آخرین ارسال‌ها

آموزش ساخت ملودی [ البته در خواست ]

helalat007

عضو سایت
27/7/19
8
سلام
خوبین انشالله؟
وقت بخیر.
سوالی داشتم خدمتتون:
برای ساخت ملودی قوانینی وجود دارد؟
و اینکه «contour» چیه؟

25/5/18
92
سلام
خوبین انشالله؟
وقت بخیر.
سوالی داشتم خدمتتون:
برای ساخت ملودی قوانینی وجود دارد؟
و اینکه «contour» چیه؟
سلام دوست عزیز..
مگه میشه چیزی در آهنگسازی علم و قانون خاص خودشو نداشته باشه!!😳
در آفرینش ملودی در هر سبکی(کلاسیک غربی و سنتی ایرانی که لااقل من اطلاع دارم و میشناسم)قوانین خاص خودشو داره...در موسیقی کلاسیک با قوانین فرم سر و کار داریم ....موتیو و جمله و پریود و بعد جلو تر دولوپمان و آمفی براکیک و دیورتیسمان و...😑😑:unsure::dead-95:
بعد بحث هارمونیزه کردن میاد وسط ..بعد هم جاهایی ممکنه به خاطر هارمونی ملودی رو عوض کرد
در موسیقی ایرانی هم با دگره ها و واریاسیون های موتیوهای اصلی هر مقام ،دستگاه،گوشه و...رو داریم..
برای داشتن توانایی آفرینش ملودی خوب بهترین کتب کتاب های فرم و آهنگسازی هستند.مثل فرم از گورکیان و مبانی آهنگسازی از اوسیپوویچ مسنر...ولی کتاب های ساده تری مثل مبانی آهنگسازی از آقای کمال پورتراب و مبانی آفرینش ملودی از آقای آزاده فر هست که این آخری رو به دلیل ساده بودن و قابل فهم تر بودن و امکان خوندن و یاد‌ گرفتن خودآموزش پیشنهاد میکنم مطالعه کنید..
دوستان اگه اطلاعت کامل تری دارین بفرمایین
سوالی بود در خدمتم...

helalat007

عضو سایت
27/7/19
8
سلام دوست عزیز..
مگه میشه چیزی در آهنگسازی علم و قانون خاص خودشو نداشته باشه!!😳
در آفرینش ملودی در هر سبکی(کلاسیک غربی و سنتی ایرانی که لااقل من اطلاع دارم و میشناسم)قوانین خاص خودشو داره...در موسیقی کلاسیک با قوانین فرم سر و کار داریم ....موتیو و جمله و پریود و بعد جلو تر دولوپمان و آمفی براکیک و دیورتیسمان و...😑😑:unsure::dead-95:
بعد بحث هارمونیزه کردن میاد وسط ..بعد هم جاهایی ممکنه به خاطر هارمونی ملودی رو عوض کرد
در موسیقی ایرانی هم با دگره ها و واریاسیون های موتیوهای اصلی هر مقام ،دستگاه،گوشه و...رو داریم..
برای داشتن توانایی آفرینش ملودی خوب بهترین کتب کتاب های فرم و آهنگسازی هستند.مثل فرم از گورکیان و مبانی آهنگسازی از اوسیپوویچ مسنر...ولی کتاب های ساده تری مثل مبانی آهنگسازی از آقای کمال پورتراب و مبانی آفرینش ملودی از آقای آزاده فر هست که این آخری رو به دلیل ساده بودن و قابل فهم تر بودن و امکان خوندن و یاد‌ گرفتن خودآموزش پیشنهاد میکنم مطالعه کنید..
دوستان اگه اطلاعت کامل تری دارین بفرمایین
سوالی بود در خدمتم...
خوداموزشو خوشم اومد، خواستم بدونم این کتاب مربوط به سبک‌موسیقی خاصیه؟
یا برای همه نوع سبکه؟

25/5/18
92
خوداموزشو خوشم اومد، خواستم بدونم این کتاب مربوط به سبک‌موسیقی خاصیه؟
یا برای همه نوع سبکه؟
مبانی اولیه و اساس تمام سبک ها یکیه..شاید در نگاه اول این کتب مربوط به پموسیقی کلاسیک و غربیست اما یاد گرفتن این مباحث پایه ی هر سبک موسیقیه و کمک زیادی به هر موسیقیدان میکنه

بالا