آخرین ارسال‌ها

آموزش رکورد وکال ( تصویری و اختصاصی برای سایت )

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
سلام..... استاد محبی ایا تو پلاگین ها هم همین طوره؟ یعنی اول پری امپ بعد کمپرسور بعد اکولایزر؟ ترتیب صحیحش چیه تو پلاگین؟ و اینکه اگه کمپرسور نرم افزاری بزاریم ایا تاثیری داره از لحاظ ظبط یا کاملا بی فایدس؟ چون یه جا دیدم که نوشته بودید یکی از دوستاتون انجام میداده... ممنون عزیز
درود دوست عزیز ...
با اجازه استاد عزیزم آقای محبی ...
اگر سر راه مایک ، یعنی تو لاین اینسرت ( لاینی که صدای مایک وارد میشه‌‌ ) اگر کامپرسور استفاده کنید ، تاثیر گذار خواهد بود . درسته به اندازه سخت افزار نیست !! اما واقعا تاثیر مثبتی میذاره ...
موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

14/11/14
1,094
34
ایران
درود دوست عزیز ...
با اجازه استاد عزیزم آقای محبی ...
اگر سر راه مایک ، یعنی تو لاین اینسرت ( لاینی که صدای مایک وارد میشه‌‌ ) اگر کامپرسور استفاده کنید ، تاثیر گذار خواهد بود . درسته به اندازه سخت افزار نیست !! اما واقعا تاثیر مثبتی میذاره ...
موفق باشید ...

سلام....یعنی کنترل میکنه؟ یا به ما میزان کنترل و فقط نشون میده؟ سوال اولمم ممنون میشم پاسخ بدید

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
سلام....یعنی کنترل میکنه؟ یا به ما میزان کنترل و فقط نشون میده؟ سوال اولمم ممنون میشم پاسخ بدید
درودی دوباره ...
بله ، کنترل میکنه و اگر بتونید خوب کامپرس کنید ، تاثیر مثبتی هم در صدای ضبط شده میذاره . درسته که به اندازه کامپرسور سخت افزاری عمل نمیکنه ، اما باز هم تاثیر گذار خواهد بود ...
در مورد ترتیب پلاگین ها ، من اینطوری کار میکنم :
کامپرسور
اکولایزر
گیت
داینامیک
کامپرسور
ریورب و دیلی رو هم سند میکنم و FX Channel درست میکنم ...
موفق باشید ...

14/11/14
1,094
34
ایران
درودی دوباره ...
بله ، کنترل میکنه و اگر بتونید خوب کامپرس کنید ، تاثیر مثبتی هم در صدای ضبط شده میذاره . درسته که به اندازه کامپرسور سخت افزاری عمل نمیکنه ، اما باز هم تاثیر گذار خواهد بود ...
در مورد ترتیب پلاگین ها ، من اینطوری کار میکنم :
کامپرسور
اکولایزر
گیت
داینامیک
کامپرسور
ریورب و دیلی رو هم سند میکنم و FX Channel درست میکنم ...
موفق باشید ...
مرسی دوست خوبم...من متوجه داینامیک نشدم گزینه4

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
مرسی دوست خوبم...من متوجه داینامیک نشدم گزینه4
برای داینامیک از Izotop اوزون استفاده میکنم . به صدا حجم و البته گین میده . باید امتحان کنید تا متوجه تغییرش در صدا بشید . ضمن این که داینامیک هم باید تنظیماتش درست اعمال بشه . در غیر این صورت ، صدا رو خراب میکنه ...
موفق باشید ...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
خیر هیچ تاثیری نداره
در واقع صدا داره رکورد میشه و بعدش پلاگین روش اثر میگذاره
اما در سخت افزار مستقیما روی وکال تاثیر گذاشته و بعدش رکورد میشه
به جز در کارت صداهایی که میتونن مستقیما عمل کنند مثل برخی کارهای دارای دی اس بی که مدلهای ارزونش خیلی دقیق و قوی نیستند اما در یونیورسال ائودیو ها مخصوصا کارتهای اپولو میشه به خوبی ازشون بهره برد

