آخرین ارسال‌ها

آموزش ساخت پدال ساستین (بسیار ساده و کارامد!) !

18/1/17
12
26
isfahan
دوست عزیز تاپیک خیلی قدیمیه از کجا پیداش کردید :D
منظورتون از تیک تیک چیه؟ آیا جریانی از جای دیگر اعمال شده به کلید؟ چون شماتیک پست اول نامفهومه (و راستش جست و جویی نکردم برای پیدا کردن شماتیک بهتر) نمی‌دونم دقیقا جریان خارجی بهش اعمال میشه یا نه.
صدای قطع و وصل شدن کلید منظورم هست وقتی روش پا میزاری
جریان خارجی که نه فقط دو سیم خروجی از فیش سوستاین رو وصل کن به دو اتصال کلید
کلا وقتی دو سیم رو بزنی به هم پدال اعمال میشه و با قطع اتصال پدال رها میشه

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
صدای قطع و وصل شدن کلید منظورم هست وقتی روش پا میزاری
جریان خارجی که نه فقط دو سیم خروجی از فیش سوستاین رو وصل کن به دو اتصال کلید
کلا وقتی دو سیم رو بزنی به هم پدال اعمال میشه و با قطع اتصال پدال رها میشه
خب، صدای قطع و وصل کلید صدای ساز هم تحت تاثیر قرار داده؟! اگر نه که خب فکر نکنم کسی جز خود شما اذیت بشه از شنیدنش :-D

10/4/10
256
سلام
آموزش کاربردی بود من با کلید زنگ ساختم و خوب کار میکنه برای سوستاین اما عیبش اینه که موقع پدال گیری صدای تیک تیک میده اونو چیکارش کنیم؟ چون کلید های زنگ ساختارشون اینطوریه
کلید زنگ قشنگی نداره.از قاب پدال چرخ خیاطی که دوستان گفتن استفاده کن همه چیش هم آماده هست .منتها باید برای استفاده در ساستین زیرش رو یک کلید فشاری قرار بدی.(5000تومن قاب و 5000تومن فیش و 2500 کلید فشاری و یه تیکه سیم. تو این اوضاع قاراشمیش بازار به نظرم میصرفه که درست کنی)برای ساستین این قاب خیلی خوب جواب میده.اما برای اکسپرشن من چند وقت پیش ساختم ولی موقعی که پدال رو ول میکنی یه کم روی پیچ های وی اس تی ها تاثیر میگذاره یعنی یکی دو درصد پیچ ها اتومات بالا پایین میپره.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
آیا میشه با این روش پدالی ساخت که نیم پدال هم داشته باشه؟
اگر صرفا از کلید قطع/وصل استفاده کنید بعید میدونم (اگر نیم‌پدال دقیقا اون چیزیه که تو ذهن من باشه).
برای ساخت پدالی که اون حالت رو بهتون بده احتمالا به مقاومت متغیر نیاز دارید.

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
اگر صرفا از کلید قطع/وصل استفاده کنید بعید میدونم (اگر نیم‌پدال دقیقا اون چیزیه که تو ذهن من باشه).
برای ساخت پدالی که اون حالت رو بهتون بده احتمالا به مقاومت متغیر نیاز دارید.
آخه برخی از پدال ها نیم پدال هم دارند مثل پدال ام ادیو sp-2

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
آخه برخی از پدال ها نیم پدال هم دارند مثل پدال ام ادیو sp-2
ببینید خب نیم پدال رو وقتی میخواهید به صورت دیجیتال داشته باشید باید یه چیزی اون زیر تغییر کنه. البته شاید سیگنالی که از پیانو یا از پدال دریافت میشه آنالوگ باشه و بعد به دیجیتال تبدیل شه، که در اون صورت بحث جداست.

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
ببینید خب نیم پدال رو وقتی میخواهید به صورت دیجیتال داشته باشید باید یه چیزی اون زیر تغییر کنه. البته شاید سیگنالی که از پیانو یا از پدال دریافت میشه آنالوگ باشه و بعد به دیجیتال تبدیل شه، که در اون صورت بحث جداست.
به نظر وقتی میشه پدال دو حالته ساخت پس میشه پدال 3 حالته یعنی همون نیم پدال هم ساخت!

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
به نظر وقتی میشه پدال دو حالته ساخت پس میشه پدال 3 حالته یعنی همون نیم پدال هم ساخت!
والا من که نگفتم نمیشه، فقط یکم قلق داره طراحی و ساختش دیگه. وگرنه که من مدتهاست دارم افکت های گیتار رو بررسی میکنم که بتونم بازطراحیشون کنم، کار نشدنی نبوده.

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
والا من که نگفتم نمیشه، فقط یکم قلق داره طراحی و ساختش دیگه. وگرنه که من مدتهاست دارم افکت های گیتار رو بررسی میکنم که بتونم بازطراحیشون کنم، کار نشدنی نبوده.
اگه تونستین پدال دارای نیم پدال بسازین ما رو خبر کنید.ممنون

pedram99

عضو سایت
9/9/19
20

اون سوکت یا نری اسمش چیه ؟ از کجا باید بخرم ؟ مدلش چیه که دقیقا به ساستین بخوره؟

بالا