از اتوتیون
    بازم ازتون معذرت میخوام

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درودی دوباره ...
    نت های گام در اتو تیون ، وقتی که scale رو مشخص کردید ، در همون مربع وسط خود پلاگین کاملا نشون داده میشه . درسته بعضی قسمت ها صدا با لرزش و گاهی کشش بیش از حد تیون اجرا میشه و اون نت ها خارج از گام و فالش هست .
    اتفاقا تقریبا اکثر گام ها در تیون هست !! در قسمت scale شما کلیک کن . اونجا همش مشخص هست . منظورتون چه گامی هستش که در تیون نیست ؟؟!!
    والا من در مورد رنگ های وارآودیو و دلیلشون اطلاع دقیقی ندارم و دلیل این تغیر رنگ ها چیه !! پس هر چی بگم اشتباهه . ترجیح میدم اطلاعات غلط ندم . سوالی بود در خدمتم ...
    موفق باشی ...

ارادت دارم فردین عزیز ...
    معذرت خواهی چرا !!؟؟ من کوچیک شما هم هستم عزیز . من با شما موافقم داداشم . کار تیون ، ملوداین ، وارآودیو و ... بیشتر نظم دادن و ملودیک کردن صداست تا ساختن اون . حتما باید گوش قوی برای میکس باشه . من اصلا منکر این داستان نیستم ! صدا اگر از حد بیشتر ادیت بشه ، نه تنها خوب نمیشه ، بلکه به قول شما ضایع هم میشه . ما نظراتمون یکی هست . اما یک مقدار شما سختگیرانه به موضوع نگاه کردی . خوب بعضی از مشتری ها هم دوست دارن خواننده بشن ، ولی خواننده نیستن !! برای اونا باید اینکار رو کرد و صداشون رو ساخت ...
    موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - آموزش فالش گیری
  1. gak
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها:
    3,899
  2. iwish_single
    پاسخ ها:
    0