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
خیر هیچ تاثیری نداره
در واقع صدا داره رکورد میشه و بعدش پلاگین روش اثر میگذاره
اما در سخت افزار مستقیما روی وکال تاثیر گذاشته و بعدش رکورد میشه
به جز در کارت صداهایی که میتونن مستقیما عمل کنند مثل برخی کارهای دارای دی اس بی که مدلهای ارزونش خیلی دقیق و قوی نیستند اما در یونیورسال ائودیو ها مخصوصا کارتهای اپولو میشه به خوبی ازشون بهره برد
درود فراوان خدمت استاد عزیزم جناب محبی عزیز ...
من خودم بعد از اینکه فرنودین هیچ تاثیری نداره ، دوباره کنجکاو شدم و تست گرفتم .
روی کانال ورودی صدا کامپرسور C1 از ویوز رو گذاشتم و روی حالت کلاسیک قرار دادم ( یکی از پریست های پیش فرض ) شروع کردم به‌گرفتن وکال در اکتاو های بالا و پایین . پلاگین رو خاموش کردم و دوباره با همون اکتاوها وکال رکوورد کردم .
بر خلاف گفته ی شما ، اتفاقا تاثیر داشت !! اون هم تاثیر خوب !! نمیدونم چطور گفتین هیچ تاثیری نمیذاره !! اگر خواستین میتونم دوباره رکورد بگیرم و براتون بذارم تا خودتون بشنوین ...
باز هم‌ شرمنده اگه جسارتی کردم استاد ‌...
موفق تر باشید ...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
اتفاقا من این مورد با ارش پاکزاد هم مطرح کردم.
و وقتی تو بندرعباس در خدمتشون بودیم دو نفری این حالت رو تست کردیم. عملا بی تاثیر بود.
حالا چطور روی سیستم شما تاثیر گذاشته نمیدونم :D

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
و وقتی تو بندرعباس در خدمتشون بودیم دو نفری این حالت رو تست کردیم. عملا بی تاثیر بود.
واقعا !!! شاید من دارم اشتباه میکنم !! اما در اکتاوهای بالا ، دیستورت شدن خیلی خیلی کم شد . روی نوسانات خیلی تاثیر نداشت !! اما دیستورت نمیشد و این به نظرم در نبودن کامپرسور سخت افزاری ، میتونه یک گزینه ی مثبت باشه ...
باز هم سپاس که وقت گذاشتین استاد ‌...
موفق باشید ...

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,822
تهران
درود فراوان خدمت استاد عزیزم جناب محبی عزیز ...
من خودم بعد از اینکه فرنودین هیچ تاثیری نداره ، دوباره کنجکاو شدم و تست گرفتم .
روی کانال ورودی صدا کامپرسور C1 از ویوز رو گذاشتم و روی حالت کلاسیک قرار دادم ( یکی از پریست های پیش فرض ) شروع کردم به‌گرفتن وکال در اکتاو های بالا و پایین . پلاگین رو خاموش کردم و دوباره با همون اکتاوها وکال رکوورد کردم .
بر خلاف گفته ی شما ، اتفاقا تاثیر داشت !! اون هم تاثیر خوب !! نمیدونم چطور گفتین هیچ تاثیری نمیذاره !! اگر خواستین میتونم دوباره رکورد بگیرم و براتون بذارم تا خودتون بشنوین ...
باز هم‌ شرمنده اگه جسارتی کردم استاد ‌...
موفق تر باشید ...

واقعا !!! شاید من دارم اشتباه میکنم !! اما در اکتاوهای بالا ، دیستورت شدن خیلی خیلی کم شد . روی نوسانات خیلی تاثیر نداشت !! اما دیستورت نمیشد و این به نظرم در نبودن کامپرسور سخت افزاری ، میتونه یک گزینه ی مثبت باشه ...
موفق باشید ...

درود بر دوستان عزیز
بستگی داره پلاگین رو کجا قرار بدید!(استدیو وان)
اگه در ناحیه ی 1 باشه پلاگین بر روی صدا اثر داره.
اگر در ناحیه 2 باشه،پلاگین بر روی صدا اثری نداره .
s1r.jpg

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
موفق باشید ...

سر رکورد موسیقی پایتخت 2 که بخش موسیقی بندرعباسش در استودیو من رکورد شده در کنار استاد آریا عظیمی نژاد کار کردم.
ایشون اپولوی خودشون رو اوردند.
و دقیقا روی همه ورودی ها کامپرسور های خود اپولو رو باز کرده بوده و مستقیما هم روی سیگنال ورودی تاثیر میگذاشت وقتی پرسیدم نشونم دادند و تفاوت فاحشش رو با چشم و گوشم حس کردم.

