آموزش سمپل گیری از Vstiها بوسیله Directwave

شروع موضوع توسط Psymfonius ‏24/1/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک آموزش سمپل گیری از Vstiها بوسیله Directwave تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne

[FONT=&quot]درود بر دوستان.[/FONT]​

[FONT=&quot]شاید برای شما این سوال پیش اومده باشه که آیا صدای سینتی سایزرها را میشه در قالب یک فایل درآورد که نتها همگی مرتب و منظم کار هم قرار گرفته باشند؟(چیزی شبیه فایلهای [FONT=&quot]Sf2 وغیره)[/FONT][/FONT]​

[FONT=&quot]در جواب باید گفت که این کار به راحتی در امکان پذیر است.در این مقاله قصد دارم چگونگی این روش رو توضیح بدم.پس با ما باشید.[/FONT]​

[FONT=&quot]در ابتدا دایرکت ویو رو باز کنید و سمت راست روی دکمه [FONT=&quot]option کلیک کنید و از پنجره باز شده وارد تب Vst Sampler بشین.[/FONT][/FONT]​

[FONT=&quot]این پنجره شامل دو قسمت هست که هر کدام را جداگانه توضیح خواهم داد:

--------------------------------------------------------------------------------------
    [/FONT]​

[FONT=&quot]Vst instrument host: این بخش شامل قسمتهای زیر هست:[/FONT]​

[FONT=&quot]current instance:[/FONT]​
    مقابل این گزینه سه دکمه قرار داره که به ترتیب از سمت چپ:

-اولی برای معرفی پلاگین مورد نظر که بصورت فایل [FONT=&quot]dll هست و بارگذاری آن در دایرکت ویو.[/FONT]​
    [FONT=&quot]-دومی دکمه برای نمایش پلاگین مورد نظر.[/FONT]​
    [FONT=&quot]-سومین دکمه که یک ضربدر بر روی آن قرار دارد برای حذف پلاگین.[/FONT]​

Select program:
    [FONT=&quot]این قسمت برای انتخواب پریستهای موجود در پلاگین مورد نظر و همچین با انتخواب دکمه [/FONT][FONT=&quot]open [/FONT][FONT=&quot]میتوان پریستهایی که با فورمت [/FONT][FONT=&quot]fxp,fxb هستند رو که باید مربوط به پلاگین انتخواب شده نیز باشند رو انتخواب کرد.[/FONT]

[FONT=&quot]-----------------------------------------------------------------[/FONT]----

[FONT=&quot]Vst instrument sampler: این بخش شامل گزینه های زیر است:[/FONT]​

[FONT=&quot]key low: برای انتخواب پایین ترین و بالاترین کلید یا در واقع نتهایی که قرار سمپل گیری شوند.[/FONT]​

[FONT=&quot]key step: این قسمت فاصله سمپل گیری بین نتها هست و هر چه کمتر باشه دقت سمپلها بیشتر و در نتیجه حجم هم افزایش می یابد.(دقت کنید این گزینه تاثیری در کیفیت سمپلها ندارد)[/FONT]​

[FONT=&quot]Samplerate: که نرخ سمپل گیری هست که هرچه مقدار آن بیشتر باشد کیفیت سمپلها بالاتر و مجددا حجم بالاتر خواهد بود.[/FONT]​

[FONT=&quot]Velocity Splits: این گزینه برای قسمت بندی لایه های سمپلگیری شده برای هر نت هست.به عنوان مثال زمانی که کیبورد یا میدی کنترولر شما قابلیت حساسیت به شدت ضربه وارد شده به کلید داشته باشه شما با افزایش این گزینه میتونید تعداد لایه ها را افزایش بدین و تاثیر آنرا خودتون ببینید.[/FONT]​

[FONT=&quot]Number programs: این گزینه برای مواقعی کاربرد داره بخواهید یک بانک صوتی ایجاد کنید.(تا 128 سمپل مختلف رو میشه به صورت یک بانک در آورد)[/FONT]​

([FONT=&quot]Length(seconds: این گزینه برای تعیین کشش هر سمپل کاربرد دارد.[/FONT]​

[FONT=&quot]Max Release: این گزینه زمان پایداری صدا تا رسیدن به سکوت پس از رها کردن کلید است.[/FONT]​

[FONT=&quot]Save wav type: این گزینه مربوطبه عمق سمپل گیری هست که هر چه بیشتر باشه کیفیت سمپلها بالاتر خواهد بود.[/FONT]​

[FONT=&quot]در آخر با زدن دکمه [FONT=&quot]Process عملیات سمپل گری آغاز خواهد شد.پس از اتمام کار سوالی از شما خواهد پرسید که بهتره بر روی yes کلیک کنید.[/FONT][/FONT]​

خواهید دید که سمپلها به صورت کاملا مرتب و نت بندی شده ای در قسمت [FONT=&quot]Zone mapper قرار گرفته اند.شما میتونید سمپلها را با فورمت dwp یا dwb ذخیره کنید.[/FONT]​

[FONT=&quot]امیدوارم مطلب مفیدی برای دوستان باشه.[/FONT]​
    [FONT=&quot]موفق باشید. [/FONT]​

فایل های ضمیمه:

2. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    امین جان ممنون از آموزشتون

چند تا نکته خوب از این کار گرفتم به عنوان مثال ایجاد پاساژهای طولانی ...

اگه کاره دیگه ای هم بشه با این نرم افزار کرد یه توضیحی بدید تا بهتر با این نرم افزار آشنا بشیم!

ممنون

3. Psymfonius

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام امین جان.خواهش میکنم.

کار دیگه ای که میتونید با Directwave انجام بدید اینه که میتونید سمپل هایی از درام هایی که دارید رو بصورت یک پک درام کیت تبدیل کنید.

1-ابتدا با راست کلیلک بر روی قسمت zone mapper و انتخواب گزینه Add sample(s) سمپلهای درام موردنظرتون یکجا انتخواب و وارد برنامه کنید.

2-سپس مجددا با راست کلیلک بر روی zone mapper و انتخواب گزینه remap zone(s) as drumkits تمامی سمپلها رو پشت سرهم هر کدام رو به یک نت انتصاب بدید که این کار توسط دایرکت ویو انجام خواهد شد.

در آخر میتونید درامکیت رو ذخیره کنید.البته اینکار برای سازهای غیر کوبه ای هم امکان پذیر هست با این تفاوت که در مرحله دوم Automap zone(s) را انتخواب میکنید.

فایل های ضمیمه:

4. Persian

Persian عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.راستش من وقتی میخوام بانک مثلا Ethno World Library v رو ایمپورت کنم اصلا اون رو نمیشناسه.من میخوام بانکهای وی اس تی های NI RA یا OEIENT WORLD رو به دایرکت بیارم ایا امکانش هست؟

5. Psymfonius

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام.دایرکت ویو فورمت نسخه کانتک 2 و قبل از اون رو ساپورت میکنه.
    البته بهتره از خود کانتکت استفاده کنید (مخصوصا نسخه 4 کانتکت)چون بعضی از بانکهای صوتی فقط برای کانتکت صراحی شده اند.

6. pouria143

pouria143 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام من با fl8 اهنگ ميسازم ولي ميخوام يك سمپل من سرعتش فرق كنه و نوع صداش تعقير نكنه
    ميدونيد كه يك سمپل رو سرعتش رو تعقير ميديد صداي اول خودش رو از دست ميده
    من چه كار كنم كه صداش عوض نشه
    مثلا 140 رو به 130 ميبرم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏23/2/10
  7. Psymfonius

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام.البته سوال شما مربوط به این قسمت نیست...
    اگر سمپل شما بصورت لوپ است شما میتونید اونو با Slicer یا Slicex اجرا کنید و با تغییر تمپو سرعت لوپ هم بدون تغییر تن صدا کم یا زیاد کنید.
    البته اگر در مورد نوع سمپل بیشتر توضیح بدید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد.

8. veniz

veniz

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان ....
    یه مشکل برام پیش اومده که وقتی تو اف ال یه ملودی که بصورت سمپل ساخته شده و فقط یه ملودی ثابت رو میزنه اگه بخوام نت های دیگشم به صدا در بیاد اول برنامه دایرکت ویو رو باز میکنم بعد اون ملودی رو درگ میکنم تو دایرکت ویو...ولی وقتی میرم تو پیانو رول همون ملودی ساخته شده رو با سرعت مختلف میزنه مثلأ نت دو اکتاو پنجم سرعت اجراش با یک اکتاو بالاترش خیلی فرق داره............چطوری این اختلاف سرعت از بین میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:46::46::46::46::46::46:
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین...مرسی..

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. دانلود بانک Direct wave