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
درود بر دوستان عزیز
بستگی داره پلاگین رو کجا قرار بدید!(استدیو وان)
اگه در ناحیه ی 1 باشه پلاگین بر روی صدا اثر داره.
اگر در ناحیه 2 باشه،پلاگین بر روی صدا اثری نداره .
مشاهده پیوست 13807
درود فراوان ...
سپاس پیمان عزیزم . منم گفتم روی لاین ورودی ، یا همون یک . من هم سر حرفم هستم و میگم موثر خواهد بود ...
باز هم سپاس از توجهت ...
موفق باشی ...

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,822
تهران
درود فراوان ...
سپاس پیمان عزیزم . منم گفتم روی لاین ورودی ، یا همون یک . من هم سر حرفم هستم و میگم موثر خواهد بود ...
باز هم سپاس از توجهت ...
موفق باشی ...

قابلیت بدی نیست ولی اصلا جای سخت افزار رو نمیگیره .
(تمام پروسسور های سخت افزاری دیجیتالی این گونه عمل میکنند)
اف ال استدیو هم این قابلیت رو داره.
باید بقیه daw هم داشته باشند این سیستم رو، اما من کار نکردم .

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
اف ال استدیو هم به جز استدیو وان ، این قابلیت رو داره.
باید بقیه daw هم داشته باشند این سیستم رو، اما من کار نکردم .
تمام داو ها ، یک کانال برای ورودی دارن . کیوبیس ، ریزن ، استودیو وان و ...
فقط تفاوتشون در این هستش که بعضی ها مثل کیوبیس ، وقتی میکسر رو باز میکنی ، مستقیم I/O مشخصه و در بعضی از داوها ، باید خودت I/O رو پیدا و باز کنی . مثل استودیو وان ...

14/11/14
1,094
34
ایران
فقط تفاوتشون در این هستش که بعضی ها مثل کیوبیس ، وقتی میکسر رو باز میکنی ، مستقیم I/O مشخصه و در بعضی از داوها ، باید خودت I/O رو پیدا و باز کنی . مثل استودیو وان ...

سلام...الان با توضیحات دوستمون
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
..... شماره 2 استودیو وان کجای کیوبیسه که اثر گذاره؟

آخرین ویرایش:

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
سلام...الان با توضیحات دوستمون
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
..... شماره 2 اتودیو وان کجای کیوبیسه که اثر گذاره؟
درودی‌ دوباره ...
شماره ی ۲ میشه اینسرت ترکی که رکورد روی اون انجام شده . پلاگین اونجا ، در زمان رکورد تاثیر نداره . یعنی همزمان در رکورد موثر نیست . اما روی ترکی که ضبط‌ شده باشه و بعد از رکورد و یا فایل صوتی که ایمپورت شده باشه ۱۰۰٪ موثر خواهد بود ...
موفق باشید ...

14/11/14
1,094
34
ایران
من گفتم کدوم اثر گذاره ؟2؟
وای ببخشید دوست خوبم..حخخخ اشتباه شد...همون قسمت 1 تو کیوبیس کدومه که پلاگین موقع ظبط اثر داره.. اخه کیوبیس فقط یه جا میشه پلاگین گذاشت سونار هم به همین شکل...فکر کنم فهمیدم باید روی ترک ورودی بزاریم یعنیinput...فقط بدیش اینهکه رو کل موزیک تاثیر میزاره... ظاهرا فقط کیوبیس و استودیو وان ترک اینپوت دارند چون من تو سونار ندیدم..اف ال هم بعید میدونم

آخرین ویرایش:

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,822
تهران

درود
ممنون .
یکی از اصلی ترین استفاده های کمپرسور (سخت افزاری) این بوده که دینامیک رنج ساز (وکال، بیس، درام ،گیتار ) رو کم کنند تا حدی که برا ذخیره سازی روی tape های reel-to-reel مناسب بشه.(در کنار رنگ صدای خاصی که کمپرسورهای مختلف به صدای رکورد شده میدادند)
امروزه با بیت-ریت 24 ، نیاز به کمپرسور سخت افزاری خیلی کمتر شده است (به جز مساله ی رنگ صدا)
و راحت میشه بعد از ضبط ، در درون daw کمپرس کرد .

بالا